Vienas kinas, pardavinėjantis įvairius spaudinius, vilioja klientus antimi, kuri dirba jo asistente, praneša Ananova.com.
Paukštis stovi ant kėdės kioske ir snapu paima pinigus, paduoda laikraščius ar žurnalus klientams. Kiekvieną kartą savininkui Wangui užsnūdus antis pradeda kvaksėti ir jį pažadina.
Guangzhou mieste kioską turintis Wangas teigia užauginęs ir treniravęs antį ir tikrai neketina jos kada nors paskersti ar parduoti.
Spaudos antis - pramanyta žinia laikraštyje.
Negi tokią kepsi...
Va, gulbė - visai kitas reikalas!
Štai Anglijos karaliaus Henriko VIII,
kuris, be kita ko, Romos Popiežių kai kur pasiuntė, 12 baliaus patiekalų.
Matot aštuntą?
The bird was often presented to the table with a gold crown upon its head.
Roasted swan.
In case you need to know how to do this, here is a recipe from the late fourteenth century “Le Menagier de Paris”.
To this day, English law stipulates that all mute swans are owned by the Crown and may not be eaten without permission from the Queen.
Sakoma, kad Anglijos karališkoji šeima noriai skanauja gulbių mėsą. „Hyde“ parke, kaip ir kituose Londono parkuose, nuo senų laikų laikomos gulbės – jos yra karališkoji nuosavybė. Tiesa, prieš ketverius metus įvyko garsus skandalas. Kai kurie karališkieji paukščiai buvo pavogti. Deja, jie taip ir neatsirado. Manoma, kad jie buvo papjauti ir suvalgyti.
Kaip žinia, pagal viduramžių tradicijas Anglijoje gulbių mėsa buvo ruošiama su pipiriniu padažu. Deja, šis delikatesas patekdavo tik ant karalių stalo. Varguomenei netekdavo ragauti gulbių. Ką gi, laikai keičiasi - vis dažniau atsiranda narsuolių, išdrįsusių nusižengti šimtmečius trunkančioms tradicijoms.
Fellows of St John’s College are the only people outside the Royal Family legally allowed to eat unmarked mute swans.
Cambridge!
Keista, bet, sprendžiant pagal radinius, XIII a. Vilniaus didikai valgė daugiausia naminius gyvulius - kiaules ir raguočius (96 procentų rastų kaulų priklauso jiems).
Ir tik nuo XIV-XV a. net 31 procentas Vilniaus pilyje gyvenusių valdovų mėsos raciono sudarė žvėriena - stumbrai, briedžiai, šernai, stirnos, antys, kurapkos, tetervinai.
Tikrai, keisti tie senovės vilniečiai.
Dabar - visai kitaip gyvenam, ir ne tik Vilniaus pilyje!
Emigrantai iš Rytų Europos okupavo Anglijos Peterboro miesto parką.
Įsirengę lūšnas prie vandens jie geria pigų sidrą ir lenkišką degtinę, skerdžia ir valgo Nene upėje plaukiojančias gulbes, praneša dailymail.co.uk.
Emigrantai, tarp kurių yra ir lietuvių, įsikūrė viename gražiausių ir populiariausių miesto parkų, kuriam skirta daugiau kaip 10 milijonų svarų tam, kad būtų įrengti nauji dviračių takai, lankytinos vietos ir skatinamas šeimų kėlimasis gyventi prie upės.
Parkas yra viena iš nedaugelio vietų, kurioje susirenka ir poruojasi gulbės giesmininkės. Per parką tekančioje Nene upėje gyvena upėtakiai ir lašišos.
Tačiau dėl įžūlių ir sužvėrėjusių emigrantų vietiniai gyventojai bijo prie parko net prisiartinti.
Užuot grožėjęsi įspūdingu besiporuojančių paukščių spektakliu, rytų europiečiai gaudo juos specialiomis gaudyklėmis ir čia pat ant upės kranto kepa gulbes ant laužų. Ant iešmų maunami ir triušiai, visos žuvys, sraigės.
Šiuo metu ant Nene upės kranto yra įsikūrę maždaug 16 tūkst. gyvenamosios vitos neturinčių ar nenorinčių už ją mokėti gyventojų.
Įsivaizduojat, ant iešmų – gulbės, triušiai, visos žuvys ir sraigės!
- Bon appétit!
Nene upės pakrantėje skamba rytųeuropietiški sraiges ir sidrą į gerkles palydintys palinkėjimai.
Ir dainos.
In English, of course.
Choru.
Juk gerklių - 16 tūkstančių!
Teisybė, lryto.lt kompanionas pradžioj kuklinasi, teranda keletą lenkų, gulbę nudaigojusių.
Bet paskui pasitaiso.
Living off the land: A Lithuanian woman in her shack home by the River Nene.
Iš karto matyti - lietuvaitė.
Iš Barbės rinkinio ant kūtės stogo matyti.
On the other hand, for the believer no proof is needed.
A real cotguean of a cote!
Keptų gulbių prisikirtusi.
O štai Anglijos karališkajai šeimynai nūnai einasi gerokai prasčiau nei Henry VIII laikais.
Su britų benamiais nakvoja.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą