2012-05-10

Žaliava brangsta

Užvakar SEB bankas už tai, kad įnešiau į savo sąskaitą grynųjų (dėl to, kas parašyta paveikslėlyje), pasiėmė sau litą. Suprantama, apie savo ketinimus manęs neperspėjęs. Pastebėjau pasirašydamas kasos pajamų orderį.

Skamba šmaikščiai: už pajamas (pajamų orderis juk banko) paėmė litą.

Paklausiau, ar senai ima, atsakė - nuo pernai.

Dar šmaikščiau mokestis tame kasos pajamų orderyje įvardintas: komisinis mokestis už valiutos keitimą. Nors keitimo kursas 1/1 - nes keitimo nebuvo - į litų sąskaitą įnešiau litus.

Stipru!

Ar toks banko elgesys, sykiais, ne sukčiavimas?

Cituoju komentarą:

4. lko 2012-05-10 01:21IP: 89.242.23.122
Jus man ,durnam , paaiskinkit ,kodel Anglijoje mokedamas banke ar paste uz mokescius ,paslaugas ar koki telefona ,sumoku tik tiek ,kiek saskaitoje nurodyta ,o Lietuvoje uz kazkokias paslaugas dar plesia? R skandinavijos bankai ir skandinavijoje taip elgiasi ,ar tiesiog Lietuvoje jie jau nebe bankines paslaugas teikia ,o naglai zmones apiplesineja?

Kodėl?

20. „Nordea Bank”: bla bla bla 2012-05-10 12:29IP: 209.141.61.130
„Nordea Bank” Lietuvos skyriaus generalinė direktorė I.Skisaker į klausimą – "Lyginant paskolų kainas „Nordea” visuomet būdavo tarp patraukliausių bankų. Tačiau 2012 metais skolinimosi kaina išaugo. Kodėl taip atsitiko?" atsako: "Bankų versle pinigai yra žaliava, o visi suprantame, kad brangstant žaliavai didėja ir produkto kaina". Google: Bankai gali pageidauti iš ECB pasiskolinti net 1 trilijoną eurų. Google: Palyginti, pernai per visus metus ECB į apyvartą išleido 1,5 trilijono eurų, tuo metu trilijonas eurų buvo paskolintas bankams vos per du mėnesius labai palankiomis sąlygomis.

Yra dėl brangios žaliavos vargstantį banką ginančių:

21. To bla bla 2012-05-10 12:42IP: 193.111.236.31
ECB dalina pigius pinigus, tik pasidomekit, ar bankai nori is sios institucijos skolintis. Be to, pasidomekite, kam idomu, kokie is tiesu yra Bazelio III reikalavimai bankams, kiek bankas turi isaldyti lesu, kad galetu uztikrinti savo likviduma. Skaiciai jau dabar yra isauge drastiskai. Banku marzos jau seniai nebera dideles ir bankai toli grazu visame pasaulyje nebeuzdirba tiek, kiek visi isivaizduoja. Pasidomekit energetikos ir gamybos imoniu pelnais - kalbu apie dideles pasaulines bendroves ir palyginkite jas su dideliais pasauliniais bankais. Sutinku su Skisaker, kad pigiu pinigu pasaulyje era jau eina i pabaiga

Sako - ne ten žiūrit, kiti bagotesni...

Mat kaip.

26. to 21. To bla bla 2012-05-10 19:15IP: 209.141.61.130
Ar mokat skaityti? Google: Bankai gali pageidauti iš ECB pasiskolinti net 1 trilijoną eurų. Google: Palyginti, pernai per visus metus ECB į apyvartą išleido 1,5 trilijono eurų, tuo metu trilijonas eurų buvo paskolintas bankams vos per du mėnesius labai palankiomis sąlygomis. Pastarasis sakinys - „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto. Cituoju: ......trilijonas eurų buvo paskolintas bankams vos per du mėnesius labai palankiomis sąlygomis..... kai tuo tarpu pernai per visus metus ECB į apyvartą išleido 1,5 trilijono eurų. Tai kur „Nordea Bank” Lietuvos skyriaus generalinė direktorė I.Skisaker įžvelgia žaliavos brangumą? Cituoju: "Lyginant paskolų kainas „Nordea” visuomet būdavo tarp patraukliausių bankų. Tačiau 2012 metais skolinimosi kaina išaugo. Kodėl taip atsitiko? Bankų versle pinigai yra žaliava, o visi suprantame, kad brangstant žaliavai didėja ir produkto kaina". Gal jūs įžvelgiat šitokiais kiekiais gaminamų ir labai palankiomis sąlygomis bankams skolinamų pinigų brangumą?

Žaliava brangsta?

From 1971 through 2009 the British Pound has lost about 90% of its buying power.

, kurie zoną mokina tvarkyti.

Pinigai pinga, o pinigų meistrai, kaip Orwell'as ir sakė, keičia žodžių prasmes - pinigų kaina vadina nebe jų vertę, nebe kiek už juos, atpigusius, begalima nupirkti, bet už kiek jie skolina juos.

Šįsyk „Nordea Bank” Lietuvos skyriaus generalinė direktorė I.Skisaker viešai pasakoja, kad jos bankas brangiai skolina, nes pinigai pabrango, nors:

ir tų pinigų vertė krito,

ir centriniai bankai ne tik palūkanų nepakėlė, bet ir lengvatinėm sąlygom bankams savo iš nieko padirbtų pinigų priskolino, trilijonais.

Cituoju 21-ą:

.......................pinigu pasaulyje era jau eina i pabaiga...........................................................................

P.S. Litas kas mėnesį už tuščios sąskaitos "tvarkymą":)

Komentarų nėra: