2017-04-21

Ne DarbDavys, o Mokes(čių)Nemokys

158,8 euro. Tokio dydžio vidutinę senatvės pensiją gauna žmonės, nesukaupę būtinojo stažo, kuris šiuo metu yra 30 metų. Jiems pensija yra mažesnė: tiek jos pagrindinė, tiek papildoma dalys; jie taip pat negauna ir priedo už stažo metus. Tuo tarpu, žmonių, turinčių 30 metų ir ilgesnį stažą, vidutinė senatvės pensija yra beveik dvigubai didesnė – 287,3 euro.

Nerimą kelianti statistika: kiekvienais metais ketvirtadalis į pensiją išeinančių žmonių neturi sukaupę būtinojo 30 metų stažo, o iš viso tokių pensininkų šiuo metu yra daugiau nei 51 tūkst. Jų vidutinis stažas – 22,5 metų.

Stažas yra tiesiogiai susietas su minimalia mėnesine alga (MMA). Jei darbuotojas per mėnesį oficialiai uždirba bent MMA ir už jį nuo šios sumos yra sumokami visi priklausantys mokesčiai, jis sukaupia 1 mėnesio stažą. Kad sukauptų 1 metų stažą, už darbuotoją turi būti sumokėti mokesčiai nuo 12 MMA. Jei už „pusę etato“ yra oficialiai mokama pusė darbo užmokesčio, tai ir stažo per metus sukaupiama tik pusė, t. y. ne 12, o 6 mėnesiai. Taigi, kad taip dirbdamas žmogus sukauptų 30 metų stažą, jam reikėtų padirbėti 60 metų!

... už „pusę etato“...
Coup d'état!

Galima pamanyt, kad tas paprastas Darbinykas "etatą" išsigalvojo, "už pusę jo" dirbt patsai iš tingėjimo susimanė "DarbDaviui", kuris "Dvigalvio" nasruos galvą įkišęs laiko, ir mokesčius už dirbantįjį (SODROS, pajamų) jis, "DarbDavys" moka:)

Keep Calm!
Ohoho
- net 287,3 euro!
Beveik EuroKongo
rekordas!

Pensioners in Greece receive an average 882 euros per month, 713 euros from basic pension and 169 euros from supplementary pensions, while 12.4 percent live below poverty level, according to Eurostat figures.
Average pension in Europe ranges from 250 to 1,500 euros per month, while 12.6 percent of pensioners below poverty level in 2013.

Verslininkai ir Politikai Lietuvos...

Coup d'état


Komentarų nėra: