2012-01-25

匈奴

Aną savaitę važiuoju po egzamino namo, miesto centre pasiveju "Golfą". Toks "papiktintas", o jo gale vietoj užrašo "Golf" - blizgantys nikeliu keturi hieroglifai.

Nebepirmąsyk sustoju prie kinų restoranėlio Žvėryne - pietų metas. Šįsyk vėl teko eilutėj pastovėt, pakol atsiras laisvas staliukas. Stoviu, žiūriu - visi vietiniai, jei kalba - lietuviškai.

O valgo beveik visi pagaliukais.

Įgudusiais judesiais, su pasimėgavimu.

Lietuvaitė padavėja kiniška suknele.

Kinų muzika.

Kinija Vilniuje.

Į neturintį plyšių įsiskverbia neturintis kontūrų.

Šitaip?

Vakar vakare nuėjau krepšinio palošt, su architektais. Gal dešimt metų, ar daugiau, vaikštau. Per tą laiką lošėjai pasikeitė, architektų sumažėjo; štai ir pernai prieš Kalėdas vienas nulindo Landynėn, ne architektūros daryt, ir ne todėl, kad nusibodo.

Jaunų užtat atsirado, nebūtinai architektų. Vietiniai, lietuviai, tik tarpusavy, būna, ir kitoniškai pasišneka.

Ateinu vakar, rūbinėj rankas spaudžiu - labas, labas, labas, paskutinis atsisuka, labas - nematytas, gal mano amžiaus, į kiną panašus.

- Iš Taškento pas mus atvažiavo,- pristato vienas mūsiškių.

Pitery, kur mokiaus, ir Sibire, kur aspirantūroj buvau, teko sutikti žmonių iš Taškento, po to neteko. Krepšinį lošti su jais neteko.

O dabar palošėm, vienoj komandoj. Mano nuostabai, žaidė gerai.

Kai sėdėjau ant suolelio (komandoje šeši, aikštelėje penki, keisdavomės pavargę), pribėgo:

- Пойдешь? - pasikeist pasiūlė.

- Потом, нога болит, - išties, neseniai buvau ją susižeidęs.

- Болит? - nusijuokė.

Turėtų būti uzbekas, jeigu iš Taškento.

Koks uzbeko kraujas?

Sogdų miestas valstybė.

327 m. pr. m. e. Sogdą pasiekė Aleksandras Makedonietis, vėliau regioną kontroliavo Graikų-baktrų karalystė (iš Baktrijos regiono dab. Afganistane). Šiai nusilpus, regione įsiviešpatavo klajokliai iš šiaurės − tocharai, kangdžu.

Šalis yra maža ir ribojasi su Dajuanu. Ji pripažįsta valdžią juedži pietuose ir šiongnu šiaurėje“.

Šiongnu (kinų kalba: 匈奴 Xiōngnú, tuometinis kiniškas tarimas – hon-nu) – klajoklių genčių sąjunga, susiformavusi III a. pr. m. e. ir iki I a. kontroliavusi Mongolijos plynaukštę, Rytų Turkestaną ir dalį Kazachų stepės. Manoma, kad jie buvo hunų protėviai, todėl kai kur vadinami Rytiniais hunais.

Atila.

Šiongnu.

匈奴

匈奴

?

匈奴

Komentarų nėra: