2017-03-15

Pie In The Sky Again

Pie In The Sky.
π Day. 

3.14:

Prisižulikavot 
...
...

Jau po 48 valandų pasaulis nebebus toks, koks buvo: artimiausių dviejų dienų įvykiai atsispindės globaliose rinkose, paveiks Europos valiutą, pakeis Europos veidą ir, tikėtina, reikš ir galios valstybės bankrotą, teigiama vokiečių „Die Welt“.

Šiandien buvo pasirašytas įstatymas, kurį priėmus, premjerei bus atrištos rankos aktyvuoti 50-ąją straipsnį. O patvirtinus įstatymą karalienei Elžbietai II-ajai Theresa May pateiks prašymą Europos Tarybai.

„Tik tuomet prasidės sunkioji „Brexit“ dalis,“ – leidiniui pareiškė reitingų agentūros „Fitch“ analitikas Jamesas McCormacas. Jo teigimu, britai atsidurs sudėtingoje situacijoje. Pavyzdžiui, didelis neaiškumas šiuo atveju išlieka „sąskaita, kurią britams pateiks Europa“. Jau dabar skolos yra didelė Didžiosios Britanijos problema: valstybė ir šalies gyventojai gyvena ne pagal savo kišenę. Įsiskolinimo lygis pasiekė 90 proc. BVP.

Britanijai yra išskirtinai svarbus užsienio kapitalas,
ir, jeigu investuotojai praras pasitikėjimą, šalį ištiks finansinė krizė, kaip 1970-aisiais, kuomet Didžiąją Britaniją gelbėjo TVF.

Cha cha...
O trečiadienio vakarą (šįvakar) JAV federalinis atsargų bankas ir jo vadovė Janet Yellen paskelbs tai, kas aiškiai nepatiks likusiam pasauliui: padidins palūkanų normas. O jeigu pats galingiausiais centrinis bankas pasaulyje pakelia pačios svarbiausios valiutos pasaulyje kainą, pašaliniai efektai yra visai tikėtini.
Finansų rinkos tai vadina „JAV federalinio rezervo prakeiksmu“, primindami, kad prieš kiekvieną biržų griūtį būdavo skelbiamas palūkanų normų didinimas: taip buvo 1974, 1987, 2000 ir 2008 metais. Tai įvykis, anot laikraščio, „galintis sujaukti visus Donaldo Trumpo politinius planus“. Trilijonų dolerių vertės ekonomikos stimuliavimo programa, kuri bus finansuojama iš esmės kreditų dėka, gali būti realizuota tik remiantis pigiais pinigais.













Komentarų nėra: