2014-12-05

Smagus istorijos paradoksas

Oksfordo universitetas Jogailaičius prilygino Tiudorams!

:))))


Tai, kad Oksfordo universitetas, pristatydamas projektą žiniasklaidai, Jogailaičius prilygino Tiudorams, yra smagus istorijos paradoksas.

Minėtais 1500-aisiais Jogailaičiai kilme, galia, valdžia ir reputacija kelis kartus pranoko savo amžininkus anglų monarchus.

Grašių toji Britanija ... 

Bretwalda.

UK.


1 komentaras:

audrius rašė...

Grazios tos rozes ziedais modifikuotais...

http://www.comments99.com/c/flowers/rose/rose_064.jpg

... ish ko? Ish kokio m ishko, medeces, medes,. ..?

Roze, radastele, raudonoji gelele raudonojo medzio, rosele, ... Wilavota, virbalauta, sheriuota, shypuota, vychiuota, m ietine, miechine, ygline, d ygline, ...

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA#.D0.A0.D0.BE.D0.B7.D0.B0.2C_.D0.BA.D0.B0.D0.BA_.D0.BD.D0.B0.D1.86.D0.B8.D0.BE.D0.BD.D0.B0.D0.BB.D1.8C.D0.BD.D1.8B.D0.B9_.D1.86.D0.B2.D0.B5.D1.82.D0.BE.D0.BA

Nagi nagi, kur tos rozos shaknys, stabs, shypai, shakos,. ...

http://lt.wikipedia.org/wiki/Gediminai%C4%8Di%C5%B3_dinastija

Kam ziedai, o kam kunas

https://en.wikipedia.org/wiki/Rose_(disambiguation)

http://en.wikipedia.org/wiki/Rose_(symbolism)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tudor_Rose.svg

http://de.wikipedia.org/wiki/Rosen

O kam roziu vainikas?

Erškėtis – laikomas sunkumų, kliūčių ir kančios simboliu. Erškėčių vainikas – skausmo, kančios, pajuokos ir pažeminimo ženklas.

O gi roze, jau laikoma:

Rožė – jaunystės, tyrumo, tobulumo, amžinos žemiškos meilės ir atgimimo simbolis. Tai santuokos ir mirties gėlė. Raudona rožė – meilė, grožis. Balta – mėnulis ir šviesa, tyrumas, nekaltumas, žavesys ir paslaptis. Geltona – pavydas ir neištikimybė. Rožinė spalva – simbolizuoja romantiškumą, moterišką švelnumą, geidulingumą, lyriškumą ir sveikatą.

Kam kan'cia ir amzinas gyvenimas, o geram svainiui, shwainiui, svyniui todui ir kitiems artimiesiems love's lov'ys pilnas perlamutrines perlin'es koshe'es kuo sher'ti...

Civilizacijos pasiekimai rozyzme ir rozantizmantijose:

http://www.cards.lt/cards/fullsize/51.jpg

Kiel kanciu pereit reikejo, kol ersketis shypuotas virto rose holandijos aukci jonuose

http://ars.mkp.emokykla.lt/liet_tautodaile/pasitikrinkite/iliustr/SLSk068_small.jpg

kom. paveiz:

3. Nazarietis – šis Jėzaus Kristaus ikonografinis tipas ypač paplito lietuvių liaudies skulptūroje. Joje Jėzus vaizduojamas stovintis, sukryžiuotomis ir virve surištomis rankomis, ant galvos –erškėčių vainikas. Tunika ilga, raudonos spalvos. Ant krūtinės škaplierius arba kryželis, kartais –Kristaus monograma IHS.