2015-01-10

Valiutčikas

Anais laikais galop pabodo bendrabutis, išsinuomavau kambarį на Петроградской стороне, prie pat metro sustojimo - ir į paskaitas netoli, ir kaina tinkama, bet pragyvenau ten gal tik vos ilgėliau nei mėnesį. Mat kambarys buvo pirmam aukšte, langan naktimis pradėjo belst alkoholio pirkėjai - pasirodo, buto šeimininkas laikė tokį, šiuolaikiškai šnekant, verslą; vis tekdavo rėkt: следуюшее окно!

Kur ten išsimiegosi...

Tas verslusis šeimininkas dėl savo verslo pobūdžio (:)))) buvo kiek apdujęs, tai mane Augiu, kaip prisistačiau, išvis nevadino - iškart "perkrikštijo"  Avgustu, kitądien jau šaukė Valteriu, o po poros dienų apsistojo ties Balderiu.

Gal ne dėl šito Balderio, o dėl šito
- kas jį žino?

Tas verslusis buto на Петроградской стороне šeimininkas man papasakojo, kad prieš tai kambarį nuomojosi estas. Sakė, kai jį suėmė, ieškojo valiutos visur - sienose, grindyse, lubose, krosnyje, bet nerado - nors tas estas buvo valiutčikas.

Estai:)

Kai jisai, tas šeimininkas, šitaip nupasakojo, tai ir aš paieškojau.

Kaip taip gali būt - valiutčiką suėmė, o valiutos nerado?

Kažkur jinai yra!

Tada ta ne "medinė", o "tvirta" valiuta buvo labai geidžiama, o jos šaltinis buvo toli...

валютчик


  1. В советское время: нелегальный торговец валютой. 
  2. В постсоветской России: уличный валютный спекулянт. 

Kas dabar bežino valiutčikus...

Принятые недавно меры Национального банка по распространению российского финансового кризиса на Беларусь, заключающиеся во введении 30% сбора на покупку иностранной валюты, были восприняты некоторыми гражданами в качестве уникальной возможности заработать с нарушением закона. В Минске и других городах страны появились, казалось бы, уже давно забытые валютчики. Власти предвидели подобный ход событий: еще накануне председатель Комитета государственного контроля Леонид Анфимов выступил с заявлением, в котором предупредил, что КГК будет отлавливать валютных спекулянтов самым жестким образом.

Na va, nepatingėjau, pasižiūrėjau ir pamačiau, kokį Gūglė iškrėtė pokštą!

 Beje, šitas Gūglės paveikslas, finansiniais terminais šnekant, yra derivatyvas.

O tai, ko gero, galvotume, kad valiuta yra, o valiutčiko nėra.

Yra!

Yra:)

valiutininkas

valiùtininkas, -ė. valiutos spekuliantas.

Ar tas, iš FOREX? 

Centriniai bankai nebevykdo koordinuotų korekcinių veiksmų valiutų biržoje kaip būdavo praeitą šimtmetį. Šias laikais jie bando daryti įtaką pranešimais apie fundamentalius indikatorius ir monetarinės politikos kryptis.
Aišku?

Ką tie anų laikų valiutčikai...

Juokas tik iš jų ima.
P.S.:)))

Net čigonės prie Stoties turgaus kontrabandines cigaretes siūlė ir senąja tautine, ir naująja bendraeuropine valiuta.


Tik pirmomis euro įvedimo dienomis buvo sunku suvokti, kodėl pagyvenę kauniečiai duso kilometrinėse eilėse pašte, kai antrajame pagal dydį Lietuvos mieste bankų skyrių — apsčiai. 


Ir — jokių eilių. 

Bet vyresnio amžiaus kauniečiai parodė karčios istorinės patirties įskiepytą instinktyvų nepasitikėjimą valdžia ir bankais.

!!!

Neišmanėlių prancūzinimas

Po senovei neišmanėlius neišprusėliais tebevadinam.

Mat - prūsa, kuningas.

Skandija, Tvanksta, Semba - kur nepripažinta svetimųjų viršenybės:

Sembai nepakenčia jokių ponų.

Gintaras.

Taigi, po senovei neišmanėlius neišprusėliais tebevadinam.

Mat, Prūsoj prusta kadaise.

Dabar gi - viskas kitaip!

Vilniuje įsikūręs Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos prezidentas J. Clavreuilas Lietuvoje teikia konsultacijas verslui dalindamasis savo turima patirtimi...

Konsultuoja, mokina neišmanėlius, lietuviškai nemokėdamas - prancūzina.

„Prancūzijoje gali būti tikras, kad socialinės apsaugos sistema tau padės, neliksi vienas gatvėje, Lietuvoje – sudėtingiau, tačiau žmonės daro viską, kad sustiprėtų ir augintų valstybę. Pamenu, kai 2009 m. Vyriausybė ėmėsi žmonėms skausmingų sprendimų, niekas neišėjo į gatves protestuoti, nors dalis žmonių dėl to liko socialiniuose paribiuose. Vargu ar Prancūzijos gyventojai būtų priėmę tokius valdžios sprendimus, - sakė J. Clavreuilas. - Verslui tai yra gerai, bet visuomenei – nežinau.“

Pašnekovas sako iki šiol negalintis susitaikyti su matomu skurdu net ir tuomet, kai žmonės deda pastangas, ieško darbų.

„Kai matai tiek daug skurstančių žmonių darosi liūdna, - sako jis. - Ne kartą esu matęs, kaip skurstantys žmonės rausiasi po konteinerius, atrinkdami perdirbamas medžiagas, už kurias gauna centų supirkimo punktuose. Tiesą sakant, iki šiol nelabai įsivaizduoju, kaip Lietuvoje žmonės gyvena už minimalią algą mokėdami už būstą, komunalines paslaugas ir maistą. Galbūt tai įmanoma, kai mažame bute gyvena kelios šeimos: seneliai, tėvai, gal ir anūkai. Prancūzijoje už minimalią algą, kuri siekia apie 1 tūks. eurų, manau, galima gyventi“, - kalbėjo prancūzas.

Pašnekovas tuoj pat papildo, kad už gerovę Prancūzijoje žmonės moka didelius mokesčius, bet mato, ką už tai gauna.

„Lietuvoje darbo mokesčiai atrodo dideli dėl to, kad „Sodra“ dirbantiesiems jų praktiškai negrąžina. Ši sistema – nesąžininga. Pavyzdžiui, jei jūsų alga yra apie 1 tūkst. eurų ir susergate, galite tikėtis panašios į savo algą kompensacijos, bei jei alga jau 3 tūkst. eurų, įmokos atitinkamai didesnės, o išmokos susirgus daugiausiai sieks kaip uždirbant 1 tūkst. eurų – kam mokėti daugiau ir nieko negauti?“, - retoriškai klausia jis

Ačiū už paprancūzinimą.

Prancūzai!

Padėkojęs palietuvinsiu:

Google: Prancūzija pirmą kartą pasiskolino rinkose už neigiamas palūkanų ...

Prieš porą metų.

Ech, gardūs kopūstai, ar ne? 

...išmanėlių vokietinimasis...

Premjere!
2015-01-09

Lithuania and Israel

Šiandien.

„Apyvarta eurais viršijo apyvartą litais. Iš viso šiai dienai daugiau nei 2,5 mlrd. eurų (grynųjų pinigų - BNS) - daugiau nei 50,4 proc. yra eurai apyvartoje ir šiek tiek daugiau nei 49 proc. apyvartoje dar yra litai“, - penktadienį spaudos konferencijoje po Euro įvedimo koordinavimo komisijos posėdžio sakė Vitas Vasiliauskas.

Anot jo, iki Naujųjų metų grynųjų pinigų apyvartoje sumažėjo 51 proc., tačiau kol kas neaišku, ar jų kiekis ir išliks sumažėjęs.

Grynųjų eurų Lietuvos rinkoje šiuo metu cirkuliuoja daugiau nei litų, teigia Lietuvos banko vadovas. Vitas Vasiliauskas sako, jog siekiama, kad grynųjų kiekis apyvartoje mažėtų.

Gal būtų šokas ir Vitui Vasiliauskui
jei jis nuvyktų Izraelin? 

Prisiminkim 
pirmininkavimą:

When I got here four years ago it was quite a shock,” Degutis said of his exposure to ISRAEL’S PAPER-BASED


BANKING SYSTEM.

In Lithuania, about 90% of the banking is done online, he said.

Mariau - kokie 90% online?

Šneka niekus - 82% grynaisiais!

Šekelis yra šekelis!

Ilgas (ne tas) tas kelias...

Nuo jūros iki jūros.

:)
Ištyrė požiūrį į Lietuvą

Mykolo Romerio universiteto, komunikacijos ir kūrybinių industrijų, pirmojo kurso studentai atliko apklausą, kurios metu siekė sužinoti imigrantų požiūrį į Lietuvą ir išsiaiškinti priežastis, kodėl kiekvienais metais mūsų šalyje jų vis daugėja.

Tačiau gavus apklausos rezultatus, atsakymai šokiravo: daugumai imigrantų persikėlusių gyventi ar studijuoti į Lietuvą, vietiniai žmonės pasirodė per daug nedraugiški ir šalti, o kainos ir mokesčiai, kurie piktina lietuvius, jiems pasirodė ne tokie baisūs kaip visą gyvenimą praleidusiems mūsų šalyje.

Daugiausia imigrantų yra iš tokių šalių kaip Italija, Ispanija, Nepalas, taip pat nemažai Afrikos ir Azijos žemynų gyventų.

Beveik vienbalsiai imigrantai nusprendė, kad beveik visais aspektais jų gimtoji šalis yra geresnė, tačiau prekių ir paslaugų kainos mūsų šalyje yra pigesni (mažesnės?) negu jų gimtosiose šalyse, o minimalaus 289,62€ atlyginimo visiškai užtenka mėnesio poreikiams patenkinti.

Jau pora-trejetu mėnesių nuo mūsų sparčiai augančio Lietuvos MMA atsilieka šis tyrimas - tik  289,62€...

300!

Šitokią trijų pirmo kurso studentų atliktą apklausą nesarmata skelbti visai Lietuvai, tiesa?

Su lietuviškam sausiui optimizmo suteikiančia Scanpix profesionalų Lietuvos imigrantų nuotrauka.

Lietuvos statistikos departamentas praneša nei šį, nei tą: 

per praėjusius 2014-tuosius metus Lietuvoje 0,7 procento sumažėjo gyventojų, tačiau ... nuo 2005-ųjų tai geriausias rodiklis!

Kur susiruošėt?


Pažiūrėkit, kaip Lietuvoj gera -
geriausia nuo 2005-ųjų metų!

Neigiamo
augimo
laikais  gali ir pasimest
kas yra tas nuo 2005-ųjų geriausias rodiklis, kai per praėjusius 2014-tuosius metus gyventojų Lietuvoje sumažėjo 0,7 procento?

Ai....

„Kai matai tiek daug skurstančių žmonių darosi liūdna, - sako Lietuvoje ilgiau nei 10-etį gyvenantis  Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos prezidentas J. Clavreuilas - Ne kartą esu matęs, kaip skurstantys žmonės rausiasi po konteinerius, atrinkdami perdirbamas medžiagas, už kurias gauna centų supirkimo punktuose. Tiesą sakant, iki šiol nelabai įsivaizduoju, kaip Lietuvoje žmonės gyvena už minimalią algą mokėdami už būstą, komunalines paslaugas ir maistą. Galbūt tai įmanoma, kai mažame bute gyvena kelios šeimos: seneliai, tėvai, gal ir anūkai. Prancūzijoje už minimalią algą, kuri siekia apie 1 tūks. eurų, manau, galima gyventi“, - kalbėjo prancūzas.


Agresyvi komedija


Elertė "Klasikos" radijas šįryt anonsavo agresyvią komedija "Kas prieš karą - pasiduokit".

Anksčiau nebuvau girdėjęs apie tokį dramaturgijos žanrą.

Gal pasigirdo?
 PREMJERA! Agresyvi komedija "KAS PRIEŠ KARĄ PASIDUOKIT" (N - 18!) Sausio 9d.
 

Ne nepasigirdo.

Kūrėjai žada, kad šioje agresyvioje komedijoje nepamatysite nieko tokio baisaus, ko nebūtų galima pamatyti internete, televizijoje ar paprasčiausiai išėjus į gatvę, o ten, žinia, bet kada galima pamatyti bet ką.

Po tokių skelbimų gali imt galvoti: gal ir karas visiškai nebaisu?

Netgi gal linksma - juk komedija!

Kas čia?

Teismo jurisdikcijai priklauso tik labai sunkūs, visą tarptautinę bendriją verčiantys susirūpinti nusikaltimai (TBT Statuto 5 str.):
 

 

 

 

 

 

2015-01-08

„Pagrabinių“ šlavimas

Tai gerosios senosios mūsų mokyklos,
kurią kadaise baigiau, aukso medaliu, direktoriaus pavaduotoja.
Pasiklausykim garbiosios mokytojos ir pažiūrėkim į kaukėtą valstybę.

Atvira Lietuva

Buvo toks Atviros Lietuvos fondas, kadaise davęs man pinigų nuvažiuot Paryžiun, į 1-ąjį Europos matematikų kongresą.

Ir tebėra.

ALF misija – puoselėti atvirą visuomenę, siekti įtvirtinti jos idealus ir vertybes valstybės institucijų lygiu, neleisti įsigalėti valdžios ar tiesos monopoliui.

Kokia ta atvira visuomenė Lietuvoje, kurioje ALF 25-tus metus siekia neleisti įsigalėti valdžios ar tiesos monopoliui?

1. Referendumo dėl lito valdžia (teismas - juk irgi valdžia, konstituciškai) neleido.

2. Referendumui dėl žemės, gelmių turtų ir referendumui surengti parašų skaičiaus sumažinimo - kliudė.

3. Durys Lietuvos - atviros.

4. "Nepriklausomybę" - nuomojamės.

5. O čia...

Atvira Lietuva?

Na va:

89 S.Brundzos kolekcijos automobiliai ir motociklai šeštadienį bus parduodami „Coys“ aukcione Olandijoje.  

Mastrichtas tai Olandijoje, bet "Coys", regis - UK.

Kad mūsų Lietuva uždara - nepasakysi.

Tik ar ji dar mūsų?

Pigi nafta

Nepaisant - ėmė ir atsirado.

ISIS sells stolen Kirkuk oil at $20 per barrel - Iraq Finance Ministry.

Here's How ISIS Keeps Selling So Much Oil Even While Being Bombed And Banned By The West.

Gal nelabai ban'ina, gal pro šalį bombarduoja?

Viena iš priežasčių itin žemiška – pigi kontrabandinė nafta labai paklausi prekė...

Šiaip mūsų apipavidalintojai apie šitą pigią naftą nemėgsta šnekėt, kažkodėl.

Gal ir be reikalo?

Belgija su bomba


Rusija yra kaip Belgija su bomba. Tai labai korumpuota, nuo ... priklausoma valstybė, kuriai nepasiekiama sparti technologinė pažanga ar ekonomikos augimas...

The bottom line is that Russia remains a Belgium with a bomb and a profoundly corrupt ... incapable of technological innovation and sustained economic growth...

 „Pasaulio aferos“ rašo.

Verta susimąstyti, ar ne?


Beje, vietoj daugtaškių - nafta / petrol, nuo kurių ir Rusija, ir Belgija - priklausomos, kaip rašoma, tik skirtingai: Rusija naftos turi, o Belgija - neturi.

Bombos irgi Belgija neturi, o Rusija - turi.

Beje...

Bombos net WWI, po 1913-jų...

2015-01-07

Nucirkuliavimas šešėlin

Lietuvos Prezidentė šiandien, beskaitydama savo metinį pranešimą, pastebėjo/paklausė - matot, kiek, keičiant litus į eurus, atnešama grynųjų?

Tai galintys būti šešėlinės ekonomikos pinigai - sakė Lietuvos Prezidentė.
Lyg nežinotume, kiek tų grynųjų tėra - po trejetą-ketvertą tūkstančių litų kiekvienam iš mūsų...

Dabartiškai, euriejiškai - po porą Osamų bin Ladenų, viso labo.

Betgi tų grynųjų ir bankomate turi būt, banke turi būt, pas prekijus turi būt - kiekvienam tik gal po vieną Osamą bin Ladeną tekliūna.

Gal mūsų valdžia, dėl to susipainiojus, ir persekioja mus pačius it bin Ladenus, kad net sprukt tenka?

Dar įdomiau būtų suprasti ar sužinoti, kokiu būdu banko pažadai nucirkuliavo šešėlin, o kalti likom mes?

Čia tai bent sąvokų cirkas!

Kaip čia nutiko - Lietuvos bankas galgi skaidriai juos cirkuliuot paleido - o tie ėmė ir šešėlin nucirkuliavo?

Aha - skaidriai paleido:)

Prezidente - o kur šitoji cirkuliacija mūsų Lietuvos pinigus nucirkuliuoja?

Kiek jų ten, mums padedančian užsienin, išcirkuliuoja?

O ar toji pagalba, gelbstint mus skolomis, refinansavimu, mandrai šnekant, sykiu su šitąja cirkuliacija - ar nėra mūsų pavergimas?

Šešėliški šešėlių šešėliai:(
Commonwealth!

Aha.

O mes???

Tai va.

Vinco Kudirkos gaudynės

Elertė "Klasikos" radijas šįryt kalbino "Rimi" ir "Maximos" (ne šitos - rekomenduoju, o vat kur atsidūrusios) atstoves - mat, pasirodo, Lietuvos piliečiai prirašė daugiau nei šimtą skundų, esą, grąžą gavę litais, o ne eurais, kaip priklauso.

Elertė radijo laidoje dalyvavęs valdžios atstovas patikino, kad prekybos tinklai (apie netinklinius prekybininkus taip nekalbėjo) baudžiami nebus, mat, prekybos tinklų kasininkės/ai, atiduodami dalį grąžos litais iš penkiašimtinių (tarkim, dusyk po du šimtus), o likusią grąžos dalį - eurais, buvo gal papuolę į šešėlinės ekonomikos veikėjų, norinčių šitokiu būdu iškeisti savo gal neteisėtus litus, paspęstus grynųjų litų keitimo į eurus žabangas.

Taigi, išeitų, tinklai elgėsi ir elgiasi teisėtai.

Tai ne šitie...
O šitie taigi ne šitie!

Tai va kaip:

Šitą Osamą bin Ladeną 

gaudo, pats tuo įsitikinau.

Šito


 - negirdėjau, kad gaudytų.


Įdomiausia, kad, pastebėjau. banke algą dėl vis neveikiančios mano mokėjimo kortelės „išsigryninant“, vis stengdavosi man Vincą Kudirką įsiūlyt.
Vienąsyk paėmiau, vėliau dėl mažesniųjų prekybininkų biednumo, pas kuriuos irgi tenka pirkt, nebeėmiau.

O dabar, matau...

Turėk tokių penkiašimtinių pakelį...

Mūsų Vincą Kudirką, išeitų, irgi gaudo, kaip Osamą bin Ladeną.

Vat ir būk patriarchu - ant (patys matot - būna, kad netesėto) banko pažado nupaišys, šešėlininkus tavimi, kaip ešerius slieku, pagaudys, po to tave sukarpys ir šiukšlynan, kaip toksišką, išmes.

Ką čia ir šnekėt!

das mūsų Kudirka, nėr ką su tokiu ir lygint...

Bet koks sutapimas nominalų ir algų santykių:)

Fall Barbarossa

Operation Barbarossa (German: Fall Barbarossa, literally "Case Barbarossa"), beginning 22 June 1941, was the code name for Germany's invasion of the Soviet Union during World War II.
Elertė "Klasikos" radijas šįryt Vatikano radijo balsu štai ką papasakojo.

Trijų Karalių relikvijos buvo saugomos Palestinoje.


Pasak padavimo, Trijų Karalių relikvijas iš Palestinos pargabenusi imperatoriaus Konstantino motina šv. Elena

Vėliau jos atsidūrė Milane.

Vėliau Barbarossa/Raudonbarzdis užkariavo Milaną ir atgabeno jas Kelnan, Julijos Agripinos, imperatoriaus Nerono motinos, kolonijon.

Kelno katedra ir sumanyta kaip didingas Trijų Karalių relikvijom saugoti relikvijorius:

Iš pradžių relikvijos buvo laikomos senojoje, Karolio Didžiojo statydintoje Kelno katedroje. Tačiau pradėjus į Kelną keliauti gausiems maldininkams, buvo pradėta statyti naują katedrą. (Vatikano radijas)

Čia gi...

Sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną sakoma baigiasi visas šventinis laikotarpis, o lietuviai Tris karalius dar vadina riebiosiomis kūčiomis.
O tuo pačiu metu...

2014 m. sausio 7 d. 
130 milijonų pasaulio stačiatikių antradienį švenčia Kalėdas. Vilniaus rusų bendruomenė ir stačiatikybės tradicijų puoselėtojai jas ir vėl švęs Katedros aikštėje.

Šventėje bus klausomasi stačiatikių bažnyčios Kalėdinio sveikinimo, bus rodomas teatralizuotas vaidinimas, atkeliaus Senis Šaltis.


2015-01-06

Progresuojam


progresas
progresas pažanga; priešingai regresas.

Per 2000 metų:
 
 
 a 2013 book by French economist Thomas Piketty.
 
The charts aren’t merely illustrative: they are an essential part of Piketty’s contribution. 
 
Per 100 metų:

 
 
200 metų Europos ir Amerikos lenktynės:
 

 

2015-01-05

Tikrasis Osama bin Laden

1. Jo vertė didesnė negu šitojo.

2. Tebegalioja.


3. Pakelkit ranką tie, kas jį matėt, šį 

bearded man!

Ispanai ...

O ir geltona-mėlyna linija neprasta.

  Euro
  German mark
  Other


Marš marš tra ta ta!