2017-04-22

Bitcoin debit card

  • 06 Mar 2017
LONDON - Bitcoin debit card provider Wirex has raised £2.45 ($3 million) to launch a contactless card that lets you spend the cryptocurrency.
London-based Wirex has raised the money from Japanese financial services group SBI Holdings's £215 million ($265 million) fintech venture capital fund, one of the world's largest.
Wirex, founded in 2014, offers cards that look and work like normal bank cards, but allows users to buy, load, and spend crypto-currencies like bitcoin, as well as traditional currencies.
Its physical cards are popular in Asia Pacific, and its "virtual bitcoin wallets" are popular in the UK, where the firm has a total of 60,000 customers.
Japan recently became the world's biggest marketplace for bitcoin and Wirex cofounder Pavel Matveev said he would use the "strategic" partnership with SBI to push its expansion plans in Asia Pacific.
He said: "It's not just money, it's very smart money. We have a lot of synergy with SBI. Bitcoin will be regulated in Japan from April, so cryptocurrencies like Bitcoin will become a legitimate payment system in Japan. A lot of big players, including investment banks and Japanese megabanks, are moving into this space, and SBI is one of them."
Wirex will use the money raised to fund the development of new features - including contactless bitcoin payments and multiple-currency cards - as well as investing in security, regulation, and marketing. It expects to launch a contactless bitcoin payment system by September this year.
Matveev said the firm is targeting two million customers and one million cards worldwide by the end of this year - not all users have cards, as some only use Wirex as a digital wallet.
Currently, the firm serves over 500,000 customers in more than 130 countries and is focusing on growth in Europe and Asia-Pacific. Wirex has offices in London, Tokyo, and Kiev.

Lietuvos KOP šiandien

Lietuvos KOP (Karinės Oro Pajėgos) "Prie Landsbergio" turi 3 (tris) karinius lėktuvus - visi trys yra transportiniai "Spartan".

Šiandien iš jų trijų skristi gali 1 (vienas).

Dar vienas iš trijų naudojamas atsarginėms dalims.

Įspūdingas ("išmanusis" "Spartanų" pirkimo kontraktas???) Lietuvos KOP dešimties metų rezultatas:

Lietuvos kariuomenės ir Italijos bendrovės „Alenia Aeronautika S.p.A.“ sutartis dėl trijų taktinių transporto lėktuvų C-27J „Spartan“ pirkimo pasirašyta 2006 metų birželį.

Švaboda!
"Prie Smetonos":

1940 m. Lietuvos KOP savo sudėtyje turėjo žvalgybines, naikintuvųbombonešių ir mokomąsias grupes (8 eskadrilės). Karo aviacijos bazės buvo įkurtos KauneZokniuose
Pajuostyje, vasaros metu naudojami aerodromai Palangoje ir Gaižiūnuose.
Tada Lietuva ne tik turėjo lėktuvus, bet netgi juos kūrė bei gamino. 
Užtat pasiskaitę Vikipediją sužinosim, kad ir "Prie Smetonos", ir "Prie Landsbergio" Lietuvos KOP tarnavo/auja beveik vienodas karių skaičius: 1500 ir 1200.Tai Yra Viduramžiai


Balandžio 22 d., Pasaulinę žemės dieną, pasaulio ir Lietuvos mokslininkai pakilo į Žygį už mokslą (angl. March for Science). Jo tikslas atkreipti į mokslo žinias, jų svarbą bei priminti, kad melaginga informacija dažnai yra interpretuojama kaip mokslo žinios, nors to galima išvengti.

Eisena prasidėjo 14.00 val. nuo Vašingtono aikštės Vilniuje, netoli Lukiškių aikštės, iki mokslo ir žinių simbolio – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.
„Pasaulio mokslininkai turi pakankamai problemų, kurias reikia spręsti, tokias kaip klimato kaita, maisto trūkumas, sveikatos apsaugos problemos ir kiti iššūkiai, kurie ateina labai plačiu frontu. Tos problemos yra įvairios: nuo rimtų, iki kraštutinio obskurantizmo apraiškų, jos yra tikros ir svarbios, taip pat ir Lietuvai, nes Lietuva turi savo acto garintojų ir binto rūkytojų, mes apie juos šiandien nekalbėsime. Šiandien kalbėsime apie mokslą, kurį susirinkome švęsti, nes jo svarba yra nenuginčijama“, - sakė vienas maršo už mokslo organizacinio komiteto narių profesorius Saulius Serva.

Pasak jo, gaila, kad mokslininkai ne visada spėja visuomenei daug ir išsamiai papasakoti, kaip gyventi sveikiau, saugiau ir prasmingiau. Tačiau maršo metu mokslininkai siekia atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje yra daug pseudo-mokslinių faktų, o supratimas apie mokslo tyrimus šimtus metų atsilieka nuo realybės.

Iškelta ir Lietuvos mokslo politikos problema.
„Ir ne pinigų kiekis* mokslui yra svarbiausia**, ar pati didžiausia bėda, bet tai, kad juos strateguoja kasininko mentaliteto biurokratai, kurių didžiausias patyrimas yra surinktas iš žvyrkelio asfaltavimo projektų“, - ironizavo S. Serva.

Jis vardijo tai, kas piktina mokslininkus: programa, skirta mokslininkams tobulintis, pavadinta mokslininkų kvalifikacijos programa, nors jų kvalifikacijos jau yra gana aukštos, yra keliami reikalavimai būsimoms mokslo publikacijoms, jų bendraautorius planuojant 4 metams į priekį, ir, jei planas yra neįvykdomas, už tai numatoma finansinė atsakomybė.

„Tai yra viduramžiai“, - pasipiktino S. Serva.

Mūsų VBS
"numuilino" žygio idėją:

Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje tūkstančiai žmonių šeštadienį reiškė paramą mokslui: tai buvo pirmieji iš daugiau kaip 500 visame pasaulyje suplanuotų mitingų, kuriuos išprovokavo susirūpinimas „alternatyvių faktų“ kilimu.

Ne kur kitur, o USA kilo šio Žygio Už Mokslą judėjimas.

Why scientists are fighting back. We’ve had enough of Trump’s war on facts
Scientists to March Against Trump's Alternative Facts, Climate Denial

:)))

Mūsų gi Apipavidalintojai sugebėjo mums tą "acto garinimu ir binto rūkymu" pakeist:
* Profesoriau
S.Serva...
** Kas link "pinigų kiekio mokslui" - iš šaunaus mūsų Lietuvos matematikų jaunimo, išsiblaškiusio po pasaulį, bet jau penktą kartą susirenkančio Tėvynėj Kalėdinių atostogų metu,
sužinojau, kad pramonė Vakaruose tefinansuoja** trumpalaikius mokslo projektus, trijų mėnesiųtrukmės ilgiausiai (nė kiek nenuostabu),o Tikrasis Mokslo Finansavimas - valstybių reikalas.

Arba ... Pinigų Valdytojų.

Taigi.

Vidutinis atlyginimas (Lietuvoje) įsitvirtinusių tyrėjų yra keturis kartus mažesnis negu ES vidurkis
** Mūsų politikieriai labai mėgsta nykstančios Lietuvos tebegyvus*** mokslininkus šitaip "mokyti" - užsidirbkit:)))

*** Patinka?

Patinka?
Patinka?


Demokratinės Lietuvos Ramumai2017 m. balandžio 22 d (šiandien)

Viešojo* saugumo tarnyba** (VST) šiemet planuoja įsigyti pirmąjį šarvuotą visureigį, kuriuo apie 10 VST pareigūnų galėtų naudotis malšinant riaušes įkalinimo įstaigose*** ar kitus neramumus****.

VST vadas Ričardas Pocius sako, kad ateityje planuojama įsigyti iš viso 12 modernių transporto priemonių. Jos pakeistų jau dvejus metus nebenaudojamų 10 senų rusiškų BTR tipo kovos mašinų, iš kurių tik dvi, anot vado, teoriškai būtų galima naudoti tarnybos reikmėms, tačiau jos visiškai nebeatitinka ne tik tarnybos poreikių, bet ir techninių bei saugumo reikalavimų.

„Tai būtų ne šarvuotis ir ne kovinė mašina, o specialus visureigis, liaudiškai tariant – pirmos kategorijos šarvas, skirtas apsaugoti nuo ugnies, nuo smūgių, tiesiog „antiriaušinis“. Tokios transporto priemonės, skirtos atremti riaušėms, mes neturime. Ja galėtų naudotis skyrius – iki 10-11 žmonių, su vadu, vairuotoju. Jos skirtos greitam reagavimui į riaušes, ekstremalias ir ypatingas situacijas, ar jos būtų kalėjimuose, ar kituose objektuose“, – pasakojo R. Pocius.

Anot jo, automobiliai būtų skirti saugiam pareigūnų transportavimui kilus neramumams, techniniai reikalavimai leistų su šiomis transporto priemonėmis pralaužti užtvaras ir netgi su specialiais keltuvais patekti į aukštesnius nei pirmą pastatų aukštus. Dabar VST tokių galimybių neturi.

Viena tokia nauja transporto priemonė, R. Pociaus žiniomis, galėtų kainuoti iki 500 tūkst. eurų – planuojama, kad būtent kaina bus vienas pagrindinių pasirinkimo kriterijų.

„Kad visiškai galėtumėme „veltis“ į mūšį, visą tarnybą aptarnauti, mums reikia 12 tokių mašinų. Bet bent viena mums jau gelbsti situaciją. Biudžete numatyta įsigyti po vieną mašiną kiekvienais metais. O kaip Vyriausybė duos, žiūrėsime – dabar davė vienam“, – pasakojo jis.

Tarptautinio konkurso sąlygose nurodoma, kad transporto priemonė būtų ne sunkesnė nei 9 tonos, turėtų dyzelinį 6000 cm3 variklį, kurio galia būtų ne mažiau 300 AG, maksimalus greitis turėtų siekti 100 km/h.

Numatoma, kad transporto priemonių plieninis šarvas, taip pat langų stiklai turėtų atitikti B6 saugumo klasę, t.y. užtikrinti apsaugą nuo didelio kalibro automatinių, snaiperinių šautuvų šūvių. Priekyje turėtų būti hidrauliniu būdu valdomas lengvai nuimamas skydas kliūtims šalinti, prašoma įrengi atskiras ratų, variklio gesinimo sistemas, uždarą ventiliacijos sistemą su galimybe šalinti kenksmingas medžiagas.

Automobilyje taip pat turėtų būti įrengta 12 šarvuotų šaudymo angų.
* Viešės
Lietuvoj nebėra (kai kur tebėra),
užtat Viešasis Saugumas yra:)

** Viešojo saugumo tarnyba – nuolatinės specialiosios parengties Lietuvos įstaiga, kurios paskirtis – atkurti ir užtikrinti viešąją tvarką ypatingų ir ekstremalių situacijų atvejais, saugoti svarbius objektus, o karo metu ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti šalį.
*** Demokratinė
Lietuva  pagal kalinių skaičių pirmauja
EuroKonge,
Didžiai Demokratinės gi Jungtinės Amerikos Valstijos -
pasauly!

**** Kai kas jau apsisaugojo*****
***** Mus
budriai saugo
milžino jėga:)

2017-04-21

SputnikJewishNews

2016.09.11

Atpažinti žydų kultūrinį paveldą ir gauti apie jį išsamią informaciją padės nauja mobilioji aplikacija, kuri netrukus bus prieinama visiems išmaniųjų telefonų vartotojams.

VILNIUS, rug 11 — Sputnik. Greitu laiku pasirodys mobilioji aplikacija, kuri automatiškai atpažins žydų kultūrinį paveldą septyniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose — Vilniuje, Ukmergėje, Kėdainiuose, Joniškyje, Žagarėje, Valkininkuose ir Degsniuose, praneša kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

Inovatyvi mobilioji aplikacija "Discover Jewish Lithuania" 

("Atraskite žydų Lietuvą") buvo pristatyta Valstybės pažinimo centre rugsėjo trečią dieną. Pristatyme dalyvavo kultūros viceministras Romas Jarockis.
O ką?

Nemanykit - mūsų dabartinėj, ne anoj, juolab ne anoj, Lietuvoj rasit Seniausią Ješivą.
Ir 309-ias Toras būtumėt radę, jei labai labai senos, seniausios pasaulyje, net 1843 metais įkurtosžydų organizacijos "B’nai B’rith" nuomone pasirėmusi Lietuvos finansų kultūros ministrė 
2002 metais būtų neperdavusi jų ne ką mažiau senai, net 1909 metais įkurtai "Hechal Shlomo" bendrijai.

Na, kadangi SputnikNews, pabaigai - 
Leningrado Kodeksas.

PaleOfSettlement,
skant.

Na, tokį rašinį pabaigus šitokiais laikais - pravartu būtų pasidomėt, ką VilNews KeulėRūkėNews ant savo tvoros skelbia:)

Ne DarbDavys, o Mokes(čių)Nemokys

158,8 euro. Tokio dydžio vidutinę senatvės pensiją gauna žmonės, nesukaupę būtinojo stažo, kuris šiuo metu yra 30 metų. Jiems pensija yra mažesnė: tiek jos pagrindinė, tiek papildoma dalys; jie taip pat negauna ir priedo už stažo metus. Tuo tarpu, žmonių, turinčių 30 metų ir ilgesnį stažą, vidutinė senatvės pensija yra beveik dvigubai didesnė – 287,3 euro.

Nerimą kelianti statistika: kiekvienais metais ketvirtadalis į pensiją išeinančių žmonių neturi sukaupę būtinojo 30 metų stažo, o iš viso tokių pensininkų šiuo metu yra daugiau nei 51 tūkst. Jų vidutinis stažas – 22,5 metų.

Stažas yra tiesiogiai susietas su minimalia mėnesine alga (MMA). Jei darbuotojas per mėnesį oficialiai uždirba bent MMA ir už jį nuo šios sumos yra sumokami visi priklausantys mokesčiai, jis sukaupia 1 mėnesio stažą. Kad sukauptų 1 metų stažą, už darbuotoją turi būti sumokėti mokesčiai nuo 12 MMA. Jei už „pusę etato“ yra oficialiai mokama pusė darbo užmokesčio, tai ir stažo per metus sukaupiama tik pusė, t. y. ne 12, o 6 mėnesiai. Taigi, kad taip dirbdamas žmogus sukauptų 30 metų stažą, jam reikėtų padirbėti 60 metų!

... už „pusę etato“...
Coup d'état!

Galima pamanyt, kad tas paprastas Darbinykas "etatą" išsigalvojo, "už pusę jo" dirbt patsai iš tingėjimo susimanė "DarbDaviui", kuris "Dvigalvio" nasruos galvą įkišęs laiko, ir mokesčius už dirbantįjį (SODROS, pajamų) jis, "DarbDavys" moka:)

Keep Calm!
Ohoho
- net 287,3 euro!
Beveik EuroKongo
rekordas!

Pensioners in Greece receive an average 882 euros per month, 713 euros from basic pension and 169 euros from supplementary pensions, while 12.4 percent live below poverty level, according to Eurostat figures.
Average pension in Europe ranges from 250 to 1,500 euros per month, while 12.6 percent of pensioners below poverty level in 2013.

Verslininkai ir Politikai Lietuvos...

Coup d'état


Nepriklausomybės Akto skolinimas ir Torų atidavimas

Vokietijos federalinio archyvo vadovas Martinas Hollmanas kiek atvėsino visatautį džiūgavimą Liudui Mažyliui Berlyno archyvuose atradus Vasario 16-osios Akto rankraštį.

Nors prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo išreiškusi viltį, kad Vokietija aktą padovanos Lietuvai valstybės 100-mečio proga, tačiau M.Hollmanas pareiškė, jog Vokietija Lietuvai gali tik paskolinti valstybės įkūrimą liudijantį dokumento originalą metams.
Priminsiu, euro banknotus Lietuvos bankui irgi paskolino, Vokietijos Bundesbank.

Vokietija...

Ger'as?

Tora...
Seniausia Tora.

Toroj rasit valdymo skolomis receptą.
Seniausia Ješiva.

2002 m. sausio 25 d.
Jeruzalės žydų bendrijai "Hechal Shlomo", kuri laikoma žydų religinio ir dvasinio paveldo centru, bus perduotos 309 Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje saugomos toros.

Kaip žurnalistams sakė kultūros ministrė Roma Dovydėnienė,
1909 metais įkurtos "Hechal Shlomo" bendrijos misija - būti žydų religiniu ir dvasiniu centru. Bendrijos patalpose yra įsikūręs Vyriausiasis Izraelio rabinatas, čia veikia trys sinagogos.

Pasak ministrės, priimdama tokį sprendimą, Vyriausybė rėmėsi pasaulio žydų organizacijų "B’nai B’rith" ir Amerikos žydų komiteto, Lietuvos žydų bendruomenės nuomone, taip pat - Izraelio užsienio reikalų ministerijos rekomendacija.

Iškilminga torų perdavimo ceremonija Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks sausio 30 dieną. Joje dalyvaus "Hechal Schlomo" bei Izraelio Vyriausybės atstovai.

Tą pačią dieną padovanotos toros specialiuose konteineriuose lėktuvu bus išgabentos į Izraelį.

R.Dovydėnienės teigimu, Vyriausybė specialiai dėl torų rinkosi į neeilinį posėdį penktadienį, nes norėjo padaryti "gražų gestą Osvencimo nacių koncentracijos stovyklos išvadavimo proga".

2002 m. spalio 3 - 23 d.
Ar reikia iš Lietuvos išvežti žydų toras

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje saugoma daug žydų torų. Kai kurios tarptautinės žydų organizacijos reikalauja, kad jos būtų perduotos Izraeliui. Taip, tai žydų tautos religinės ir kultūrinės relikvijos. Antra vertus, tai ir Lietuvos kultūros dalis, todėl ir saugoma Nacionalinėje bibliotekoje. Kultūros žmogui keistai skamba kai kurioms žydų organizacijoms atstovaujančių veikėjų argumentai: girdi, pagal žydų religinius papročius mirus rabinui kartu su juo laidojamos ir toros. Jeigu bus laikomasi seno papročio, tai ilgainiui visos senosios toros atsidurs po žeme. Apskritai, Jūsų nuomone, kam turėtų tos toros priklausyti – Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai ar Lietuvą palikusių žydų tarptautinėms organizacijoms, veikiančioms kitose šalyse, taip pat ir pačiame Izraelyje? Labai įdomu išgirsti Jūsų nuomonę. Lietuvos valdžia jau priėmė sprendimą didelį tų torų kiekį perduoti Izraeliui.

Manau, kad šiuo atveju nėra teisingas nei Izraelio reikalavimas, nei Lietuvos valdžios sprendimas. Vis dėlto šitos žydų toros taip pat yra ir labai svarbus Lietuvos nacionalinės kultūros elementas. Lietuviškų novelių rinkinyje Nusilenkite motinai rašau, kad Vilnius, Wilna, Wilno visada buvo įvairiatautis miestas. Kas tik čia negyveno! Ir lietuviai, ir lenkai, ir vokiečiai, rusai, totoriai, žydai, ukrainiečiai… Tai tautų katilas, tačiau nuostabiausia, kad visos čia gyvenusios tautos buvo patriotiškai nusiteikusios Vilniaus miesto atžvilgiu. Visų tautų atstovai buvo Vilniaus patriotai. Źšąńčāåå Āčėüķa ķč÷åćī ķå ģīćėī įūņü ā ģčšå! Žinau ne vieną žydų rašytoją, dabar gyvenantį Izraelyje. Jie teigia, kad Vilnius – gražiausias pasaulio miestas, nors tie žmonės išvažinėję visą pasaulį, matė nuostabiausius miestus. Vienas tokių rašytojų yra Abramas Karpinovičius. Prieš kelerius metus Vilniuje išėjo jo knyga, jei neklystu Vilniaus istorijos.

Man atrodo, kad lietuvius prie sienos savo kartais keistais reikalavimais remia ne žydai kaip tauta. Juk ir žydų esama visokių, pvz., chasidai, nenorintys nei kariuomenėje tarnauti, nei dirbti. Jie tik nori stovėti prie Verksmų sienos, kur prašo aukų šventyklos statybai. Kiekvienas turi maždaug 15 vaikų ir visas tas pulkas traukia miesto gatvėmis.

Aš išsakau savo aiškią ir griežtą nuomonę: nereikia iš Lietuvos išvežti žydų torų ir labai neišmintinga tokius absurdiškus reikalavimus skelbti Lietuvos vadovams. Žydų toros yra pasaulinės ir nacionalinės kultūros vertybės, jos turi būti saugomos ten, kur sukurtos, kur istoriškai suaugusios su žeme.

Šį kultūros reiškinį pavadinčiau ir pasauliniu, ir kartu nacionaliniu lietuvišku. Juk judaizmas yra viena seniausių žemėje monoteistinių religijų. Jeigu tos religijos atributų neišsaugosime žmonijai, tai prarasime nepaprastai svarbius dokumentus. Juk toros – tai dokumentai, taip pat svarbūs, kaip ir pati Biblija.

Kiekvienas kultūringas, inteligentiškas žydas turi suprasti (neabejoju, kad supranta), kas saugoma Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. O kai kurių chasidų reikalavimai ir politika nėra toliaregiška. Jie patys nenori kariauti, bet tvirtina: Žydai visada stos ginti Jeruzalę, nes tik Jeruzalė yra žydų sostinė.


Eurų Ne/Grąžinimas

Šiandien Specialiųjų tyrimų tarnyba “MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui grąžino daugiau kaip 116 tūkst. eurų, kuriuos per kratą buvo paėmę pareigūnai.
Beveik 117 tūkst. eurų grąžino.

Nes, "Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) patikrinimo metu patvirtino, kad jis legaliai disponavo ne tik šia grynų pinigų suma, bet ir gerokai didesne, t.y. jų su kaupu užteko ir toms operacijoms, apie kurias parodymus duoda Eligijus Masiulis".

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį atmetė korupcijos byloje įtariamo buvusio Seimo nario Eligijaus Masiulio prašymą grąžinti jo namuose per kratą rastus ir areštuotus pinigus.
„Teismas neįžvelgė pagrindo teigti, kad taikoma nuosavybės teisių apribojimų apimtis šioje tyrimo stadijoje yra neproporcinga ir mažintina“, - rašoma teismo pranešime spaudai.

2017-04-20

TVF susirūpino bitcoin'ų technologija

20/04/2017
IMF held today its first high-level advisory meeting on Fintech with most of the focus being on blockchain technology.
According to IMF’s website, the focus was on discussing:
A number of senior-level executives, including Jeremy Allaire of Circle, Carolyn Wilkins, Deputy Governor of the Bank of Canada, Tao Zhang, former Deputy Governor of the People’s Bank of China (PBOC), Jill Carlson from Chain, and others, attended.
It’s not very clear what was said behind closed doors, but a livestreamed panel took place where the general theme of balance between innovation and risks, transparency and regulations, was expressed according to reports.


Если в кране нет воды


Если в кране нет воды

Воду выпили ...
русские

Если ж в кране есть вода

Значит, русские на..... туда.
Послушав пропаганду, получается, именно так:)