2017-04-14

Dolerio Kosmonautika

Koks įdomus grafikas...
Prisiminkim 1971-uosius, kuriuos žemėliau žvaigždute pažymėjau.
Prieš dvi dienas buvo sovietmečiu švęsta Kosmonautikos diena:)
Verčiau Trump'as
pasisakytų garsiai, kad būtent dėl Dolerio Kosmonautikos
laksto po okeanus su savo keliais iš tokios gausybės belikusiais
lėktuvnešiais ir prisijungtų
prie Revoliucionierių :)

Power To
The People!

United Breaks GuitarsAmerikiečių aviakompanija „United Airlines“ pažadėjo grąžinti pinigus už bilietus visiems septyniasdešimčiai keleivių, kurie tapo skandalu virtusio incidento liudininkais, rašo „USA Today“.

„United Airlines“ į minėtą reisą iš Čikagos į Luisvilį pardavė daugiau bilietų, nei lėktuve yra vietų. Be to, tuo reisu turėjo skristi dar keturi aviakompanijos darbuotojai. Todėl keleivių buvo paprašyta savanoriškai užleisti savo vietas darbuotojams, mainais į bilietus į kitą reisą bei piniginę kompensaciją.

Kadangi savanorių neatsirado, atsitiktiniu būdu buvo išrinkti keturi keleiviai. Vienas jų – gydytojas Davidas Dao – atsisakė išlipti ir buvo jėga išlaipintas. Incidentą nufilmavo du lėktuvo keleiviai.
Toks incidentas sukėlė didžiulį pasipiktinimą.

Trečiadienį bendrovės vadovas Oscaras Munozas atsiprašė dėl šio incidento ir pažadėjo, kad keleiviai nebebus išlaipinami panaudojant fizinę jėgą.

„United Airlines“ yra ketvirta pagal skraidinamų keleivių skaičių JAV aviakompanija. Bendrovė vis patenka į kokį nors skandalą. Vos prieš dvi savaites į kompanijos lėktuvą nebuvo įleistos dvi paauglės, nes mūvėjo tampres.

O 2009 metais „United Airlines“ atsisakė leisti žymiam kantri muzikantui Davidui Carrollui į lėktuvo saloną įsinešti 3500 JAV dolerių kainuojančią gitarą. Atlikėjui teko atiduoti gitarą į bagažo skyrių, o ten dėl neatsargaus darbuotojų elgesio gitara buvo sulaužyta. Nesulaukęs kompensacijos dainininkas parašė dainą United Breaks Guitars

(„United“ laužo gitaras“) apie šį incidentą ir nufilmavo klipą, kurį svetainėje „YouTube“ peržiūrėjo 16,7 mln. vartotojų.

Pasirodžius šiam klipui „United Airlines“ akcijų kursas per keturias dienas smuko 7,3 proc.


Gausi į akį!


Aha!
Jungtinės Valstijos gali suduoti prevencinį smūgį Šiaurės Korėjai, kad užkirstų kelią naujam Pchenjano branduoliniam bandymui, penktadienį pranešė JAV televizija „NBC News“, cituodama šaltinius Amerikos žvalgybos tarnybose.
"Prevencinis smūgis":)))

prevent

From Middle English preventen (anticipate), from Latin praeventus, perfect passive participle of praeveniō (I anticipate), from prae (before) + veniō (I come).

before” I come

O jau kai ateis, tai duos kaip reikiant!

Kaip prie stoties:)

Prokuroras: Specialusis Liudytojas TURI TEISĘ MELUOTI


Kas matėt Specialujį Liudytoją Lietuvoje, kuris nebūtų politikas arba bent verslininkas?
O čia tai "numeris":

Specialiojo liudytojo santykis rodo jūsų santykį su nusikaltimu. Tai rodo, kad tyrėjai neoficialiai kaltina jus nusikaltimo padarymu, bet neturi duomenų, kad absoliučiai įrodytų įtarimus. Kas jums neaišku?
Pagal galiojančius įstatymus Baudžiamojo proceso kodekse  nėra įtvirtintas toks statusas. Aš suprantu, po kuo pasirašau. Žodžiai „specialusis liudytojas“ nėra naudojami juridine forma. Po jokiu tokiu statusu nepasirašiau.

Kaip tai?

2013-11-19 skaitom:
Prieš šešerius metus įsigaliojęs 
specialiojo liudytojo statusas Lietuvoje taikomas dažnai. Taip dažnai, kad jau baiminamasi dėl galimo piktnaudžiavimo. Juk specialiajam liudytojui suteikiama nemaža privilegijų, lyginant su paprastu liudytoju ar įtariamuoju. Be to, jei byloje nėra įtariamojo, tik specialusis liudytojas, jos atidavimui į teismą nenumatytas joks terminas – tyrimas gali tęstis iki begalybės.
Prokuroras apie specialiojo liudytojo statusą: jis TURI TEISĘ MELUOTI.

UAB "Teisės garantas" šitaip aiškina:

Specialaus liudytojo sąvoka BPK normose nėra įtvirtinta tiesiogiai, tačiau ją galima įžvelgti BPK 82 str. 3 d., kurioje nurodoma, jog „Asmuo, kuris prokuroro nutarimu yra apklausiamas apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką, turi teisę apklausos metu turėti įgaliotąjį atstovą, reikalauti būti pripažintas įtariamuoju. Tokiam asmeniui netaikoma atsakomybė, numatyta šio Kodekso 83 straipsnio 2 ir 4 dalyse.“

... reikalauti būti pripažintas įtariamuoju ...

???

...

Dainelė Lietuvos Prokuratūrai:
Išgalvojau Specialųjį Liudytoją!

Priekinis kairysis automobilio ratas tai galėtų ir neatsisukti, tiesa?

Ir dvi padangos galėtų nebūti iš šono pradurtos, ar ne?

A, prokurorai?
Taip
sakant...
Jėga!
Ar ne?


Rusai aplenkė amerikonus

2017 m. balandžio 9 d.
JAV karinės pajėgos davė įsakymą karinių jūrų laivų flotilei judėti link Korėjos pusiasalio, rašo BBC. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į augančią įtampą dėl Šiaurės Korėjos vykdomos branduolinių raketų programos.

Laivų kovinės grupės sudėtyje – „Nimitz“ klasės lėktuvnešis „USS Carl Vinson“, du karo laivai ir dar du karo kreiseriai, rašo BBC.
11 апреля 2017 г.
В Южную Корею прибыл отряд кораблей ВМФ РФ во главе с "Варягом", по которому дали прогуляться местным школьникам.

Отряд боевых кораблей Тихоокеанского флота ВМФ России прибыл в южнокорейский порт Пусан, передает РИА "Новости" со ссылкой на начальника отдела информационного обеспечения пресс-службы Восточного военного округа по ТОФ Владимира Матвеева.

Он рассказал, что в состав отряда вошли флагман Тихоокеанского флота ракетный крейсер "Варяг" и морской танкер "Печенга".

Основная цель похода - демонстрация Андреевского флага в Азиатско-тихоокеанском регионе и дальнейшее развитие военно-морского сотрудничества со странами АТР.

2017-04-13

Jaučiasi kaltas

Male Norwegian politician raped by asylum seeker says he feels GUILTY that his attacker will now be deported because the man might suffer back in Somalia
Guilt: Left-wing politician Karsten Nordal Hauken was raped by a Somalian asylum seeker, but said the rapists subsequent deportation left him feeling guilty and sorry for his attacker

Beslan 2004 in 2017

The European Court of Human Rights has condemned Russia over its failure to protect the hundreds of people who died when Chechen militants took over a school in Beslan in 2004.
The court ruled that serious failings by the Russian authorities meant that the victims' right to life was violated, and ordered Russia to pay €3 million in reparations.

Singuliarumas II

Singuliarumas.

Singuliarumas II.

Liberalai ir pinigai...

Vokietijai pinigadaviai – vis dosnesni

Viena darbo valanda Vokietijos perdirbimo pramonėje 2016 metais atsiėjo 38,70 euro, o tai yra 47 proc. daugiau už ES vidurkį.

Pagal darbo vertę Vokietiją lenkia tik Danija, Belgija ir Švedija.

Atotrūkis tarp ekonomiškai stiprių ir ekonomiškai silpnų ES šalių yra gana didelis: pavyzdžiui, Bulgarijoje, darbo vertė vidutiniškai yra 3,70 euro per valandą.

Vokietijos darbdaviai – vis dosnesni: darbo jėgos kaina kyla vis sparčiau.

Koks gražus vertimas:))

O ką?

Ogi tą!

Kiekvienam -
savo!

Murderer`s row

Murderer`s row
Murderer`s row
Murderer`s rowPaaiškino II?

Paaiškino.

Tikrai?
Yes?
Šalčininkų policijos komisariatas

Pagal vidaus reikalų ministro E.Misiūno įsakymu surengtų taktinių pratybų scenarijų, nedraugiškos Lietuvai Udijos valstybės specialiosios pajėgos (maždaug 30 žmonių) nelegaliai kirto sieną ir rengėsi užimti vieną iš pasieniečių užkardų bei Šalčininkų policijos komisariatą. Po to, kai Udijos pajėgos buvo pastebėtos, pasienio ruože dingo radijo ryšys. Pagal scenarijų, į šalį įsiveržę diversantai siekė paskelbti nepriklausomą „Šalčininkų liaudies respubliką“. „Buvo imituotas žaliųjų žmogeliukų įsiveržimas į Lietuvos teritoriją, taip pat jų išsilaipinimas iš traukinio“, – po mokymų aiškino vidaus reikalų ministras E.Misiūnas.
Žaliaisiais žmogeliukais buvo praminti Rusijos specialiųjų pajėgų kariai be atpažinimo ženklų, pradėję Krymo okupacijos operaciją. Apie pratybas iš anksto informuoti buvo tik policijos, Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybų vadai. Eiliniai pareigūnai, Bendrojo pagalbos centro operatoriai iš anksto nežinojo, kad tai yra mokymai. Pratybose buvo imituotas maždaug 30-ies diversantų įsiveržimas į Lietuvos teritoriją. Jiems pavyko užimti Šalčininkų policijos komisariatą, per šturmą neva nušaunant net keliolika policininkų.
Matyt, neinformuoti apie įsiveržimą Šalčininkų policininkai turėjo neva nušauti tuos nedraugiškos Lietuvai Udijos valstybės žmogeliukus.

2017-04-12

Gâteau à la broche

L'origine du gâteau à la broche est très discutée : une tradition l'attribue au maître pâtissier du roi de Prusse qui l'aurait créé dans les années 1790 à Salzwedel.

Gâteau à la broche lituanien.

1 variantas. Šakotis yra vokiečių kulinarinio gaminio baumkucheno atmaina, kartais vadinamas Bankuchenu nuo šio vokiško kepinio pavadinimo. Kaip skelbia internetinė enciklopedija, į Lietuvą šakotis atkeliavo XX a. pradžioje ir pradėtas kepti vienuolynuose.

2 variantas. Jūsų dėmesiui „Skonis“ pateikia BBC žurnalistų Salvatore Valeri ir Koldo Bika straipsnio apie prancūzų skanėstą, kurį šie pasiskolino iš mūsų, vertimą ir prancūziškojo šakočio receptą: „Nors šį pyragą atsitraukianti Napoleono armija atsigabeno iš Rytų Europos, gateau a la broche arba pyragas ant iešmo tapo Aukštutinių Pirėnų tradicija.
Krekenava Lenkijoje


Didžiausia (pagal pardavimo pajamas 2015 m.) Lietuvos mėsos perdirbėja UAB Krekenavos agrofirma galvasopę, kaip dirbti greta stiprėjančios kaimynės, besiglemžiančios vis daugiau ir mūsų rinkos vartotojų, išsprendė kūrybingai.

Jei Mahometas neina pas kalną, kalnas ateis pas Mahometą – nusprendė verslininkai ir sudėliojo strategiją: pagrindiniuose lietuvių apsipirkimo centruose Lenkijoje – Seinuose, Suvalkuose ir galbūt Augustave – bendrovė šiais metais atidarys savo didmeninės prekybos bazes arba parduotuves, iškabins iškabas ir siūlys lietuviams važiuoti ten apsipirkti.

„Mums pigiau produkciją nuvežti į Suvalkus nei į Klaipėdą. Lenkijoje prekybos reguliavimo mechanizmai paprastesni, elektros energija pigesnė, darbo kaštai panašūs kaip ir pas mus. Apskaičiavome, kad dėl kaimynystėje taikomo lengvatinio PVM ir didmeninių kainų į Lenkiją plūstantiems lietuviams šviežią mėsą ir jos gaminius pajėgsime pardavinėti 20–30% pigiau nei Lietuvos prekybos tinkluose. Jau vien dėl mokesčių bazės (lengvatinio 5% PVM) produktai atpigs 16%. Ir greičiausiai net pigiau nei Lenkijos parduotuvėse“, – skaičiuoja Linas Grikšas, Krekenavos agrofirmos generalinis direktorius. Ir priduria, kad Lenkijoje perkantiems lietuviams lietuviška prekė jau pati savaime bus patrauklesnė nei lenkiška. Papildomų investicijų prireiks pastatų nuomai ir rinkodarai.

Jei pavyks sėkmingai įsitvirtinti, p. Grikšas tikisi, kad lietuviškus gaminius atras ir lenkų vartotojai, ir Lenkijos mažmeninės prekybos tinklai. Jis užsimena, kad, sėkmingai įsitvirtinus pasienyje, bus galima pagalvoti ir apie tolesnius žingsnius gilyn į Lenkiją.

Kartu jis sutinka, kad jei situacija aštrės – lietuvių pirkėjų srautai didės, o valdžia nieko nedarys – ir Krekenavos agrofirmai pavyks įsitvirtinti, paskui turėtų atsekti ir kiti gamintojai. Tokiu atveju kyla grėsmė, kad vieną rytą mes visi atsibusime Lenkijoje.

2017-04-11

Bitcoin in Russia

April 11, 2017

Bitcoin users in Russia may no longer need to fear jail time

Cryptocurrencies may be recognized in 2018, Moiseev says


“The state needs to know who at every moment of time stands on both sides of the financial chain,” Moiseev said. “If there’s a transaction, the people who facilitate it should understand from whom they bought and to whom they were selling, just like with bank operations.”

While bitcoin isn’t regulated by any government, it has come under increasing scrutiny in some countries as a way to shelter assets from the authorities or launder ill-gotten gains. In China, which has occupied a central role in trading and mining bitcoin in recent years, the three largest exchanges imposed a moratorium on all coin withdrawals in March as the central bank issued new guidelines on their use.

Tracking cryptocurrencies could become the latest tool enlisted in the Bank of Russia’s battle against money laundering, which has seen hundreds of lenders lose their licenses over the last three years. The plan to legalize and monitor bitcoin is taking shape as traditional schemes are drying up, with dubious operations such as fake trades and loans used to move money abroad dropping by half to $771 million last year, according to central bank data.
Bank of Russia Deputy Governor Olga Skorobogatova said in February that the authorities would decide if digital currencies can be considered as asset, cash or security by mid-2017.

Initially, cryptocurrencies in Russia are most likely to be bought via bank accounts in order to make online purchases, with some also acquired as a speculative investment, Alfa-Bank Vice President Oleg Legostev said in comments emailed by the lender’s press service.

Bitcoin rose 1.1 percent to $1,215.85 at 10:09 a.m. in New York on Tuesday. It has gained 28 percent since the start of the year.

Russia Caves In on Bitcoin to Open Front on Money Laundering

Teroro Pranašas Trump'as

2017-02-20

Prieš pabėgėlių priėmimą pasisakantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas norėdamas įbauginti amerikiečius yra pasiryžęs net sugalvoti teroro aktus. Per Floridoje surengtą susitikimą su rinkėjais jis apgailestavo dėl smurto Švedijoje, o šios šalies žmonės gūžčiojo pečiais: čia nieko panašaus nenutiko.
Stokholmo priemiestyje, kur gausu imigrantų, policininkas panaudojo ginklą prieš keliasdešimt chuliganų, deginusių automobilius ir siaubusių parduotuves. Riaušės kilo praėjus vos kelioms valandoms, kai Švedijos premjeras pareiškė nuostabą dėl Donaldo Trumpo prasimanyto teroro išpuolio ir paragino kalbėti remiantis faktais. D. Trumpas vėliau paaiškino, kad rėmėsi televizijos filmu...
2017-04-10

Prieš porą mėnesių pasaulį apskriejusi žinia apie galingiausios šalies lyderio išgalvotą terorą Švedijoje pastarosiomis dienomis vėl privertė suklusti. Vasario mėnesį per Floridoje surengtą susitikimą su rinkėjais jis sakė kalbą ir užsiminė apie išpuolius Briuselyje, Nicoje ir Paryžiuje. Tarp teroro atakas patyrusių šalių netikėtai buvo įtraukta ir Švediją, nors tuo metu dar nebuvo įvykę nieko panašaus. „Turime išlaikyti savo šalies saugumą. Pažiūrėkite, kas vyksta Vokietijoje. Pasižiūrėkite, kas vakar vakare įvyko Švedijoje“, – vieną vasario šeštadienį pareiškė jis ir taip sukėlęs juoką visam pasauliui ir sugluminęs Švediją.

Bet šį penktadienį šalies sostinėje Stokholme įvykęs išpuolis, kai miesto centre į žmonių minią įsirėžęs sunkvežimis pražudė mažiausiai 5 aukas, tarsi patvirtino šiurpią D.Trumpo pranašystę.
SuperPranašas "The Economist": Planet Trump.

G7 nebaudžia Rusijos ir Sirijos, nepaisant JK raginimo


Didžiojo septyneto (G7) šalių užsienio reikalų ministrai atmetė Jungtinės Karalystės (JK) raginimą įvesti Rusijai ir Sirijai naujas sankcijas, taip atsakant į šį mėnesį Sirijos režimo įvykdytą cheminę ataką, informuoja „Financial Times“.
G7 foreign ministers reject UK drive for sanctions on Russia and Syria following suspected chemical attack.

U.S. Secretary of State Rex Tillerson's visit to Moscow this week will be an early test of whether the Trump administration can use any momentum generated by a missile attack on a Syrian air base to craft and execute a strategy to end the Syrian war.
В Россию прилетел глава Госдепартамента США Рекс Тиллерсон - впервые после того, как президент Дональд Трамп занял место в Белом доме, сменив Барака Обаму. Визит проходит на фоне охлаждения отношений Москвы и Вашингтона из-за сирийского кризиса. Эйфория от победы Трампа и надежды на потепление отношений и, как следствие, возможную отмену санкций прошли, и теперь даже в Кремле констатируют, что уровень доверия между странами не то что на нуле, а хуже, чем во время холодной войны.

Эксперты и аналитики многого ждут от визита Тиллерсона, интрига подогревается еще и тем, что с ним, возможно, встретится президент Владимир Путин.
Verstis be trapo
tampa tradicija?

В Кремле отказались комментировать информацию о том, что Трамп нанес ракетный удар по Сирии под влиянием дочери.

???