2018-04-20

Apšviečiantys Komentarai

Šiemet pirmą kartą bus vykdomas priėmimas į mokamas profesinės studijas.


Iki šiol mokslas profesinėse mokyklose buvo nemokamas. Galimybę neribotai nemokamai studijuoti profesinėse mokyklose* panaikino prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos** ir pernai gruodį Seime priimtos pataisos.

„Iki šiol mokamų studijų nebūdavo, jos atsiranda. Bet nemanau, kad ta naujovė bus populiari šiais metais, daugiau gal reikėtų žiūrėti į ateitį. Šiais metais kol kas tik nedidelis portfelis bus pasiūlytas intensyvių tęstinio mokymo programų, kurios trunka šešis ar devynis mėnesius“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas.

Per LAMA BPO šiemet jau antrus metus vyks priėmimas ir į profesines mokyklas, anksčiau jis nebuvo centralizuotas.

Pasak P. Žiliuko, mokamos profesinės studijos turėtų būti populiarios tarp persikvalifikuojančių asmenų.

„Jos tikriausiai bus populiarios ne dėl pirminio mokymo, o dėl tęstinio mokymo. Manau, kad perspektyvoje, 2019 metais, jų tikrai daugės ir daugės dėl naujos kvalifikacijos įgijimo, ypač kai į kokį nors regioną ateina investicijos. Pagal naują įstatymą už valstybės lėšas žmogus negali įgyti daugybės kvalifikacijų, gali tik dvi, tai tas ir padaryta“, – aiškino P. Žiliukas.

Anot Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM)*** pranešimo, galimybe mokytis valstybės nefinansuojamoje vietoje galės pasinaudoti tie mokiniai, kurie norės patekti į itin populiarias programas, į kurias stojančiųjų kasmet susirenka daug daugiau, negu yra vietų, pavyzdžiui, į fotografo mokymo programą, taip pat tie asmenys, kurie valstybės lėšomis jau yra įgiję pirmą ir antrą profesinę kvalifikaciją.

Ministerija penktadienį taip pat pranešė, kad priėmimas į profesinio mokymo įstaigas planuojamas, atsižvelgiant į specialistų poreikio prognozes ir į šalies regionų prioritetines plėtros sritis.

„Tokiu būdu siekiama subalansuoti ateityje prognozuojamą specialistų paklausą rinkoje ir šiemet planuojamą pasiūlą“, – sakoma pranešime. Šiemet numatoma daugiausia mokinių priimti į tas sritis, kur specialistų poreikis didžiausias. Tai gamyba ir perdirbimas, inžinerinė pramonė, verslas ir administravimas, statyba, socialinė gerovė.

Šiemet profesinio mokymo įstaigose numatoma finansuoti šiek tiek daugiau nei 20 tūkst. vietų.

„Antai Kauno apskrityje pastaruoju metu įsteigta nemažai naujų gamybos įmonių, dėl to Kauno ir kaimyninių rajonų profesinio mokymo įstaigos priims daugiau mokinių į inžinerijos, gamybos, verslo ir administravimo paslaugų specialybes, o mažiau – saugos paslaugų, menų programas. Vilniaus regiono profesinio mokymo įstaigos bus pasirengusios priimti daugiau mokinių į inžinerijos, verslo ir administravimo, informacijos ir ryšio technologijų, gamybos, architektūros ir statybos programas. O, tarkime, Klaipėdos regione daugiausia vietų bus pasiūlyta inžinerijai ir paslaugoms asmenims“, – aiškina ministerija.

O ką rinktis aukštojoje mokykloje?

2018-04-20 12:25
 
109.57.234.228 DNK

6 TO INFO

gali stot kur nori jei neturi dedziu tetu kas ikis i gera vietele eisi i birza arba gruzciku i prekybcentri su sansu padaryti karjera po keliu metu tapsi skyriaus vedeju uz 600 eur men

2018-04-20 12:11
 
84.46.244.134 LTU

5 MAMA

As labai atsiprasau, bet sita vista svietimo ministre ivede savo tvarka neatsiklaususi tevu nuomones. Ar zinote, kad padare matematikos privalomaji egzamina tiems, kurie nori stoti i valstybes finansuojamas vietas. O tie vaikai kurie yra gabus kitiems dalykams; pvz: humanitariniams mokslams, ir jeigu nori stoti, kad, i kokios nors kalbos filologija-turi laikyti matematikos egzamina. Arba susimokek jeigu nori mokytis! Durne!

2018-04-20 12:05
 
176.11.21.130 NOR

4 ZILVA

Emigracija ir tik emigracija

2018-04-20 12:01
 
217.41.77.199 GBR

3 AS

Rinktis reikia tai kas patinka, o ne tai kas geriausia, jei nemylesi tai ka darai tada is taves gero specialisto nebus.

2018-04-20 11:58
 
85.206.238.127 LTU

2 JO

Iš kur ir atsiranda tokių originalių švietimo ministrų?

2018-04-20 11:48
 
195.14.188.77 LTU

1 INFO

Tik nestokit i veterinarija- sunkios studijos, po kuriu keliauji tiesiai i darbo birza. Kol nesulauki pasiulymo dirbti kikoj šunu edalo pardaveju.Pernai per TV aiskino, kad veterinarai po studiju eina i darbo birza, dabar raso, kad didins studentu skaiciu, kur logika????
* Mokslo draugas dirba „profkėje", mokytoju. Kai jo paklausiau, ar „profkėj" irgi striuka su besimokančių skaičium, kaip kad aukšotsiose, nusijuokė:

- Priešingai - mes mokom specialybės jūsų absolventus, nerandančius darbo.

Bet kokia populiariausia toje profesinėje mokykloje specialybė merginoms ir moteris, neatspėjau... (sėtsižasaM)

** Taigi, Partinės Mokyklos Dėstytoja apmokestino mokslą „profkėj".

Tokia Pati Specialistė?
: “Visuomeninės ir asmeninės nuosavybės tarpusavio ryšys asmeninio pasodybinio ūkio funkcionavime”


*** Mi­nist­rai kei­čia­si vie­nas po ki­to, pa­ti mi­nis­te­ri­ja – ba­la ir pel­kė. Ši­tas tvai­kas man da­ro­si vi­siš­kai ne­pa­ke­lia­mas. Mo­ky­to­jai yra že­mi­na­mi, ver­čia­mi ver­gais, di­rek­to­riai tu­ri nu­si­lenk­ti, įtik­ti.[15]Komentarų nėra: