1 krìvis sm. (2) DŽ, J; M istor. senovės lietuvių dvasininkas, žynys: Žinios apie Lietuvos krivius būtų labai svarbios, jei jos būtų tikros K.Būg. Gudresnieji vadindavosi žyniais, kriviais rš. Jie savo bylas pavesdavo kriviams arba seniesiems vyrams A.Vien. Jis panašus buvo dabar į kažkokį senąjį krivį, kuris seniai seniai kažkada gal taip pat laimino mažas bičiukes V.Krėv.
Kada tai buvo...
Krivė
Rašytiniuose šaltiniuose nėra užfiksuota, kad Senovės baltų religinės bendruomenės lyderės pareigas iki šiol būtų ėjusi moteris.
Krivių miestas?
Tada Vilnelės naujoji vaga dar nebuvo atkirtusi kalno su vėliau pastatyta Gedimino pilim.
Įdomiausia, kad tą pačią vietą apie 1990 metus jau buvo aptikę romuviai. Būtent ten tarsi niekuo neišsiskiriančiame slėnelyje jie sukrovė iš akmenų pirmąjį aukurą ir prie jo atlikinėjo apeigas. Vėliau jau nuolatinė tokių apeigų vieta taps kita to senojo miesto vieta – Gedimino kapo kalnas,
kuriame pastatytas aukuras. Beje, prie jo prieš du dešimtmečius buvo įšventintas Krivis – Jonas Trinkūnas, gavęs sakralinį Jauniaus vardą.
Gedimino kalnas. Vilniaus Gedimino kalne įšventinama Lietuvos Romuvos Krivė.
Prūsų krivė ir lietuvių dainos kriváitis „valdovas“…
Kada tai buvo...
Kurgi šitaip
- tiesiai reikia!
1. kreivas, sukrypęs žmogus ar daiktas: Kas yra kreivas – žmogus, arklys, kubilas, medis – vadinas krìvis J. Krìvis yra kreivas medis dėl dirbimo valtiesJ. Vyras dar nesenas būtų, bet jau toks krìvis, kaip visai parkaršęs senis Jrb. Ta krìvė visur landžio[ja] Kl. ^ Kur teki, krivė? – Kas tau rūp, skustė? Sch66.Rive krìve, kur eini? – Skuste nuste, kas tau galvon! (pieva ir upė) Dkš.
|
2015-05-31
Krivė
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą