COVID-19 pandemija: Pasaulinio karo prieš žmoniją pradžia. Kas žinoma ir kas slepiama? (I d.)
Paskelbta: 2020-04-09 20:04 Autorius: Ramūnas Alaunis
Tinkcenterforhealthsecurity.org internetinio tinklalapio fragmentai.
I dalis (II dalis ČIA)
Tai, kas dabar vyksta pasaulyje netelpta į jokio straipsnio rėmus, todėl pateikiu kiek įmanoma sutrumpintą pasaulinės pandemijos įvykių vaizdą, kurioje pateikiamas ilgametis pasiruošimas šiai laukiamai pasaulinei viruso pandemijai. Pasaulinei pandemijos krizei taip pat iš anksto ruošėsi ir Niujorko finansų centras ir JAV Federalinis Rezervų Bankas ir kitos JAV valstybinės institucijos. Tad šios straipsnio tikslas parodyti bendrą vaizdą, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje prisidengiant COVID-19 pandemijos krize, kaip įvestas griežtas karantino priemones susijusias su tariama COVID-19 viruso grėsme vertina pasaulio medikai ir kas mūsų laukia ateityje.
Tai, kas dabar vyksta pasaulyje netelpta į jokio straipsnio rėmus, todėl pateikiu kiek įmanoma sutrumpintą pasaulinės pandemijos įvykių vaizdą, kurioje pateikiamas ilgametis pasiruošimas šiai laukiamai pasaulinei viruso pandemijai. Pasaulinei pandemijos krizei taip pat iš anksto ruošėsi ir Niujorko finansų centras ir JAV Federalinis Rezervų Bankas ir kitos JAV valstybinės institucijos. Tad šios straipsnio tikslas parodyti bendrą vaizdą, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje prisidengiant COVID-19 pandemijos krize, kaip įvestas griežtas karantino priemones susijusias su tariama COVID-19 viruso grėsme vertina pasaulio medikai ir kas mūsų laukia ateityje.
2020 metų kovo mėnesį, beveik vienu ir tuo pačiu metu daugelis Europos ir kitų pasaulio žemynų šalių paskelbė karantiną – specialųjį laikiną režimą, bei su juo susijusias administracinio, bei sanitarinio pobūdžio priemones, skirtas apsaugai nuo COVID-19 pandeminio viruso infekcinių ligų, kuriomis gali užsikrėsti žmonės.
Vienu metu buvo sustabdyta didžioji pasaulio ekonomikos veiklos dalis... „karui su nematomu priešu“ COVID-19 virusu. Žiniasklaida kasdien rodo mirusiųjų nuo pavojingos nežinomos infekcijos augančius mirusiųjų skaičius ir mirusiųjų karstus siekdama mus įtikinti ir tuo pačiu įbauginti iškilusio infekcinės epidemijos protrūkio rimtumu.
Dabar daugelis jaučia nerimą. Vieni žmonės nerimauja bijodami užsikrėsti virusu. Kiti žmonės nerimauja dėl įvestų griežtų įvairiausių draudimų, apribojimų priemonių vadinamo karantinu ir keliamos panikos; nerimauja dėl laikino darbo netekimo ir verslo sustabdymo. Milijonai žmonių pateko į baimės būseną. Milijonai žmonių dėl įvesto priverstinio pasaulinio karantino uždaryti namuose. Panikos, baimės, nežinomybės ir chaoso apimti žmonės ir visi kiti tylomis stebi kaip vyksta „karas su nematomu priešu“.
Tačiau tik labai maža dalis žino, kad tai, kas pasaulyje dabar vyksta, yra ilgai ir kruopščiai suplanuota ir paruošta karinė, informacinė, psichologinė, finansinė operacija. Kad tai yra grynai socialinės ir bioinžinerijos, ekonominio terorizmo produktas.
COVID-19 viruso pandemijos buvo ilgai laukta ir jai ilgai ruoštasi
Dvi nekontroliuojamos pandeminės imitacijos, kurios vyko likus keletui mėnesių iki 2020 metų COVID-19 pandemijos krizės protrūkio pradžios išpranašavo pasaulyje plintančio viruso pandemiją sumodeliuotą 2001 metų JAV biologinio karo pratybose „Dark Winter“ (liet. Tamsi Žiema).
COVID-19 viruso pandemijos buvo ilgai laukta ir jai ilgai ruoštasi
Dvi nekontroliuojamos pandeminės imitacijos, kurios vyko likus keletui mėnesių iki 2020 metų COVID-19 pandemijos krizės protrūkio pradžios išpranašavo pasaulyje plintančio viruso pandemiją sumodeliuotą 2001 metų JAV biologinio karo pratybose „Dark Winter“ (liet. Tamsi Žiema).
2001 metų JAV biologinio terorizmo pratybų imitacija: operacija „Dark Winter“
2001 m. birželio mėn. pabaigoje JAV kariškiai ruošėsi aukščiausio lygio įsivaizduojamo biologinio teroristinio išpuolio operacijai kodiniu pavadinimu „Dark Winter“ (liet. „Tamsi žiema“) vykusiai 2001 m. birželio 22–23 d. Operacija buvo skirta atlikti slapto ir plačiai išplitusio raupų išpuolio prieš JAV imitaciją likus keliems mėnesiams iki 2001 Rugsėjo 11-os atakų Niujorke ir po jų vykusių juodligės išpuolių. „Dark Winter“ pratybos buvo sutelktos į nacionalinio nepaprastosios padėties tinkamo reagavimo įvertinimą imituojant biologinio ginklo panaudojimą prieš Amerikos gyventojus. Pratybos buvo skirtos tik nustatyti prevencines priemones ir reagavimo strategijas ir būdus, kaip didinti vyriausybės ir visuomenės supratimą apie tokių biologinių ginklų keliamos grėsmės mastą ir potencialą.
Imituotas „Dark Winter“ pratybų scenarijus apėmė pradinį lokalų raupų išpuolį Oklahoma Sityje, Oklahomos valstijoje, kartu su papildomais raupų išpuoliais Džordžijos ir Pensilvanijos valstijoje. Tada pratybos sumodeliuojamos taip, kad padėtis tampa nekontroliuojama. Tai sukelia nenumatytą atvejį, kai JAV Nacionalinio Saugumo Taryba stengiasi nustatyti tiek išpuolio kilmę, tiek priemones kovai su plintančiu infekciniu virusu. Negalint sulaikyti greito ligos plitimo, pratybų metu iškyla naujas katastrofiškas nepaprastosios padėties atvejis - didžiulės civilių aukų netektys viršija Amerikos reagavimo į ekstremalias situacijas galimybes. Nenumatyti atvejai taip pat buvo skirti išspręsti kilusią paniką, kuri sukels masinį visuomenės žlugimą ir socialinį smurtą.
Biologinio išpuolio pratybų imitacijai bendromis pastangomis vadovavo Johno Hopkinso Civilinės Biologinės Gynybos Strategijų Centras (kuris yra dalis Johno Hopkinso Sveikatos Apsaugos Centro), bendradarbiaujant su Strateginių ir Tarptautinių Tyrimų Centro (CSIS) ir Analitinės Tarnybos instituto (ANSER) šalies saugumui (ANSER Institute For Homeland Security) ir Oklahomos Nacionalinio Terorizmo Prevencijos Memorialinio Instituto vadovais. Biologinio karo atakų imitacijos koncepciją, dizainą ir scenarijų „Dark Winter“ sukūrė Johno Hopkinso centro darbuotojai Tara O’Toole ir Thomas Inglesby kartu su ANSER Instituto darbuotojais Randy Larsenu ir Marku DeMieru.
Pratybų pavadinimas kilęs iš Roberto Kadleco, dalyvavusio pratyboms sukurtame scenarijuje pareiškimo, kuriame teigiama, kad vakcinų nuo raupų nebuvimas Jungtinėms Valstijoms reiškia, kad „Amerikai tai gali būti labai tamsi žiema.“ Roberto Kadleco profesinė veikla susijusi su jo dešimtmečius trunkančiu apsėstu apokaliptinių biologinių ginklų puolimo scenarijumi ir vėlesnėmis įsivaizduojamo biologinio ginklo panaudojimo pratybomis.
Pratybos „Dark Winter“ prasidėjo instruktažu apie pratybų geopolitinį kontekstą, į kurį buvo įtraukta žvalgybinė informacija teigianti, kad Kinija tyčia Taivane įvežė kempinligę (med. spongiforminę encefalopatiją) siekdama ekonominio ir politinio pranašumo; kad „Al Qaeda“ siekė įsigyti biologinių ginklų kažkada pagamintų Tarybų Sąjungoje; kad Irako vadovas Saddamas Husseinas buvo pasisamdęs buvusius biologinio karo specialistus iš Tarybų Sąjungos ir importavo medžiagas biologiniams ginklams kurti. Žvalgybinė informacija taip pat pažymi, kad dauguma Amerikiečių priešinosi planuojamam JAV kareivių dislokavimui Artimuosiuose Rytuose, tam priešinosi ir Irakas, Kinija, bei Rusija (taip rašoma pratybų scenarijuje).
Staiga pasklinda žinia apie raupus - ligą, seniai išnaikintą JAV ir pasaulyje, kuri, pagal pratybų scenarijų, išplito Oklahomos valstijoje. JAV Nacionalinio Saugumo Tarybos nariai greitai padaro išvadą, kad raupai buvo sąmoningai įvežti į JAV ir kad tai yra „bioteroristinių išpuolių prieš JAV“ rezultatas. Daroma prielaida, kad išpuolis yra „susijęs su sprendimais, kuriais remiantis galima dislokuoti kariuomenę Artimuosiuose Rytuose“.
Pratybų „Dark Winter“ metu nėra galimybių greitai diagnozuoti raupus, nėra jokių gydymo būdų ir mažai sveikatos priežiūros sistemos galimybių. Todėl raupų viruso protrūkis greitai išplinta daugelyje kitų JAV valstijų ir visame pasaulyje. JAV ligoninės netrukus susiduria su „beviltiškomis situacijomis“, nes „dešimtys tūkstančių sergančių ar susirūpinusių žmonių kreipiasi pagalbos“. Be kitų gautų pratybose gautų rezultatų, neišspręstas užduotis papildo „visiškai netinkami reikmenys“ ir „nepakankamos izoliacijos patalpos“.
Pratybų „Dark Winter“ scenarijus toliau aptaria pilietinių laisvių suvaržymą ir panaikinimą, Pvz. JAV prezidento teisę taikyti „Tvarkos atstatymo“ įstatymą (The Insurrection Act), kuris paprašius Valstijos gubernatoriaus leistų JAV kariuomenei veikti kaip teisėsaugos institucijai; taip pat aptaria „Karo padėties“ įstatymo (Martial Law) įvedimo galimybę. „Dark Winter“ scenarijuje taip pat aptariama, kaip karo padėties galimybės „apima, bet tuo neapsiriboja, laisvo susirinkimo draudimą, kelionių draudimą šalyje, tam tikrų sričių karantiną, habeas corpus įstatymo sustabdymą (t.y. areštas be tinkamo proceso) ir (arba) teismo procesus tuo atveju, jei teismų sistema tampa neveiksminga.“
Vėliau pratybos apėmė „patikimus įtarimus“, kad tie, kurie valdžios institucijų laikomi „įtariamieji dėl raupų (išpuolių)“ buvo neteisėtai suimti ar sulaikyti ir kad šie areštai daugiausia buvo skirti mažas pajamas gaunantiems asmenims ar etninėms mažumoms.
Kalbant apie dabartinę COVID-19 pandemijos krizę, verta pabrėžti, kad JAV generalinis prokuroras Williamas Barras ir jo vadovaujamas Teisingumo departamentas neseniai paprašė naujų „nepaprastosios padėties galių“, tariamai susijusių su dabartiniu COVID-19 viruso protrūkiu. Tame prašyme konkrečiai nurodoma galimybė neribotam laikui sulaikyti Amerikiečius be teisės į laisvą teismo procesą.
„Dark Winter“ pratybų scenarijus perspėja apie „pavojingą dezinformaciją“ internete platinant „nepatikrintus“ vaistus ir darant panašius „nepatikrintus“ teiginius, kurie visi laikomi keliančiais grėsmę visuomenės saugumui.
Tokie susirūpinimai dėl dezinformacijos skleidimo internete ir pateiktų informacijos duomenų kontrolės pastaruoju metu iškilo į paviršių susidūrus su dabartine COVID-19 krize.
Pratybų išvados: Biologinių ginklų išpuolis prieš JAV gali pakenkti gyvybiškai svarbiems nacionalinio saugumo interesams. Pratybų „Dark Winter“ operacijos kai kurie nariai patarė nustatyti geografinius karantinus aplink paveiktas teritorijas, tačiau iš pradžių nebuvo aiškiai suprantamos šių priemonių pasekmės (pvz., įprastų vaistų tiekimo nutraukimas, maisto ir energijos tiekimas, bei kiti kritiniai poreikiai). Galiausiai liko neaišku, ar tokios drakoniškos priemonės būtų galėjusios veiksmingiau nutraukti infekcinės ligos plitimą. Be to, paskirstant ribotus išteklius reikėjo tam tikro laipsnio normavimo.
Apžvelgus „Dark Winter“ pratybų scenarijų svarbu atkreipti dėmesį į įvykius, kuriuos numatė šios pratybos - būtent 2001 m. juodligės išpuolius. Tai ypač svarbu dėl dviejų priežasčių: pirma, kad juodligės šaltinio pėdsakai atvedė iki JAV Armijos Infekcinių Ligų Tyrimų Instituto (US AMRIID) laboratorijos esančios Fort Detrike; antra, juodligės išpuolių būdas ir pradinė juodligės išpuolių versiją buvo tiesiogiai paimta iš pratybų „Dark Winter“ scenarijaus. kuris siekė (melagingai) susieti tuos išpuolius su Saddamu Husseinu ir Al-Qaeda.
Kitas pratybų „Dark Winter“ veikėjas, dalyvavęs „Juodligės byloje“ buvo dabartinis JAV Sveikatos ir Socialinių Reikalų departamento Pasirengimo ir Reagavimo sekretoriaus padėjėjas Robertas Kadlecas, kuris po 2001 Rugsėjo 11-os tapo JAV Gynybos sekretoriaus Rumsfeldo vadovaujamo Gynybos departamento biologinio karo patarėju.
Pažymėtina, kad Robertas Kadlecas nėra vienintelis pagrindinis dabartinės JAV vyriausybės reagavimo į COVID-19 veikėjas, turintis ryšių su nutrauktu FTB „juodligės bylos“ tyrimu, nes dabartinis JAV Sveikatos ir Socialinių Reikalų departamento sekretorius Aleksas Azaras taip pat dalyvavo FTB „juodligės bylos“ tyrime. Be to, Azaras per Baltųjų rūmų spaudos konferenciją 2018 m. pareiškė, kad jis „asmeniškai dalyvavo rašant atsaką (apie juodligės išpuolius)“, būdamas tuometiniu JAV Sveikatos ir Socialinių Reikalų departamento sekretoriaus generaliniu patarėju.
JAV biologinio ginklo pratybos „Crimson Contagion 2019“
2001 metų „Dark Winter“ pratybų susijusių su infekcinio viruso protrūkiu imitavimo aspektai labai pastebimi būsimos COVID-19 2020 metų pandemijos pratybų modeliavime, kuriuos 2019 metais atliko tas pats JAV Johno Hopkinso Sveikatos Apsaugos Centras (pratybos „Event 201“), JAV prezidento D. Trumpo administracija (pratybos „Crimson Contagion“ - 2019), taip pat 2019 metų karinės pratybos „Crimson Contagion“ buvo modeliavimas, kurį nuo 2019 metų sausio iki rugpjūčio mėnesio administravo JAV Sveikatos ir Socialinių reikalų departamentas (U.S. Department of Health and Human Services), kurio metu buvo patikrintas JAV federalinės vyriausybės ir dvylikos JAV valstijų gebėjimas reaguoti į sunkią gripo pandemiją, tariamai kilusią iš Kinijos.
„Crimson Contagion 2019“ pratybų scenarijus: Keliolika turistų, būdami Kinijoje, suserga kvėpavimo takų liga ir skrenda namo į savo šalis, kur jiems pilnai pasireiškia kvėpavimo takų ligos simptomai. Virusas greitai pirmą kartą aptinkamas JAV, Čikagoje (pratybų priimančiame mieste) ir visame pasaulyje. Virusas pramintas „Gripas H7N9“. Pratybos „Crimson Contagion“ prasideda 47 dieną po pirmojo atvejo nustatymo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Scenarijus numato, kad per mažiau nei du mėnesius virusas užkrečia 110 milijonus Amerikiečių, 7,7 milijonai Amerikiečių gydomi ligoninėse ir 586 tūkst. Amerikiečių miršta nuo viruso.
Pratybų pabaigoje paskelbtoje ataskaitoje nurodomi riboti vyriausybės gebėjimai reaguoti į pandemiją, kad federalinėms agentūroms trūksta lėšų, koordinavimo ir išteklių, kad būtų galima veiksmingai reaguoti į virusą; JAV trūksta gamybos pajėgumų, kad būtų patenkinti pandemijos keliami apsaugos priemonių ir medicinos prietaisų, tokių kaip veido kaukės ir ventiliatoriai, reikalavimai.
Pratyboms „Crimson Contagion“ 2019, kurios imitavo gripo pandemijos protrūkį Jungtinėse Amerikos Valstijose. tariamai kilusį iš Kinijos, vadovavo buvęs George‘o W. Busho administracijos veteranas ir buvęs karinės žvalgybos rangovų lobistas Robertas Kadlecas, kuris vadovavo ir „Dark Winter“ 2001 karinėms pratyboms.
Dabar Robertas Kadlecas vadovauja JAV Sveikatos ir Socialinių reikalų departamento grupei reaguojant į COVID-19 pandemijos krizę.
Taigi, 2019 metų JAV vyriausybės pratybų „Crimson Contagion 2019“ imitacija prognozavo šiandienos COVID-19 pandemiją, patikrino ar šiai būsimai pandemijai Jungtinėse Valstijose yra pasiruošta ir „Crimson Contagion 2019“ pratybų modeliavimas įspėjo apie pandemijos padarinius Jungtinėse Amerikos Valstijose.
JAV biologinio ginklo pratybos „Urban Outbreak 2019“
2019 rugsėjį, likus keliems mėnesiams iki COVID-19 epidemijos protrūkio JAV Karinio Jūrų Laivyno Koledžas (U.S. Naval War College) Niuporto mieste Rodo saloje vykdė karines pratybas „Urban Outbreak 2019“ (Liet. „Protrūkis Mieste 2019“), kuriose buvo stebima, kaip kovoti su greitai plintančia infekcine liga pagrindinėje miesto zonoje.
Karinių pratybų scenarijuje dalyvavo išgalvota 21 milijono žmonių tauta, kurią užklupo greitai plintanti liga, galinti sukelti kvėpavimo takų nepakankamumą ir mirtį. Pratybų žaidėjams buvo liepta koordinuoti pradinius ir vykstančius atsakus, o po to pereiti prie sąlygų po krizės. Vienas skirtumas nuo COVID-19 krizės yra tas, kad pratybos numatė daugianacionalinį reagavimą į sunkios ligos protrūkį besivystančioje šalyje, pavyzdžiui, Ebola protrūkį Afrikos žemyno dalyse, o ne į dabartinę COVID-19 pasaulinę pandemiją.
Pratybų metu padarytos ir apibendrintu formatu paskelbtos išvados atskleidžia priešlaikines ir nerimą keliančias paraleles realaus pasaulio reagavimo pastangoms, kurios tęsiasi ir šiandien. („Urban Outbreak 2019“ priešanalitinė „Greita peržiūra“).
Vienas iš pratybų metu atradimų buvo susijęs su nesutarimais dėl karantino paskelbimo realybės. Nors kai kurie pratybų žaidėjai priverstinį masinį karantiną vertino kaip akivaizdžią politinę tikrovę, daugelis medicinos specialistų teigė, kad tai gali nuvaryti užkrėstuosius į pogrindį ir iš tikrųjų platinti ligą dar greičiau. Karinių pratybų sumanytojas Benjamin Daviesas teigė, kad buvo naudinga stebėti argumentų karantino pavyzdžiuose sąveiką: „Mes turėjome žmones sakyti, kad, žinoma, mes įvesime priverstinį masinį karantiną. Kiti žmonės sakė, kad jūs visiškai neturėtumėte skelbti priverstinio karantino dėl šios (virusinės) ligos, nes bus sunkiau surasti užsikrėtusius (virusais) žmones. Taigi, dabar turime skirtingas nuomones. Ar tai reiškia, kad mes žinome, ar įvesti karantiną ar ne? Tikriausiai ne. Bet ar tai reiškia, kad esame šiek tiek protingesni dėl dalykų, su kuriais susidursime, jei tai padarysime (įvesime karantiną)? Taip,“ sakė pratybų sumanytojas Benjaminas Daviesas.
Idėjos „Urban Outbreak 19“ idėja kilo per 2018 m. Brauno universitete surengtą civilinio ir karinio humanitarinio reagavimo seminarą. Dalyviai teigė, kad nori geriau suprasti iššūkius, susijusius su 2014 m. Ebolos viruso protrūkiu Vakarų Afrikoje ir jo 2018 m. Išplitimu Demokratinėje Respublikoje. Kongo.
2019 metų biologinio ginklo pratybos „Event 201“
JAV Johno Hopkinso Sveikatos Apsaugos Centras, bendradarbiaudamas su Pasaulio Ekonomikos Forumu ir „Billo ir Melindos Gateso“ fondu, 2019 m. spalio 18 dieną Niujorke surengė aukšto lygio koronaviruso pandemijos protrūkio pratybas pavadinimu „Event 201“ (201 įvykis). Pratybose buvo parodytos sritys, kuriose, reaguojant į didelę pandemiją prireiks viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės, siekiant sumažinti didelio masto ekonominius ir socialinius padarinius. Šis pratybų imitavimas buvo surengtas JAV Johno Hopkinso Sveikatos Apsaugos Centro, kuriam šiuo metu vadovauja „Dark Winter“ pratybų bendraautorius Thomas Inglesby.
2019 m. spalio mėnesio „Event 201“ pratybų modeliavime, kuris imitavo pasaulinę infekcinio viruso pandemiją, taip pat labai pabrėžiamas susirūpinimas dėl dezinformacijos ir klaidinimo ir pasiūlyta didesnė socialinės žiniasklaidos cenzūra ir „ribotas interneto išjungimas“, panašiai kaip 2001 metų „Dark Winter“ pratybų scenarijuje.
Biologinio ginklo imitacijos pratybų organizatoriai vyriausybėms ir tarptautinėms organizacijoms pateikė septynių rekomendacijų sąrašą, kaip panaudoti pagrindinius įmonių pajėgumus didelio masto pandemijos metu, kaip dirbti kartu stiprinant tarptautiniu mastu laikomų medicinos priemonių atsargas; kaip pandemijos metu bendradarbiauti, kad būtų palaikomos kelionės ir prekybą; kaip suteikti daugiau išteklių ir palaikyti vakcinų, terapijos ir diagnostikos, reikalingos sunkios pandemijos metu kūrimą ir greitą gamybą; kaip pasaulinis verslas turėtų pripažinti pandemijų ekonominę naštą ir kovoti už tvirtesnį pasirengimą; kaip tarptautinės organizacijos turėtų teikti pirmenybę epidemijų ir pandemijų ekonominio poveikio mažinimui; kaip vyriausybės ir privatusis sektorius turėtų skirti didesnį prioritetą kovos su dezinformacija ir dezinformacija metodų plėtojimui iki kitos pandemijos.
Apie galimą pandemiją įspėta 2018 metais
2019 metais, likus dviems metams i COVID-19 pandemijos, grupė JAV aukščiausių šalies visuomenės sveikatos priežiūros pareigūnų susirinko į Emory universiteto Atlantoje auditoriją, kad paminėtų 1918 metų Gripo pandemiją, dar vadinamą „Ispaniškuoju gripu“, kuri nusinešė 40 milijonų žmonių gyvybes.
2018 kovo 7 dieną konferencija pateikė įrodymą, kad Ligų Kontrolės ir Prevencijos ir kitų institucijų epidemiologai žinojo, kad pasaulyje gali kilti nauja pandemija. Jie aptarė nerimą keliančias akivaizdžias nacionalinės gynybos spragas esant tokiam galimam epidemijos protrūkiui.
Paslaptinga plaučių infekcijos epidemija JAV 2019 metais
Po metų, 2019 birželio 30 d Greenspringo senelių bendruomenėje Springfilde prasidėjo kvėpavimo takų ligos. Ligoniams kilo tokie simptomai kaip kosulys, karščiavimas ir pneumonija. JAV Fairfakso apygardos sveikatos pareigūnai teigė, kad dar neturi tokios ligos protrūkio priežastis dėl kurios nukentėjo daugiau nei 60 Šiaurės Virdžinijos senelių bendruomenių.
2019 m. rugpjūčio mėnesį JAV medikai pranešė apie pirmąją mirtį nuo elektroninių cigarečių garinimo. Daugelis pacientų, kurių dauguma buvo paaugliai ar jauni suaugusieji apibūdino pasunkėjusį kvėpavimą, krūtinės skausmą, vėmimą ir nuovargį, kurie yra COVID-19 simptomai.
2019 rugsėjo mėnesį jau buvo stebimas ir aiškiai matomas plaučių kvėpavimo takų ligos sukėlėjas paslaptingas virusas, kuris dar nebuvo identifikuotas kaip COVID-19.
2019-08-31 „The New York Times“ rašė: „Paslaptinga su (e-cigarečių) rūkymu susijusi liga tampa epidemija“: Dėl sunkių plaučių negalavimų gydytojai ir visuomenės sveikatos ekspertai suglumino. Dr. Pirzada, vienas iš daugelio gydytojų Amerikoje šalyje, kuris 2019 vasarą gydė paslaptingas ir gyvybei pavojingas kvėpavimo takų sukeliančias ligas, kurių tuo metu buvo daugiau, nei 215 sakė, kad šis protrūkis „tampa epidemija“, „kažkas labai negerai“. Atliekant plaučių skenavimą, liga iš pradžių atrodo kaip sunki virusinė ar bakterinė pneumonija, tačiau tyrimai neparodo infekcijos. Pacientams, kurie paprastai prieš tai būna sveiki, pasireiškia stiprus dusulys, dažnas keleto dienų vėmimas, karščiavimas, didelis nuovargis. Kai kurie pacientai buvo savaites gydomi intensyviosios terapijos skyriuje.
2019 rugsėjo mėnesį sunkių plaučių ligų protrūkis tarp elektroninių cigarečių vartotojų toliau plito tarp vis naujų pacientų ir naujų Amerikos valstijų. Remiantis tuometine JAV Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centro (CDC) ataskaita, 46 valstijose ir JAV Mergelių salose pranešta apie 805 tokius atvejus. CDC patvirtino 12 mirčių iš 10 valstijų. Vidutinis pacientų amžius buvo 23 metai ir 69 proc. vyrų. Visuomenės sveikatos darbuotojai ėmėsi skubių veiksmų, kad nustatytų, kas anksčiau sveikiems elektroninių cigarečių vartotojams sukelia pneumoniją primenančius simptomus. Tačiau rezultatai vis dar nebuvo aiškūs.
2019 lapkričio ir gruodžio mėnesį Italijos gydytojai šiaurinėje šalies dalyje taip pat susidūrė su keista labai sunkia pneumonijos liga, ypač senyvo amžiaus žmonėms, tuo metu, kol dar nebuvo žinoma apie COVID-19 protrūkį Kinijoje.
2020 vasario 14 JAV Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centras (CDC) pranešė, kad Los Andželo, San Francisko, Sietlo, Čikagos ir Niujorko visuomenės sveikatos laboratorijose dėl naujojo koronaviruso pradės tirti sergančius panašiomis į gripą ligomis.
Tik 2020 kovo 11 dieną per vykusį JAV Kongreso Priežiūros ir Reformų Komiteto posėdį JAV Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centras pripažino, kad jo biosaugos programa atskleidė įrodymų, kad Amerikiečiams, anksčiau mirusiems nuo to, kas iš pradžių buvo diagnozuota kaip gripas, atlikus pomirtinį tyrimą nustatyta, kad jie iš tikrųjų mirė nuo koronaviruso COVID-19.
2019 gruodžio 17 d. Pietų Korėjos biologinio ginklo pratybos
Apie galimai numatytą ar jau iš anksto žinomą pandemijos krizę rodo ir 2019 gruodžio 17 Pietų Korėjoje vykusios biologinio ginklo pratybos, kurose buvo imituojamas atsakas į viruso protrūkį.
2019 gruodžio 17 dvi dešimtys Pietų Korėjos infekcinių ligų specialistų ėmėsi nerimą keliančio scenarijaus karinių pratybų: Pietų Korėjos šeima užsikrečia plaučių uždegimu po kelionės į Kiniją, kurioje buvo palitę nenustatytos ligos atvejai. Hipotetinė liga greitai plinta tarp šeimos narių ir juos gydžiusių medicinos darbuotojų. Atsakydama į tai, Korėjos Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centro (KCDC) ekspertų komanda sukūrė patogeno ir jo kilmės nustatymo algoritmą, taip pat testavimo metodus. Tos priemonės buvo sutelktos realiame gyvenime, kai 2020 sausio 20 Pietų Korėjoje pasirodė pirmasis įtariamas koronaviruso pacientas, sakoma dokumente.
COVID-19: „Kinijos virusas“ ar „JAV virusas“?
2020 metais JAV apkaltino COVID-19 viruso pandemija Kinijos vyriausybę. Tuomet pasaulyje buvo įtarta, kad COVID-19 virusas dar 2019 metais buvo paplitęs už Kinijos ribų.
Iš pradžių už infekcijos plitimą visame pasaulyje buvo laikoma atsakinga Kinija.
2020 metų pradžioje Vakarų žiniasklaida greitai pradėjo skleisti oficialius pranešimus apie naująjį koronaviruso protrūkį kuris, tariamai, prasidėjo Kinijoje, tvirtindama, kad koronavirusas atsirado iš šikšnosparnių ir gyvačių Kinijos Uhano miesto turguje. Iš tikrųjų kilmė ilgą laiką nebuvo žinoma, tačiau remiantis Kinijos ir Japonijos pranešimais, virusas atsirado daugelyje kitų vietų ir pradėjo plačiai plisti tik patekęs į Kinijos Uhano miesto turgų.
2020 vasario mėnesį Kinijos tyrėjai padarė išvadą, kad virusas atsirado ne Kinijoje. Surinkę Kinijos genomo pavyzdžius, medicinos tyrinėtojai pirmiausia įtikinamai įrodė, kad virusas atsirado ne jūros gėrybių turguje, bet turėjo kelis nenustatytus pasklidimo šaltinius, po kurių virusas pateko į jūros gėrybių turgų, o iš ten paplito visur kitur. Kinijos tyrėjai nustatė, kad pneumonijos susirgimų atvejai Uhane (Kinija) yra susiję su nauju 2019 metų koronavirusas (sutr. 2019-nCoV).
Kinijos tyrimas rodo, kad naujasis koronavirusas 2019 lapkričio mėnesio pabaigoje galėjo būti pradėtas plisti žmogus – žmogui būdu iš kitos vietos, ne Kinijos Uhano jūros gėrybių turguje.
Tyrimas, paskelbtas Kinijos mokslininkams skirtoje atviroje Kinijos gamtos mokslų tyrimų saugykloje ChinaXiv.org atskleidžia, kad naujasis koronavirusas COVID-19 buvo įvežtas į Uhano jūros gėrybių turgų iš kitos (-ų) vietos (-ų), o vėliau dėl didelio artimų kontaktų skaičiaus greitai pasklido turguje.
Išvados buvo atliktos analizuojant genomo duomenis, infekcijos šaltinius ir naujojo koronaviruso variantų paplitimo kelius aptiktus visoje Kinijoje. Tyrimo duomenimis, tikėtina, kad pirminis pacientas(ai) virusą perdavė darbuotojams ar pardavėjams Uhano jūros gėrybių turguje, nes minios perpildytas turgus lengvai palengvina tolesnį viruso perdavimą pirkėjams, o tai sukėlė didesnį viruso plitimą 2019 m. gruodžio pradžioje („Global Times“, vasario mėn. 22).
Kinijos medicinos institucijos ir žvalgybos agentūros tuomet atliko greitą ir plačią viruso kilmės paiešką surinkdamos beveik 100 genomo pavyzdžių iš 12 skirtingų šalių 4 žemynuose, nustatydamos visas rūšis ir mutacijas. Šio tyrimo metu jie nustatė, kad viruso protrūkis buvo pradėtas daug anksčiau, tikriausiai 2019 lapkritį, netrukus po Uhano Karinių Žaidynių vykusių Uhane 2019 spalio 15-29 dienomis. Tada jie priėjo prie tų pačių nepriklausomų išvadų, kaip ir Japonijos tyrėjai, kad virusas kilo ne Kinijoje, bet buvo ten paskleistas iš užsienio.
Nors COVID-19 pirmą kartą buvo aptiktas Kinijoje, tai dar nereiškia, kad COVID-19 atsirado Kinijoje.
2020 m. vasario mėn. 23 d. Japonijos „Asahi“ naujienų reportaže teigiama, kad koronavirusas kilo Jungtinėse Valstijose, o ne Kinijoje, ir kad kai kurios (arba daugelis) iš 14,000 Amerikiečių mirčių, priskirtų gripui, iš tikrųjų galėjo kilti dėl koronaviruso.
„TV Asahi“ naujienų kanalas pateikė savo mokslinę dokumentaciją ir paprasčiausiai teigė, kad COVID-19 viruso protrūkis pirmiausia galėjo kilti JAV. Vakaruose ši informacija buvo nuslėpta.
Taivano TV naujienų kanalas 2020 vasario 27 d. televizijos žinių programoje pateikė diagramas ir schemas, rodančias JAV koronaviruso kilmę. Taivano virusologas tegė, kad Taivaną užkrečiantis viruso tipas egzistuoja tik Australijoje ir JAV, ir kadangi Taivanas nebuvo užkrėstas Australų, virusas į Taivaną galėjo atkeliauti tik iš JAV. Logika yra ta, kad pirminis virusinio užkrato šaltinis turi būti geografinė vietovė, kurioje yra kuo įvairesnė viruso atmaina, nes viena viruso padermė negali atsirasti iš nieko.
Taivanio virusologas taip pat pareiškė, kad Jungtinėse Valstijose 2019 metais buvo daugiau, nei 200 plaučių fibrozės atvejų, dėl kurių pacientai negalėjo kvėpuoti, tačiau jų būklės ir simptomų nepavyko paaiškinti plaučių fibroze. Jis sakė, kad rašė straipsnius, informuodamas JAV sveikatos priežiūros institucijas rimtai apsvarstyti tas mirčių priežastis, kurios kilo dėl koronaviruso, tačiau jos atsakė, kad mirčių sukėlėjai yra elektroninės cigaretės.
2019 rugpjūčio mėnesį JAV Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centras visiškai uždarė JAV kariuomenės Fort Detriko biologinio ginklo laboratoriją dėl rastų nepakankamų saugumo trūkumų. O praėjus dviems mėnesiams virusas paplito ir Kinijoje.
2019 rugsėjo mėnesį keletas Japonų išvyko į Havajus ir niekada nebuvę Kinijoje grįžo namo užsikrėtę koronavirusu.
Kinijoje kilusi COVID-19 epidemija greitai buvo suvaldyta dėka išankstinės epidemijos perspėjimo sistemos. JAV žiniasklaida balandžio mėnesį pranešė, kad Kinijos Taivano atsakas į COVID-19 buvo geriausias pasaulyje.
Iranas ir Italija iššifravo savo šalyse paplitusį viruso genomą. Iranas ir Italija paskelbė, kad jų koronavisuro rūšys yra kitokios nei Kinijoje, o tai reiškia, kad Irane ir Kinijoje paplitę virusai nėra kilę iš Kinijos, bet buvo atvežti iš kito šaltinio. Verta paminėti, kad Italijoje šios rūšies viruso mirtingumas yra maždaug toks pat kaip Kinijos, tris kartus didesnis nei kitų tautų, tuo tarpu Irane esančio viruso mirtingumas siekia nuo 10 ki 25 proc.
Kinijoje buvo skelbiama, kad COVID-19 atvežė į Uhaną Amerikiečių kariai atletai dalyvavę 2019 metų spalio 15–29 dienomis vykstančiose Pasaulio Karinėse Žaidynėse.
300 JAV karių kontingentas buvo dislokuotas Uhane apie 300 metrų nuo Huanano jūros gėrybių turgaus, kur būtent prasidėjo COVID-19 protrūkis viešbutyje „Wuhan Oriental“.
2019 spalio 25 d. penkiems JAV kariams pakilo temperatūra, prasidėjo karščiavimas. Jie buvo išvežti gydytis į infekcinių ligų ligoninę.
42 „Oriental Hotel“ darbuotojams buvo diagnozuotas COVID-19 virusas, kurie tapo pirmąją infekuotų žmonių grupe Uhane. Tuo metu tik 7 turguje dirbusiems žmonėms buvo diagnozuotas koronavirusas. Visi 7 asmenys turėjo ryšį su 42 žmonėmis iš „Wuhan Oriental“.viešbučio. Šis viruso šaltinis paplito likusioje Kinijos dalyje.
Prieš atvykstant į Kinijos Pasaulio Karinėse Žaidynėse 2019, JAV kariai dalyvavo pratybose netoli JAV Fort Detricko kariuomenės biolaboratorijos, kurią 2019 liepos mėnesį dėl įvairių pažeidimų uždarė JAV Ligų ir Prevencijos Kontrolės Centras.
2020 kovo mėnesį Trumpas teigė: COVID-19, tai „Kinijos virusas“, „Kinija turi už tai sumokėti ...“, „Pasaulis moka labai didelę kainą už tai, ką padarė Kinija“.
Tačiau dabar viruso „Pagaminta Kinijoje“ retorika yra sustabdyta. Donaldas Trumpas pareiškė, kad nustos vartoti terminą „Kinų virusas“: O Kinijos Užsienio reikalų ministerija duoda suprasti, kad „Kinų virusas“ buvo „pagamintas Amerikoje“ ir atgabentas į Kinijos Uhano provinciją 2019 m. spalio mėn. karinių pratybų metu.
2020 kovo 26 Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pareiškė: „Šalis, kuri faktiškai yra atsakinga už didelę šių (koronaviruso protrūkių) atvejų dalį iš tikrųjų yra JAV“. Ministras teigė, kad Jungtinės Valstijos yra daugumos koronaviruso atvejų Australijoje kilmės šalis.
Taigi, natūralus virusas vienu ir tuo pačiu metu negalėjo pats savaime „keliauti“ iš vienos šalies į kitą ir užkrėsti 85 skirtingas šalis visuose pasaulio žemynuose vos per kelias dienas nuo 2020 vasario mėnesio pradžios. Šios šalys taip pat nebuvo užkrėstos ta pačia viruso rūšimi, o tai reiškia, kad vienu ir tuo pačiu pasireiškusios infekcijos 85 šalyse nebuvo kilusios iš to paties šaltinio. – tikrai nei iš Kinijos Uhano jūros gėrybių turgaus šikšnosparnių ir gyvačių.
Tad kyla klausimas: ar COVID-19 užkratas Kinijoje buvo planuojamas, ar atsitiktinis?
Apie būsimą COVID-19 pandemiją žvalgybos tarnyboms buvo žinoma iš anksto
Jei apie būsimą koronavirusą COVID-19 pasklidusį ar tai iš Vuhano biolaboratorijos ar atvežtą iš kitur į Uhaną Kinijos žvalgybos tarnyboms jau buvo žinoma 2019 metų lapkričio mėnesio pabaigoje, kai tik Kinijos Hubėjaus provincijos administraciniame centre Uhane pasklido koronoviruso epidemija, tai reiškia, kad ir JAV Centrinė Žvalgybos Valdyba ir kitų šalių žvalgybos tarnybos tikrai apie tai turėjo žinoti.
JAV žvalgybos agentūrų bendruomenės pareiga yra iš anksto įspėti apie galimas krizes vyresniuosius JAV vyriausybės politikos formuotojus, įskaitant JAV prezidentą. JAV veikia nedidelis specializuotas žvalgybos padalinys, žinomas kaip Nacionalinis Medicininės Žvalgybos Centras (NCMI), veikiantis JAV Gynybos Žvalgybos Agentūros dalinyje. NCMI misija yra atlikti vadovaujančią veiklą Gynybos Departamente (DoD) „rengiant medicininę žvalgybą“ ir rengti bei koordinuoti „integruotą, visų šaltinių žvalgybą Gynybos Departamentui ir kitoms vyriausybės, bei tarptautinėms organizacijoms. dėl užsienio grėsmių sveikatai ir kitų medicinos klausimų, siekiant apsaugoti JAV interesus visame pasaulyje.“ Pavyzdžiui, 2009 m. balandžio mėn., likus dviem mėnesiams iki to laiko, kai PSO ir JAV Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centras (CDC) oficialiai paskelbė visuotinį H1N1 gripo protrūkio pandemija, Nacionalinis Medicininės Žvalgybos Centras paskelbė žvalgybos ataskaitą, vadinamą „Infekcinių ligų rizikos įvertinimas“, kuris numatė, kad neseniai kilęs kiaulių gripo (H1N1) protrūkis taps pandemija.
Pateikti ankstyvą grėsmės nustatymą yra Nacionalinio Medicininės Žvalgybos Centro (NCMI) misija. Kalbant apie tokias ligas kaip H1N1 ir koronavirusą, ši užduotis priklauso NCMI Užkrečiamųjų ligų skyriui, kurio pagrindinis reikalavimas, anot buvusio vado karinių oro pajėgų pulkininko (dr.) Anthony M. Rizzo, yra „suprasti kiekvieno tipo (endeminės) infekcinės ligos riziką kiekvienoje šalyje.“ Nacionalinio Medicininės Žvalgybos Centro (NCMI) darbas, pažymėjo Rizzo, yra nuspėjamojo pobūdžio - paaiškinti ne tai, kas vyksta, o „tai, kas, mūsų manymu, įvyks“. Norėdamas tai padaryti, Nacionalinis Medicininės Žvalgybos Centras (NCMI) turi prieigą prie visos žvalgybos bendruomenės išteklių, įskaitant perimtus ryšius, palydovinius vaizdus ir įslaptintą žmogiškąją žvalgybą, įskaitant slaptą (virusų) pavyzdžių rinkinį.
Koronavirusas aiškiai buvo JAV Nacionalinio Medicininės Žvalgybos Centro kompetencijos sritis. Ir vis dėlto pirmasis jo užkrečiamųjų ligų rizikos vertinimas dėl COVID-19 viruso buvo paskelbtas tik 2020 m. sausio 5 d., kuriame pranešama, kad 59 žmonės susirgo Uhane, Kinijoje. Ši ataskaita buvo gauta ne iš bet kokių neskelbtinų žvalgybos duomenų rinkimo ar nepriklausomos biosaugos stebėjimo veiklos, o greičiau Uhano savivaldybės sveikatos komisijos 2020 m. sausio 5 d. paskelbtos ataskaitos skirtos Pasaulio Sveikatos Organizacijai. Sausio 6 dieną JAV Užkrečiamų Ligų ir Prevencijos Centras perspėjo Amerikos piliečius, kad jie imtųsi atsargumo priemonių, keliaudami į Kiniją, o sausio 7 dieną Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centras (CDC) Avarinių Situacijų Valdymo sistemoje suaktyvino COVID-19 incidentų valdymo komandą. Tačiau tai nebuvo jokia „prognozinė analizė“, kurios JAV politikams prireikė, jei jie ketino įveikti koronaviruso pandemiją. 2020 metais prezidento D. Trumpo administracija gavo pranešimų iš Pasaulio Sveikatos Organizacijos (WHO), kuri laukė iki 2020 m. sausio mėn. 30 d., kol buvo paskelbtas tarptautinis visuomenės sveikatos ekstremalios situacijos susirūpinimas (Public Health Emergency of International Concern, PHEIC).
Beveik viską, ką JAV Nacionalinis Medicininės Žvalgybos Centras (NCMI) žinojo apie esamą padėtį Uhane pateikė Pasaulio Sveikatos Organizacijai, kuri labai glaudžiai bendradarbiavo su Kinijos Ligų Kontrolės Centru, siekdamas nustatyti koronaviruso protrūkio kilmę ir pobūdį.
Nors didelis dėmesys buvo skirtas didmeninei Huanano jūros gėrybių turgui Uhano mieste Kinijoje, kur visuomenei parduodama gyva paukštiena, žuvis ir kai kurios laukinių gyvūnų rūšys, Kinijos Ligų Kontrolės Centro prižiūrimos specializuotos darbo grupės - Jungtinės Lauko Epidemiologijos Tyrimo Grupės atliktas išsamus tyrimas nustatė, kad COVID-19 virusas kilo ne dėl to, kad, kaip iš pradžių tikėta, Huanano jūros gėrybių turguje buvo perduotas gyvūnų - žmonėms, bet labiau tikėtina COVID-19 virusas perduotas žmogaus – žmogui ir visiškai nėra susijęs su turgumi.
Be to, išanalizavę maždaug 27 COVID-19 viruso genomų, kuriuos pateikė Kinai ir paskelbė Pasaulinė visų Gripo Duomenų Dalijimosi Iniciatyvą (GSAID) ypatybes, mokslininkai sugebėjo nustatyti, kad koronaviruso „naujausias bendras protėvis“ gali būti datuojamas jau 2019 m. spalio 1 d.
Ši data svarbi tuo, kad 2019 metų spalio mėnesio viduryje 300 JAV karių atletų delegacija atvyko į Uhaną dalyvauti 2019 metų Pasaulio Karinėse Žaidynėse. Kinija iškėlė prielaidą, kad šis karinis personalas galėjo atvežti koronaviruso infekcija į Uhaną remdamasi savo pačios tyrimais, taip pat Japonijos, bei Taivano tyrimais, kurie nurodo JAV kaip tikėtiną COVID-19 viruso šaltinį.
JAV kariuomenės atletų svarba yra ta, kad JAV Nacionalinis Medicininės Žvalgybos Centras (NCMI) yra atsakingas už grėsmės instruktažo pravedimą visam kariniui personalui dislokuotam visame pasaulyje, o tai reiškė, kad tam būtinai turėjo būti parengtas į Uhaną atvykusiems JAV kariams skirtas infekcinės ligos rizikos vertinimas. To nebuvo padaryta.
Tačiau korporatyvinė žiniasklaida užsienyje ir Lietuvoje skleidė pranešimus, kuriais daugelis patikėjo, kad tai Kinijos Uhano mieste iš šikšnosparnių ir gyvačių kilęs mirtinas virusas. Daugelis naivių žmonių patikėję tokiais išgalvotais žiniasklaidos pranešimais dėl COVID-19 pradėjo kaltinti Kiniją ir jos žmones.
2019 vasario 4 JAV Senato Žvalgybos Komiteto pirmininkas Richardas Burras gavo slaptą žvalgybos pranešimą apie tai, kaip kitos šalys reagavo į naujojo koronaviruso keliamą grėsmę. Būdamas JAV Senato Sveikatos, švietimo, darbo ir pensijų komiteto nariu, 2020 vasario 12 Richardas Burras gavo dar vieną vyriausybės sveikatos ekspertų instruktažą apie galimą epidemijos poveikį ir ar JAV yra pasirengusi epidemijai.
Po dienos, 2020 vasario 13 Senato Žvalgybos Komiteto pirmininkas Richardas Burras pardavė 33 akcijų paketus, kurių vertė nuo 628,000 iki 1,7 milijono JAV dolerių, teigiama finansinės informacijos ataskaitose, ir leido jam išvengti finansinių nuostolių, kai rinka vėliau krito reaguodama į didėjančią COVID-19 grėsmę. Nors įstatymų leidėjams leidžiama prekiauti akcijomis ir vertybiniais popieriais, 2012 metais priimtas JAV „Akcijų Įstatymas“ draudžia jiems naudoti neviešą informaciją siekiant finansinės naudos. Tuo metu D. Trumpas kaltino žiniasklaidą ir demokratus dėl „perdėto koronaviruso pavojaus.“
Taigi, kaip matyti iš pateiktų faktų, JAV Nacionalinis Medicininės Žvalgybos Centras (US National Center for Medical Intelligence) ir CŽV neabejotinai žinojo apie COVID-19 viruso paplitimą Kinijoje grėsmę, stebėjo, kaip Kinija susitvarko su COVID-19 epidemija ir turėjo visas galimybes iš anksto numatyti būsimą COVID-19 viruso pandemijos grėsmę, (net jei COVID-19 buvo ištrūkęs iš Uhano biolaboratorijos), tačiau dėl tam tikrų aplinkybių šalutinio poveikio JAV Nacionalinis Medicininės Žvalgybos Centras visa tai laikė paslaptyje. Ar šios JAV žvalgybos tarnybos surinktus duomenis pateikė JAV prezidentui nėra prieinamų duomenų ir lieka neaišku.
COVID-19 diagnostika
COVID-19 testų rinkinio „SARS-CoV-2 Coronavirus Multiplex RT-qPCR“ gamintojas teigia, kad testas turėtų būti naudojamas tik mokslo tiriamųjų darbų tikslais, o ne diagnostikos reikmėms, nes testas dar nebuvo patvirtintas kliniškai.
Pasaulyje nėra konkrečios patikimos COVID-19 koronaviruso diagnostikos. Nėra patikimų agentūrų ar žiniasklaidos priemonių, kurios praneštų apie faktinius COVID-19 viruso atvejus. Visų pirma tai problema, kurią reikia išspręsti. Kiekvienas veiksmas ir reakcija į COVID-19 yra pagrįsti visiškai ydingais duomenimis ir mes tiesiog negalime tiksliai įvertinti esamos situacijos Štai todėl girdime, kad dauguma žmonių, sergančių COVID-19, nerodo nieko daugiau, kaip tik peršalimo / gripo simptomus. Taip yra todėl, kad dauguma koronaviruso padermių yra ne kas kita, kaip peršalimo / gripo simptomai.
Standartinis tyrimas tiriant COVID-19 yra laboratorijoje išskirtos / išgrynintos koronaviruso dalelės, kuriose nėra jokių teršalų ir dalelių, kurios atrodo kaip virusai, bet nėra virusai, kurios, kaip įrodyta, yra sindromo, žinomo kaip COVID-19, priežastis ir gautos. naudojant tinkamus virusų išskyrimo metodus ir kontrolę.
Problema ta, kad testas neveikia. Jis naudoja „amplifikaciją“, tai reiškia, kad reikia paimti labai mažą kiekį DNR (Deoksiribonukleorūgštis) ir auginti DNR eksponentiškai, kol bus galima išanalizuoti. Akivaizdu, kad bet koks minutinis užteršimas mėginyje taip pat sustiprės, sukeldamas galimas rimtas aptikimo klaidas. Be to, DNR testas ieško tik dalinių virusų sekų, o ne ištisų genomų, todėl identifikuoti vieną patogeną yra beveik neįmanoma, net jei nepaisysite kitų problemų. Testai negali atskirti konkretaus, pvz. COVID-19 viruso.
Ar COVID-19 virusas yra biologinis ginklas?
Naujos mokslinės studijos šiuo metu nei „įrodo, nei paneigia COVID-19 kilmės teorijų, tačiau dabar neatmeta teorijos, kad COVID-19 (SARS-CoV-2) galėjo būti dirbtinai sukurtas biolaboratorijoje, o ne atsirasti iš gyvūnų. Tokie „moksliniai tyrimai“, tai paprasčiausia mokslinė propaganda, kuri iš tikrųjų siekia mus įtikinti, kad tokio tipo biologinis ginklas „gali būti sukurtas biolaboratorijose“, tačiau jis kaip ir „dar nėra sukurtas...“
Stebint tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje, neabejotina, kad COVID-19 (SARS-CoV-2) biologinės inžinerijos būdu sukurtas biologinis ginklas.
Yra įtarimų, jog Kinija sukūrė koronavirusą kaip dvejopo naudojimo ginklą, skirtą biologiniam karui. Be to, yra žiniasklaidos pranešimų, kad Kinijos mokslininkai 2019 metų gruodžio mėnesį pavogė tyrimus ir virusus, tarp jų koronavirusą iš Kanados biolaboratorijos. Kinijos piliečiams ir JAV Harvardo universiteto Chemijos ir Cheminės Biologijos katedros vadovui Charlesui Lieberiui 2020 sausio 28 dieną JAV Teisingumo departamentas pateikė kaltinimus dėl biologinių tyrimų buteliukų kontrabandos iš JAV į Kiniją. 2011 metais JAV chemikas Charlesas Lieberis buvo pripažintas strateginiu Kinijos Uhano Universiteto mokslininku.
2015 metais Hubėjaus provincijoje Uhano mieste Kinijos Virusologijos Institute buvo atidaryta pirmoji Kinijos 4-ojo lygio biologinės saugos laboratorija (sutr. BSL – 4). Tam tikslui buvo specialiai paskirta Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) tyrimų laboratorija. PSO dalyvavo šiuose tyrimuose ir puikiai žinojo, kas vyksta Kinijos Virusologijos Institute Uhano mieste.
Taip pat pranešta, kad Kinijos mokslininkai pavogė koronaviruso medžiagas iš Kanados Žmonių ir Gyvūnų Sveikatos Mokslo Centro (CSCHAH) laboratorijos Vinipege, kuriame yra 4-ojo lygio biologinės saugos laboratorija. Vinipegas yra oficialus Kanados tyrimų, tobulinimo, bandymo, biologinio karo ginklų centras, panašus į JAV Detriko Fortą, kuriame yra Jungtinių Amerikos Valstijų armijos Medicininių tyrimų ir Medžiagų vadovybės būstinė esanti Frederiko mieste, Merilando valstijoje. Vėliau šie pranešimai žiniasklaidoje buvo paneigti.
4-to saugos lygio laboratorijų (BSL-4) yra ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurios, padedant Kanadai ir Britanijai, naudojamos puolamajam biologinio karo ginklui kurti naudojant DNR genetinę inžineriją nepaisant to, kad 1989 metais Biologinio Ginklo įstatymą (Biological Weapons Anti-Terrorism Act, 1989) pasirašė prezidentas G. H. W. Bushas.
4-to saugos lygio laboratorijų (BSL-4) yra Didžiojoje Britanijoje (Jungtinėje Karalystėje), Kanadoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Kinijoje ir Rusijoje, šalys, kurios turi visas galimybes tyrinėti, kurti ir išbandyti biologinio ginklo medžiagas.
2018 metais buvo paskelbta apie slaptą JAV finansuojamą aukščiausio saugos lygio biologinio ginklo laboratoriją Gruzijos (Sakartvelo) sostinėje Tbilisyje..
COVID-19 koronavirusas atsirado tikrai ne nuo šikšnosparnių. Panašus argumentas buvo pateiktas, kai kilo Ebolos epidemija Vakarų Afrikoje.
2009 metų kiaulių gripas (H1N1), tai genetiškai modifikuotas biologinio karo ginklas. Tai buvo trijų skirtingų tipų genetinių padermių chimera, kurią kažkas sumaišė.
Didžiojoje Britanijoje yra Pirbright Institutas, kuris susijęs su Britanijos biologinio karo programa. Pirbright Institutas atsakingas už kempinligės viruso protrūkį 2007 metais. Taigi akivaizdu, kad Britai dirbo kurdami kempinligės virusinę infekciją, tačiau jie tuo pačiu kūrė ir vakciną. „Billo ir Melinda Gates“ fondas Pirbright Institutui teikia finansavimą virusinių ligų, turinčių įtakos ūkio gyvūnams, ir virusų, galinčių plisti nuo gyvūnų žmonėms, tyrimams ir stebėjimui.
„Billo ir Melinda Gates“ fondas taip pat finansuoja Britanijos Pirbright Instituto mokslinius DNR genetiškai modifikuoto biologinio ginklo tyrimus.
„Billo ir Melinda Gates“ fondas 2019 m. spalio mėnesį surengė pandemijos pratybas „Event 201“ imituojančias virusinės pandemijos protrūkį norėdami patikrinti koronaviruso plitimo galimybes.
Žinoma, dauguma tokio saugos lygio biolaboratorijų gali gaminti paprastą biologinį ginklą, naudodamos dažniausiai randamus agentus (medžiagas). Bet pačios laboratorijos nepriima sprendimo naudoti tokius biologinius ginklus. Toks sprendimas gali būti priimtas tik nacionalinio vadovavimo centro lygiu ir tik po įtikinamų karinių ir mokslo specialistų argumentų. Galiausiai nė viena atsakinga vyriausybė niekada neduos įsakymo masinio naikinimo ginklų panaudojimui, jei manys, kad yra keršto rizika - tiek karinė, tiek politinė. COVID-19 (SARS-CoV-2) ir visų kitų pandemijos atveju mes matome situaciją, kai infekcija neapsiriboja pradine infekcijos vieta, bet tampa visuotine.
Pasaulyje nėra viruso, kuris sėkmingai buvo panaudotas prieš konkretų taikinį, o paskui liktų be jokio atsako. Biologinio ginklo „šalutinės žalos“ rizika, atsirandanti naudojant bio ginklus yra beveik artima begalinei.
Kodėl yra didelis mirčių statistinis skirtumų tarp skirtingų šalių?
Kodėl Italijoje mirštamumas nuo COVID-19 yra stulbinantis 10 proc., o Kinijoje labiau panašus į 4 proc. O ką tai reiškia likusiai 70 proc. žmonijai, kurią įspėja „medikai ekspertai“, kad likusi žmonijos dalis bus užkrėsta šiuo virusu?
Priežastys yra kelios. Tai ir skirtingi COVID-19 viruso diagnostikos metodai ir skirtingai pateikiama statistika. Kinijoje diagnozuoti tam tikros rūšies virusinę infekciją buvo pradėta naudoti kompiuterinė tomografija, kuri nėra patikima nustatant infekuotų asmenų skaičių. Dėl to mirtingumo nuo šios ligos skaičiavimas yra pakankamai problematiškas. Tačiau, dar blogiau tai, kad mes net neturime tikslaus žmonių mirusių nuo COVID-19 skaičiaus. Paimkite, pavyzdžiui, Italų atvejį. Mums sakoma, kad Italijoje didelis mirštamumas, kuris yra maždaug 10 proc., kad tai yra ženklas, koks pavojingas gali būti šis naujas virusas.
Pasak Italijos sveikatos apsaugos ministro mokslinio patarėjo prof. Walterio Ricciardi, Italijos mirtingumas yra daug didesnis dėl demografijos – tauta yra antroje vietoje pagal seniausių gyventojų skaičių pasaulyje ir dar dėl to, kaip ligoninės registruoja mirčių skaičių.
„Mūsų pacientų amžius ligoninėse yra žymiai vyresnis – vidurkis yra 67, o Kinijoje – 46 metais. Taigi iš esmės mūsų pacientų pasiskirstymas pagal amžių yra didesnis vyresnio amžiaus žmonėms ir tai yra labai svarbu didinant mirtingumo rodiklius“, - sako prof. Ricciardi.
2020 metų kovo 17 Amerikos Medikų Asociacijos žurnale (JAMA) paskelbtame tyrime nustatyta, kad beveik 40 procentų nustatytų infekcijų atvejų ir 87 procentai mirčių šalyje yra vyresniems, nei 70 metų pacientams.
Italijos sveikatos apsaugos ministro mokslinis patarėjas prof. Walteris Ricciardi atskleidė: „Tai, kaip mes savo šalyje užfiksuojame mirtis, yra labai dosnu ta prasme, kad visi žmonės, mirštantys ligoninėse dėl koronaviruso, yra (laikomi) mirę nuo koronaviruso“.
Susiję:
OVID-19 pandemija: Pasaulinio karo prieš žmoniją pradžia. Kas žinoma ir kas slepiama? (II d.)
Susiję:
OVID-19 pandemija: Pasaulinio karo prieš žmoniją pradžia. Kas žinoma ir kas slepiama? (II d.)
1 komentaras:
https://youtu.be/v423bgSYmUk
21min
https://m.youtube.com/watch?v=gT0c3_f9dlk
zombiais ir jų teisėmis rūpinasi edrūnai savo aukų
Rašyti komentarą