- Esu įsitikinęs, kad vis daugiau šalių sandorius kriptovaliutoms pripažins nelegaliais, kaip tai padarė Kinija. Naujas jų reguliavimo būdas bus pritaikytas visur ir jos ras savo pabaigą, – interviu sakė N.Roubinis.
Kodėl straipsnio autorius nepamini dar kokių 5 krizių, kurias išbūrė Roubinis, bet jos neįvyko! Arba kai JPMorgan banko padalinys Švedijoje nusipirko btc iškart kai banko vadovo kritika numušė btc kainą? Egidijus Bugiedavičius prieš 5val. BTC neturi infliacijos dėl riboto jų kiekio, ko nepasakysi apie bet kurią popierinę valiutą, kurią centriniai bankai prispausdina kiek tik uzsimano. Aukso vertė irgi sutartinė, neparemta realia jo, kaip metalo, verte. BTC ir aukso kielis ribotas. Dauguma bankininkų sapaliojimų paremti.baime prarasti atsiskaitymų rinkos kontrole ir komisinius iš bankinių pslaugų.
Gal kam nors atrodo, kad Neadekvačioj Šaly nusišnekėjau apie dėstytojų atlyginimus.
Štai, 2011 11 08:
Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtais duomenimis, praėjusiais metais vidutinis mėnesinis gydytojų darbo užmokestis etatui Lietuvoje siekė apie 1368 eurus, slaugytojų – 689 eurus, neatskaičius mokesčių. 2017 metais pirmo pusmečio duomenimis, vidutinis gydytojų mėnesio darbo užmokestis siekė apie 1500 eurus, slaugytojų – 752 eurus, neatskaičius mokesčių.
Beje: Ministras antradienį kalbėdamas su žurnalistais priminė, kad šiemet liepą gydytojams keltas darbo užmokestis vidutiniškai 8 procentais.
O štai dėstytojų atlyginimai, 2016 06 14:
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) skaičiavimais, įsitvirtinusių ir vadovaujančių Lietuvos tyrėjų vidutinis minimalus atlyginimas yra 4 kartus mažesnis nei ES vidurkis (palyginti perskaičiavus pagal perkamosios galios paritetą). Vidutinis docentų atlyginimas Lietuvos aukštosiose mokyklose – 903 eurai, lektorių – 553 eurai, o asistentų – 345 eurai, kai vidutinis darbo užmokestis šalyje 2015 m. IV ketvirtį siekė 744,2 euro.
Modestas Grigaliūnas sako, kad tik dirbant kelis darbus galima pakankamai užsidirbti, tačiau dėl to kenčia darbo kokybė.
„Dėl mažų atlyginimų tiek aš, tiek kiti dėstytojai turi imtis įvairiausių papildomų darbų – dėstyti kituose universitetuose, dirbti privačiame sektoriuje.
Aš dėl mažo atlyginimo ėmiausi darbo skirtinguose universitetuose, tai truko porą metų. Tačiau dėl darbo skirtingose vietose, skirtinguose miestuose turėjau sekinantį darbo krūvį.
Dėl krūvio neišvengiamai kentėjo darbo kokybė, ir galiausiai supratau, kad reikia turėti sąžinės ir padorumo pačiam sau pasakyti, jog negali vesti tokios kokybės paskaitų“, – pasakoja M. Grigaliūnas.
Pasak pašnekovo, kaip lektorius dirbdamas visu etatu ir būdamas mokslų daktaras, dėstytojas gali gauti 400–500 eurų atlyginimą.
Tačiau tai pinigai, iš kurių išgyventi sudėtinga, ypač jaunoms šeimoms.
Dirbant keliuose universitetuose, pasak jo, įmanoma susirinkti antra tiek.
2017 m. liepos 5 d. Savo ruožtu pirmadienį su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu susitikusi Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų pirmininkė Asta Lapinskienė
DELFI sakė, kad dėstytojų ir tyrėjų atlyginimų klausimas išlieka prioritetinis.
„Aš manau, kad dėstytojai ir tyrėjai Lietuvoje uždirba tragiškai mažai. Ir tai yra absoliučiai neteisinga. Bent 3 kartus didesnius atlyginimus gaudami jie galėtų atlikti savo turimas funkcijas kokybiškai“, – aiškino ji.
A. Lapinskienė prisiminė, kad jos atstovaujama sąjunga atliko apie 7 tūkst. aukštųjų mokyklų darbuotojų apklausą, kurios metu sužinojo, kad dėstytojų atlyginimų vidurkis šalyje yra vos 619 eurų „ant popieriaus“.
Nepaisant vis mažėjančių algų, su aukštųjų mokyklų darbuotojais, aiškino profsąjungos atstovai, gudrauti bandoma ir kitais būdais.
„Nemažai žmonių kai kuriuose universitetuose tiesiog atleidžiami, kiti perkeliami iš turėtų pastovių pozicijų į laikinas. Etato dalis jiems nemažinama, kartais atlyginimas net išauga, bet jie priimami metams, kasmet ir nežino, kas jų laukia ateityje. Tai reiškia, kad jie tokiu atveju nebeturi suinteresuotumo rašyti mokslinius darbus, atlikti tyrimus, kelti savo kvalifikaciją ir panašiai.
Žmogaus saugumas sumažėja. Šie žmonės pirmi stovi eilėje atleidimui“, – aukštųjų mokyklų užkulisius kiek pravėrė S. Vaitkevičius.
A. Lapinskienės teigimu, tokie žmonės atleidžiami be jokių išeitinių išmokų.
„Savijauta yra ne tas žodis. <..> Kokybė aukštojo mokslo srityje gali pakilti tik tuomet, kai dėstytojų atlyginimai bus adekvatūs“, – sakė Asta Lapinskienė.
deklaruodami, kad siekiame kokybės, įsidėmėkime, jog skiriame 74 kartus mažiau vienam dėstytojui ir 88 kartus mažiau vienam darbuotojui nei geriausių aukštųjų mokyklų 200-uke, tačiau teigiame, kad norime kokybės ir mokslo lygio kaip Kembridžo universitete.
Bet užtai sovietmečio prokurorams, teisėjams ir kitai nomenklatūrai mokami antikonstituciniai priedai prie geros senatvės pensijos iki 2 tūkstančių eurų valstybinių pensijų pavidalu;)
Priminsiu: Gūdžiuoju Sovietmečiu buvo PAREIŠKIMAI.
Dabar, Laisvoj Lietuvoj - PRAŠYMAI.
Štai:
Prašymus dėl kompensavimo paveldėtojai turi pateikti mirusiajam pensiją mokėjusiam „Sodros“ teritoriniam skyriui ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d.
LONDON — Saudi Arabia announced the arrest on Saturday night of the prominent billionaire investor Prince Alwaleed bin Talal, plus at least 10 other princes, four ministers and tens of former ministers.
The announcement of the arrests was made over Al Arabiya, the Saudi-owned satellite network whose broadcasts are officially approved. Prince Alwaleed’s arrest is sure to send shock waves both through the kingdom and the world’s major financial centers.
He controls the investment firm Kingdom Holding and is one of the world’s richest men, owning or having owned major stakes in 21st Century Fox, Citigroup, Apple, Twitter and many other well-known companies. The prince also controls satellite television networks watched across the Arab world.
The sweeping campaign of arrests appears to be the latest move to consolidate the power of Crown Prince Mohammed bin Salman, the favorite son and top adviser of King Salman.
At 32, the crown prince is already the dominant voice in Saudi military, foreign, economic and social policies, stirring murmurs of discontent in the royal family that he has amassed too much personal power, and at a remarkably young age.
Al Arabiya said that the anticorruption committee has the right to investigate, arrest, ban from travel, or freeze the assets of anyone it deems corrupt.
visuomenę laikais žmogus ir šuns būdoj turi tupėt sykiu su šunimi, jei tik, žinoma, patsai nenori susilaukt policijos dėmesio; ir ar toji policija lygiai taip pat kaip dabar reaguos į kokio praeivio skambutį: „šuo būdoj jau dvi valandas tupi be priežiūros" - šitaip sureaguos:
- Ar jūs blaivas?? O jisai, šuva - ar irgi blaivas??? Tuoj patikrinsim!!
O galėtų koks rūpestingas praeivis paskambint policijon: ir krėslo minkšto būdoj nėr, kaip mano kabriolete, ir stogas ne toks sandarus, ir durų, saugančių nuo žvarbaus lapkričio vėjo nėr, ir langų su švariai nuvalytais stiklais, ir lenciūgas ant kaklo šuns teises pažeidžia...
Ir tikrai, po kelių minučių šalia manęs sustoja policijos mikroautobusas „Nissan"
su valstybiniais numeriais GTH 265, tvarkingai prisiparkuoja, šalia manojo kabrioleto, ir iš jo išlipa trise, vienas jų su automatu, panašiu į „kalašnikovą", kurį net vidurinėj mokykloj mus sovietmečiu mokino išrinkt/surinkt, tik policininko turimas buvo mažesnis, ant krūtinės.
- A, čia tas kabrioletas, - pasakė vienas iš trijų, su kalbančia ant diržo per petį kabančia racija.
Papasakojau, kas darosi, paklausiau:
- Panašus aš jums į neblaivų?
Galvas papurtė.
- Ką turiu dabar daryt, kad policija neskelbtų tarptautinės mano paieškos? - paklausiau.
- Skambinkit 112, - patarė.
Paskambinau (žiūriu dabar savo „išmaniajan", paskambinau 00:29, pokalbio trukmė 00:02:34).
- Bla bla bla - supasakojau 112 merginai visą istoriją, toji po pauzių paaiškino, kad kažkas paskambino policijai iš Karoliniškių, į kurias tikrai atvažiavau prieš tai, ir atvažiavau ten iš Algirdo Šukio buto, kur jį nuvežiau po įsimintinos Tado paskaitos Konfucijaus centre Čiurlionio gatvėje, o iš to buto išėjau apie vienuoliktą valandą, o į Karoliniškes atvažiavau kavos išgert ir pasikalbėti.
Šunelį su šitokiu gaubtu
tikrai palikau kabriolete, nes ten, kur kavą gėriau - du katinai, kuriems, mat, didelis stresas dėl mano mažylio, kurio vardas Didžkis. O savąjį Didžkį vežiojuosi su savimi, nes nenoriu palikti be priežiūros - mat prieš kelias dienas Jakovo veterinarijos centre šitas pats chirurgas Edmundas
pagaliau susiuvo jam žaizdą, ir visiškai nenoriu, kad, visai darbo dienai paliktas namie, nusikrapštytų gaubtą ir persiplėštų šitaip išvargtą ir tikrai nemažai man beveik dviejų savaičių trukmės istorijoje atsiėjusią chirurgo siūlę (gerbiamam Algirdui Šukiui
šiandien teko mano puikiajame kabriolete pralaukt bene 20 minučių pakeliui namo iš Konfucijaus centro, pralaukti besiklausant „Žinių radijo",
pakol gydytoja Rūta tame Jakovo veterinarijos centre apžiūrėjo mano mažojo ligonio susiūtąją žaizdą, pavalė siūlę ir suleido vaistų).
- Skambinkit Vyriausian policijos komisariatan, - tokiu tai numeriu, - galop paaiškino 112 mergina.
Skambinu - „nepataikiau" - kišenėj neradau kuo užsirašyti numerio, suklydau.
Ten jau vyras, nebe mergina, kaip kad 112, paaiškino, kad Karoliniškėse kažkas paskambino, kad mano kabriolete jau dvi valandas kankinasi mano šuva (kuriam, atvirkščiai, aš jau antruoju šimtu eurų gelbsčiu gyvybę).
- Aš ten, Karoliniškėse tik pusvalandį buvau - atvažiavau prieš pusę dvyliktos, o išvažiavau Mindaugo gatvės „Maximon" prieš pat dvyliktą - iš kur dvi valandos?
- Ko gi taip ilgai važiavot! - rėžė anam ragelio gale.
- Kaip tai taip ilgai? - nusistebėjau, mat, lėtu važinėjimu nepasižymiu.
- Pažiūrėkit, kiek valandų, - atsakė man Vyriausias policijos komisariatas.
- Taigi vos ne pusvalandį jau skambinėju - tai 112, tai jums - atsakiau.
- O kodėl neadekvačiai elgiatės? - paklausė „išmaniojo" ragelyje - gausite baudą už žiaurų elgesį su gyvūnais.
Ir padėjo ragelį.
- Kas dabar bus? - paklausiau visą šį laiką šalia manęs buvusių trijų „Nissan" mikroautobusu atvykusių gerai ginkluotų čia pat tebestovinčių policininkų.
- Nieko nebus, - atsakė vienas iš jų, ir visi nuėjom Mindaugo g. „Maximon".
- O ką - visi ekipažai dabar automatais ginkluoti? - paklausiau.
- Mes - specialus padalinys, - atsakė.
- Ko tai dažnokai policijos sirenas pastaruoju metu girdžiu, - pasakiau.
- Daug iškvietimų, - atsakė.
Jau „Maximoj" palinkėjom vieni kitiems sėkmės ir nuėjom kas sau.
Nusipirkau pavalgyt ir nuvažiavau visą parą dirbančion VU bibliotekon.
Prisiminiau ten, ką mačiau šiandien Elertė TV žinių laidoj - Nemira Pumprickaitė kalbino kažkokį teisės reikalų žinovą, mat, Lietuvoj, kurioj pedofilijos nuo Garliavos istorijos
yra tik „prasčiokų", o ne „elito" tarpe, pastaruoju metu padaugėjo sulaikytųjų dėl vaikų pornografijos.
Taigi, tas lietuviškosios teisės žinovas aiškino, kad pedofilija yra liga, bet Lietuvoje „pedofilina" ne pedofilai, o visai kiti.
- Tai, vadinasi, mes, diurnalistai, iškreipiam tikrąją padėtį, - pabarstė savo ir kitų neišmanėlių žurnalistų galvas pelenais šitaip pamokyta Nemira ir padėkojo teisės žinovui.
Taigi, tas Edmundas kalbino tą Saulių, besistengdamas iš jo išpešt ne pažadą, o paaiškinimą ar kokį receptą, pagal kurį tranais bevirstantys Sauliaus vadovaujami tarnai išgelbėtų beišsilakstantį avilį.
Saulius gi pūtė žandus ir akis ir Edmundui nepasidavė: dar, esą, neseniai tetranauja, to biš tarnauja, o ir medų ne jie, o visai kiti dešimtmečiais rijo ir surijo...
sužinojo šiom dienom, kad jisai uždirba „už etatą" lygiai tiek pat, kiek slaugė, irgi už etatą; kuri, dirbdama pusantro** etato, ruošiasi emigruot Landynėn,
pateiktų duomenų, per 9 mėnesius pabėgo/emigravo beveik 50 tūkst. jos piliečių, kai pernai per visus metus emigravo kiek daugiau negu 50 tūkst., tas dėstytojas sužino, kad jisai elgiasi neadekvačiai...
???
Ar, vis tik, Neadekvačiai Elgiasi Šios Šalies Elitas?