2015-09-05

Gebenės lyga ruošiasi

Gebenės lyga.
Dolerio linksmybėms ruošiasi.

O mes?

Ateities žinovė

Europos Sąjungos išorės politikos vadovė Federica Mogherini pareiškė, kad pabėgėlių antplūdis, atskleidęs didžius nesutarimus tarp Bendrijos narių, bus ilgalaikė problema ir kad bloko šalys turi prisitaikyti prie naujos tikrovės.

Visa tai išliks (ilgam); juo greičiau tai priimsime, juo greičiau galėsime veiksmingai ir vieningai reaguoti kaip europiečiai“, – F.Mogherini sakė po dvi dienas trukusio neformalaus ES užsienio reikalų ministrų susitikimo.

„Tai paveiks mus visus. Prieš kelis mėnesius tai vyko Italijoje, Graikijoje ir Maltoje. Dabar tai vyksta Vengrijoje, o ateityje gali ateiti eilė kitoms šalims narėms“, – pabrėžė ji.

Tiesiog - žino.
:))
Gal irgi žinovė...

O štai - nepatenkintas kovotojas:

"Bet žymiai svarbiau yra išsiaiškinti priežastis tos problemos ir užkirsti kelią būtent priežastims, nes dabar mes kovojame su pasekmėm ir nelabai sėkmingai, nes srautai nevaldomai plūsta“, - BNS telefonu iš Liuksemburgo šeštadienį sakė L.Linkevičius po neformalaus Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimo.

Pirmaujame ES

Nuteistieji reikalauja, kad trumpalaikiai pasimatymai būtų iki keturių valandų, įtvirtinti, vaikas galėtų būti registruotas ir kitoje valstybėje, ne tik Lietuvoje, palikti senąją ilgųjų pasimatymų laiką – vienas pasimatymas per du mėnesius, kuris trunka dvi paras, į ilgalaikius pasimatymus leisti visus artimus giminaičius, ne tik žmonas ar sugyventines.

Taip pat reikalauja palikti galioti bausmių vykdymo redakciją, kurioje numatoma, kad į ilgalaikius pasimatymus atvykusiems asmenims sudaromos sąlygos atsivežti namuose gamintą maistą, numatyti ilgalaikius pasimatymus paliktiems atlikti ūkio darbus nuteistiesiems, supaprastinti ir aiškiai apibrėžti trumpalaikių išvykų sąlygas ir tvarką, pažymėti, kad ne bet kokios nuobaudos draudžia trumpalaikę išvyką, o tik šiurkščios, palikti galioti bausmių vykdymo redakciją, kad patalpos nėra rakinamos, kol nebus reglamentuotos ir įgyvendintos nuteistųjų teisės ir pareigos.

Nuteistieji taip pat nori, kad jų pokalbiai su artimaisiais truktų 15 minučių, bet į šį laiką nebūtų skaičiuojamas laikas renkant numerį ir laukiant, kol žmogus atsilieps, taip pat pageidauja, kad skambučius apmokėtų įkalinimo įstaiga, kol žmogus taps mokus

Reikalaujama neriboti suimtiesiems (nuteistiesiems) apsipirkimo parduotuvėje sumos, prašoma palikti nuostatą, kad nuteistiesiems ir suimtiesiems leidžiama turėti viską, kas nėra draudžiama, neįtraukti nuostatos, kad laiškai gali būti ribojami, neriboti ir užtikrinti sąlygas skųsti valstybinių institucijų sprendimus, neversti dirbti priverstinai ūkio dalies darbų, leisti nuteistiesiems (suimtiesiems) kurti nevyriausybines organizacijas, kurių tikslas tenkinti nuteistųjų (suimtųjų) socialinius, kūrybinius, kultūrinius, teisinius poreikius.

Prašoma panaikinti numatytas nuostatas, kad nuteistiesiems draudžiama turėti tabako gaminių kamerų tipo patalpose, o suimtiesiems drausmės izoliatoriuose, nuteistiesiems (suimtiesiems) laisvės atėmimo vietų ligoninių stacionaruose ir pataisos įstaigų sveikatos priežiūros tarnybų antrinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros padaliniuose.

Taip pat nustatyti, kad jeigu paskirta nuobauda teisės apsipirkti tardymo izoliatoriaus parduotuvėje atėmimas iki vieno mėnesio suimtasis turi teisę įsigyti higienos reikmenis, kanceliarines prekes ir tabako gaminius, panaikinti Bausmių vykdymo kodekse esantį punktą dėl paslaugų neatlygintinai teikimo, t.y. laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems draudžiama reikalauti bet kokios paslaugos iš kito nuteistojo ar suimtojo ar teikti jas.

Reikalaujama sudaryti ir supaprastinti sąlygas nuteistiesiems atlikti pagrindinę bausmę, lygtinio paleidimu pagrindu, kontroliuojant tokio nuteistojo socialinę integraciją į visuomenę, leisti įsigyti pašto ir kanceliarijos reikmenų drausmės izoliatoriuje iki 15 parų metu, neapmokestinti naudojimosi elektros prietaisais, nustatyti galimybę praustis po dušu dažniau nei du kartus per savaitę, numatyti teisę gauti nemokamai išskalbtus viršutinius drabužius bei palikti galioti nuostatą, kad suimtiesiems jų pageidavimu turi būti suteikta galimybė ne dažniau kaip vieną kartą per savaitę pasinaudoti kirpėjo paslaugomis.
Nuteistųjų nepasitenkinimas kilo dėl Seimo priimtų Bausmių vykdymo kodekso pataisų. Kalėjimų departamentas teigia, kad su nuteistaisiais buvo bandoma kalbėtis, tačiau jie jų neišgirdo. Taip pat teigiama, kad badauti nėra prasmės, nes įstatymo pataisos priimtos ir niekas jų atšaukti nesirengia.

„Marijampolėje nuteistieji taip pat žaloja save, tačiau siekiant, kad apie juos niekas nesužinotų, jie į Laisvės atėmimo vietų ligoninę nevežami, pagalba jiems suteikiama vietoje“, – portalui lrytas.lt sakė bausmę Marijampolės pataisos namuose atliekantis Andrius.

Jo atsiųstoje vaizdo medžiagoje matosi, kad kolonijos kieme telkšo kraujo balos ir per kiemą eina susižaloję nuteistieji.

Pirmauame ES.

Rojava

Rojava, or Western Kurdistan (KurdishRojavayê Kurdistanê‎,[10][11] from rojava meaning "west"), is a de factoautonomous region in northern and northeastern Syria.[12]
Rojava
let's go 
West:))

Yes!!!

Cha cha ...Skylė tokiam verslui

2015-09-05
Ūkininkai taip pat rado būdų, kaip apeiti embargą. Jie mokėjo tarpininkams iš tokių šalių kaip Serbija ir Baltarusija, kad šie padirbtų dokumentus ir tokiu būdu eksportuotų obuolius į Rusiją...

Dokumentika.

Baltarusija ir Serbija...
O juk ne taip seniai:

2009.10.05
ES statistikos biuras „Eurostat“ paskelbė, kad Lietuva atėmė obuolių prekybos lyderių pozicijas iš tokių valstybių kaip Olandija ir Belgija, tačiau mūsų ūkininkai sako, kad iš tiesų lietuviškų vaisių dalis tėra labai maža.

Ar skaičiai atitinka realybę, Daržovių augintojų asociacijos (DAA) duomenimis, spalio 12 d. bus svarstoma
Briuselyje.

„Lietuviai į Rusiją vežė lenkiškus obuolius. Kai kaimyninė valstybė buvo uždraudusi iš Lenkijos įvežti
vaisius, pas mane lankstė įvairių firmų atstovai ir prašė dokumentų, neva iš manęs pirko vaisius. Tiesiog
Lietuva buvo skylė tokiam verslui“, – aiškina Elena Žilinskienė, UAB „Luksnėnų sodai“ direktorė.
Draudimas labiausiai darė įtaką „lietuviškų“ obuolių eksportui 2007–2008 m.

Verslininkės duomenimis, mūsų šalyje, įskaičiavus kolektyvinius sodus, užauginama apie 50.000 t. obuolių, jie
skirti ne tik mažmeninei prekybai, bet ir perdirbti.

Ponios Žilinskienės įmonė savo derliaus neeksportavo, nes vien dokumentai įforminti eksportą kainavo 3.000
Lt. DAA duomenimis, prekinės produkcijos Lietuvoje užauginama 12.000 t.

Ruošiamės Antrajam Tautų Kraustymuisi

Publikuota: 2015 kovo 25d.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui naikinti Migracijos departamentą, o jo funkcijas perduoti Policijos departamentui ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT).

Pertvarką planuojama įgyvendinti iki 2016 metų pradžios.

2015 m. rugpjūčio 31 d. pranešimas VIR
Seimo narės A. Bilotaitės
pranešimas:

„Korumpuotą Migracijos departamentą darbiečiai saugo manipuliuodami pabėgėlių klausimu“

Ar ne?

Didysis tautų kraustymasis IV-VII amžiais vykęs barbarų
genčių veržimasis į Romos imperiją bei su tuo susiję socialiniai, politiniai ir etniniai pokyčiai Europoje.

Опять двадцать пять!

Kalbėdamas apie migrantų krizę Europoje, jis neatmeta, kad nevaldoma situacija yra kažkieno surežisuota...

Gal ir nesivaidena mūsų užsienio reikalų (tarptautiškai - aferų) ministrui: gyvulius skersti pagal atbėgėliškus ritualus išmokom, o kiaules, į Počio uostą AntiNojaus laivui atplaukus, išskersim.

O kam jos Lietuvoj
be 
lietuvių?

Juk ir pirmokai žino, kad 70 % Eritrėjos populiacijos augina galvijus, avis, ožkas, kupranugarius.
:))Avys suėdė žmones

Prieš tris šimtus metų Anglijoje buvo labai populiarus posakis: „Avys suėdė žmones“. Be abejo, jokia kraugeriška avių rūšis tuometėje feodalinėje Anglijoje išvesta nebuvo. Tačiau atsirandantys kapitalistiniai santykiai pakoregavo, atrodytų, „amžinai“ nusistovėjusius santykius kaime. Būtent avininkystė XVIII amžiuje tapo pelningu verslu (Australija dar tik laukė savo eilės), todėl smulkieji žemdirbiai be gailesčio buvo nustumiami nuo žemės. Argi ne kažką panašaus šiuo metu (tiksliau, šiltuoju metų laiku) išgyvena ir mūsų šalis? Juk patekti prie prieš keletą metų lankytos poilsiavietės paežerėje ar upės pakrantėje gali tapti problemiška. Mat kelias prie aikštelės palapinei statyti gali būti užtvertas užkardu, ant kurio puikuosis žemės savininkų dievinamas plakatėlis: „Privati valda“. Pavyzdžių gali rasti beveik kiekvienas lietuvis kiekviename rajone.

Kokia pamokanti reklama:
City of London!
Nemunas - kaip privatus
upelis...

Prie ko čia avys?

Ir prie ko čia vasara?

...smulkieji žemdirbiai be gailesčio buvo nustumiami nuo žemės...Написал как пописал

Piskus.
Deficitas, piskalinis
...

Dolerio linksmybės

До обвала доллара два месяца
Iki dolerio žlugimo liko du mėnesiai
Нeтёсов Сергей 29 августа 11:22 9978 70 44.66

Amerikos ekonomistai perspėjo vyriausybę apie artėjantį žlugimą. Mokslininkas ir ekonomikos konsultantas daktaras Volkeris Todas (Walker Todd) pranašauja JAV dolerį nuvertėsiant per artimiausias 60-90 dienų. Kartu turėtų žlugti ir JAV ekonomika.

Todas toli gražu ne pirmas ekonomistas pranašaujantis tokį likimą. Ant dienų panašiai kalbėjo ir buvęs JAV FRS vadovas Grinspenas (Alan Greenspan).
:)))

18 metų vadovavęs JAV finansinei sistemai Grinspenas kalbėdamas investicijų konferencijoje Orleane pranašauja greitą dolerio žlugimą, nes pastoviai į JAV ekonomiką pumpuojama niekuo neaprūpinta valiuta galų gale gali sukelti hiperinfliaciją ir dolerio nuvertėjimą.

Ar galima tikėti vertinimui specialisto,kuris 18 metų vadovavo JAV FRS (1987-2006) ir 18 metų kūrė valstybės pinigų-kreditų politiką?

Garsus JAV analitikas ir žurnalo „Gold Newsletter“ redaktorius Brajenas Lundinas (Brian Lundin) sakė, kad asmeniniame pokalbyje Grinspenas jam papasakojo apie savo būgštavimus dėl JAV ekonomikos būklės. Buvęs FRS vadovas sakė, kad Amerikai reikia ruoštis «kažkokiems dideliems įvykiams» ir kad tie «kažkokie» gali sukelti tragediją.

«Grinspenas labai susirūpinęs didele infliacija — sako Lundinas. Didžiausią susirūpinimą jam kelia FRS balanse susikaupusios neregėtai didelės valiutos atsargos — apie 3 trilijonai dolerių ir jie virš JAV ekonomikos kaba kaip milžiniškas burbulas galintis sprogti bet kurią akimirką».

Anot Grinspeno JAV finansų padėtis primena sprogmenų dėžę galinčią sprogti nuo mažiausios kibirkšties. Kibirkštimi gali tapti eilinis dolerių įliejimas į Amerikos ekonomiką. Sprogimas anksčiau ar vėliau būtinai įvyks — įsitikinęs finansininkas. «Jis visiškai įsitikinęs, kad perteklinių pinigų patekimas į laisvąją rinką neišvengiamai staigiai pabrangins auksą ir sukels infliacijos šuolį» - sako Lundinas.

Ir kai dolerių burbulas galų gale sprogs (tiesiogine prasme ?), amerikiečių pragyvenimas šuoliškai pabrangs kelis kartus — įsitikinęs Grinspenas. Neįstengdami nusipirkti pabrangusio benzino ir maisto žmonės išeis į gatves ir prasidės riaušės.

«Vyriausybė ničnieko nedaro ir tikisi viską pergyventi» — Grinspeno žodžius perpasakoja Lundinas.
JAV Ekonomikos instituto darbuotojas Volkeris Todas 20 metų dirbęs FRS Niujorko rezervinio banko ir Klivlendo rezervinio banko konsultantu irgi perspėja apie artėjančią katastrofą.

Todas Kolorado valstijos KHNC radijo stoties tiesioginiame eteryje sakė, kad «doleris yra ant žlugimo ribos ir iki jo liko ne daugiau kaip 60-90 dienų».

Dauguma stambių JAV žiniasklaidos priemonių nusprendė Todo pareiškimo nepastebėti. Iš tikrųjų, kam per anksti drumsti paprastų amerikiečių ramybę?

JAV ir taip ilgai gyveno ne pagal pajamas. Amerikiečių gerovę patikimai (?) aprūpina dolerių spausdinimo staklės ir ne tokių protingų šalių amerikiečiams skolinami pinigai, kuriuos Amerika gauna pardavinėdama JAV vyriausybės obligacijas. Galimybė išleisti daugiau negu uždirba valstybės ekonomika pagrįsta pasitikėjimu ir jau tapo įpročiu. Bet pasitikėjimo darosi mažiau.

Taigi 2 ar mėnesiai liko gyventi JAV likusio pasaulio sąskaita?

Nors žiūrint pasaulio istorijos masteliu — praktiškai nieko neliko...

Pranas Valickas išvertė

Vertėjo komentaras:

Kas atsitiks jei žlugs doleris? Žlugo rublis — išgyvenome. Po to buvo talonai (vagnorkės), litai ir jų neliko. Išgyvenome. Tiesą santaupos prapuolė. Kartu prapuolė ir komunistinė imperija TSRS. Žlugs doleris — dolerių turėtojai praras santaupas, o gal ne tik dolerio... Dolerio žlugimas puiki proga karui prasidėti. Jei ne pasauliniam, tai JAV pilietiniam. Gali žlugti ir demokratinė imperija su visa demokratija ir žmogaus teisėmis. Žlungant Amerikai gali atsirasti nemažai norinčių pasididinti savo teritorijas. Tada prasidės „linksmybės“...

Jei bankininkai (Grinspenas ir Todas) sako tiesą, tai iki kalėdų turėtų prasidėti.

Mano komentaras

Pritariu Pranui - išgyvensim.

Tik - kaip?

Manau, kad geriausia būtų šitaip.

Karo tada nebūtų, karo, manau, ir nebus.

Vakarai nekvaili, ruošias savo finansinės sistemos pervedimui į "aukštesnį žaidimo lygmenį".

Štai ir Princeton universitetas vakar pradėjo "nusikaltėlių valiuta" mums mūsų apipavidalintojų vadintų bitcoin nemokamus "online" kursus.

Gebenės lyga ir nemokami kursai - skamba rimtai, tiesa?

Yes, Sir?

O mes - ką?

Litą išvedę, gal eisim Tikrojo Osamos bin Ladeno gaudyti?
Dolerio linksmybės...


2015-09-04

Atbėgėliai, ne pabėgėliai


Humoras, o ne jumoras.

English because.

Rastinukas, o ne pamestinukas.

Ne pabėgėliai, o atbėgėliai.
Juk atbėgo.

Štai kur pabėgėliai.

senelio anūkas europarlamentaras G.V.V.Landsbergis siūlo daryt su pabėgėliais?

P.S. Kas link atbėgėlių, bėgančių prie pinigų šaltinių (ne kvailiai irgi!)
- netgi mūsų užsienio reikalų (tarptautiškai - aferų) ministras, kalbėdamas apie migrantų krizę Europoje, neatmeta, kad nevaldoma situacija yra kažkieno surežisuota.

Gal ir nesivaidena jam: gyvulius skersti pagal atbėgėliškus ritualus išmokom, o kiaulesį Počio uostą AntiNojaus laivui atplaukus, išskersim.

O kam jos Lietuvoj
be 
lietuvių?

Juk ir pirmokai žino, kad 70 % Eritrėjos populiacijos augina galvijus, avis, ožkas, kupranugarius.

Ruošiamės Antrajam Tautų Kraustymuisi.

Eritrėja

- Iš kur bėgi, pabėgėli?

- Iš Eritrėjos.

Elertė "Klasikos" radijas šįtryt pranešė, kad Liuksemburge mūsų Linas Linkevičius su kolegomis svarstys Europon plūstančius pabėgėlių iš Sirijos ir Eritrėjos klausimą.

Kas Sirijoj karą sukėlė?

O Eritrėjoj kokios negandos?

Apie 70 % Eritrėjos populiacijos augina gyvulius. 

Eritrėjoje auginami sorgai, kviečiai, kukurūzai, medvilnė, kava, tabakas. Auginami galvijai, avys, ožkos, kupranugariai.

Metė 
(OHCHR piešinys / Kankinimai Eritrėjoje)
galvijus, avis, ožkas, kupranugarius, ir bėga.
EuroponEuropon - savaime suprantama.

O jūs iš tokio Jungtinių Tautų Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biure piešto/patvirtinto piešinio nebėgtute?

2015-09-03

Pabėgėliai nori piramidės viršūnėn

Hungary's leader says the migrant crisis facing Europe is a "German problem" since Germany is where those arriving in the EU "would like to go".
„Niekas nenori pasilikti Vengrijoje arba Slovakijoje, Lenkijoje, Estijoje. Visi nori vykti į Vokietiją. Mūsų darbas – tik juos suregistruoti“, – aiškino V.Orbanas.
Taip.
Tada, prieš porą metų, buvau baigęs VGTU (Vilniaus Gedimino Technikos Universitetą)...

Piramidės papėdėje sunku.


W ir lotynų abėcėlė

Latin alphabet:

After the Roman conquest of Greece in the 1st century BC, Latin adopted the Greek letters ⟨Y⟩ and ⟨Z⟩ (or readopted, in the latter case) to write Greek loanwords, placing them at the end of the alphabet. An attempt by the emperor Claudius to introduce three additional letters did not last. Thus it was during the classical Latin period that the Latin alphabet contained 23 letters:

It was not until the Middle Ages that the letter ⟨W⟩ (originally a ligature of two ⟨V⟩s) was added to the Latin alphabet, to represent sounds from the Germanic languages which did not exist in medieval Latin...

Germanai lotynų abėcėlę "patobulino", pridėję nebūtą W.

Kodėl tą jų germanišką abėcėlę lotyniška vadinam?


The classical Latin alphabet consisted of 23 letters, 21 of which were derived from the Etruscan alphabet. In medieval times the letter I was differentiated into I and J and V into U, V, and W, producing an alphabet equivalent to that of modern English with 26 letters. Some European languages currently using the Latin alphabet do not use the letters K and W, and some add extra letters (usually standard Latin letters with diacritical marks added or sometimes pairs of letters read as one sound).

Medieval Latin is the written Latin in use during that portion of the post-classical period when no corresponding Latin vernacular existed. The spoken language had developed into the various incipient Romance languages

Jau šiais laikais įvyko skiemeninių ir neskiemeninių raidžių I ir V kombinacijų (I/J ir U/V), o taip pat atskira raide pradėtas laikyti digrafas VV, naudojamas germanų kalbų rašte.

Germanams W prireikė, nes jie V ėmė tart kaip F.

Mūsų Valstybei gal irgi praverstų tokia reforma?

Paradas Pekine

The New York Times:

China’s Military Parade Celebrates World War II Victory


Hundreds of students who had gathered in front of large television screens in lecture halls at Tsinghua University in northwest Beijing to watch the Victory Day celebrations cheered when President Xi Jinping and his wife, Peng Liyuan, appeared on the red carpet in the Forbidden City to greet foreign guests.

President Park Geun-hye of South Korea, one of the few leaders allied with the United States to show up at the parade, drew enthusiastic cheers from the students.

But there were plenty of derogatory remarks about North Korea’s leader, Kim Jong-un, who is a friend of China’s but sent an aide.

The Russian president, Vladimir V. Putin, drew a loud plaudit.

“This is a real man,” a student yelled as he leaped out of his seat.

Sentiment about the parade was mixed. There was nationalistic fervor, but also criticism of the Communist Party’s decision to make the march an anti-Japan event.

Spectators watching a live broadcast of China's military parade on their mobile devices in Beijing.Credit Mark Schiefelbein/Associated Press

"Manheteno rytas"
:
Kam buvo skirtas Kinijos karinis paradas Pekine?

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ketvirtadienį gyrė savo šalies poziciją tarp galingiausiųjų pasaulio valstybių, Pekinui minint pergalės prieš Japoniją Antrajame pasauliniame kare 70-ąsias metines, per kurias Tiananmenio aikštėje buvo surengta įspūdinga šalies karinės galios demonstracija.

Kalbėdamas iš tribūnos aikštėje, kur 1949 metais Mao Zedongas paskelbė Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimą, Xi Jinpingas pareiškė, kad jo šalies „visiška pergalė“ prieš japonų invaziją „atkūrė Kinijos kaip didžiosios valstybės statusą pasaulyje“.

Tuo tarpu galingųjų šalių lyderiai neatvyko į Pekiną stebėti karinio parado, didėjant nerimui dėl stiprėjančio Kinijos ryžto kalbėti iš jėgos pozicijų, sprendžiant regiono teritorinius ginčus.

Šis paradas buvo surengtas Kinijos karinėms jūrų pajėgoms plečiant savo veiklos zoną ir metant iššūkį Jungtinių Valstijų dominavimui: Pentagonas nurodė, kad penki šios šalies karo laivai buvo pirmąkart pastebėti Beringo jūroje.

Po 70 artilerijos pabūklų saliuto tūkstančiai karių – tarp jų vienas dalinys iš Rusijos, kurios prezidentas Vladimiras Putinas buvo iškiliausias tarp užsienio svečių – pražygiavo glaudžiomis gretomis per aikštę, lydimi tankų ir raketų. Giedroje padangėje virš aikštės praskrido apie 200 karinių orlaivių.

Xi Jinpingas sakė, kad Pekinas „nesieks hegemonijos“ ir kad Kinijos kariuomenė, kuri yra didžiausia pasaulyje, bus sumažinta 300 tūkst. karių.

Kinijos vadovybė jau kelis dešimtmečius mažina Liaudies išvadavimo armiją, turinčią 2,3 mln. karių, siekdama padaryti ją veiksmingesnę.

Pekinas 1937-1945 metų konfliktą oficialiai vadina Kinijos liaudies pasipriešinimo prieš Japonijos agresiją ir pasauliniu antifašistiniu karu bei reguliariai kritikuoja Tokiją dėl esą nepakankamos atgailos už karo metų nusikaltimus.

Tačiau Kinija ne kartą pabrėžė, kad ketvirtadienį surengtas paradas nėra nukreiptas prieš kurią nors šalį, įskaitant Japoniją.

„Nepalaužiama Kinijos liaudis narsiai kovojo ir galiausiai laimėjo visišką pergalę prieš japonų militaristinius agresorius, tokiu būdu išsaugodami 5 000 metų senumo Kinijos civilizaciją ir apgindami taiką“, – pareiškė Xi Jinpingas.

Jis vadino tą aštuonerius metus trukusį konfliktą kaip „lemiamą mūšį tarp teisingumo ir blogio, tarp šviesos ir tamsos“.

Per paradą buvo pademonstruota naujos karinės įrangos, įskaitant balistines priešlaivines raketas DF-21D, pramintas „lėktuvnešių žudikėmis“, kurios galėtų pakeisti galios pusiausvyrą su JAV Ramiajame vandenyne.

Vienas Kinijos valstybinės televizijos komentatorius sakė, kad šis ginklas yra šalies „koziris“.

Vadovaujant Xi Jinpingui Pekinas tolsta nuo politikos, kurią buvo suformulavęs ankstesnis lyderis Deng Xiaopingas: „Slėpti savo galimybes, laimėti laiko.“ Dabar Kinija atrodo vis labiau linkusi kalbėti karingu tonu – tiek su išoriniais pašnekovais, tiek su vidaus oponentais.

Dėl ko tiek pastangų?


68 straipsnis Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė Seime priklauso Seimo nariams, Respublikos Prezidentui ir Vyriausybei.

Įstatymų leidybos iniciatyvos teisę turi taip pat Lietuvos Respublikos piliečiai. 50 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, gali teikti Seimui įstatymo projektą, ir jį Seimas privalo svarstyti.


Dėl ko tiek pastangų?


Ar nė vienas Seimo narys nepateikė ir nebesugeba pateikti tokių kalbos įstatymo pataisų?  

...

Naudojuos paieška...

Įstatymų leidybos iniciatyvos teisę turi taip pat Lietuvos Respublikos piliečiai. 50 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, gali teikti Seimui įstatymo projektą, ir jį Seimas privalo svarstyti.

O prie ko čia VRK?


Seimas jau išrinktas.

,
Įstatymų leidybos iniciatyvos teisę turi taip pat Lietuvos Respublikos piliečiai. 50 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, gali teikti Seimui įstatymo projektą, ir jį Seimas privalo svarstyti.

Ar gali neleist teikti Seimui įstatymo projektą, kurį Semas privalo svarstyti? 


2015-09-02

Pabėgėliai ant bėgių

Pabėgiai guli po bėgiais.
Pabėgėliai, įsitaisę ant bėgių, vedančių landon (tunelin) Landynėn, Kale mieste, nepraleido kelių traukinių.
 
Kaliniai Lietuvos kalėjimuose skelbia nevalgymo akciją, kurią jie vadina bado streiku (taip sakė Elertė "Klasikos" radijas).

Seklių gaujos (taip vadina "Manheteno rytas"), kurią kadaise, kaip viešai skelbiama, organizavo to laikmečio Lietuvos teisėja, teisme - staigmenos.

Dalies lenkiškųjų mokyklų Lietuvoje mokiniai, protestuodami dėl švietimo nuostatų, šiandien neateis į mokyklas ir vietoje pamokų dalyvaus mišiose Aušros Vartų koplyčioje, kuri yra Ašmenų vartuose.

2015-09-01

Chef-d'oeuvre


chef (n.) 
"head cook," 1830, from French chef, short for chef de cuisine, literally "head of the kitchen," from Old French chief "leader, ruler, head" (see chief (n.)).
oeuvre (n.)
"a work," especially a work of literature, also "the body of work produced by an artist," 1875, from French oeuvre "work" (12c.), from Latin opera (see opus).

Na...

Markets | Tue Sep 1, 2015 6:11am EDT Related: IMF
IMF's Lagarde sees weaker than expected global economic growth
JAKARTA | BY EVELINE DANUBRATA

Global economic growth is likely to be weaker than earlier expected, the head of the International Monetary Fund said on Tuesday, due to a slower recovery in advanced economies and a further slowdown in emerging nations.

IMF Managing Director Christine Lagarde also warned emerging economies like Indonesia to "be vigilant for spillovers" from China's slowdown, tighter global financial conditions, and the prospects of a U.S. interest rate hike.

"Overall, we expect global growth to remain moderate and likely weaker than we anticipated last July," Lagarde told university students at the start of a two-day visit to Indonesia's capital.

The IMF in July forecast global growth at 3.3 percent this year, slightly below last year's 3.4 percent.

Lagarde said China's economy was slowing, although not sharply or unexpectedly, as it adjusts to a new growth model.

"The transition to a more market-based economy and the unwinding of risks built up in recent years is complex and could well be somewhat bumpy," she said.

"That said, the authorities have the policy tools and financial buffers to manage this transition."

Lagarde, who is visiting Indonesia for the first time in three years, said Southeast Asia's largest economy had the "right tools to actually react" to the global volatility.

"You have very sound public finances with overall government debt in the range of twenty-ish percent relative to GDP, you have a relatively small deficit," she said before meeting with Indonesian President Joko Widodo.
TVF vadovė prognozuoja silpnesnį pasaulio ekonomikos augimą
lrytas.lt
2015-09-01

Antradienį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde pareiškė, kad pasaulinė ekonomika greičiausiai augs mažiau, nei buvo tikėtasi. Anot pareigūnės, lėčiau atsigaus išsivysčiusios ekonomikos, o besivystančiose rinkose ir toliau bus registruojamas nuosmukis. Apie tai praneša „Reuters“.

C. Lagarde taip pat įspėjo besivystančias ekonomikas, kaip Indoneziją, „akylai stebėti“ galimą nuosmukio Kinijoje poveikį, sudėtingesnes sąlygas pasaulio finansų rinkose ir galimybes, kad JAV bazinės palūkanų normos bus padidintos.

„Apskritai tikimės, kad pasaulio ekonomikos augimo tempai išliks vidutiniai, tačiau greičiausiai mažesni, nei tikėjomės praėjusią liepą“, – kalbėjo TVF vadovė, viešėdama Indonezijoje.

Šių metų liepą buvo prognozuojama, kad 2015 metais pasaulio ūkio plėtra sudarys 3,3 proc., t. y. kiek mažiau nei praėjusiais metais (3,4 proc.).

Anot C. Lagarde, Kinijos ekonomika lėtėja, tačiau ne itin staigiai ar netikėtai – ūkis prisitaiko prie naujo augimo modelio.

„Perėjimas prie daugiau į rinką orientuotos ekonomikos yra sudėtingas, kaip ir per kelis praėjusius metus susidariusių grėsmių naikinimas, – visa tai sudėtinga, todėl gali vykti ne visai sklandžiai“, – pabrėžia C. Lagarde.

šedèvras sm. (2) DŽ, NdŽ, TrpŽ, šedẽvras (2) KŽ
1. pavyzdinis, tobulas kūrinys; meno pažiba: Nėries poema „Eglė žalčių karalienė“ yra tikras lietuvių poezijos šedevras rš. Literatūra susideda ne vien iš šedevrų sp.
2. viduramžių cechuose – gaminys, kurį pameistrys pristatydavo meistro vardui gauti.

Štai koks.

Rugsėjo 1-oji 2015

Tai buvo karščiausia mokslo metų pradžia per visą Lietuvos orų matavimo istoriją. Lietuvos pietiniuose rajonuose oro temperatūra šoktelėjo lyg vidurvasarį – net iki 33 laipsnių karščio.
Malonu matyti tokias pačias, kaip mano studijų laikais, Vilniaus universiteto studentų kepuraites.

Gal ir šitos
pasikeis?

Rugsėjo 1-ąją į mokyklą ateis tūkstančiu pirmokų daugiau nei pernai – per 29 tūkstančius. Šiemet pirmokų bus daugiau, negu jas baigs abiturientų.
Abiturientų, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo daugiau kaip 3 tūkstančiais: nuo 30,5 tūkst. iki 27 tūkst.

Mažėja ir bendras mokinių skaičius: jų mokysis 13 tūkst. mažiau nei pernai, arba 330 tūkst.

 Mokyklų ir mokytojų skaičius išlieka panašus kaip pernai: apie 33 tūkst. mokytojų ir apie 1200 mokyklų.

Trimis tūkstančiais mažėja ir studentų aukštosiose mokyklose: studijuos apie 135 tūkst.  studentų (pernai 138 tūkst.).

Netikiu.