2012-11-18

Ломать - не строить


1974 m. prasidėjo parengiamieji Ignalinos atominės elektrinės (AE) statybos darbai. Tuo metu galingiausia pasaulyje Ignalinos AE buvo statoma ne tik Lietuvos, bet ir buvusios Sovietų Sąjungos vientisos Šiaurės-Vakarų energetikos sistemos poreikiams patenkinti. 1983 m. ėmė dirbti pirmasis reaktorius, 1987 m. – antrasis reaktorius.

Statyboms pakako 9 ir 13 metų.

Vidurkis - 11.

2008 m. spalio 12 d. kartu su Seimo rinkimais vyko konsultacinio (patariamojo) pobūdžio referendumas dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo. Dauguma jame dalyvavusiųjų pasisakė už Ignalinos AE darbo pratęsimą. Dėl nepakankamo referendume dalyvavusių rinkėjų skaičiaus, referendumas laikomas neįvykusiu.

Pritrūko 50 - 48,43 = 1,57 procento turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus piliečių.

Už savo mylimus kandidatus balsavo 48,55 + 3,99 = 52,54% rinkėjų.

Išeitų, daugiau negu 4 procentai turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus piliečių referendumo lapą balsavimuose išsinešė namo, o likusiųjų 91,46 % balsavo už Ignalinos AE darbo pratęsimą.

Bet dėl to nelemto 1,57 procento referendumas neįvyko.

O gal, šitą patį, tiems daugiau negu 4 procentai turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus Lietuvos Respublikos piliečių už referendumo lapo pildymą niekas nesumokėjo?

Tai...

Štai šiemet, 2012-tais, referendume balsavo 52,58% visų rinkėjų, o už savo mylimus poltikus - 44,62% + 5,51% = 50,13%, žr. pastabą.

Įskaitant balsų pirkimus, iki Konstitucinio teismo nukeliavusius.

50,13 < 52,58.................................................. Nemalonu........................................................ Bet džiugu, kad 4 procentų "referendumo fenomeno", kaip 2008-tais, šiemet nebėr............................................................. Pažanga............................................................ Bet paradoxum electivi lituani yr...........................................

Naujokai mes...............................................................

Mokomės skaičiuoti = mokomės demokratijos......................................

Kažkiek išmokom, bet ne viską....................................................

Yra kur tobulėti..................................................................

Lietuvai vykdant stojimo į Europos Sąjungą sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 m. gruodžio 31 d. elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą. Pirmasis blokas nebeveikia nuo 2004 m. gruodžio 31 d. 20 val. 2 min., o antrasis sustabdytas 2009 m. gruodžio 31 d. 22 val. 54 min.

Laikas tikslus, kaip ir balsavimo rezultatai.

Pirmas blokas dirbo 21, antras - 22 metus.

Naujienų agentūros „The Associated Press“ (AP) straipsnyje rašoma, jog trijų sovietinėmis technologijomis pastatytų atominių elektrinių Lietuvoje, Bulgarijoje ir Slovakijoje uždarymui jau išleista apie 2 mlrd. eurų, kurių pusė atiteko sudėtingiausiai Ignalinos jėgainei.

„Trys šalys iš naujo įvertino, jog galutinė kaina sieks 5,3 mlrd. - lyginant su 4 mlrd. eurų pradžioje -, ir į ją neįskaičiuota sunkiausia užduotis, reaktoriaus šerdies išardymas. Buvo planuota, kad šis darbas turėtų būti baigtas tarp 2025 ir 2035, bet jis gali užtrukti kur kas ilgiau ir kainuoti daugiau.

Vadinasi, pasižadėjom išmontuot per 16-26 metus nuo paskutiniojo, antrojo, reaktoriaus sustabdymo, bet galim montuot kur kas ilgiau.

Jei gausim pinigų išmontavimui.

Be jų kaipgi išmontuosi branduolinio reaktoriaus šerdį?

Statyboms pakako vidutiniškai 11 metų.

Ломать - не строить.

Žinoma, žinoma.

Деньги давай, давай деньги!

Komentarų nėra: