2016-06-18

Gedimino stulpai Kavarske

Teko šiandien netekties proga juos
ten matyti.

Bažnyčioj,
šoniniam altoriuj.

Dabartinio Kavarsko vietoje XV a. buvo Mažųjų Pienionių dvaras. Manoma, kad 1463 m. pastatyta bažnyčia. XV a. pabaigoje Ldk* 
Aleksandras Mažųjų Pienionių dvarą perleido karaliaus iždininkui** Stanislovui Kovarskiui. Šiam mirus ir nepalikus įpėdinių, dvaras atiteko jo broliui Andriui Kovarskiui, Vilniaus katedros 
kanauninkui. Nuo jų pavardės ir pradėta Mažųjų Pienionių dvarą vadinti Kavarsku.
Pienionių
dvaras***.
Dwars.
* Ldk - tai Lietuvos dIDYSIS kUNIGAIKŠTIS.

** Iždas.

*** Pienionys buvo antraeilė valda, dažnai įkeičiama**** ir ėjusi iš rankų į rankas.

**** Kam įkeičiama?

2016-06-17

Prikelta Iš Mirusių

Išskiriamos trys pagrindinės semitų grupės šakos, kurių pati gausiausia šiuo metu yra vakarų semitai.
 • Pietų semitai – laikoma seniausia semitų atšaka, susiformavusia dab. Jemeno ar Etiopijos teritorijoje. Jai priklausė:
  • Pietų Arabų kalbos: išnykusios kalbos, kuriomis kalbėta Senovės Jemene: sabiečių, minėjų, hadramautų, katabanų ir kt. kalbos. Visos yra mirusios.
  • Etiopų kalbos: jai priklauso didžiausia šiuo metu pietų semitų kalba amharų kalba, taip pat mirusi kalba gezas. Šiai kalbų grupei priskiriama daugybė smulkių kalbelių, kuriomis kalbama pietinėje Etiopijoje.
  • Rytų pietų semitų kalbos – daug smulkių kalbų, kuriomis kalbama Jemeno ir Omano teritorijose.
 • Rytų semitai – mirusių kalbų šaka. Svarbiausios jos atstovės buvo akadų kalba ir eblų kalba.
 • Vakarų semitai – gausiausia kalbų šaka. Ji klasifikuojama:
  • Šiaurės vakarų semitų kalbos – didžiulė grupė kalbų, kurių dauguma yra mirusios. Tai – amoritųugaritųaramėjųamonitųmoabitųedomitų kalbos. Vienintelė šiuo metu naudojama kalba yra hebrajų* kalba, kuri irgi buvo mirusi, bet atgaivinta. Labai daug šios atšakos kalbų buvo ar yra naudojamos kaip liturginės**: pvz., iš aramėjų kalbos kilusios sirų kalbamandėjų kalba ir pan.
  • Arabų kalbos – atšaka, kuria šneka daugiausia žmonių Šiaurės Afrikoje ir pietvakarių Azijoje. Praktiškai vienintelė atstovė yra arabų kalba, kuri dalijama į daugybę dialektų.
* Prikeltą Iš Mirusių hebrajų kalbą rasit čia ir čia***.

** Liturgija

*** Hebrajų kalba čia penkiskart paminėta (ctrl+f , atsiradusiame langelyje įrašykit hebrajų), vieną sykį savo liudijimu mano teisme**** ją minėjo mano brolis.

**** Tarptautinis Prigimtinės Teisės Tribunolas jau Lietuvoje.

Šerlokas Holmsas ir valstybė

Šerlokas Holmsas ir mobilusis telefonas:
- Sakykit, Šerlokai, kas turi pradingusį mobiliojo telefono ryšio aparatą?

- Elementaru, Vatsonai - tas, kam dirba policija!

Kita istorija, kurią pasakoja iš fizikos į socialinius mokslus numigravęs Kęstutis Masiulis:
Taigi buvau aukštos klasės viešbučio Hagoje vestibiulyje, kuris yra filmuojamas daugybe kamerų, kai kuo ramiausiai įėjo vagis, ir kol aš atlikinėjau formalumus registratūroje, nemačiomis atsegė mano portfelį, ištraukė piniginę, vėl užsegė portfelį ir neskubėdamas išėjo. Atrodo, paprasta situacija, kuri gali nutikti kiekvienam, tačiau ją narpliojant jau teko susidurti su keistomis nuostatomis, kurios plečiasi ir į Lietuvą.

Aplink gausu vaizdą fiksuojančių kamerų. Paprašius, apsaugos darbuotojai peržiūrėjo įrašą, papasakojo, kad viskas yra užfiksuota, labai ryškai matomas vagies veidas, tačiau įrašą parodyti man atsisakė! Pasirėmė asmens duomenų apsaugos įstatymais, kurie draudžia apvogtajam matyti vagies veidą, kad nepaskelbčiau kokia yra jo odos spalva, kokia lytis? Jei tai pasirodytų esąs ne baltasis, juk galėtų sudaryti įspūdis, kad visi imigrantai ar kiti mažumų atstovai linkę vogti, o tai pažeistų mažumų teises! O be to, kad aš teigiu, jog mane apvogė, dar neįrodo, kad tikrai įvyko vagystė. Būtinas nepriklausomas tyrimas, aplinkybių nustatymas, kitos pusės paaiškinimas ir teismo sprendimas. Taigi pats vagis, saugant taip keistai suprantamas „žmogaus teises“, yra įslaptintas.

Suprask, vagie, tavo teises gina valstybė!

Ką apie tai pasakytų Šerlokas Holmsas?

Krokodilas Gena: Iššifruoti Landynę


Serialas apie anglų seklį Šerloką Holmsą, vadinamas negudriai ir tiksliai: „Šerloko Holmso ir Daktaro Uotsono nuotykiai“. Tiesa, rusai, niekada nemokėję tarti daktaro vardo, jį vadino „Ватсон”, o lietuviai, kurie neturi savo proto ir anglų kalbos žinių, žinoma, viską ėmė tiesiai iš rusų, ir vadino personažą „Vatsonu“. Tie patys lietuviai, kai niekas nematydavo (gal kai negirdėdavo?), vadino Hitlerį „Gitleriu“, o Atėnus – „Afinais“ (bent jau aš neprisimenu šito:)).
Šalyje, kurioje dešimtmečiais inteligentai buvo mokomi ir mokėsi niekinti ir sudirbinėti viską, kas susiję su pramoga ir linksmumu, kur niūrumas buvo vertybė, o depresija – intelekto rodiklis, šiam pramoginiam, lengvojo žanro serialui, neteko nė lašo, nė kruopelės paniekos ar kritikos. Per visą tą laiką, kai serialas buvo kuriamas (vienuolika serijų, penki sezonai, gamyba vyko nuo 1979 iki 1986), ir niekada po to, nebuvo pasakyta ne tik nė vieno neigiamo žodžio – niekas nedrįso nė blogos minties pagalvoti.

Scenarijus, pastatymas, dailininko darbas, dialogai, aktorių parinkimas – absoliučiai viskas buvo idealu ne tik vidutiniam žiūrovui, bet ir visiems kino kritikams, ir visiems televizijos ir kinematografo funkcionieriams.

1979 metais (tada, kai prasidėjo serialo rodymas) atėjusį Londone į valdžią Margaret Thatcher buvo labiausiai nekenčiama moteris visame sovietų pasaulyje: krautuvininko duktė, pasikinkiusi visą Britanijos konservatorių partiją (kuri daug metų bijojo net cyptelėti), traiškanti komunistus, socialistus, profesines sąjungas ir agresorius Folklendų salose, kaip perdžiūvusius sausainėlius, buvo ne tik velnias su sijonu – ji buvo baisiausia, ką galėjo įsivaizduoti Kremliaus valdytojai. 
Andrius Užkalnis 

Filmas apie įvykius visiškai ideologiškai priešiškoje Didžiojoje Britanijoje neturėjo nė mažiausios užuominos apie didžiausią per visus laikus įtampą santykiuose tarp dviejų šalių, nė vienas sovietinis ideologas arba aukštas partinis veikėjas nė kartu nė nepagalvojo, kad – kaip keista – sovietinio žmogaus geriausia pramoga yra pasakojimai apie šalį, su kuria mūsų santykiai ne šiaip Šaltojo Karo būklės, o tiesiog neįsivaizduojamai blogi.

1979 metais (tada, kai prasidėjo serialo rodymas) atėjusį Londone į valdžią Margaret Thatcher buvo labiausiai nekenčiama moteris visame sovietų pasaulyje: krautuvininko duktė, pasikinkiusi visą Britanijos konservatorių partiją (kuri daug metų bijojo net cyptelėti), traiškanti komunistus, socialistus, profesines sąjungas ir agresorius Folklendų salose, kaip perdžiūvusius sausainėlius, buvo ne tik velnias su sijonu – ji buvo baisiausia, ką galėjo įsivaizduoti Kremliaus valdytojai. 1985 metais, kai serialas apie Holmsą vis dar buvo kuriamas ir rodomas sovietų šalies žmonėms, Margaret Thatcher išsiuntė 25 sovietų diplomatus iš Londono: žinoma, tai ne 105 diplomatų išsiuntimas, kaip 1971 metais, bet vis tiek Šaltojo Karo šalčiausieji laikai.

Serialas apie gudrų seklį, sėdintį krėsle, rūkantį pypkę ir gliaudantį paslaptis, turėjo gilią auklėjamą prasmę, nes propagavo būtent tai, kas buvo labiausiai nepriimtina komunistams: vienišo, jokių įgaliojimų neturinčio, vien proto galia veikiančio individualisto pergalę prie niekingą, buką, primityvią teisėsaugą. Visi policininkai ir oficialūs pareigūnai ir Arthuro Conan-Doyle'io apsakymuose apie Holmsą, ir filme yra tik tam, kad išaukštintų individą, palyginti su sistemą.

Serialas apie gudrų seklį, sėdintį krėsle, rūkantį pypkę ir gliaudantį paslaptis, turėjo gilią auklėjamą prasmę, nes propagavo būtent tai, kas buvo labiausiai nepriimtina komunistams: vienišo, jokių įgaliojimų neturinčio, vien proto galia veikiančio individualisto pergalę prie niekingą, buką, primityvią teisėsaugą. 
Andrius Užkalnis 

Sovietinis filmas, kur individas visada laimi prieš sistemą? Neįtikėtina, bet toks filmas buvo, ir tai buvo serialas apie Šerloką Holmsą.
Maža to, ekranizuotas pramoginės literatūros kūrinys, savo ruožtu kažkada per periodiką (škotų gydytojas Arthuras Conan-Doyle‘is pradėjo rašyti apie Holmsą, laukdamas pacientų savo kabinete, ir siuntė tekstus į žurnalus, kuriems jie ir buvo skirti; niekas literatūra šių knygų nevadino, apsaugok Viešpatie – tai buvo visiška pramoga, skaitalas, nuo kokio šiandien spjaudytųsi visi Rašytojų sąjungos nariai Lietuvoje), pasakojo apie gyvenimą tokį, koks nebuvo leidžiamas ir prieinamas sovietiniam žmogui.

Gerai apsirengę, ramūs ponai, anglų džentelmenai, neskubėdami vaikšto po Londoną (filmuotą Rygoje), važinėja traukiniais, geria arbatą ir kalbasi, pajamų turi pakankamai, jų nevarinėja nei kvaili viršininkai darbe, nei daugiabučių kaimynai jiems nuodija gyvenimą. Ten – tik tobula „Anglija“, kur seni namai, karietos ir mandagumas. Šerloką Holmsą seriale vaidina tobulai veislinės, aristokratiškos, išvaizdos, šiek tiek prikimusio balso aktorius Vasilijus Livanovas, kurio kitas – ne mažiau žinomas – personažas sovietų kinematografe buvo antropomorfinis krokodilas vardu Gena, iš animacinio filmo apie brokuotą pliušinį žaislą Kūlverstuką. Livanovas įgarsino tą krokodilą.
Paskutinis dalykas, kuris dažnai pamirštamas – kelioms kartoms rusų filmai apie Šerloką Holmsą pasėjo ir užaugino svajonę apie Angliją, kaip tobulą šalį, ir Londoną, kaip tobulą miestą. 
Andrius Užkalnis


Kodėl "Iššifruoti Rusiją", Andriau?
Iššifruoti Landynę!
Rusija tai gal jau iššifruota: ar tik ne kas kitas, už svetimų nugarų pasislėpęs?

Verčiau pasižiūrėkim, kaip toji Landynė 
mūsų
galvosna 
sulindo:)
Žinių SklaidymasOrganizacija „Southern Poverty Law Center“ (SPLC) nurodė, kad Thomas Mairas, kurį britų žiniasklaida įvardija kaip parlamentarės užpuoliką, yra seniai žinomas kaip baltųjų nacionalizmo propaguotojas. „Remiantis dokumentais, kuriuos gavo „Southern Poverty Law Center“, Th.Mairas buvo uolus Nacionalinio aljanso (NA), kuris anksčiau ne vieną dešimtmetį buvo svarbiausia neonacių organizacija Jungtinėse Valstijose, šalininkas“, – rašoma teisių gynimo organizacijos tinklalapyje.

SPLC pranešė, kad Th.Mairas už daugiau nei 620 JAV dolerių buvo įsigijęs skaitymui skirtos medžiagos iš NA, kuris ragino sukurti išimtinai baltųjų kraštą ir išnaikinti žydus.
Kaip sutampa:

ES, už kurią agitavo britų parlamentarė Jo Cox, yra Šventosios Romos imperijos tąsa

Europa ir tie jos valdytojaikurių nemėgstantys kažkodėl vadinami antisemitais;

baltieji nacionalistai su savo 14 ir 14 pagonių (tariamai?) nukankintų krikščionių vienuolių;

Nacionalistai...

Na, bet grįžkim iš čia anglikonų bažnyčios valdosna....

Ar šitokios žinių sklaidytojo paskleistos žinios apie šaulį Thomą Mairą nepadės abejojantiems dėl savo nuomonės "Brexit" balsuotojams apsispręsti?

Ką pasakytų Šerlokas Holmsas, jei jo draugas Vatsonas paklaustų apie specialiąsias tarnybas?

O Žinių Sklaidytojai...

Šitą Žinią jie paskleidė...

Šitos - ne.

Ir šitos neskleidė.

P.S. Pakomentavusiam Zenonui atsakau: apsirikai - padėjo:
Kas šovė, Šerlokai?
2016-06-16

JAV ir Lietuva

Kas būtų buvę, jei ne JAV, o Lietuvoj būtų tai nutikę?

Kas būtų, jei šitoks pastatas Lietuvoj, o ne JAV,
stovėtų?

Ar trykštų toks entuziazmas

beieškant JAV, o ne Lietuvos kaltės*?

* Ieškomas Lietuvoje kalėjimas - JAV spectarnybos - CŽV.

Jis, jei ne visus jo statybai skirtus pinigus nušvilpė Mr.Foggo,  buvo statomas iš Frankfurte prie Maino, kuris yra Vokietijoje, esančios JAV karinės bazės.

Ar teko girdėti apie JAV ar Vokietijos atsakomybės reikalavimą?

Karštas bučinys


Šia akimirka

prezidentė pasidalijo savo paskyroje feisbuke.

Kaip nepriminsi sovietmečio:)

"Žurnalistas čekistas" ir "ant SSKP platformos" stovinčios Vilniaus aukštosios partinės mokyklos dėstytoja.

Taip?

Šitaip.

Parankiniai.

Mada dabar tokia.

Mūsų parankiniai sovietmečiu tai Kremliui tarnavo, o dabar - kam?2016-06-15

Rugiuose Prie Bedugnės

Stovime ant bedugnės krašto!
Labai teisingas, aktualus ir jaudinantis tas Indrės Vainalavičiūtė interviu su Vytautu Radžvilu. Vis dėlto jame randu lyg ir kaltinimą iš Lietuvos emigravusiems žmonėms: „Tik šių ( kurie dar vis dėlto tebegyvena Lietuvoje) žmonių užsispyrimas dar palaiko Lietuvą“. Kadangi aš pats jau nebejaunas ir antrą kartą emigravęs...
1. Darykim Viešę.

2. Išmokim pagaliau eksponentes.

3. Susitvarkykim tarpusavio atsiskaitymus.

4. Po to - pasiskaitykim apie Nuotykius Prie Bedugnės:)Во, Ля - Ригинально!

Voilà!
Ali Baba!

Liet Barclays

Žu Berklas
Liet ... Barclays
Jaunoooli:)
!!
:))

...

Barclays as student:)
Barclay de Tolly,
a member of the Scottish Clan Barclay,

was born in Pamūšis, Courland and Semigallia (in the present-day Pakruojis region, Šiauliai County, Lithuania) :)))

Ant kalno mūrai!

Mus budriai saugo milžino jėga

S. (Neo)Nėris
Lietuva laisva
Koks gražus mažytis mūsų kraštas!
Kaip lašelis tyro gintaro.
Myliu jį seniai audimų raštuos
Ir dainose kaimo gimtojo.

Gintarėlį tau
nešu  ant delno,

Baltijos lašelį tą nublankusį —
Lietuvos aš vardą švelnų
Tau nešu kaip saulę rankose.

Lietuva skambės tautų brolijoj
T S R S skambiausioji styga.
Neskambiausioji ES styga
Lietuva grobikų
jau nebijo:
Budriai saugo milžino*
jėga.
* 17,418,925/37,480,584=0.464745293189668549454832400690448153102416974079165895600...

:)
Kalba Vilnius!

Al Jazeera on Bitcoins

Al Jazeera 
(Arabicالجزيرة‎‎ al-ǧazīrah IPA: [æl dʒæˈziːrɐ], literally "The Peninsula",[2] referring to the Arabian Peninsula), also known as JSC (Jazeera Satellite Channel), is a Doha-based state-funded broadcaster owned by the Al Jazeera Media Network, which is partly funded by the House of Thani, the ruling family of Qatar.*[3]

The Rise and rise of Bitcoin

The story behind the world's newest and potentially most powerful currency.


Daniel Mross is a computer programmer from Pittsburgh, who - along with balancing work, marriage, and raising three boys - spends much of his time involved in everything related to Bitcoin.

When he discovered the crypto-currency in 2011, it opened up an uncharted world of new possibilities for him to explore.

"It's fascinating to imagine what it means to have global decentralised money," he says.

In this two-part documentary, we go inside the complex world of Bitcoin to explore the social and political impact of an open-source digital currency and ask if it could create a monetary paradigm shift that will forever change the world.

Bitcoin****, much like the internet*** in 1994, is not easily explained or understood...

.............

In 2012, after months of stagnation, hacks and online theft, Bitcoin slowly climbed its way back on to exchange market boards.

By 2013, recognised websites such as Reddit and WordPress announced Bitcoin as legitimate means for transactions.

Months later, as Cyprus suffered the biggest financial crisis in its history and banks withdrew money from account holders, Bitcoin thrived. Bitcoin ATMs were set up around the island, validating Bitcoin evangelicals' faith in the currency.

But while Bitcoin seemingly ensures users' privacy and offers a more democratic financial alternative to conventional banking, the same privacy offers anonymity to illegal activity - such as the Silk Road market.

Regulators at the US Treasury have been wary about the possible dangers of Bitcoin, including possible funding of armed groups and money laundering - claims that are countered by many in the Bitcoin community and considered a means to control and suffocate the currency.

So, will Bitcoin weather the storm or fall victim to the "system"?

* Qatar is the richest country in the world in terms of GDP per capita income.

Read Taliban Five**: U.S. will be sending five mid-level Taliban detainees held at the U.S. facility at Guantanamo BayCuba, to Qatar.

** On Jan. 18, 2016, Qatar Emir Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani  paid his first official visit to Russia, to meet with President Vladimir Putin. Since the Syrian war began, Russia and Qatar have been in opposing camps.
*** Interneatas
**** 2016: