2013-02-23

Lyg tyčia

Du rašiniai, vienas šalia kito lryte.

Namuose norinčias gimdyti moteris prokurorai įtraukė į karą.

Milijonieriui S.Rachinšteinui lenkiasi ir teisėjai.

Prokuratūra ir teismai...

Intelektualūs nusikaltėliai, veikiantys užsienyje, it James Bond, kuriuos Lietuvos Respublikos teisėsauga gaudo, ir Lietuvos piliečiai, kuriuos užsienyje Lietuvos Respublika saugo tik nuo saviškių.   


Perkūnas trenkė

Popiežiaus Benedikto XVI paskutinė sekmadienio malda Šv.Petro aikštėje pradės istorinę Vatikanui savaitę, kurios metu pirmą kartą per daugiau kaip 700 beveik 600 metų pontifikas savanoriškai atsistatydins.

Perkūnas trenkė.

BBC jau čia.

Pirmadienį paskelbtas popiežiaus Benedikto XVI pareiškimas apie atsistatydinimą iš pontifiko pareigų daliai tikinčiųjų buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Tačiau po pareiškimo praėjus keletui valandų Romos gatvėse įrengtos filmavimo kameros užfiksavo, kaip į Šv. Petros bazilikos bokštą Vatikane iš tikrųjų trenkė žaibas, informuoja "NBC News".

Mūsų, paskutiniųjų Europos pagonių, informuotojai apie tokį įvykį irgi papasakojo.

Vatileaks.

Kryžiuočiai.
...
...
...
...


2013-02-22

Vadybininkų vadybininkas


„TeliaSonera“ savininkai jį laikė geriausiu iš geriausių vadybininkų.


Atlyginimas, kuris buvo mokamas TEO LT vadovui, - geriausiam vadybininkui, tapo pavyzdžiu ir kitiems.  

„Snoro“ banko kreditorių komiteto vadovė Aurelija Mažintaitė yra sakiusi, kad „Snoro“ banko bankroto administratoriaus Neilo Cooperio mėnesio atlyginimas - 100 tūkst. litų - buvo paskirtas, atsižvelgus į A. Šikštos algą.

89. Diedas 2013-02-22 17:21 IP: 46.249.171.18
Argi Lietuvoje nereikia revoliucijos?TEO-eiliniai darbuotojai aria už pusantro tūkstančio,o ponas sėdi šiltame kabinete ir važinėja tarnibiniu auto ,ima 80 tūkst.Beprotnamis toje Lietuvoje.

Kad jau šitaip - sumaniau žodynan pažiūrėt:

91. Lietuvių kalbos žodynas 2013-02-22 17:24 IP: 84.15.189.34 
šykšta scom. (1) šykštuolis: Senis toks šykšta, nieko be ano nepaimsi End. Buvo tokia šykšta Dov.

:)

92. vilte 2013-02-22 17:26 IP: 88.119.249.110
o kaip smagu, kad tiek uzdirba, gal dar ir pietus speja pavalgyti.O yra dar tokiu zmoguciu, kurie taip pat labai gerai dirba ir pietu pertraukos kaip tokios neturi, o uzdirba spyga.Labai labai smagu.tiesiog visi galim pasidziaugti. man biski nesmagu.

94. vilte 2013-02-22 17:37 IP: 88.119.249.110
na kodel mes turim zinoti kiek kas uzdirba, na cia ne musu reikalas, ir kodel kazkas turi skaiciuoti tuos pinigus.Butu dar geriau, kad panasia alga gautu visi dirbantys,butu saunu.Sekmes.\

97. to 94. vilte 2013-02-22 17:46 IP: 84.15.189.34 
Didžiausius atlyginimus šių (2012) metų I ketvirtį uždirbo finansų ir draudimo, informacijos bei ryšių ir energetikos sektoriaus darbuotojai. Google: daugiausiai uždirba. Finansistai skolina pinigus, kuriuos kažkas spausdina, draudikai draudžia kad su tais pinigais bežaisdami neišsišaudytume, ryšininkai teikia ryšius smegenų pudruotojams ir mums pasitūsinti, pasibendrauti, energetikai malkas pečiams, avtomobiliams ir televaizoriams varyti tiekia. O kiti mažiau svarbūs...


Čia jau nebejuokinga.

Suomija.

Švedija.

Lietuva, Lietuva, Lietuva!

Kas, įdomu, šios vadybos vadybininkų vadybininkas?


Vėl pasakė "Miau"

Investuotojų asociacija kreipėsi į kapitalo rinkas prižiūrintį Lietuvos banką, prašydama ištirti, ar Ūkio banko akcijas prieš jo veiklos sustabdymą pardavinėję investuotojai neturėjo viešai neatskleistos informacijos.

Jo veiklą sustabdė Lietuvos bankas.

Na va.

Vėl.

2013-02-21

Политпроп

Buvo toks trumpinys: politinė propaganda.

Buvo ir propagandistai.

5. Karla Marla 2013-02-21 12:47 IP: 184.82.177.103
Tiek banko prezidento patarėjas G.Nausėda, tiek banko vyriausias ekonomistas N.Mačiulis tėra bankų "kalbančios galvos", kalbančios "plačiosioms liaudies masėms". Sovietmečiu būtų vadinami propagandistais, politrukais. Derėtų atkreipti dėmesį į mūsų laikų vis didesnį panašumą su sovietmečiu: ECB yra Vokietijoj, Vokietija, o dabar ir Prancūzija su Olandija skolinasi pinigus NEIGIAMOM PALŪKANOM, eurų Europos pakraščiai gi - kuo pakraštyn, tuo aukštesnėm palūkanom. Be naujų pinigų joks verslas ir jokia valdžia neišsiverčia, visi jie žiūri į Centrą, skirstantį pinigus iš Frankfurto prie Maino ir perpaskirstantį juos Briuselyje, bankų gi, dalyvaujančių pinigų-paskolų perpaskirstyme, kalbančios galvos aiškina liaudies masėms, kad jos turėtų suprasti šitokį valdymą pinigų srautais kaipo "ekonomikos vystymasi" (čia jau progresas: krizė vietoj "laikinų sunkumų" ir ekonomikos vystymasis vietoj komunizmo ar brandaus socializmo statybos sovietmečiu).

Globalus Centras - anapus vandenyno.

Dvylika Bliakberių.

O mūsų rinkta mūsų valdžia prižiūri mus, kad gražiai elgtumės.

neprižiūri.2013-02-19

Рога и копыта

«Рога и копыта» — в романе «Золотой телёнок» И. Ильфа и Е. Петрова (1931 год) подставная контора, организованная Остапом Бендером для мошеннических операций.

Ta kontora turėjo direktorių.

Samdomą.

ЗАО"Рога и Копыта" срочно требуется директор по финансам..Зарплата высокая,статья не растрельная...

NEP-o laikai...

Atgimė?

Laikinasis "Snoro" administratorius S.Freakley: "Snoras" yra likvidus, ar jis mokus, neišsiaiškinome.

Lietuvos bankas neigia pranešimą, kad „Snoras“ yra mokus – esą tai pranešant įvyko vertimo klaida.

„Aš žiūrėjau ne į mokumą, o į likvidumą. Bankas turi likvidumo, dabar aiškinamės, kiek“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė paskirtas laikinas administratorius Simonas Freakley.
Lietuvos bankas, kuris Freakley nuo šių metų lapkričio 16 dienos paskyrė laikinuoju SNORO administratoriumi, eVersus informavo, kad šiam darbui  „Zolfo Cooper LLP“ vyresnysis partneris pasamdytas kaip fizinis asmuo.

O ne kaip anksčiau to paties Lietuvos banko girta tarptautinė konsultacijų bendrovė „Zolfo Cooper LLP“ 

Lietuvos bankas prižiūri prižiūri "Snorą" su visais savo aštuoniais šimtais darbuotojų, o paskui, nepriežiūros nemalonumams nutikus, ima ir pasamdo 801-ąjį, fizinį Freakley.

NEP-as, dievaž!

Kodėl prisiminiau metų senumo fizinio asmens samdymą?

Tikrai neslėpsiu, kad žinojau, jog nemokaus Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas konsultuojasi su buvusių darbdavių – Norkaus kontoros – teisininkais“, –  antradienį žurnalistams sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

„Lietuvos ryto“ televizija pirmadienį vakare paskelbė, kad A. Audickas galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, nes tvarkyti Ūkio banko reikalus pasamdė advokatų kontorą „Raidla, Lejins & Norcous“, su kuria pats neseniai dirbo.

Be to, televizijos duomenimis, vienas iš šios kontoros partnerių Irmantas Norkus ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas yra buvę bendramoksliai, Vilniaus universitete drauge studijavo teisę. 

Niekai...

Lietuvos bankas: A.Audickas yra privatus asmuo, todėl negalėjo supainioti privačių ir viešų interesų.

Be to, šiemet samdomas tik 600-tasis.

Be to.......

Kaip?

P.S. „Etika, moralė – ne šio pasaulio dimensijos (lietuviškai – matmenys).
Taip Lietuvos banko valdybos pirmininkas V.Vasiliauskas atsakė į klausimą, ar Ūkio banko laikinasis administratorius A.Audickas pasielgė etiškai kaip pagalbininkę pasamdęs advokatų kontorą, kurioje pats ką tik dirbo.

Na, V.Vasiliauskas,matyt, apie finansų pasaulį kalbėjo... 

Laižymas

A lease is a contractual arrangement calling for the lessee (user) to pay the lessor (owner) for use of an asset.

Leasing is a process by which a firm can obtain the use of a certain fixed assets for which it must pay a series of contractual, periodic, tax deductible payments.

lease (n.) 
late 14c., "legal contract conveying property, usually for a fixed period of time and with a fixed compensation," from Anglo-French les (late 13c.), from lesser "to let, let go," from Old French laissier "to let, allow, permit; bequeath, leave," from Latin laxare "loosen, open, make wide," from laxus "loose" (see lax). Modern French equivalent legs is altered by erroneous derivation from Latin legatum "bequest, legacy." 
from laxus "loose"'

Lūzeris...

lax (comparative laxer, superlative am laxesten)
  1. lax
  2. (morale or ethics) easy, loose

From Middle English lax, from Old English leax ("salmon"), from Proto-Germanic *lahsaz (salmon), from Proto-Indo-European *lAḱis- (salmon, trout). Cognate with Middle Dutch lacks, lachs, lasche ("salmon"), Middle Low German las ("salmon"), German Lachs ("salmon"), Danish laks ("salmon"), Swedish lax ("salmon"), Icelandic lax ("salmon"), Lithuanian lašišà ("salmon"), Latvian lasis, Russian лосось (losos, "salmon"), Albanian leshterik ("eel-grass").

Vašylai...

Varva.

Лизинг.

Atidavė lašišą kai kam, dabar laižo, kas nuo jos nuvarva...

 See also lox.


lax

lox

Ничего себе...

Nes viskas - lizinguotojui.

Netgi pastarojo meto žargono išaiškinimas.

Be geradario pinigų kūrėjo būtų prapultis - nebūtų ką laižyti...


Na, čia tai jau visai kas kita:

lēx (genitive lēgis); f, third declension
A law  [quotations ▼]

Atsakomybė...

 

2013-02-18

Riteriški kryžiuočiai

Paskaitykit: "Lietuviai (plėšikai) iš kryžiuočių perėmė riterišką kariavimo būdą, netgi riterišką elgesio kodeksą".

Lietuviai, pasirodo, plėšikai.

Ką galvoja mūsų jaunoji karta apie plėšikus protėvius su ginklais rankose beskaitydami?

O kas gi tie kryžiuočiai?

Vokiečių ordinas (arba „Kryžiuočių ordinas“; lot. Ordo Teutonicus, Ordo fratrum domus Sanctae Mariae Theutonicorum Ierosolimitanorum) – riterių ordinas, įkurtas Akroje 1190 m. per III kryžiaus žygį kaip ligonių slaugos ordinas. Buvo pavaldus popiežiui ir Vokietijos imperatoriui.

Kai ką esminio pamiršo parašyt.

In the commandry, all kinds of brothers lived together in a monastic way.

Gal nenori pasakyt, kažkodėl, kad taip slepia?

Military monastic orders came into being after the First Crusade.

The period of after the year one thousand saw for one the birth of the Military and Religious Orders of Knighthood, true revolution in the evolution of the political and social structure of the States.

The primary division of the functions, born during the Carolingian time and somewhat modified with the beginning of Xst century divides the company between Orant (monks), Pugnant (warriors) and Laborant (the working labour).

These divisions will remain the operating mode of the Western society until 1129, date of the Council of Troyes which will recognize officially the existence of the Order of the Knights of the Temple of Jerusalem, in short the Order of Templars which joins together two functions of this society, namely the monks and the soldiers.

These crusades, intended to christianise pagan tribes began officially under the aegis of Papacy about 1147, by raids against the Slavic tribes of the shores of the Baltic.

Slavai prie Baltijos - mes.

O ką - prūsų, jie taip mano, nebėr, lietuviai su braliukais išsivaikšto, o ir tų pačių istorikai jau vien ordininkų raštininkų raštais - nuorašais tepasitiki: neužilgo, tamplieriai projektuoja, drąsiai bus galima teigti prie Baltijos blogus slavus ir gerus germanus tegyvenus.

Kas toks teigia, kad Litavia su Lietuva nesietina? 
 
Духовно-рыцарские ордена — в Западной Европе военно-монашеские организации рыцарей, создававшиеся в период крестовых походов в 12—13 вв. под руководством католической церкви главным образом для крестовых походов и войны с неверными: против ислама в Святой земле, в Испании или в Турции, или против язычников в Литве, в Эстонии или в Пруссии с целью распространения католичества (после Реформации иногда и протестантства).

Po paskutiniųjų kryžiaus žygių ir kryžiuočių valstybių Artimuosiuose Rytuose žlugimo Ordinas persikėlė į Vokietiją. Tuo metu Teutonų ordino įtaką ir turtus pastebėjo Europos valdovai, kurie tikėjosi „kovos su pagonimis“ pretekstu pasinaudoti ordinu susidorojant su savo priešininkais.

Ordino riteriai neturėjo šeimų, laikėsi dvasingumo ir neturto įžadų. Broliai valgydavo prie bendro stalo, miegodavo bendroje dormiterijoje (miegamojoje patalpoje).

Įtaka ir turtai gerai dera su dvasingumu ir neturtu, kaipgi...

Templar MMXI Geocoin (II) Antique Gold 

Bestehende Ritterorden mit Anerkennung der römischen Kurie.

Riterių ordinai - karinės-religinės vienuolių organizacijos, turėjusios įstatus, patvirtintus popiežiaus ir suvaidinusios svarbų vaidmenį Kryžiaus žygių metu.

Beveik tūkstantis metų tokiems ordinams.

Vienuoliai kariai. 

Cubiculum.

On Friday, 13 October 1307 (a date sometimes spuriously linked with the origin of the Friday the 13th superstition and October surprise) Philip ordered de Molay and scores of other French Templars to be simultaneously arrested. The arrest warrant started with the phrase : "Dieu n'est pas content, nous avons des ennemis de la foi dans le Royaume" ["God is not pleased. We have enemies of the faith in the kingdom"]. The Templars were charged with numerous offences (including apostasy, idolatry, heresy, obscene rituals and homosexuality, financial corruption and fraud, and secrecy).

The homosexual crusaders.

Prirašyta, apie "linksmūnus" parašyta, o apie vienuolius riterius ir neparašyta. 

1523 m. magistras priėmė Liuterio siūlymą Prūsijoje įtvirtinti reformaciją. Galiausiai 1525 m. magistras spaudžiamas Lenkijos, prisiekė jai leninę ištikimybę, sudarė prielaidas Prūsijai virsti paveldima pasaulietine kunigaikštija. Ordiną palikę broliai tapo Prūsijos tarnybiniais pareigūnais.

O kuo ir kur kitus Ordinus palikę broliai patapo?

Nebe mūsų buvo ta Prūsija.

Tai ir mūsų pareigūnai gal kitokie.

Koks sutapimas: iš tos pačios pusės ateina, iš kur karinės-religinės vienuolių organizacijos ėjo riteriškumo lietuvius mokinti.