2014-09-01

Humanitaras Jonas

Elertė  "Klasikos" radijas skelbė, kad Lietuvos gyventojai surinko net trissyk daugiau negu manyta - net 6 tonas - humanitarinės paramos Ukrainai, o akcijos iniciatorius ragino nešti karinę ekipuotę.

Nustebino.

Su karine ekipuote.

Na, 6 tonos medikamentų ir šalmų palyginus su 363-iomis tonomis dolerių šimtinių...

Toks ir karas...

Beje - paskaitykit irgi 2007 metų rašinį, kuriame kaip tik apie šitokio karo šitokį finansavimą rašoma:

NES TADA:


...

JOKS CENTRINIS BANKAS NEGALĖS "IŠMESTI" MILŽINIŠKOS EMISIJOS FINANSUOTI KARUI.
.
Net 6 tonos - humanitarinės paramos Ukrainai!

Kariuomenė pranešė, kad tik 500 kg Lietuvos gyventojų surinktos paramos antradienį bus nugabenta į Ukrainą. Karininkai pirmadienį susigriebė ir aiškinosi, ar bus leista į Ukrainą vežti karinius šalmus ir neperšaunamąsias liemenes, naktinio matymo prietaisus.


Pirmadienio vakarą portalui lrytas.lt buvo patvirtinta, kad aktyvistai negalės vežti jokios karinės ekipuotės - šalmų, liemenių, naktinio matymo prietaisų ir panašiai. Tai reiškia, kad Ukrainos kariai iš Lietuvos žmonių gaus tik šokoladus ir šiltas kojines. 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Mindaugas Neimontas sakė, kad su humanitarine pagalba vežant karinę ekipuotę, tai būtų pažeidimas. Be to, jis teigė, kad aktyvistai žinojo, kad jiems bus leista gabenti tik 500 kg krovinio.  

KAM oficialiai pranešė, kad ji laikosi savo įsipareigojimų ir kartu su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama, kurią sudaro sauso maisto daviniai ir medicinos priemonės, nuskraidins į Ukrainą 500 kilogramų su visuomeninės organizacijos „Aspectus Memoria“ surinktos materialinės paramos pagal iš anksto su šia įstaiga suderintas sąlygas.

„Kodėl jie suprato, kad bus dvi tonos, aš nežinau“, - sakė jis. 

Iš Lietuvos piliečių surinktos 6 t svorio paramos siuntos Ukrainai, ją pasiekti kol kas galės tik 400 kg, sako akcijos iniciatorius režisierius Jonas Ohmanas.

„Tris kartus sumažino mūsų krovinio svorį dėl man nesuprantamų priežasčių. [...] Iš pradžių sumažino iki 2 t, po to, mums atvažiavus, išėjo tik 1 t 100 kg, po pusvalandžio buvo jau 500 kg, o dabar jau 400 kg“, – interviu LRT Radijo laidai „60 minučių“ sako jis.

Pasak J. Ohmano, kodėl svoris buvo sumažintas, nepaaiškinta. „Tai esą mūsų reikalas, nebuvo jokio didelio paaiškinimo“, – teigia J. Ohmanas.

Jo nuomone, toks elgesys parodo Lietuvos biurokratijos nekompetenciją. Režisieriaus supratimu, taip negalima elgtis su pilietine visuomene. „Atvirai kalbant, esu šiek tiek nusivylęs“, – sako J. Ohmanas.

Vežame į Kijevą, o iš ten batalionų ryšininkai į savo dalinius perduoda.

Labiausiai dar trūksta karinės amunicijos: aprangos, miegmaišių, batų, palapinių ir vaistų.
 .
Šitas pats humanitaras režisierius Jonas sako, kuris šito nesako.

Čia jums ne meškiukai.

Komentarų nėra: