Rosh Hashanah is the Jewish New Year.
It is the anniversary of the creation of Adam and Eve, and a day of judgment and coronation of G‑d as king.
Šiandien, kaip tik!
(žr. P.S.)
Tad sveikinu ir linkiu Naujaisiais Metais visa ko, ko linkit mums - dvigubai!
Roša-a-Šana.
Roš-a-šana tai Naujieji metai. Tačiau žydai Naujų metų šventę supranta šiek tiek kitaip nei vakariečiai*. Tai ne linksmas karnavalas, tai Teismo Diena, kurios metu yra nusprendžiamas tolimesnis visko kas gyva likimas. Šią dieną Viešpats įrašo teisiųjų vardus Gyvenimo Knygon. Todėl žmogus turi apmastyti praėjusius metus, susitaikyti su artimaisiais ir suplanuoti ateinančius. Tokiu būdu išpažįstamas Dievas – Karalius ir Teisėjas.
Kartu yra tikima, kad šią dieną Dievas sukūrė pasaulį. Dar žydų tradicija sako, kad būtent pirmą naujų metų dieną Abramas buvo pasiryžęs paaukoti Dievui savo vienintelį sūnų Izaoką, tačiau Dievas, įsitikinęs Abraomo ketinimais, pasirinkęs ėriuką.
* Vakariečiai**
vakariẽčiai. lietuviai vakarų aukštaičiai, gyvenantys tarp rytų aukštaičių ir žemaičių ir nekietinantys priebalsio l prieš balsius e, ė; pati ta tarmė: Vakariẽčių patarmė. Aukštaičiai skiriami į vakariečius, viduriečius, rytiečius ir dzūkus. Net ir vakariečiams reikia mokytis literatūrinės tarties.
Dievaž, nors ir lietuviškai parašyta, bet nesu tikras, kad šiuos vakariečius Lietuvos žydai turi omeny, sakydami, kad žydai Naujų metų šventę supranta šiek tiek kitaip nei vakariečiai.
Negi šiuos?
** Tai patys žydai - ne vakariečiai?
Vai vai ...
Vai
P.S. Paskubėjau, vis tik, vieneriais metais, dėkui Pranui - pataisė:)
Gal ir į gera...
Naujieji žydų metai jau buvo - rugsėjo 10-11.
Sveikinimą pakartoju:
Tad sveikinu ir linkiu Naujaisiais Metais visa ko, ko linkit mums - dvigubai!
Vai vai, kaip įdomu: lyg tyčia, rugsėjo 10-11 d.d. man kai kas nutiko...
Iš tikrųjų maniau, kad Naujieji Metai - šiandien, tad ir sveikinimas - nuoširdus.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą