2013-10-28

Referendumo žmogus

Aiškinti, kad žemės pardavimas visiems, kas tik nori ją pirkti, yra normalu, yra visiškai nereikalingas užsiėmimas (priminsiu, kad tie žmonės, kurie šito nežino, čia jau nebeskaito, aš jiems neleidau toliau skaityti jau pirmojoje pastraipoje). Na, pavyzdžiui, tas pats kas aiškinti, kad normalu yra žmonėms patiems spręsti, ar jie gali gyventi kartu nesusituokę, arba kad normalu yra moterims balsuoti rinkimuose.

Koks!

1971 02 07 - moterims suteikiama pilna rinkimų teisė Šveicarijoje.

1984 07 01 - moterims suteikiama pilna rinkimų teisė Lichtenšteine.

Mielieji oligarchai!

Ką pasakytų protėviai?

Mes, viešpatis, pripažindami ir tęsdami jo malonybės karaliaus Žygimanto Pirmojo senąjį statutą, prisiekdami tautai, pasižadame, kad šioje lietuvių valstybėje ir visose jai priklausančiose žemėse jokių dvasininkų ir pasauliečių valdų, miestų, dvarų, naudojamos žemės, seniūnijų, žemės ir rūmų pareigų, posesijų nei laikyti ir naudoti, amžinai valdyti svetimtaučiams ir užsieniečiams, nei šios valstybės kaimynams neturime duoti, bet visa tai mes ir mūsų palikuonys Lietuvos valdovai privalome leisti tik lietuviams, rusiams, žemaičiams, vietiniams gentainiams ir senbuviams, kilusiems iš Lietuvos ir kitų jai priklausančių žemių.
III Lietuvos statutas (3 skyrius, 12 straipsnis)

151. Bulgaras
2013-10-28 17:21 IP: 158.129.192.952
Google: Bulgarijos parlamentas iki 2020-ųjų pratęsė draudimą parduoti žemę užsieniečiams

153. Šveicaras 2013-10-28 17:39 IP: 158.129.192.95
Olandijoje, Danijoje, Belgijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje žemės beveik niekas neparduoda. Ten žemė paveldima. Šveicarijoje visa žemė yra valstybės žinioje ir vargu ar kada nors bus pakeistas toks seniai galiojantis įstatymas. Panaši situacija Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje. Ne tik žemė neparduodama, bet ir neniokojami miškai, ežerai, neaptveriami tvoromis – „čia privati valda“. Kelius stengiamasi atnaujinti, bet neplatinti, netiesti naujų, nes taip mažėja dirbamos žemės plotai. Google: Šveicarijoje visa žemė yra valstybės žinioje ir vargu ar kada nors bus pakeistas toks seniai galiojantis įstatymas.

154. Kaip patys žydai sako 2013-10-28 17:43 IP: 158.129.192.95
2004 metais, viešėdamas Izraelyje, susipažinau su Izraelio žemės ūkio bendrovių, kurias iš dalies remia valstybė, vadovais. Tada tuometinis Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Natanjahupriėmė mus, 12 žurnalistų, savo kabinete, pasakojo, kad jis save laiko „litvaku iš Panevėžio“, moka kalbėti lietuviškai. Prieš metus mirė B.Natanjahu tėvas, atšventęs 103 metų sukaktį. B.Natanjahu indėlis į Izraelio ekonomiką didžiulis. Dabartinis Izraelio ministras pirmininkas, nors iš Izraelyje gyvenančių vietinių gyventojų palestiniečių patiria spaudimą (jų gyvena gerokai daugiau nei milijonas), kad palestiniečiams būtų leista įsigyti savo buvusias žemes, kurias iš jų supirko žydai. Google: Tačiau toks įstatymas, kaip patys žydai sako, yra neteisingas.

155. Olandas
2013-10-28 18:02 IP: 158.129.192.95
Nyderlandų karalystės, arba Olandijos, kaip esame įpratę ją vadinti, žemėlapis per pastarąjį šimtmetį gerokai pasikeitė. Vietoj giliai į šalies žemes įsiterpusios jūros plyti gėlo vandens ežerai ir laukai, kurie dar visai neseniai augino ne javus, o jūržoles. Olandų likimas - amžinas mūšis su vandeniu, kuriame kol kas žmogus laimi prieš gamtą. Nors ir žemiau jūros lygio, olandai vaikšto žeme, o tai, ko nepajėgė atkovoti iš upių ir jūros, sugebėjo pamilti. Google: Gausi olandų tauta nuo senų senovės gyvena siaurame ruoželyje ant Šiaurės jūros kranto ir atkakliai bando iš jos atkovoti plotelį po plotelio.


Šveicarai, beje, referendumų žmonės.

84. Referendumo žmogus 2013-10-28 01:29 IP: 84.15.182.45
Sykiu su žemės pardavimo užsieniečiams moratoriumo pabaiga baigiasi ir ES išmokos už kraštovaizdžio tvarkymą, t.y., už žemės nedirbimą, kuriomis kelis metus buvo nuo žemės ūkio darbų atpratinami lietuviai. ES išmokos dirbantiems Lietuvos ūkininkams ženkliai mažesnės už tokias pačias išmokas ES senbuviams. Tie senbuviai naujai ECB padirbamus eurus skolinasi žymiai mažesnėmis palūkanomis, o tokios ES šalys kaip Vokietija, Prancūzija, Olandija, geba pasiskolinti neigiamomis palūkanomis (!). Taigi, kas tokie pirks mūsų žemę, nėra sunku suprast. Nesunku suprast ir už ką pirks, t.y., kuo mokės. Popierėliai, už kuriuos nenukariautų indėnų žemes pirko JAV-ose, dabar nebe madoj - pakanka sumokėti skaičiais iš kompiuterių, skaičiais iš jų, gaminančių tuos skaičius, kompiuterių. Mes mat, mūsų pačių apsileidimo ir ypač mūsų "elito" dėka tiek nukvailėjom, kad šitokiai "finansinei sistemai" nebegebam priešintis.


Ne visai taip, sugebam.

1 komentaras:

audrius rašė...

Keistuoliai ir dar iš už kalnų-za bugrom nori būti norimais, nori būti lituviais, bet gamta tokius iškrypusius keistuolius atmeta, kad ir kaip jie stengtusi įtikinti savo norimu normaliu noru, kad net patys tuo patiki ir tiesiogiai nusipeza...:)