2013-03-05

Tiesioginė transliacija

Tada sesė paskambino, žiūrėjau Dvynių griūties tiesioginę transliaciją.

Laidotuvėse pusseserė pasakojo, kad gaisrą irgi rodė TV, žiniose.

Nežinojau, nes TV nuo to laiko, kai analoginę atjungė, nematau.

Pas mane TV nevažiavo, o brolio žūties filmuot - atvažiavo.

15min.lt irgi atlėkė, paspėjo:

http://www.15min.lt/gallery/show/gaisras-vilniaus-rajone-36887

Namo neliko, tik įėjimo į pražūtingą ugnį durys:

Nuotrauka - ugniagesių, skelbia 15min.lt

Atvažiavo ugniagesiai į gaisrą ir fotografavo...

Vilniaus rajone, Geležių kaime, šeštadienio vakarą sudegus namui rasti trys nenustatytos tapatybės ir lyties lavonai.

Pastatas per gaisrą sudegė.

Vasario 16-tą sudegė.

Buvusiam mano studentui iš VGTU žinia apie Geležių tragediją priminė Draučius, kur žuvo jo klasės draugas, Vasario 16-tosios išvakarėse.

Geležiai - ne Draučiai, namo šeimininkas lenku jautėsi, Tadiku jį brolis vadino.

Nuvažiavau šiandien dienos šviesoj sudegusio pastato apžiūrėt.

Aspirantūroj besimokydamas dirbau gaisrininku Kaišiadoryse, tai teko gaisrus gesint, sudegusių medinių trobų matyt.

Štai koks tas per gaisrą sudegęs pastatas Geležiuose šiandien, 2013 metų kovo 5-ją.

Štai įėjimas į pragaištingą ugnį;


krepšelį gėlių prie jo padėjau ir žvakutes uždegiau vėlai vakare, tamsoje, praėjusio ketvirtadienio popietę gavęs policijos žinią, kad DNR tyrimas patvirtinęs brolio tapatybę.

Jau tada,  tamsoje, gaisravietė išrodė keistai, visiškai ne taip, kaip galėtum pamanyti iš pranešimų spaudoje ir iš to, kokią nuomonę susidariau bendraudamas su kriminalinės policijos tyrėju; taip ir pasakiau telefonu sesei, uždegęs žvakeles.

Sakykit, kaip, žiūrint iš anos šio ūkinio pastato pusės,


 ugniagesiams iš 15min.lt pavyko padaryti šitokią nuotrauką (padidinkit, spūstelėję pele, dar ir trečią nuotrauką nuo viršaus)?

Pastatai gaisro metu vaikščiot ėmė?Nežinau; 15min.lt nuotraukon žiūrint, atrodo, kad nieko iš namo neliko, o betgi medinės sudegusio namo sienos stovi, ugnies nė nepaliestos.Padidinkit šią nuotrauką ir pažvelkit į dviračio padangas.

Krosnis atrodo sveika; o kas čia raudonuoja apačioj?Tai brolio striukė, nesudegusi. Vilniaus rajone, Geležių kaime, šeštadienio vakarą sudegus namui rasti trys nenustatytos tapatybės ir lyties lavonai

Kai praėjusios savaitės pirmadienį paskambinau gaisro aukų tapatybes nustatančiam policijos tyrėjui, jis sakė, kad brolio kūnas taip sudegęs, kad net kaulai ne visi likę, klausė, ar brolis turėjęs metalo plokštę rankoje, sakė, kad tik DNR tyrimas galįs nustatyti tapatybę.

DNR mėginį atvykęs policijon daviau.

Nors sakiau, kad brolis minėjęs, jog namo savininkas skolinęs nemažą sumą pinigų (už žemę gautų, troba šalia Vilniaus, žemė aplink ją, matyt, brangi) pinigų kai kam, tyrėjas protokolan neįrašė. 

Tas kai kas, sakė brolis, advokatu rūpinosi žemės byloje. 

Neįrašė tyrėjas to, ką man sakė brolis, užtat po to paklausė manęs, kur aš pats buvau Vasario 16-tąją, ir įrašė.

Gal todėl neįrašė, kad jo reikalas - aukų tapatybes nustatyti, ir tiek?

O gal todėl, kad, paklaustas apie gaisro priežastį, sakė, kad vienas šansas iš tūkstanties, jog gaisro priežastimi bus nurodytas padegimas?

Betgi čia ne tikimybinis uždavinys, ne monetos metimas - jei padegimas, tai padegimas, o jei ne, tai ne...

Kodėl kūnas taip sudegė, kad net lytis tapo nenustatoma, o striukė nesudegė, atrodo net nepaliesta ugnies?

Kodėl gaisre sudegusiame name nesudegusiomis medinėmis sienomis rasti trys nenustatytos netgi lyties lavonai?

Kodėl brolio mirties liudijime, išduotame praeitą penktadienį, parašyta "nelaimingas atsitikimas", nors, kai jai paskambinau, gaisro priežastį kita policijos tyrėja sakė nurodysianti ne anksčiau kaip po trijų mėnesių?

Kodėl gaisrą 15min.lt ugniagesiai nufotografavo, o TV nufilmavo - kaip ji suspėjo?

Vakar, po VGTU boulingo turnyro pirmojo etapo, vykusio "Akropoly", mano automobilio dvi padangos pasirodė besančios pradurtos iš šono, kaip tada.

Reikia keturis atsarginius ratus turėti.

5 komentarai:

Vienuolis rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Vienuolis rašė...

„sudegus namui rasti trys nenustatytos tapatybės ir lyties lavonai“

Kodėl tik sudegus namui? Kodėl ne užgesinus gaisrą? Ne, kodėl ne iškart, imantis gesinti, pirmiausia išlaisvinti, ištraukti žmones, gelbėti gyvybes?

Argi ugniagesiams (žmonės kažkodėl juos vadina gaisrininkais) leidžiama neužgesintą gaisrą paveiksluoti, užuot jį gesinus? Tautos papročiuose tai ne: gaisro metu visi griebiasi gesinti ir gelbėti, kas tik kuo pajėgia ir kaip beišmano — jokių žioplių!

Iš 15min.lt, Delfi.lt, Diena.lt, Lrytas.lt ir kt. policijos gandonašos atrodo, kad ugniagesiai atvyko tik tada, kai susikvietė žurnalistus, fotografus, LRT filmuotojus? Pasigrožėti? Ir tik „sudegus namui“ surašyti akto? Kaip kokie teroristai — ataskaitą užsakovui. Gal ir galvas pasiėmė įrodymui, kad užduotis atlikta? Ar tikrinai palaikus, ar su galva?

Atleisk, bjauru apie tai ir kalbėti, užuojauta dėl brolio žūties, žinau, ką tai reiškia. Bet tokia įžūli policijos žiniasklaida, kad nervai nelaiko. „Nenustatytos lyties“! Ar žmonės išvis ten liko? Esu patyręs ne vieną gaisrą, ir iš vidaus: trims vyrams neužgesinti ir net neištrūkti iš savo namo praktiškai neįmanoma.

audrius rašė...

Užuojauta, Eugenijau.

Iš alfos apie du degusius namus Vilniaus r. Kažkaip sumaišyta labai įdomiai. Štai nuoroda, o po ja nukopijavau pilna straipsnį:

http://www.alfa.lt/straipsnis/15080858/Vilniaus.rajone.dege.du.namai..gaisravieteje.rastas.zuves.zmogus=2013-02-16_20-48/


Šeštadienį, 19.55 val. gautas pranešimas apie Vilniaus rajone užsidegusį namą.

Vilniaus raj., Geležių k. atvira liepsna dega vieno aukšto namas. Įvykioje vietoje dirbantys gaisrininkai bando užgesinti ugnį.

Pirminiais duomenimis rastas vienas žuvęs žmogus.

Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Įvykio detalės tiriamos.

Antras gaisras Vilniaus rajone prasidėjo apie 20.50 val.

Marijampolio sen., Žaliosios k. užsidegė irgi vieno aukšto medinis namas.

Pasak ugniagesių, medinis namas sudegė visiškai. 20.27 val. gaisravietėje buvo rasti žmogaus palaikai. 21.02 val. rastas antras lavonas. 21.54 val. ugniagesiai gaisravietėje rado trečią lavoną,– rašo delfi.lt

audrius rašė...

Gaisrininkai jau kitą dieną rašo, tiek kad rasti trys kūnai ir kad vieno tapatybė nustatyta. Nieko neužsimena, kad atpažinti nebuvo galima, tuo labiau lyties. Iš pgt tinklapio.


Kitur rašo kada pranešta apie gaisrą ir kada rasti kūnai. Per daug čia kažkas perkruopštavo. 19.55+32+35+52min( gautas pranešimas ir kada rasti lavonai sunkiai atpažystami) kažkas neitikėtino. Daleiskime, kad pirmą lavoną šeimininko kurį atpažino rado kur gulintį prie namo, kai atvažiavo ir pradėjo gesinti. Antras rastas po 35-45min gaisro gesinimo, jau užgesinus, nes kaip apžiurėtį gaisravietę jos neužgesinus, nebent ir buvo spėjęs iššokt per langą ir mirė šalia namo ar kur prie durų, bet kaip tada apdegimas neatpažystamai, beto apie gaisrą galima pasakytį, kad sudegė stogas ir įkrito aukštas, ko nepakaktų taip sudegintį kūnus su kaulais.

http://zebra.15min.lt/lt/naujienos/kriminalai/du-vilniaus-rajone-kile-gaisrai-nusinese-keturiu-zmoniu-gyvybes-298486.htmlZenonas rašė...

Kodėl ta vasario 16 pragaištinga? Mano draugas irgi buvo laidojamas vasario 16, tik prieš 12 metų - dėl eksperimento - iškeliavo astralu ir nepavyko sugrįžti - užmiršo kelią.
Tie , kurie platina tokias pavojingas knygas "putešesvije v nebytijo" - nusikalteliai.