Garsus vadybininkas, lektorius ir derybų konsultantas Paulius Kovas atsisakė sėsti į taksi automobilį, ant kurio pastebėjo Georgijaus juostą.
Georgijaus juosta dar vadinama gvardijos juosta. Tai - dvispalvis kaspinas, naudojamas su Šv.Georgijaus ordinu, Georgijaus kryžiumi ar Georgijaus medaliu. Ji buvo naudojama ne tik dabar, bet ir carinėje Rusijoje, Sovietų Sąjungoje.
Орденский статут 1769 года содержал следующее описание ленты
«Лента шёлковая о трёх чёрных и двух жёлтых полосах»
.
Традиционное толкование цветов Георгиевской ленты утверждает, что чёрный цвет означает дым, оранжевый - пламя. Обер-камергер граф Литта в 1833 году писал: «бессмертная законодательница, сей орден учредившая, полагала, что лента его соединяет цвет пороха и цвет огня». Однако видный специалист по русской фалеристике Серж Андоленко указывает, что чёрный и жёлтый цвета, собственно, лишь воспроизводят цвета государственного герба: чёрный двуглавый орёл на золотом фоне.
.
C 1917 года не использовалась ни на одной советской государственной награде вплоть до восстановления ордена Святого Георгия и Георгиевского креста в 1992 году. Однако, лента продолжала использоваться в своём прежнем качестве на Георгиевских наградах в Белых армиях, в Русском Корпусе.
Georgijaus juosta...
O Georgijus?
Lietuviai turi Šv.Kazimierą, airiai – Šv.Patriką, o anglai – Šv.Jurgį (St George), kuris laikomas šalies globėju ir jo garbei balandžio 23 dieną rengiami festivaliai ir šventės. Kai kurie šaltiniai skelbia, kad Šv.Jurgis drauge su Šv.Kazimieru yra ir Lietuvos globėjas.
Šv.Jurgio globojamų šalių, profesijų ir gyvenimo sričių sąrašas išties didelis – tarp jo globai pavestų miestų rasime Maskvą, jis saugo karius, pagalbos į jį kreipiamasi susirgus sifiliu. Šv.Jurgio ženklas – raudonas kryžius baltame fone – labai populiarus. Jis ne tik tapo Britų karališkojo laivyno ar Raudonojo kryžiaus organizacijos simboliu. Raudonas kryžius puošia ir Didžiosios Britanijos vėliavą. O Šv.Jurgio emblema – raitelis ant žirgo – labai primena lietuvišką Vytį.
.
Lietuvoje Šv.Jurgis yra gyvulių globėjas, per Jurgines gyvuliai yra išgenami į ganyklas. Daugelyje šalių Šv.Jurgis siejamas su vaisingumu, o Jurginės laikomos vasaros pradžia.
Jorė.
Žemdirbys Jurgis.
Pagoniškoje Lietuvoje Jorė arba Joris buvo vadinamas pavasario Perkūnas, žadinantis gyvybės jėgas.
Katalikų bažnyčia, atsižvelgdama į senovines pavasario žalumo šventimo tradicijas, jas sutapatino su Šv. Jurgio – gyvulių globėjo diena.
Gruzijoje viešintis europarlamentaras Vytautas Landsbergis į Briuselį 2009-jų spalį grįžo su garbingu apdovanojimu. Jos prezidentas Michailas Saakašvilis už ilgalaikę paramą Gruzijai jam įteikė Šv. Georgijaus ordiną.
Krikščionys dabar su Šv.Georgijum - vieni prieš kitus...
2014-05-04
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
1 komentaras:
Kryžiuočiai štai kiek turi jurgeliû žaliû...:)
https://youtu.be/ckLI-P6veow
Rašyti komentarą