2016-04-02

Jungcijos disjungcija

Briedas?

Neskubėkit.

Dabar gi - tikro, ir ne tik politinio/istorinio, virsmo laikai!

1. Paskaitykit - rasit disjungciją:


  1. act of disjoiningdisunionseparation
  2. state of being disjoined
2. Štai - 
ta pati disjungcija.

3. Čia tas pats paveikslėlis vaizduoja sąjungą,
taigi - jungciją.

Neprastai?

Taip = Ne?
Taigi...

С праздникомлитвины!

20 metų!

Именно в этот день в 1996 году президенты России и Белоруссии Борис Ельцин
и Александр Лукашенко
подписали в Москве Договор «Об образовании Сообщества России и Белоруссии».

:)

MetaiHerbas
1918 m. (Nepriklausomos Baltarusijos)Герб БНР 1918.svg
1949-1991 m. (BSSR)Emblem of the Byelorussian SSR (1981-1991).svg
1991-1995 m. (Nepriklausomos Baltarusijos)Coat of arms of Belarus (1918, 1991-1995).svg

2016-04-01

Sine cura

Security - saugumas!

Ar toks, kuris šito

pirmosios Lietuvos vietos pagal emigracijos tempus, kalinių skaičių, savižudybes, alkoholio suvartojmąkorumpuotumą, pirmavimas sparčiausiai pasaulyje nykstančių valstybių sąraše - ar visa tai nėra grėsmės Lietuvai?

nemato?

From Middle English securite, from Old French (French: sécurité), from Latin securitas, from Latin securus "safesecure", from se- ‎(without) +‎ cura ‎(care); see cure. Similar to Latin sine cura ‎(without care, carefree), which led to English sinecure.

Be rūpesčių...

A sinecure (from Latin sine = "without" and cura = "care") means an office that requires or involves little or no responsibility, labour, or active service. The term originated in the medieval church, where it signified a post without any responsibility for the "cure [care] of souls", the regular liturgical and pastoral functions of a cleric, but came to be applied to any post, secular or ecclesiastical, that involved little or no actual work. Sinecures have historically provided a potent tool for governments or monarchs to distribute patronage, while recipients are able to store up titles and easy salaries.

Синеку́ра (от лат. sine cura animarum — без заботы (без попечения) о душе, без лечения души, через нем. Sinekure) — в средневековой Европе чисто административная должность в католической церкви, не связанная с пастырской деятельностью, заботой о душах прихожан.

Затем возникло переносное значение, ставшее сейчас основным, — любая должность, приносящая доход, но не связанная с какими-либо серьёзными обязанностями (или вообще без них), либо даже не связанная с необходимостью находиться на месте служения.

2016-03-31

'Štazi' metodai?

Jau visą savaitę turiu vairuotojo pažymėjimą, kurio nemačiau 5,5 (penkis su puse) metų.

Prieš 5,5 metų, praėjus mėnesiui po mano tariamai sukelto autoįvykio, Kelių policijos automobilių apžiūros aikštelėje man surašė mane kaltinantį pirmąjį patepimą protokolą, esą, aš, išvažiuodamas iš dabar jau sudegusio Vilniaus Ukmergės g. ūkininkų turgaus, kliudžiau sausakimšon turgaus automobilių stovėjimo aikštelėn išvažiavimu iš jos (ne įvažiavimu, o išvažiavimu - Ukmergės gatvėj juk du atskirti vienpusio eismo keliai) prieš eismą, kairiąja išvažiuoti iš turgavietės skirto keliuko puse lindusio automobilio bamperio dažus ir juos kiek nutryniau savo automobilio šonu, pačiame to bamperio kampe.

Kai Kelių policijos tyrėjo paklausiau - kodėl savo surašytame protokole kaltina mane, o ne tą raudonai pasižymėjusį kito automobilio vairuotoją, JAV ambasados apsauginį, išgirdau tokį atsakymą:

- Jis turi liudininką.

Taip atsakė ir pasiuntė mane teisman, kur aš ir galėsiąs įrodyt savo teisumą.

Bylos popieriuose yra rašytiniai to liudininko, irgi JAV ambasados Vilniuje apsauginio, liudijimai, kurių viename jis "atsitiktinai ėjo pro šalį", kitame - jau "važiavo pro šalį", ir autoįvykį matė.

Kai teisme įrodžiau, kad iš tos pusės, kur jis ėjo/važiavo  nieko panašau nesimato pagal optikos dėsnius - juk kiaurai automobilį nesimato, jis pareiškė, kad autoįvykio nematė.

Gerbiamai teisėjai toks liudininko parodymų atsisakymas, matyt, nepasirodė kiek nors reikšmingas, ir mane apkaltinęs vairuotojas, JAV ambasados Vilniuje apsauginis, kuris važiavo prieš eismą, kairiąja puse (padarė ir kitų KET pažeidimų), liko nekaltas, o aš netekau vairuotojo pažymėjimo 3 (trims) metams plius gavau 3400 litų baudos (Generaliniam prokurorui, partrenkusiam moterį pėsčiųjų perėjoje pakako 500 litų baudos, o ir vairuotojo pažymėjimo iš jo niekas neatėmė).

Aleliuja:)

Lyg tyčia, tada, prieš 5,5 metų, gerą mėnesį prieš to liudininko matymus, dar vienas JAV ambasados apsauginis, užpuolęs iš pasalų, parmetė mane žemėn.

Kiek jų, apsauginių, ten, toje JAV ambasadoje gali būt ir kokia tokio jų susikaupimo aplink mane tikimybė?

Tiek to tas tikimybes - pažiūrėkim įdomias nuotraukas, popierius ir schemas.

Mano teisme pripažinta kaltė - va šis raudonai apvestas plėmelis bamperio kampe 
(dešinįjį automobilio šoną tas JAV ambasados Vilniuje apsauginis kitur susigrūdo - kaip teisme sakė jo žmona, prie "Akropolio" atbulas įvažiavo tvoron).

Nejuokauju - buvau apkaltintas to plėmelio padarymu; spūstelkit - nuotraukoj jį apvedžiau raudonai.

Aukščiai plėmo ir moldingo daugmaž sutampa - to ir pakako protokolui surašyti, ekspertizės niekas nedarė -  
juk liudininkas buvo.

Kas, kad nubrauktų plėmelyje dažų žymių nėra, kas kad prieš eismą, kaire puse 

JAV ambasados apsauginis (banko logotipu papuoštų popierių teismo byloje yra ir daugiau, ir visi jie - nukentėjusiaja pripažintos pusės)

važiavo.
Protokolas man. 

Du metai bylinėjimosi, du metai lakstymo prasitęsti laikiną vairuotojo pažymėjimą, nieko nepakeitusi  mano apeliacija (kodėl nieko - pakeitė: dar 1000 litų iš kišenės) - gavau 3400 litų baudos ir vairuotojo pažymėjimo trims metams netekau.

Sąskaita man, už plėmą:

3400 + 1169 + 1000 = 5569 Lt.

Gal į teisės magus Landynėje
kreiptis?

Gal tie teiksis atsakyti į klausimą, ko jų klientas "P*Z*U Lietuva" nepadarė - nesiteikė atsakyti į mano registruotu paštu siųstą raštą, kuriame klausiau, kaip tame jos (PZU Lietuva) irgi registruotu paštu siųstame man popieriuj atsirado toks tekstas:
nors taip nebuvo:
(šis Kelių policijos registruotų laišku man išsiųstas atsakymas į mano raštu užduotą klausimą Kelių policijai pradingo nebe Pasiuntinių, bet Lietuvos pašte, ir tik savo atkaklumo dėka gavau jo kopiją)  

o ir teismo byloje nėra jokios policijos pažymos apie tai, kad vairavau neblaivus - teismo nutartimi likau pripažintas kaltu tuo, kad "nepalikau saugaus tarpo" iki prieš eismą, kairiąja puse, važiavusio JAV ambasados apsauginio automobilio, savo automobilio moldingu padariau plėmelį jojo automobilio bamperio kampe ir iš tokio autoįvykio pabėgau.

Vėl?
Tada teismo nutartyje mano girtumo irgi neliko, ar tik ne mano atkaklumo, gaunant šią policijos žurnalo kopiją, dėka?

Na gerai; tarkim, kad JAV ambasados apsauginiui galima Lietuvos Respublikoj važinėt kairiąja puse, o kiti vairuotojai turi jo saugotis, palikdami "saugius tarpus".

Tarkim.

Bet sąskaita už plėmelį bamperio kampe - ar ne per didelė (irgi teko apmokėt - juk nuspręsta, kad pabėgau iš autoįvykio vietos! - ir mano, kaip vairuotojo, civilinę atsakomybę apdraudusi "PZU Lietuva" pareikalavo apmokėti, taip išeina, nukentėjusiojo patirtą žalą)

A. Ar tai - ne dokumentų klastojimas?

B. Ar tai - ne šmeižtas?

C. Ar visa tai - ne asmenybės žlugdymas (Zersetzung)?

D. Ar visa tai neprimena  'Štazi' metodų?

Įskaitant štai kokį sutapimą - sykiu su ilgiau negu metus Administraciniam teisme nagrinėtos solidžios advokatų kontoros surašytos mano apeliacijos atmetimu tą pačią dieną gavau ir antrą teismo pranešimą, liudijantį, kad Dėstytojui nuovadoje teks gyventi kaime.

Na, ir, punktas

E. Man nejuokinga.
P.S. Kai turėsiu laiko, papildysiu šį rašinį. Nekalbėčiau apie  'Štazi' metodus ir nieko neįtarinėčiau, jei keisčiausi mažai tikėtini nemalonumai vis nesikartotų.Liudija akademikas Antanas Kudzys

Akademikas Antanas Kudzys
liudija.
P.S. Akademiko biografiją perskaityt verta kad ir dėl tokio Antano Kudzio gyvenimo laikotarpio:

1950–1955 m. Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinių žaidėjas. 

2016-03-30

Birželio 3-ioji

1988 m. birželio 3 d. Iniciatyvinę grupę sudarė 35 žymūs Lietuvos mokslo ir meno žmonės, iš jų 17 priklausė Komunistų partijai.

Įsikūrė Lietuvos persitvarkymo sąjūdis,
atvedęs į 1990-jų Kovo 11-ąją.

2015-jų birželio 3-iąją, po 27 metų, toje pačioje Lietuvos Mokslų Akademijos salėje vyko susirinkimas, po kurio įsikūrė Birželio 3-sios grupė.
Dabar gi...

Kas stengiasi mus teplioti, skaldyti ir laužyti,
netgi šitaip?
Tai -
gerai?

Ir tai -
gerai?

O pirmosios Lietuvos vietos pagal emigracijos tempus, kalinių skaičių, savižudybes, alkoholio suvartojmą, korumpuotumą, pirmavimas sparčiausiai pasaulyje nykstančių valstybių sąraše - ar visa tai nėra grėsmės Lietuvai?

Tuštybė mus valdo...

Šešiasdešimt advokatų

Garsios bylos advokatai jau siuvasi ubago terbą.
Šešiasdešimt advokatų jaučiasi taip, lyg dirbtų prievarta ir už dyką.
Bene sparčiausiai pasaulyje nykstančios valstybės advokatai 25-erių metų senumo Laisvės byloje 
siuvasi ubago terbą.

Nes tuštybė valdo.

2016-03-29

Propivacija

Pro-
pi-

na-
ci-
ja.

Šiaudiniai JAE dangoraižiai

Dubai,
The Address Hotel fire.

Vėl, du iškart, Andžmano emyrate.
Karšta ten, perdžiūvo šiaudai, iš kurių tie nameliai pastatyti...
O pilotai  pavargę, paspaudžia ne tą (stabilizatoriaus!) mygtuką ir sminga žemėn šitaip stabilizuotu keleiviniu lėktuvu, su keleiviais, klykdami.
Rado su kuo šnekėt,
rado apie ką...

Tiesa?

P.S. Siūlo gyventi kaip Emyratuose...

2016-03-28

Καθολιθός

catholic

From Old French catholique, from Latin catholicus, from Ancient Greek καθολικός ‎(katholikós), from κατά ‎(katá, “according to”) + ὅλος ‎(hólos, “whole”)

Kodėl ὅλος?

Juk καθολικός,  from κατά + λικός

Prieš

juos?
Velykų proga - prieš Velykius?

Aveles saugot, sau?
O jei ne  λικός, bet λίθος?

Užklausos Καθολιθός rezultatų nėra.

Yra.

Litai.

Lituus.

Liturgija.

Litanija.

λιθός

Ei, gobšiai - πολύτιμος λίθος!

:)
Katalike - surask Like!

Kieno siela tamsi?

Kieno
siela
tamsi?
A?