2016-06-25

Evangelistas Šventojoje

Joninių penktadienio vakarą ExBibisiukas
Evangelistas,
kaip jam dabar įprasta, su „Komandos“ (mažoka komanda, palyginus:))) apsauga atvažiavo į Šventąją.

Kaip jums paaiškinti, kas yra lietuviškas kurortas Šventoji*? Šventoji net nėra sustojusio laiko teritorija, nors daugelis iškabų ten tikrai atrodo taip, lyg būtų pieštos prieš trisdešimt metų.

Galėčiau sakyti, kad šis miestelis pats vienas išstojo iš Europos Sąjungos, tačiau tai būtų netiesa. Šventojoje niekas net negirdėjo apie Europos Sąjungą. Kokia dar sąjunga. Viskas taip atrodo, lyg į ES jų dar būtų nepriėmę, kaip kokių albanų, ir nesiruoštų priimti, kaip baltarusių.

Net žinomi prekybos centrų pavadinimai yra užkabinti virš kažkokių griuvėsių, apkaltų medžio drožlių plokštėmis. „Vis dar priimame lietuviškus litus!”, sako iškaba. Pasižiūriu, ar man vaidenasi. Taip, vaidenasi. Bet aš vis tiek manau, kad ten euro dar neįvedė, ir negalėjo įvesti, o jei įvestų, niekas tų piniginių ženklų neatpažintų.

Kokio dar euro? Pamirškite tai. Nesu tikras, ar ten elektrą įvedė.

Šventąją reikia filmuoti ir rodyti per Rusijos TV kanalus, kad žmonės Rusijoje pamatytų ir įsitikintų, kaip viskas atsilikę toje Europoje, kad gyvena žmonės kaip Rusijos kaime, tik kai kur užrašyta lotyniškomis raidėmis, o daugiau viskas taip pat. Tada rusai ramiau jausis ir nepavydės mūsų sėkmės.

 Aš noriu pasakyti, kad baisesnio apsirengimo aš nesu matęs dar niekada. Tai buvo kaip sprogimas dėvėtų skudurų parduotuvėje, ir ne bet kokioje, bet tokioje, kur drabužius suvežė iš labiausiai pasmirdusių senelių prieglaudų Anglijoje. „Brajanas mirė, kur mes dėsime jo marškinius?“. „Nežinau, su šitais laidoti negalima, per daug baisūs, išmesti negalima, dar gali kas nors surasti. Atiduosim lietuviams surinkėjams, jie išveš į Šventąją“.

(Evangelijos?) skaitytojų pažadai "gausi į galvą dėl tų savo rašymų" neišsipildė, netgi niekas Evangelisto nepažino, tik ši ponia:
Matome - kaip ir pridera Socialistinėje Europos Sąjungoje,
Evangelistas įvaldė Socialistinio Realizmo
metodą.

Taigi, štai:

Žmonių yra visokių, bet akį traukia personažai, kokių Vilniuje nesutiksi, ir kitur nesutiksi. Jie, man atrodo, atvežami į Šventąją ir paskui, sezonui pasibaigus, išvežami į kokią nors slaptą teritoriją požeminiame bunkeryje. Žinote tas TV laidas, kur „24 valandos“? Tai va, net tose laidose tokių nebūna. Kakta tokia žema, kad pakaušis prasideda iškart virš antakių. Moterų plaukai išbalinti radikaliai, bet net ne peroksidu, o turbūt chlorkalkėm, kurios nerado pritaikymo tualete, nes ką tuos tualetus valysi, paskui vėl užsiterš.

Kai kurių akys taip arti viena kitos, kad žmogus, atrodo, gali jas sukeisti vietomis vien pamirksėjęs. Buvo kairė, dabar dešinė. Gal daug važinėjo troleibusu ir jo veidą buvo smarkiai suspaudusios durys.

Tie, kurie vaikšto be marškinių, vien šortais, vietoje baisių drabužių yra pasipuošę baisiomis, išplaukusiomis kalėjimo tatuiruotėmis. Kodėl kalėjimo? Nes nė vienas tatuiruočių salonas Europos Sąjungoje tokių siaubų ištatuiruoti negali, nes neleidžia įstatymai. Cerkvių kupolai, undinės, vilkšunis. Kūnas išblyškęs nuo ilgų mėnesių, praleistų šaltoje televizoriaus šviesoje.

Ką sakiau - realizmas!

Tik su socializmu ir evangelizmu čia prasti reikalai:

1. Nei "išvystytam SSSR socializme", nei Jėzaus laikų Evangelistų apsauginių neturėta.

2. Tikriesiems Jėzaus Evangelistams ir apaštalams irgi tekdavo pasėdėti kalėjime.

Taigi - ar tikrai nematei Šventųjų Šventojoje, Naujųjų Laikų Evangeliste su "Komandos" apsauga?

Gal blogai žiūrėjai?

* Kaip jums paaiškinti, kas yra lietuviškas kurortas Šventoji?

Νεολιθική Λιθουανία.
Komentarų nėra: