2013-05-05

Europolis

"Klasikos" radijas ką tik pranešė, jog Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja (EK) iš­siun­tė Lie­tu­vai pra­ne­ši­mą dėl ga­li­mo pa­žei­di­mo, kad steig­ti par­ti­jas ir bū­ti jų na­riais ga­li tik ša­lies pi­lie­čiai. 
 
Briu­se­lis klau­sia Lie­tu­vos, ar toks re­gu­lia­vi­mas ne­si­ker­ta su Bend­ri­jos tei­sė­je įtvir­tin­to­mis nuo­sta­to­mis, ku­rios Eu­ro­pos Są­jun­gos pi­lie­čiams lei­džia kan­di­da­tuo­ti Eu­ro­pos Par­la­men­to ir sa­vi­val­dy­bių ta­ry­bų rin­ki­muo­se.

"Lie­tu­vo­je par­ti­jas steig­ti ir jų na­riais ga­li bū­ti tik Lie­tu­vos pi­lie­čiai. Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja pra­šo at­sa­ky­ti, ar to­kios nuo­sta­tos ne­prieš­ta­rau­ja su­tar­ty­je nu­ma­ty­toms nuo­sta­toms, jog ES pi­lie­čiai tu­ri tei­sę bū­ti kan­di­da­tais ša­lies sa­vi­val­dos rin­ki­muo­se bei rin­ki­muo­se į Eu­ro­pos Par­la­men­tą", - BNS sa­kė Tei­sin­gu­mo mi­nis­te­ri­jos at­sto­vas spau­dai Aud­ris Ku­tre­vi­čius.

Pa­sak jo, Tei­sin­gu­mo mi­nis­te­ri­ja tu­ri per du mė­ne­sius par­eng­ti ir pa­teik­ti Eu­ro­pos Ko­mi­si­jai at­sa­ky­mą.

Per du mėnesius gal paaiškės, kam tarnauja ministerija: 
minister (n.) 
c.1300, "one who acts upon the authority of another," from Old French menistre "servant, valet, member of a household staff, administrator, musician, minstrel" (12c.), from Latin minister (genitive ministri) "inferior, servant, priest's assistant" (in Medieval Latin, "priest"), from minus, minor "less," hence "subordinate," (see minus) + comparative suffix *-teros. Formed on model of magister. Meaning "priest" is attested in English from early 14c. Political sense of "high officer of the state" is attested from 1620s, from notion of "service to the crown."
 
 Kokia karūna, kieno?

Jau žinom, kad po mūsų pilį gali ne tik vaikščioti, bet ir joje tvarkytis Eu­ro­pos Są­jun­gos pi­lie­čiai, nes Bend­ri­jos tei­sė­je įtvir­tin­to­s nuo­sta­to­s, ku­rios Eu­ro­pos Są­jun­gos pi­lie­čiams lei­džia kan­di­da­tuo­ti Eu­ro­pos Par­la­men­to ir sa­vi­val­dy­bių ta­ry­bų rin­ki­muo­se.
 
Beliko paklausti: kam paklūsta mūsų rinkti mūsų pilietikai politikai - tiems, kas juos rinko ar tiems, kas duoda pinigų?
 
 
 
Klausimas retorinis?

Jei taip, tai šitas kontrastas paaiškintas: taip ir turi būti.
 
Pinigai, ne šitie, pas mus atėjo iš ten, šitaip
 
Ką darysim, piliečiai?
 
Tapsim biurgeriais, poliečiais?

Ėsk, kas paduota, ir nekriuksėk?

 
"Akropolis" parduotas
 
Tam, kas turi pinigų.
 
Kas jų turi?
 
Negi tas, kas juos daro?
 
Neskaidriuoju būdu, suprantama
 
Koks tas Europolis?

Europos stabilumo mechanizmo (ESM) atstovai pranešė, kad milžiniško finansinės pagalbos fondo kapitalas jau pasiekė daugiau nei pusę planuotos sumos.

Fondas skirtas padėti euro zonos narėms išvengti didesnės finansų krizės. Sukaupus fondą ESM taps didžiausią kapitalą turinčia pasaulio finansų institucija.

Oho!

 Nors Romos valdžią, kurią ES perėmė, mačiusieji ir kitaip Europolį mato...
 

Komentarų nėra: