2014-12-24

Kantičkinė giesmė

Gal ne lietuvių, pranciškonų.

Nors...

Cantico delle creature.
Saint Francis of Assisi (Italian: San Francesco d'Assisi; born Giovanni di Pietro di Bernardone, but nicknamed Francesco ("the Frenchman")...

Vienas iš svarbiausių dalykų pranciškonų gyvenime yra sielovada. Todėl pranciškonai apsigyvendavo pirmiausiai ten, kur labiausiai reikėdavo socialinės globos – pamažu suklestėjusių miestų priemesčiuose. Dievo žodį apie taiką ir išganymą pranciškonai skelbė pavyzdžiu ir mokymu.

Pranciškonai, kaip visi elgetaujantys ordinai, gyvena neturte ir pragyvenimui užsidirba iš amatų, socialinio, pastoralinio ir pedagoginio darbo. 

:(

Pranciškus Asyžietis 
testamente savo broliams rašo: „Aš dirbu savo rankomis ir noriu dirbti; tvirtai noriu, kad visi kiti broliai dirbtų, nes tai yra sąžiningumo išraiška. Kas nemoka, teišmoksta, ne iš gobšumo, kad gautų už darbą atlyginimą, bet dėl pavyzdžio ir tingumui nugalėti.“  

Kitas pranciškonų pajamų šaltinis yra piniginės aukos. 

Pranciškonų ordinas, įkurtas turto išsižadėti raginusio Šv. Pranciškaus Asyžiečio, pakliuvo į sunkią finansinę padėtį, kai buvo atskleista didžiulio masto sukčiavimo schema, ir dabar prašo pagalbos.
Kaip rašo Italijos savaitraštis „Panorama“, jau 800 metų gyvuojantis ordinas investavo dešimtis milijonų eurų į įtartinas bendroves, kurių abejotiną veiklą dabar tiria Šveicarija.

„Generalinė kurija atsidūrė grėsmingoje – pabrėžiu, grėsmingoje – finansinėje padėtyje, su reikšminga skolų našta“, – retame atvirame laiške rašo ordinui vadovaujantis amerikietis Michaelas Perry.

Kas apšvabino elgetaujantį ordiną?

Italijos žiniasklaida taip pat reiškė abejones dėl ordino gebėjimo protingai valdyti savo finansus, kai pranciškonai išleido milijonus eurų renovuodami jiems Romoje priklausantį prabangų viešbutįIl Cantico“.
Aš dirbu savo rankomis ir noriu dirbti; tvirtai noriu, kad visi kiti broliai dirbtų, nes tai yra sąžiningumo išraiška

Vargšas Pranciškus...

×kantičkà (l. kantyczka) sf. (2) Skr, Slm, kañtička (1) Čk tokia giesmių knyga: Baigia nykti tie žmonės, kurie kantičkoj visų giesmių gaidas žino Ob. Vartė pajuodavusius kantičkos lapus LzP.


×kañtantas-a (l. kontent) adj. (1) patenkintas: Nu, kaipgi, ar kañtantas? Užp. Žėdnas žmogus bus kantantas, jeigu jam darysi gera Antz. Jis kañtantas išėjoSkp. Nu, ir kañtantas, kad atavežiau knygų Ut. Būtų kantantas savu gyvenimu FrnS183. Ko jau dar tokis nekañtantas? Krok. Jis nekañtantas, kad neatidaviau skolos Srj. Jis ant manęs nekañtantas Al. Pavalgydintas, apsivilkęs – ir tu da nekañtantas Sdk. Daviau vaikam obuolių. Kantanti – baisus daiktas Vj. Atėjo kañtantas iš lauko, kad papuolo paarėt Skdt. Jis išėjo labai nekañtantas Ldvn.

×kañtatas-a adj. (1) Skr, Jnšk žr. kantantas.

kantatà sf. (2) DŽ
1. stambus muzikos veikalas, skirtas dainuoti, instrumentui ar orkestrui pritariant, sudarytas iš solo, ansamblio ir choro dalių.

2. lyrinio iškilmingo eilėraščio rūšis.

kantalas sm. skambalas: Onytei skambėjo auksiniai varpeliai, o šelmiui Joneliui variniai kantalai LTR(Bgs)



Komentarų nėra: