2016-12-24

Iš kur vėjas bepūstų

Kūčių vakaras Sostinėje:

Gedimino kalną uždarė, dėl katastrofiškos būklės;

Šalia atėjūno "Barclays"
nutrūkę kanalizacijos vamzdžiai paplūdo Nerin srutom. 


Štai kokie žodžiai:

... šių švenčių proga kiekvieną padrąsinčiau liautis dairiusis, iš kur vėjas pučia. Reikia įsiklausyti į savo širdį ir drąsiai žengti ten, kur ji šaukia, pamynus visas baimes. Mat visa, kas buvo gyventa ir daryta ne iš širdies, ne iš tikrųjų, per kitas Kalėdas gali pasirodyti neverta nė surūdijusio skatiko.

Kūčių vakaras Sostinėje.

Izraelis nevykdo JT rezoliucijos.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją, reikalaujančią, kad Izraelis sustabdytų gyvenviečių, dar vadinamų nausėdijomis, statybą palestiniečių teritorijose. Per balsavimą susilaikė veto teisę turinčios Jungtinės Valstijos. Tai atvėrė kelią priimti dokumentą, smerkiantį artimiausią Vašingtono sąjungininką Artimuosiuose Rytuose. Tai pirmoji Saugumo Tarybos priimta rezoliucija dėl Artimųjų Rytų per 8 metus. Jos priėmimą lydėjo plojimai, tačiau Izraelis rezoliuciją atmetė ir griežtai sukritikavo prezidentą Baraką Obamą, kuris atsisakė ją vetuoti.

Šiandien žydai uždegė žvakę chanukijoje, pergalei prieš graikus* paminėti.

Elertė radijo bangomis Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkasė Faina Kukliansky sakė, kad ta chanukija stovi Vilniaus žydų bendruomenės būstinės balkone, bet kad didžiulė chanukija/menora vėl stovi priešais Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmus (kaip ir kitose Vakarų šalyse), užstodama
Vinco Kudirkos paminklą, pasikuklino paminėti.

Ar vėl nugalės žydai "graikus" = Jungtines Tautas?
* In Greece, after Christianity had erased the memory of classical glory, ruins of pagan temples were called "Jews' castles"...

2016-12-23

O pinigai - dėl valdžios

(D.Dargis) Be abejo, visi nusikaltimai apskritai yra daromi dėl pinigų. Rašau apie juos, domiuosi ir šiek tiek gilinuosi, tai viskas yra daroma tik dėl pinigų. Dėl pinigų žudomi žmonės, gimsta konfliktai.
Žinoma, septyniais šūviais šiaip sau nešaudytų, kaip sako D.Dargis.

Septyni.

Tik ar žino šis kriminalinio pasaulio žinovas kryminalą?

Ar įsigilino jis į pinigų, apie kuriuos šneka, esmę?

Juk pinigai -
dėl 
valdžios.
Valdžia ...

Ne taip jau toli tie Rotšildai.

Rotšildai...

Jie augso (:))))) versliuką Landynėj pardavė.

O palūkanų era - baigėsi.

Synoikos!

Mafija nemirtinga


„Privato“

šeimininkai – Igoris Kolomoiskis ir Gennadijus Bogoliubovas, savo verslą pradėję Dnepropetrovske
nuo kompiuterių pardavimo, – kurį laiką visaip stengėsi vengti „didžiosios politikos“. Bent jau viešai. Situacija pasikeitė po „euromaidano“.
I.Kolomoiskis ir jo partneriai reiškėsi kaip vieni iš pagrindinių „orumo revoliucijos“ rėmėjų. Priežastis paprasta – paskutiniaisiais Viktoro Janukovyčiaus valdymo metais prezidento aplinka visą laiką galando dantį ir taikėsi nugvelbti geriausius I.Kolomoiskio aktyvus.

Ir „Privatas“ atsakė.

Tai štai, grįžtant prie „Privat“ grupės“. Pagal pobūdį visa tai labiau panašu į didelį šeimos verslą, negu į korporaciją. Bankas, labiausiai pažeidžiamas ir į akis krentantis turtas, iš „kontūro“ iškrito. Bet „šeima“, ryšiai ir partnerystės liko. Ir panašu, kad įdomiausi dalykai dar tik prasideda. Juk „mafia“ (ital. – „šeima“) nemirtinga.

Na, o kalbant apie P.Porošenką, tai jis, padaręs, galbūt, svarbiausią žingsnį per savo prezidentavimą, turi neblogų šansų atsidurti 2011 metų pavyzdžio V.Janukovyčiaus* padėtyje...
:)

Янукович в интервью «Газете Выборчей» заявил, что его дед и прадеды по отцовской линии были литовскими поляками[16].


Neužmirškim Alepo II

Sirijos armija ketvirtadienį paskelbė, kad antrasis pagal dydį šalies miestas Alepas visiškai išvaduotas nuo sukilėlių.

Šio miesto užėmimas yra didžiausia Damasko režimo pajėgų pergalė jau beveik šešerius metus trunkančiame pilietiniame kare.
Mūsų apipavidalintojai (:))) nerašo to, ką, pvz., jų kolegos Izraelyje skelbia:

Russia: Mossad, other foreign agents killed in Aleppo strike

According to the Arabic-language version of Russia’s Sputnik news agency, some “30 Israeli and Western officers” died when they were hit by three Kalibr cruise missiles fired by Russian warships in a “foreign officers’ coordination operations room” in western Aleppo, near Mount Simeon.

In addition to the Mossad agents, the Russian report claimed, military officials from the United States, Qatar, Saudi Arabia, the United Kingdom and Turkey — virtually every country hated by Iran, Syria and Russia — were killed in the strike, according to “battlefield sources.”

The foreign officers were “directing the terrorists’ attacks in Aleppo and Idlib,” the Iranian Fars news reported, referring to the rebel groups that control the Syrian cities.

Tuomet ir mūsų įsivaizdavimas apie tai, kas vyko Aleppo, kitoks, negu izraeliečių.

Neužmirškim Alepo.


2016-12-22

Sidabrinė kulka

Rytis Cicinas:

- Išgirdau, regis, penkis šūvius, nors skaičiau, kad jų buvo septyni.

Aplinkiniai gyventojai sako, kad girdėjo septynis šūvius.

Septynios

kulkos.

Senovės Lietuva besidomėjusį Remigijų Morkevičių (jį su Sergejum Maslobojevu šį rudenį sutikau Lietuvos Mokslų Akademijoje, Gedimino pr.3, vykusiame Eugenijaus Jovaišos trilogijos "Aisčiai" trečiosios knygos pristatyme) Žiemos saulėgrįžos vakarą nukovė septynios kulkos.

Ir su korupcija teisėtvarkoje kovojusį prokurorą Gintautą Sereiką, ir lietuviškąjį Van Damą - pasaulio čempioną Remigijų Morkevičių - pakirto septynios kulkos.

Mistika?

Tiesiog sutapimai?

Ir staiga...

Ekspertai vakar kūne neaptiko kulkų, tačiau neatmetama, kad jas pavys ištraukti šiandien. Jos gali būti labai giliai įstrigusios.

Skaičiuojama, kad į R.Morkevičių buvo paleisti maždaug septyni šūviai, bet žaizdų gerokai daugiau, nes beveik visos jos – kiauryminės.

Labai panašus ir kito nusikaltimo – kauniečio Deimanto Bugavičiaus nužudymo braižas.

Nustatyta, kad į D.Bugavičių šaudė du žudikai – kaip teigė ekspertai, kulkos skriejo iš „skirtingų kampų“.

Tačiau tiriant nužudytojo kūną, sužalojimų pobūdį ir mechanizmą susidarė įspūdis, kad šaudė vienas žmogus.

Komentatoriai prikomentavo:
2016-12-22 19:31
78.158.20.36 LTU
ar tas ekspertas nepaviešino ikiteisminio tyrimo duomenų ir bus nuteistas?
2016-12-22 19:35
79.97.36.231 IRL
ka tas ekiperats paviesino? Jis nieko nezino,nei kiek kartu saudyta,nei kuo ,nei kur kulkos,nei keliese saude... kaimynai sake,kad saude is nugaros,ekspertas gi tvirtina,kad is priekio...Cia gal tokia taktika,nes jei tiesa,tai ko verti tie ekspertai.

2016-12-22 19:58
90.134.77.79 LTU
kad dar milijonas emigruotu .Lietuvoj neturi likti nieko.Tik pensininkai-----
2016-12-22 19:59
81.7.122.202 LTU
Matomai šaudė sidabrinėmis kulkomis. Manė, kad Remyga nemirtingas ir prisikėles iš mirusiujų į galvą įspirti gali... Tikriausiai šaulys kaip ir šitas ekspertas mistika tikėjo. Dabar tam bachūrų medžiotojui jau ramu. Kol kas aišku. Gerai kad nors nesugalvojo drebulinio kuolo į krūtinę įkalti. Gaila Remygos. Maladiec žmogus buvo... Tik blaškėsi gyvenime, savęs vis ieškojo... Na yra kaip yra. Jau nieko nepakeisi, deje....

Nelabai ir sena ši gal kryžiuočių laikus menanti pasaka.

Žinoma, kad iš Suvalkija pavirtusios Sūduvos, kurion šitie valkatos atsivilkę kuolą įkalė ir mums lietuvių kalbos standartą padarė:

Drebėjo stiprios akmeninės Liškiavos pilys, žvangėjo vario vartai. Ten zvimbė kulkelės kaip sode bitelės, čerškėjo šveitrūs kardeliai. Kraujuupės pasruvo, kalnai jaunų bernelių prigriuvo. Pilies paimti nepajėgė nei nedorojo karaliaus nugalėti nevaliojo. Stovi visa kaip užkeikta, ir tiek. Būtų karalių nugalėję ir pilį užėmę, bet, kiek tik dieną kareivių išmuša, visi naktį. atgyja. Mat ta ragana, karaliaus pati, išėjusi ant pilies bokšto, šūkteli, ir visi jų kareiviai atgyja. Taip ir būtų niekaip neįveikę, bet atsirado vienas gudrus kareivis, kuris žinojo, kad raganos kitaip nenušausi, tik sidabrine kulka ar pinigu. Tuomet jis, nieko nelaukęs, paleido Į raganą sidabrinę sagtį ir nušovė. Tuojau visi žmonės puolė ir užėmė pilį. Nukovė tą nedorąjį karalių. Taip ir gyveno sau laisvi.

Štai prūsai dar 1075-ais auksą ir sidabrą laikę už nieką. 

Pirmoji kulka?
P.S. Šįryt "Manheteno rytas" skelbia: Kerštas, skolos ir Deimantas Bugavičius.

Juoda.

Pasaulio čempiono "Manheteno rytas" nebemato.

Jean-Claude Van Damme gali būti Belgijoje ir JAV, tik ne Lietuvoje.

Raskit Didžiausią Pasaulio Skolininką.
5 Luxembourg[note 1]3,472,282,000,00031 March 20143,696,4673,443
Trisdešimt keturių metų BVP!

Liuks?

Jiems galima.

Ne mums.

Taip pasitinkam 2016-jų Kalėdas Laisvoje Lietuvoje.

Nieko.

Kalėdos - 
virsmo metas.Septynios kulkos

Šešios kulkos.

Kai Van Damme sukako vienuolika metų, tėvas nuvedė jį pas karatė meistrą Claude Goetz. Pirmosios treniruotės buvo labai sunkios, tačiau karatė kovos menas įkvėpė jam pasitikėjimo savo jėgomis. Jaunasis Van Damme taip pat domėjosi ir kitais kovos menais: kikboksuTekvondo ir Muay Thai.

Tapo Europos čempionu, vėliau - aktoriumi.

Šiame filme jis -
buvęs samdinys, ieškantis dingusių vaikų.

Septynios kulkos.
Du, ne - trys vaikai, ir dar vienas pakeliui į mūsų pasaulį.

R.Morkevičiaus*
gyvenimas visada buvo dramatiškas. Vaikystę jis praleido be tėvo, o kai vaikinui buvo trylika metų, neteko ir mamos.

Remigijus Morkevičius (1982 m. rugpjūčio 10 d. – 2016 m. gruodžio 21 d.**) – Lietuvos Muay Thai kovotojas, daugkartinis Tailando bokso ir bušido turnyrų nugalėtojas, 2003–2004 m. pasaulio ZST Grand Prix III vietos laimėtojas, 2004–2005 m. pasaulio ZST Grand Prix čempionas, keliolika kovų laimėjęs profesionalų ringe, iš jų daugiau nei pusę – nokautais.[1][2] Kauno „Titano“ sporto klubo auklėtinis, kovojęs profesionalaus sporto svorio kategorijoje iki 66 kg.
2016 m. gruodžio 21 d. nušautas Kaune, prie savo namų.[3]

* „Visi, kas galite padėti Remigijaus Morkevičiaus šeimai, prašau paremti: Raimonda Orvydaitė, sąskaitos nr. LT157044060008009021. AB SEB bankas, SWIFT CODE-CBVILT2X“, – tokį prašymą kitą dieną po nužudymo savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje paskelbė Remigijaus Morkevičiaus treneris Kauno „Titano“ sporto klubo vadovas Marius Misiūnas.

** 2016 m. gruodžio 21 d. - trečiadienis.

Pirmadienį devynios kulkas Ankaroje paleido riaušių policijos pareigūnas, dar neseniai saugojęs Turkijos prezidentą, ir nukovė jos ne pasaulio čempioną, o diplomatą.

Tad čia kryminalinių (paspauskit, paspauskit nuorodą) versijų niekas nė nekėlė.

Šaudo, o juk - Elnias Devyniaragis atabėga...2016-12-21

Elnias Devyniaragis atabėga

Žiemos
saulėgrįža.
Oi atabėga bistrus alnelis
Lėliu Kalėda, Kalėda.
Bistrus alnelis devyniaragis
Lėliu Kalėda, Kalėda.
Ant devinto rago kavolėliai kalė
Lėliu Kalėda, Kalėda.
 
Atlakia alnias devyniaragis
Oi Kalėda, Kalėda.
Jis atlėkis vandeny žiūro,
Oi Kalėda, Kalėda.
Vandeny žiūro ir ragus skaito,
Oi Kalėda, Kalėda.
1990 m. A. J. Greimas rašė:

„Lietuviškos Kalėdos ne tik kad beveik nieko bendro neturi su krikščioniškąja šių švenčių tradicija, jos visais savo poreiškiais, yra bendruomeninio solidarumo šventė. Šio solidarumo atžymėjimas apima ne tik šeimyną plačiąja prasme, bet ir gyvųjų bei mirusiųjų bendruomenę ir visą į šeimą integruotą gyvatą. Kūčios maistu dalinasi ne tik su naminiais gyvuliais ir bitėmis, bet ir su vaismedžiais.“

41 percent and "Uber"

Uber – iš JAV kilusi tarptautinė transporto įmonė. Būstinė įsikūrusi San Fransiske, JAV. Kompanija tiekia taksi tarpininkavimo paslaugas per išmaniųjų telefonų programėlę2015 m. paslauga buvo prieinama 58 šalyse.
2015 m. „Uber“ paskelbė apie plėtrą Lietuvoje.[1]
Prieš 8 mėnesius:

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ketvirtadienį apsilankė kompanijos „Uber“ biure Amsterdame, kur susitiko su įmonės veiklos vadovu Pierre-Dimitri Gore-Coty, su kuriuo aptarė galimybes geriau išnaudoti Vilniaus potencialą.

Meras pakvietė Vilniuje testuoti naujas kompanijos paslaugas, taip pat atkreipė dėmesį į galimybes į Vilnių perkelti kitus padalinius, akcentuodamas gerą mieste įsikūrusių specialistų potencialą ekonomikos, teisės ar kūrybinėse srityse.

„Džiaugiuosi, kad „Uber“ ne tik rekordiškai greitai pradėjo veiklą Vilniuje, bet ir perkėlė bei planuoja išplėsti savo padalinį Vilniuje 
ir sukurti dar daugiau darbo vietų. Tai dar kartą patvirtina, jog miestas yra teisingame kelyje ir iškeltos ambicijos bei įdirbis, siekiant tapti greičiausiu ir atviriausiu miestu, jau duoda rezultatų“,– sakė Remigijus Šimašius.

Yesterday 9:35am
Uber is continuing to bleed money, even as it shut down its operations in China, according to news reports. The company has reportedly lost more than $2 billion this year alone, and it’s in part because an Uber ride is really quite a bit more expensive than what you actually pay for. 
Bloomberg, citing a person familiar with the company’s finances, reported the company has lost more than $2.2 billion in the first nine months of 2016. Over the same period, the ride-sharing company generated an about $3.76 billion in net revenue—the amount it generates after paying drivers.
So what’s the deal? Uber shells out significant subsidies for drivers, so much so, a company exec said earlier this year it comprises the majority of Uber’s losses, according to Bloomberg, which might strike some as strange, given drivers have protested for higher wages.
The company’s financial outlook was highlighted in a lengthy series this month by transportation industry expert Hubert Horan on the finance blog Naked Capitalism. In a nutshell, Horan illustrated how an Uber ride costs far more than we may be led to think. The reason: It’s dependent on the $13 billion in capital raised by investors.
Uber passengers were paying only 41 percent of the actual cost of their trips; Uber was using these massive subsidies to undercut the fares and provide more capacity than the competitors who had to cover 100 percent of their costs out of passenger fares,” Horan says.
The Bloomberg report noted that gross bookings—the total of fares charged before drivers get paid—jumped from $3.8 billion in the first quarter of 2016 to $5.4 billion in the third quarter. But the company’s reliance on subsidizing its drivers may prove fateful, especially if self-driving programs in Pittsburgh and San Francisco don’t lead to long-term changes in the Uber business model.
And as we noted last week, the partially-self-driving program in San Francisco didn’t get off to a hot start. The company is refusing to pay a $150 fee for a state permit to drive autonomous vehicles on California roads, and the state ordered the company to shutdown the service on its first day. This came after a video emerged showing one of Uber’s converted Volvo XC90s running a red light. (The company later said the vehicle wasn’t part of the program and blamed the driver.)
How does Uber achieve profitability? Horan doesn’t seem to think it’s possible.
“There have been hundreds of articles claiming that Uber has produced wonderful benefits, but none of these benefits increase consumer welfare because they depended on billions in subsidies,” he wrote. “Uber is currently a staggeringly unprofitable company.”


2016-12-20

Jėzus Kristus Superžvaigždė

Šią savaitę net trijuose Lietuvos didmiesčiuose bus parodyta bene garsiausia visų laikų roko opera „Jėzus Kristus Superžvaigždė“. 1971 m. debiutavęs Brodvėjuje, šis legendinis Andrew Lloydo Webberio ir Timo Rice‘o kūrinys šiemet skaičiuoja jau 45-uosius gyvavimo scenoje metus ir jau antrą kartą bus parodytas Lietuvoje.

O kada gi buvo parodyta pirmą kartą?

1971 m. gruodžio 25 d. šią roko operą Vilniaus dailės institute pastatė Kęstutis Antanėlis.[1] Tai buvo pirmasis šios roko operos pastatymas Europoje ir antrasis pasaulyje.

Vieną kartą teparodė - KGB apsižiūrėjęs visus išvaikė:)

45 metai šiemet sukanka, ateinantį sekmadienį.

O 1976-tais mes, Leningrado A.A.Ždanovo universiteto
Matematikos ir mechanikos fakulteto studentai, sovietinės armijos milinėmis apsirengę, karinių "sborų" metu atlikome porą "Jėzus Kristus Superžvaigždė" arijų (žodžius armijos tematika parašėme) Sovietų Armijos operatyvinių-taktinių raketų
dalinio šventėje Kolos pusiasalyje - gali būti, kad pirmą kartą pasaulyje:)
Jėzus Kristus Superžvaigždė

Išvystytas kapitalizmas

Pamenu, Leonido Brežnevo
"ekonomiška turinčios būti ekonomikos" laikais gyvenome išvystytame socializme.

Neužilgo visiškai išsivystė tas socializmas ir pranyko, 1990-taisiais.

Esu viešai nesyk šnekėjęs, kad dabar išsivystė kapitalizmas.

Na štai - susilaukiau palaikymo iš žvaigždžių žinovės...
Taigi.

Synoikos!

Vokiečių bajorams priklausiusi Lietuva

DELFI
ja žavisi:
Bajorai,
ir dargi
vokiečių:)

Jau tas DELFI...

Lietuvių kalbos etimologinio žodyno duomenų bazė

Rezultatai
Antraštė:
bajõras
Reikšmė:
kilmininkas dvarininkas, šlėkta
Straipsnelis:
Lie. slavizmas bajõras ‘kilmingas dvarininkas, šlėkta’ < ne tik iš s. r. (br.) бояръ (br. бояринъ, -ынъ, pl. бояре), kaip rašo P. Skardžius, bet ir iš le. bojar.
Šaltinis:
Urbutis 1991 (1992), 11
Antraštė:
bajõras
Reikšmė:
nobleman
Straipsnelis:
Lie. bajõras ‘nobleman’ (nuo 1362) – skolinys iš rytų slavų.
Šaltinis:
Blažek 2006, 516