2014-05-17

May 17, 2014

Virš galvos sparčiai Nepriklausomoje Lietuvoje augančiuose Rastinėnuose prakaukė 4 NATO naikintuvai, kaimynas jiems pamojo, o man paaiškino, kad šiandien - Kariuomenės šventė.

Tie 4 kaukliai dar dusyk, grįžę ir anapus Neries apsisukę, pralėkė virš mūsų Vilniaus link, ketvirtuoju gi kaukimu, praretinę savo rikiuotę, nutolo šiaurėn, Šiaulių link.

Betgi Kariuomenės diena - lapkričio 23-oji...

Pasirodo, Vilniuje po trejų metų pertraukos vyko Kariuomenės ir visuomenės diena.

Sutapk gi.

May 17, 2012.

May 17, 2013.

May 17, 2014.


Šiandien Simono Daukanto aikštėje buvo paminėtos antrosios Garliavos antpuolio metinės.

Apipavidalintojas šio minėjimo nepastebėjo, jis toje pačioje aikštėje šiandien pastebėjo kitką


Pakeitę vardą/pavardę, iš Lietuvos išvežė ne juos, Lietuvos gėjų lygos atstovus ir kitus žmogaus teisių aktyvistus, o Garliavos mergaitę - mat, ne jiems, o jai čia likti buvo pavojinga.

Į gėjų vaivorykštės vėliavą iškėlusią rezidenciją Turniškėse buvo kviečiami Lietuvos politikai, visuomenės veikėjai, LGBT aktyvistai.


Austrijos, Belgijos, Čekijos, Italijos, Suomijos, Niderlandų, Norvegijos, Ispanijos, Švedijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, JAVir Kanados ambasadoriai siekė atkreipti dėmesį į būtinybę vienyti jėgas užtikrinant žmogaus teises visiems.Tai va kokia danga atsitiko Vilniuje, po 3 metų pertraukos.

Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną yra kilusi iš tarpukario Lietuvos, šios šventės paprastai vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje ši šventė atgaivinta 1993 metais Vilniuje. 2009 m. ji persikėlė į Kauną, 2012 m. šventė surengta Šiauliuose, kur šventės svečiai stebėjo ne tik karių pasirodymus, bet ir tarptautinį aviacijos šou. Pernai šventė pirmą kartą vyko Klaipėdoje, kur visuomenė buvo pakviesta susipažinti su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis.

2012 05 26 - ne trečias gegužės savaitgalįs.

P.S. Tie, kas užtaisė Sausio 13-ją, norėjo įvaryti stiprų pleištą tarp lietuvių ir rusų.

Jiems - Senieji Naujieji Metai, mums - kraujas.

O paminklui statyti geriausiai tiko Chatynė.

O Litvinenkai nuodyti labiausiai pritiko polonijus.

O Lenkijos lėktuvui - Rusijos žemė.


O Kūjevo Nepriklausomybės Aikštei - Maidano vardas. 

Atitinkam kriterijus

Pasirodo, jau nuo balandžio aišku, kad euras kišenėje – juk visi Mastrichto rodikliai įveikti.
Toje kriterijus atitinkančioje Lietuvoje iš gamyklų dingsta darbininkai.

Nors ekonomika ir eksportas auga, šalies pramonė per metus prarado kone 18 tūkst. darbuotojų. Analitikai įspėjo (spėjo?), kad prekybos apribojimų pirmieji neatlaikė gamyba užsiimantys smulkieji ir vidutiniai verslininkai.

Kokie dar prekybos apribojimai Europos Sąjungoje?

Anot Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento analitiko Aleksandro Izgorodino (mano studentas - linkėjimai, Aleksandrai!), darbuotojus pirmiausia atleidžia smulkiosios ir vidutinės įmonės, kurios greičiausiai reaguoja į įvairius importo į Rusiją apribojimus.

Kas apribojo? 

Kretingos verslininkas J.Karnauskas turi ir kitą paaiškinimą, kodėl pramonėje mažėja darbuotojų. Jis dirba naujai įsteigtoje baldų įmonėje, kuriai reikia naujų specialistų. Tačiau jų rasti neįmanoma.

„Padavėme skelbimą į vietos laikraštį, kad ieškome keturių žmonių. Per dvi savaites nesulaukėme nė vieno skambučio. 

Čia jau nėra kam dirbti, nes visi išvažiavo į Norvegiją“, – skundėsi pašnekovas.Betgi kokia išvystyta pramonė kriterijus atitinkančioje Lietuvoje, turinčioje pustrečio milijono rinkėjų!

Pavyzdžiui, pirmąjį šių metų ketvirtį pramonėje dirbo 220 tūkstančių žmonių. Pernai tuo pat metu – beveik 238 tūkstančiai, užpernai – 231 tūkstantis.

Kas beveik dešimtas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkėjas dirba pramonėj!


Pašalpų gavėjų gretos retėja. Šiemet šalyje jų sumažėjo penktadaliu, o kai kuriose savivaldybėse – trečdaliu arba net perpus. Mat nuo sausio savivaldybėms leista pačioms spręsti, kam priklauso pašalpa.

Kiek tų pašalpų gavėjų?

Va, rašo, Vilniuje būta palei 50 tūkstančių.

Va, kas penktas Lietuvos gyventojas gyveno  žemiau skurdo rizikos ribos.

Tų kas penktų žemiau skurdo rizikos ribos gyvenančių nuo 3 milijonų surašyme surašytų Lietuvos piliečių/gyventojų būtų 600 tūkstančių, o nuo, anot pletkų, 2 milijonų Lietuvoj belikusių - 400 tūkstančių.

Bet...

Vis mažiau žmonių įrodinėja, kad jiems socialinė pašalpa yra reikalinga. Dauguma jos atsisako savo noru, rašo „Lietuvos rytas“.

Įsivaizduojat: darbininkų sumažėjo veik dešimtadaliu, pašalpų gavėjų - penktadaliu!

Kur jie visi prapuolė? 

Kas įvyko?

Įvyko gi...

Ekonominis stebuklas!zonos kriterijus atitinkam. Juk  A.Butkevičius susitarė.

Paradoksalu, bet kai kurie mūsų visuomenės sluoksniai vis dar gana palankiai vertina sovietinį laikotarpį. Ir jų neįtikina politinio elito kalbėjimas, kad tai buvęs pilkas, neįdomus, liūdnas laikas: pramonėje dirbo trečdalis respublikos gyventojų.

Milijonas su kaupu, taip išeina.


Nei tau airijų, nei norvegijų...

Nykuva.

Jei buvo milijonas, o dabar yra 220 tūkstančių, ką dabar veikia 800 tūkstančių buvusių pramonės darbininkų?

O kur mūsų ex-kolūkiečiai/valstiečiai?

Per 20 metų dirbančiųjų žemės ūkyje skaičius sumažėjo daugiau negu dvigubai, o 2010 metais, palyginti su 2005-aisiais, užimtųjų žemės ūkyje skaičius sumažėjo nuo 173,6 iki 143,4 tūkstančio.

220 + 144 = 364 tūkstančio.

Ką likusieji daugiau negu pustrečio milijono lietuvių veikia kriterijus atitinkančioje Lietuvoje

Na, ne pustrečio milijono, o tik 2/3 milijono - juk dirbančiųjų Lietuvoje - tik milijonas.


Appsolutely everything?

3 milijonai surašytų lietuvių - 1 milijonas Lietuvoje dirbančių lietuvių = 2 milijonai lietuvių.

Ką tie 2 milijonai lietuvių veikia Mastrichto kriterijus atitinkančioje Lietuvoje?

Į Prezidento rinkimus vaikšto, už Dalią Grybauskaitę balsuoti?

Juk rinkėjų - pustrečio milijono, o į I turą atėjo daugiau negu 50% .

Jeigu visi visi Lietuvos dirbantieji būtų atėję - tik 40% balsavusių tebūtų buvę... 

Gal ir vaikšto, senoliai: pensininkų - beveik milijonas, ai ne - tik 600 tūkstančių, o nedirbančių - tik apie 540 tūkstančių.

Mokinių - 373,9 tūkstančių; jie gal dar nelabai vaikšto balsuoti, na, dar universitetų studentų kiek virš 100 tūkstančių, iš viso - gal 150 tūkstančių.

Na va, dar 180 tūkstančių bedarbių - daugiau negu Mastrichto kriterijus atitinkančios Lietuvos žemės ūkyje (nebeužauginančiam pakankamai bulvių, daržovių ir kiaulių) dirbančiųjų ir beveik tiek, kiek Lietuvos pramonėj yra darbininkų.

Taigi, tokie mes 3 milijonai.

Bandau suskaičiuot:

1000 tūkst. dirbančiųjų + 540 tūkst. nedirbančių pensininkų + 370 tūkst. moksleivių + 180 tūkst. ikimokyklinukų + 150 tūkst. studentų + 180 tūkst. bedarbių  = 2 420 tūkst.


Na, nemoku skaičiuot...

Rinkėjų tai daugiau yra...

Apklausos duomenimis, šiuo metu dirba arba šiais mokslo metais yra dirbę 40 proc. bakalauro ir 70 proc. magistro pakopos studentų

Tai dar kelios dešimtys tūkstančių dusyk įskaičiuota...

Patriarchai emigravo

Vincas Kudirka (1858 m. gruodžio 31 d.  – 1899 m. lapkričio 16 d. ) – Lietuvos gydytojas, prozininkas, poetas, publicistas, kritikas, vertėjas, varpininkas, laikraščio „Varpas“ redaktorius, vienas iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų, Lietuvos himno autorius.

Čia jis, nulipęs nuo 25 litų Lietuvos banko notos, krapšto nosį britų sargybiniui.

Mažesnis mūsų Vincas KudirkaGrašių Britanijos sargybinį, bet ne bailys, tikras lietuvis.


Simonas Daukantas (1793 m. spalio 26 d.  – 1864 m. gruodžio 6 d. ) – Lietuvos istorikas, rašytojas ir švietėjas, vienas iš pirmųjų tautinio atgimimo ideologų.

Čia jis, nušokęs nuo 100 litų Lietuvos banko notos, bėga nuo bulių Pamplonoje.


Steponas Darius su Stasiu Girėnu, lėktuvu „Lituanica“ perskridę Atlantą, 1933 m. liepos 17 d. neaiškiomis aplinkybėmis žuvo Vokietijoje, iki galutinio tikslo (Kauno) belikus mažiau kaip dešimtadaliui kelio.

Čia jie, nulipę nuo 10 litų Lietuvos banko notos, nusipaveikslavo Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartale, už jų lange matyti pusnuogė moteris.Įmonės „TransferGo“, kuri ir reklamuojama stenduose, vadovas Daumantas Dvilinskas tvirtino, kad tokia jų reklama vaizduoja ne ką kitą, o tik pagarbą tautos patriarchams bei atsisveikinimą su mūsų nacionaline valiuta.

Look: TransferGo Ltd (GB), kairiajame viršutiniame kampe.

Tai negi LT?

Keistu būdu besireklamuojančios įmonės vadovas D.Dvilinskas teigė, kad, jo žiniomis, reklamos agentūra „Milk“ naudoti atvaizdus iš Lietuvos banko teisę gavo.

Ne reklamos agentūra „Milk“, o Milk Agency, UAB.

English.

Because.

Of course... 

O ką patriarchams daryt Tarybų Nepriklausomoj Suverenioj Lietuvos Respublikoj ES sudėtyje, kai šitaip?

E migravo.

P.S. Lietuviškų ilgųjų, kapų šalies patriarchus paišyti ant banko notų - jau jų išniekinimas.

Bet moneymasteriams tai įprasta.

In order to finance the war, President Lincoln approached the banksters. They wanted usury of 28% which Lincoln refused to pay. In order to circumvent the banksters he issued $450,000,000 in GREENBACKS or U.S. Notes

These GREENBACKS were non usury paying notes and were backed by the credit of the nation.

On April 15, 1865, he fell a victim to the leaden bullet of the assassin John Wilkes Booth — another tool of the moneylenders!!

Slavery.

...

Filharmoniška harmonizacija


Lietuvos rinkėjai gegužės 25-tą rinks 11 Europos Parlamento narių:

Lietuva ir kitos Europos šalys renka Europos Parlamentą

Šiandien jų turime 12:

EP NARIAI IŠ LIETUVOS
Pasigendu politikų paaiškinimų, kodėl šitaip ir - kas toliau?

Šįryt “Laisvosios bangos” radijas kalbino Lietuvos esperantininkų sąjungos atstovą/vadovą P.Jegorovą, aiškinusį, kad ES valdžia vis mažiau savo dokumentų išverčia - palieka juos angliškai rašytus. Vadinasi, plačiajai visuomenei neįskaitomus, t.y., neprieinamus.

Ta proga: kas iš mūsų skaitė 6000 puslapių sutartįkurios kiekvienas taškas bei kablelis, pasak euroderybininko p. Auštrevičiaus, yra labai svarbus, kuri versta 4-5 mėnesius, o sutarties vertimas praturtino teisės terminiją, nes teko sugalvoti naujų sąvokų?
Kuria mūsų Seimo nariai, VRK, KT, Vyriausybė vis remiasi.
Aš neskaičiau.
O kad ir būčiau skaitęs, ar būčiau nepaklydęs vertėjų praturtintoje teisės terminijoje?
O ar jie patys nepaklydo?

Šitos turtingos, be praturtinimo lietuviškai neišverčiamos, Teisės Teismas, suprantama, ne čia, o ten - Centre.
Tąsyk suprantama, kodėl abudu likę pretendentai paprezidentauti - ano, sovietinio, centriuko, Centro tarnų, patirtį turintys:
Z.Balčytis: 1978–1984 m. LLKJS darbuotojas. 1984–1989 m. LSSR filharmonijos direktoriaus pavaduotojas. 1989–1991 m. Lietuvos profesinių sąjungų reikalų valdytojas ir mokymo centro direktorius (Wikipedia)
D.Grybauskaitė: 1975–1976 m. LTSR valstybinės filharmonijos Kadrų skyriaus inspektorė, 1976–1983 m. Leningrado kailių fabriko „Rot-Front“ darbininkė, laborantė, nuo 1983 m. Lietuvos TSR mokslų akademijos atsakingoji sekretorė, 1983-84 m.- Vilniaus aukštosios partinės mokyklos Žemės ūkio kabineto vedėja, 1985–1990 m. birželio mėn. – Politinės ekonomijos katedros dėstytoja (Wikipedia).
Filharmonija gal abudu LTSR/LSSR kandidatus harmonizavo:)

1983 m. Leningrado kailių fabriko „Rot-Front“ darbininkė, laborantė, nuo 1983 m. Lietuvos TSR mokslų akademijos atsakingoji sekretorė - koks šuolis:)
Aš pats 1977-2000 m.m. dirbau toje LTSR/LSSR, vėliau LR Mokslų Akademijoje, Matematikos ir informatikos institute - nepamenu jokios atsakingosios sekretorės/iaus - nei D.Grybauskaitės, nei kitos/kito, nes neteko girdėti tokias pareigas esant .
Beje, ir tą patį Leningrado A. Ždanovo universitetą baigiau, kaip D.Grybauskaitė, tik 5 metais anksčiau, 1977-tais, tik kailių fabrike nedirbau - mat, 1973-iais už gerą mokymąsi Vilniaus valstybinis V.Kapsuko vardo universitetas po antro kurso mus, šešis matematikos studentus, pasiuntė Leningrado A. Ždanovo universitetan naują Lietuvoje matematikos šaką vystyt.
 
Gal dėl to kailių fabriko nebuvimo mūsų biografijose grįžę nė vienas iš šešerių netapome Lietuvos TSR mokslų akademijos atsakinguoju sekretorium:)
Nors dabar vienas iš šešerių - bene antrasis asmuo visiškai sumenkusios Lietuvos Respublikos Mokslų Akademijos patalpose įsikūrusioje Lietuvos Mokslo Taryboje.

Tą patį 1983 m. karjeros šuolį iš Leningrado kailių fabriko „Rot-Front“ darbininkės, laborantės pareigų į Lietuvos TSR mokslų akademijos atsakingosios sekretorės pareigas mūsų prezidentė skelbia oficialiai:  Ta pačia proga: nepakeičiamojo per daugiau negu 2 dešimtmečius VRK pirmininko Zenono Vaigausko biografija ką tik, prieš kelis mėnesius tapo prieinama (anksčiau daugsyk ieškojau, nerasdavau):

Z.Vaigauskas: 1977–1985 m. dirbo administracinį darbą Lietuvos respublikiniame studentų statybos būrių štabe, nuo 1978 m. LLKJS CK sekretoriate. 1985–1987 m. Vilniaus aukštosios partinės mokyklos klausytojas, 1987–1988 m. dėstytojas. Nuo 1988 m. Visuomeninių mokslų akademijos prie SSKP CK aspirantas. 1991 m. filosofijos mokslų daktaras. 

1991–1994 m. Lietuvos demokratinės darbo partijos sekretoriato konsultantas. 

1993–1994 m. prezidento Algirdo Brazausko vyresnysis referentas valstybės ir teisės klausimais. 1992–1994 m. dirbo Seimo pirmininko sekretoriate. 1992–1994 m. Vyriausiosios rinkimų komisijos narys, nuo 1994 m. pirmininkas.  1996, 2000, 2004, 2008 ir 2012 m. LR Seimo pakartotinai buvo skiriamas VRK pirmininku.


Wikipedia randa tokius Vaigauskus:


Va dar vienas:


Z.Vaigauskas 1991-jų liepos mėn. apgynė disertaciją:


Apgynė toje pačioje Visuomeninių mokslų akademijoje prie TSKP Centro Komiteto, kurioje mokslų daktare 3 metais anksčiau, 1988-tais, tapo Dalia Grybauskaitė. 

Jos mokslinių tyrimų tema: 
“Visuomeninės ir asmeninės nuosavybės tarpusavio ryšys asmeninio pasodybinio ūkio funkcionavime” (Взаимосвязь общественной и личной собственности в функционировании личного подсобного хозяйства : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата экономических наук : 08.00.01 - политическая экономия / Грибаускайте Даля Поликарпо ; Москва : [Академия общественных наук при ЦК КПСС], 1988).
Vyresnieji pamena - kolūkiečiai turėjo 60 arų sklypelį; tas sklypelis ir buvo būsimosios Eurokomisarės beigi Prezidentės mokslinių tyrimų objektas.

Visa tai surašiau siekdamas aiškumo; aiškumas padeda apsispręsti.

O apsispręsti reikia, ir ne tik II-me Prezidento rinkimų ture bei 11-kos vietoj 12-kos rinkimuose.


2014-05-16

Civilizacijos desertas

Cha!

Necivilizacija...
desert (n.1) 
"wasteland," early 13c., from Old French desert (12c.) "desert, wilderness, wasteland; destruction, ruin," from Late Latin desertum (source of Italian diserto, Old Provençal dezert, Spanish desierto), literally "thing abandoned" (used in Vulgate to translate "wilderness"), noun use of neuter past participle of Latin deserere "forsake" (see desert (v.)).

Sense of "waterless, treeless region" was in Middle English and gradually became the main meaning. Commonly spelled desart in 18c., which is not etymological but at least avoids confusion with the other two senses of the word. Classical Latin indicated this idea with deserta, plural of desertus.
 
desert (n.2) 
"suitable reward or punishment" (now usually plural and with just), c.1300, from Old French deserte, noun use of past participle of deservir "be worthy to have," ultimately from Latin deservire "serve well" (see deserve).

Devils And Deserts
No, no, no... 

Two "s"!

dessert (n.)
c.1600, from Middle French dessert (mid-16c.) "last course," literally "removal of what has been served," from desservir "clear the table," literally "un-serve," from des- "remove, undo" (see dis-) + Old French servir "to serve" (see serve (v.)).
Yes, yes....

Like two "r" in "correlation"...

Už mūsų - Žvėrynas!

Į gynybą!

Tiktai Dalia apgins!

mūsų - Žvėrynas, o ten - Aukščiausias valstybės pareigūnas!

Negi mes Kreivąjį Krivių Miestą ginsim?

Ką juos, senolius, gint - palūkaninius pingančius pinigus, jais matuojamo pelno labui mus verčiančius pasaulį versti dykuma, juk ne jie išrado.

Civilizacijos desertas!

Mes dabar - su civilizatoriais!

O ekonomika yra mokslas.

O abudu likę kandidatai yra ekonomistai.

2014-05-14

Ką tai reiškia?

Ir brolio sūnui, ne tik man, Lietuvos Respublikos prokuratūra nerodo, kaip 2013 metų Vasario 16-ją žuvo Kęstutis Paliokas ir dar du Lietuvos Respublikos piliečiai ir kaip prokuratūra tyrė jų žūtį.
 

Ir man, ir brolio sūnui prokuratūra paaiškino, kad nesame nukentėję:

Pastaba. Parsisiųsdintos dokumentų kopijos gerai įskaitomos.
2014-05-13

1984

133. Sulaukėm 2014-05-13 11:05 IP: 78.60.250.245
Demokratija veda į pogrindžio laikus.

134. Vanga v 2.0 2014-05-13 11:05 IP: 87.247.90.72
Panasu kad Stalinas su melynu kostiumeliu dabaige laisva spauda,liko tik L.rytas,Delfi ir 15 minuciu kurie raso tai ko reikia valdziai...

139. 1984 2014-05-13 11:08 IP: 88.118.185.211
Ei, džiūgaujantys kvailai! Supraskite pagaliau, juk tai SUSIDOROJIMAS SU SPAUDOS LAISVE!

Gog and MagogMagog (en hébreu מגוג, en grec Μαγώγ) est un nom qui apparaît 5 fois dans la Bible et 2 fois dans le Coran.


Magog (/ˈmɡɔːɡ/; Hebrew מגוג [maˈɡoɡ], Greek Μαγωγ) is the second of the seven sons of Japheth mentioned in the Table of Nations in Genesis 10. It may represent Hebrew for "from Gog", though this is far from certain.

Magog is often associated with apocalyptic traditions, mainly in connection with Ezekiel 38 and 39 which mentions "Gog of the land of Magog, the chief prince of Meshech and Tubal" (Ezek 38:2 NIV); on the basis of this mention, "Gog and Magog" over time became associated with each other as a pair.

In the New Testament, this pairing is found in the Book of Revelation 20:8, in which instance they may merely be metaphors for archetypical enemies of God.

Magog's appearance in the Quran and other Islamic sources is chiefly due to his apocalyptic renown as part of the pairing of Gog and Magog (Arabic: Yajuj Majuj). In sura Al-Kahf ("The Cave", 18:83–98) of the Quran (early 7th century AD), an individual called Dhul-Qarnayn ("The Two-horned One",

often taken as Alexander the Great)

 journeys to a distant land in a pass between two mountains where he finds people who are suffering from the mischief of Gog and Magog. Dhul-Qarnayn then makes a wall of copper and iron to keep Gog and Magog out, but warns that it will be removed in the Last Age. In sura 21, Al-Anbiyā (The Prophets), the wall is mentioned again: there Allah tells his Prophet (Mohammed) that there is a "prohibition upon [the people of] a city which We have destroyed that they will [ever] return, until [the dam of] Gog and Magog has been opened and thou shall see them, from every higher ground, descending." According to Islamic tradition (in Saḥīḥ al-Bukhāri), Gog and Magog are human beings, and the city mentioned in sura 21 is Jerusalem.

 Nieko bendro su goga, demagogu, ir, žinoma, sinagoga...