2011-11-18

Generalized Ponzi scheme

Carlo Pietro Giovanni Guglielmo Tebaldo Ponzi.


Piramidžių statytojas.

Vertybinių popierių biržos tobulintojas, galima sakyti.

Kai tų popierių suminė vertė baigtinė, piramidė greitai žlunga.

Apibendrintos, patobulintos Ponzi schemos išradėjai daro vis naujus ir naujus popierius.

Tokios piramidės statyba gali tęstis ilgai.

Šitai mums, kaipo mulkiams, patinka.

Na, nes mus mulkina.

Tarkim.

Bet ar jie mūsų neapgaudinėja?

Dar viena mums įdomi detalė senajame antikos pasaulyje - vieša atskaitomybė, būdinga ir senovės Graikijai, ir Romai.

Atėnuose šventyklų, bankų, valstybės įstaigų ataskaitos buvo rašomos marmurinėse, medinėse ar bronzinėse lentose (įrėžiant ar užrašant dažais) ir išstatomos susibūrimų vietose, šventyklų kiemuose, pakelėse.

Pasak Herodoto, Cheopso piramidės sienoje buvo surašyta, kiek česnakų, ridikėlių, svogūnų ir kitų produktų buvo išduota stačiusiems piramidę žmonėms.

O kaip dabar, ar tikrinam Apibendrintųjų Ponzi Piramidžių statytojus?

5. Kas matė ECB vertybinius popierius?
2011-11-18 22:05IP: 80.240.9.72
S.Ignatjevas pridūrė, kad kol kas nesuprantama, ar periferinių Europos šalių vertybinius popierius išpirks Europos centrinis bankas tiesiogiai ar iš fondo, kuris bus supirkęs Europos šalių obligacijas.

Kokie niekai.

V.Vasiliauskas: „Banke „Snoras“ trūkstamų vertybinių popierių vertė – daugiau nei 1 mlrd. litų“.

Kažkas iš užsienio (ne iš Rusijos kartais?) jam taip pranešė.

Ir nacionalizavo "Snorą".

O ECB popierius kas nors žiūrėjo?

O jeigu jų irgi trūksta?


A?

Gal koks gudruolis iš ECB, panašus į tokį, su kokiu mūsų Premjeras norėtų pasibylinėti, nugvelbė kelis iš tų slaptai supirktų (griežtai apskaitomų, suprantama) ECB vertybinių popierių, pardavė, įkeitė ar užstatė juos ir nusipirko jachtą, pilį ir Bugatti?


Arba, kaip apie save pasakojo vienas futbolistas, dalį gautų pinigų išleido vynui ir moterims, o likusius iššvaistė?

Ar nereikėtų pasižiūrėti?

Juk nė sykio nežiūrėta.

2011-11-17

¡Viva Lituania Socialista!

Ne?

Tarybiniais metais reikėjo gauti taloną, paskyrą, fondus, reikėjo pažinčių.

Dabar reikia gauti pigų kreditą, Europos paramą, leidimus, parašus, kaipgi be pažinčių?

Apsirikom.

Kokia laisvoji rinka?

(nacional)Socializmas - tvirta ranka.

Italijoje – S.Berlusconi eros pabaiga ir jį pakeisiančio gerą reputaciją turinčio M.Monti įžengimas (?) į politinę sceną. Graikijoje – dar neseniai sunkiai įsivaizduojamas rimto (kam šis žodis čia?) ekonomisto L.Papademo vadovaujamos vyriausybės formavimas.

1. Finansų taško G anatomija 14:27 11-15 IP: 84.15.181.142
G20 - Dvidešimties finansų ministrų ir Centrinių bankų valdytojų grupė. Sukurta 1999 metais Berlyne. Iki 2008 metų nieko tokio neveikė, reguliariai nesusitikinėjo. Į G20 susitikimus premjerus ir kitus politikus - pinigų valdytojų tarnus - imta kviesti 2008 metais, kai FINANSININKAI PRISIDIRBO, worldwide. Šitas G kadaise buvo gerokai mažesnis, jį išplėtė tam, kad permestų atsakomybę mažiams. Kol buvo finansiškai smagu (G: )), dalintis nenorėjo. Pelnas juk privatizuojamas, sakant, o atsakomybė, žinia, socializuojama. Prisiminkim G7. The G7 (also known as the G-7) is the meeting of the finance ministers from a group of seven industrialized nations. It was formed in 1975 as the Group of Six: France, West Germany, Italy, Japan, United Kingdom, and United States. The following year, Canada was invited to join. Po 22 metų ir Russia was invited: In 1997, the group added Russia, thus becoming the G8. Dabar jau G20 pasidarė. Tai va ir pasakėčios moralė: nuo Pasaulinės Finansų Krizės, nuo 2008 metų, kalti, pasirodo, yra politikai, o ne finansų valdytojai, dorai darantys pinigą iš oro ir mums visiems skolinantys; o visų kalčiausi esam mes, kam juos (politikus, kurie, savo ruožtu, tokią finansinę tvarką įteisino) išsirinkom. Atseit, demokratijos gal jau gana, tvirtos rankos ir juodo diržo gal reikia kvailai liaudžiai? "Net trys iš keturių Graikijos gyventojų teigia pasitikintys PASKIRTUOJU premjeru" . Jau spėjo pasisakyt apie 8 milijonus graikų? Kad PASKIRTI reikia, geriausiai tai - KOMISARĄ? O kas pas mus ant Lietuvos daros? Apsidairykim. Prie Nemuno kitas aušta jau rytas? Google: Russian Revolution (aka: Bolshevik Revolution) Truth Control. Google: Google: Wall Street and The Bolshevik Revolution.

Trečiadienį Vyriausybė paskelbė precedento neturintį sprendimą – iš akcininkų atėmė „Snoro“ banką. Premjeras Andrius Kubilius, finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pranešė, kad Vyriausybė perima „Snoro“ akcijas, jau nušalinti banko vadovai, vietoj kurių parinktas laikinasis administratorius užsienietis – Saimonas Friklis (Simon Freakley), tarptautinės konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper LLP“ vyresnysis partneris, paskirtas vykdyti banko „Snoras“ stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos vadovų funkcijas, kuris kitą dieną paskelbė, kad bankas „Snoras“ yra valdomas laikinosios administracijos ir nėra nemokus.

Kubilių maфija ... tsss...

:(

Jei prireikia teismo, privalai turėti galimybę veikti Kaimanų ar Mergelių salose, kur laikomi fondai, nors pačios kompanijos gali būti įsikūrusios Europoje ar JAV.

LLP!

Naujokams nedrąsu.

Suprantama.


Iškalbingos nuotraukos.

Drąsiau, draugai!

Mūsų liaudis kantri, построит социализм и американского образца.

Ar ne?

2011-11-16

Turniškės

Biudžetas – su tįstančiu minusu.

Pamanykit!

35. linelis 2011-11-15 11:30IP: 84.50.142.252
Prasau, paaiskinkite, kodel ESTAI padaro taip, kad nera biudzeto deficito, o LT-yra?

36. Blinda to 35. linelis 2011-11-15 11:44IP: 212.12.207.26
Estai-protestantai, viskas tuo pasakyta! Mes katalikai-vagys! Ieik i protestantu baznycia (kirke) ir pamatysi kur suo pakastas. Ten nera nei aukso nei brangakmeniu, nei sidabro! O pas katalikus, viskas auksu ziba. Kuo baznycia brangesne tuo tauta skurdesne! (Cia tik dalis tiesos. As tikejimo ne kaltinu)

38. Turniškės Blindai ir lineliui 2011-11-15 12:26IP: 84.15.183.59
Estai yra turniai; kas, kad neturi deficito - eurą įsivedė, tapar jiem reiks gelbėti Graikiją. Estijos indėlis į ESFS turėtų sudaryti apie 1,995 mlrd. eurų (6,89 mlrd. litų).


39. Haris Poteris juk įveikė Voldemortą 2011-11-15 12:28IP: 84.15.183.59
Kiekvienas normalus žmogus supranta, kaip Haris Poteris įveikė Voldemortą, tačiau kad EFSF ištrauks Europą iš krizės tėra pasaka;)

Biudžetas...

40. Mašna lietuviškai 2011-11-15 12:36IP: 84.15.185.35
Budget: early 15c., "leather pouch," from M.Fr. bougette, dim. of O.Fr. bouge "leather bag, wallet, pouch," from L. bulga "leather bag," of Gaulish origin (cf. O.Ir. bolg "bag," Bret. bolc'h "flax pod"), from PIE *bhelgh-

Belgai ne prie ko.

O gal prie ko?

Briukselis juk Belgijoj, ten ir mašną kemša (tuština(

41. Julius Janonis 2011-11-15 12:38IP: 84.15.184.97
Pasitrauk, nekliudyk!
Juk matai, kad kalu.
Man plepėt su tavim nėr kada.
Bepigu tau vėpsot, kad prikimšta mašna,
O aš galo sudurt negaliu su galu,
Nors kalu, dieną naktį kalu.

Kalk, turniau, tau niekas ir netrukdo, dargi pagroja.

Prum prum prum, prum prum prum, prum prum pum purrr ... rrrum.

Va tai tau...

Trūksta popierių.

Baisiai čia, kadaise trūko tualetinių popierių:(

Gal filmų nematė?

Daugiau pajamų statistiškai galima bus parodyti, jeigu bus sąmoningai vėluojama grąžinti PVM.


Pabodo tokia muzika.

Galėtų, mums, turniams, turniškiečiai ir smagiau pagrajinti.

Įsivaizduokit: jie visi - scenoj...

37. Dinamika 2011-11-15 12:14IP: 84.15.183.59
Padovanok Man Statistiką!

2011-11-15

Pravardės

1943 metų kovo 19 dieną Varezėje Šiaurės Italijoje gimęs M.Monti 1965-aisiais išvyko studijuoti Jeilio universitete Jungtinėse Valstijose, kur tuo metu dėstė Nobelio ekonomikos premijos laureatas Jamesas Tobinas.

Tas pats, kuris "pastebėjo, kad tam tikra infliacija yra tarytum tepalas, padedantis suktis darbo rinkos ratams.

Kodėl?

Priežastys daugiausia psichologinės: žmonės labai nemėgsta, kai mažėja jų nominalusis (pinigais išreikštas) darbo užmokestis."

Kairiosios pakraipos dienraštis „La Repubblica“ gyrė jo „rimtą charakterį“ ir „ramų būdą“.

Paklaustas apie maištavimą jaunystėje, jis prisipažino, kad iš tikrųjų nebuvo nė vieno tokio atvejo, ir sakė, kad tiesiog uoliai studijavo, mėgdavo važinėtis dviračiu ir nuolat per savo radiją klausydavosi užsienio naujienų.

Tačiau toks paprasto žmogaus įvaizdis ne visai dera tarptautiniam susikompromitavusio JAV bankininkystės giganto „Goldman Sachs“, kurį daugelis laiko blogiausių Volstrito ekscesų įsikūnijimu, patarėjui.

:(

M.Monti taip pat yra vadinamosios Bilderbergo grupės - politinių ir verslo lyderių tarptautinės asociacijos, kurią kritikai laiko uždara užkulisine lobistine grupe, valdančiojo komiteto narys.

M.Monti neturi darbo politiniame poste patirties, bet dirbdamas Briuselyje pelnė grėsmingo kovotojo su monopolijomis reputaciją.

Laikraštis „The Economist“ jį yra pavadinęs „Super Mario“. Šią pravardę paveldėjo dabartinis Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi.

Buvęs Italijos premjeras ir buvęs Europos Komisijos pirmininkas Romano Prodi interviu „La Repubblica“ suteikė jam savo „palaiminimą“: „Atėjo Monti laikas.“

3. Lietuvai gerai? 2011-11-14 12:59IP: 78.61.31.32
Gal si zmogu gerai pazista musu Prezidente, gal kartu buvo kolegos kai dirbo Briuselyje?

4. Super Mario & Plieninė Magnolija > 3 2011-11-14 13:28IP: 84.15.189.250
Laikraštis „The Economist“ Mario Monti yra pavadinęs „Super Mario“. Padėjėjai vadina jį mandagia, bet bauginančia figūra, kurią sunku suprasti. M.Monti yra pelnęs Kardinolo pravardę. „Labai mandagiais žodžiais jis gali pasiųsti tave inkvizicijai, jei mano, kad tai teisinga ir būtina“, - sakė vienas buvęs padėjėjas. "The Economist" mano, kad tokiomis sąlygomis dirbančiai ES Finansinio programavimo komisarei labiausiai tinka Plieninės Magnolijos vardas. Šis leidinys pripažįsta, kad D.Grybauskaitę gaubia paslapties šydas.

Yra panašumų.

Studijavo irgi, ekonomiją, politinę.

Dirbo sekretore.

Darė ką reikia.

Kažkas "palaimino".

Kovoja.

Turi paslapties šydą.

Jos bijo.

Pravardę jai davė tas pats "The Economist".

Gal ekonomika yra psichologijos atšaka?

Ar dar kitaip vadinasi?

Kas tokie žiniasklaidos dūdas pučia?

Kas tokie pravardėm viens kitą vadina?

?

"The Economist" straipsniai anoniminiai.

Vadinasi, Krikštatėvis nežinomas?

Gal ponas Organizatorius?

Kaip?

Graikijos valdžia irgi pasikeitė, dabar premjeras - Lucas Papademos, buvęs ECB viceprezidentas.

To paties ECB, kuris irgi nesiaiškina.

Kokia jo "The Economist" pravardė?

?

Residence: Maximos Mansion.

Tai negi Minimos...

O štai ir Daktaras Lemtis, Dr. Doom.

"The New York Times“ kūdikis.

Gali, turi, yra.

Netrukus euro zonos žaidimas bus baigtas.

Kadangi JAV prekyba su Europa deficitinė, dolerio zona, atvirkščiai, tvirta.

Kam tada taip jaudintis?

Ir Comrade Barack II nepatenkintas kažkodėl...

2011-11-14

Wicingas

ви́тязь
м.
Храбрый, доблестный воин (на Руси IX-XIII вв.).

ВИ́ТЯЗЬ, -я, м. В Древней Руси: отважный, доблестный воин.

ви́тязь

укр. ви́тязь, др.-русск. витязь, болг. ви́тез, сербохорв. ви̏те̑з, сербск.-цслав. витѩѕ|?|ь, словен. vȋtez, чеш. vítěz, слвц. vít'az, польск. zwyciężyć "победить", в.-луж. wićaz "герой", "крестьянин, арендатор". Следует также обратить внимание на ср.-в.-н. Witseze "rustici" (с XI в.) и ср.-лат. withasii "вид наследного воинского сословия всадников у гломачей в Мейсении"; ср. Маркварт, ниже. Др.-прусск. witing (с 1299 г.) "служилое дворянство", согласно Брюкнеру (AfslPh 20, 485; ZfslPh 2, 296; 6, 64), заимств. из польск.

Слав. *vitę,ʒь, несомненно, заимств. из герм. *víking-, др.-исл. víkingr. Стар. *vicęʒь могло дать в результате диссимиляции *vitęʒь (ср. ц в це́рковь, цата и др.); см. Уленбек, AfslPh 15, 492; Голуб 331; Стендер-Петерсен, ZfslPh 4, 44 и сл.; Шварц, ZfslPh 2, 105; Янко, WuS 1, 108 и сл.; Кнутссон, Palat. 66. Напротив, ошибочно Милевский (RS 10, 103). Англос. víking известно начиная с VIII в.; засвидетельствовано также фриз. witsing; см. Бьёркман, Sertum Philol. К. F. Johansson 6 и сл. Труднее определить путь заимствования. Сканд. этимология не объясняет распространения слова в сербохорв., а также -dzь при наличии варя́г, колбя́г, буря́г, вопреки Стендер-Петерсену (там же) и Янко (там же). Интерес представляет исследование Маркварта (Festschrift V. Thomsen 104) о тождестве англос. Wicingas с эрулами, которые предпринимали набеги начиная с III в. и лишь в VI в. были оттеснены датчанами. Наряду с этим возможно предположение (см. Шварц, ZfslPh 2, 105 и сл.), что слав. слово было распространено лангобардами или варнами. Герм. слово связано с др.-сакс. wîk "жилье", д.-в.-н. wîch – то же. Согласно Бьёркману, местом его первого появления был Litus Saxonum "Саксонский берег". Оно древнее эпохи викингов в собственном смысле слова (Фальк – Торп 1377). Рум. viteaz заимств. из слав., но не из укр. ввиду i (на месте у), вопреки Брюске (JIRSpr. 26, 44). Неубедительно объяснение слав. vit|e,ʒjr'| из др.-исл. hvítingr "светловолосый, знатный", которое сближается с англос. Wîtland "западная Самбия" у Вульфстана (см. Янко, WuS 1, 108 и сл.; Экблом, ZfslPh 16, 272 и сл.). Оно не учитывает распространения слова в в.-луж., сербохорв. и в Мекленбурге; ср. фам. Vitense. Попытки найти исконнославянское объяснение, которые имели место у Брюкнера (658 и сл.; AfslPh. 42, 139 и ZfslPh 6, 64; он считает, что это слово произошло от *vitь "добыча"; ср. обилие и т. д.) и у Младенова (68; от вита́ть), неубедительны; см. против – Янко, "Slavia", 9, 343.

••

(См. еще Стендер-Петерсен, Varangica, Aarhus, 1953, 21 и сл.; Махек, "Slavia", 22, 1953, стр. 354 и сл. –Т.)

Šarangė varangė po suolu susirangė.

Kas?

... wicing scealla (viking warriors) is found in Anglo-Saxon glossaries dating from the 8th century; sae-wicingas (sea pirates) in an early poem EXODUS. Evidence of vikingr in Old Norse and Icelandic is doubtful before the late 10th century.

Unlike William of Malmesbury, Henry attaches a great deal of importance to the Danes’ paganism, frequently referring to them as pagani, wicingi, and infideles.

Vis tas pats:)

I was with the Lidwicingas, the Leonas and the Langobards,
with the Haethenas and the Haelethas and with the Hundingas.

Anmong those references is a tribe named "wicingas" in line 60. Other translations use the spelling "wicingum". This is the first time "vikings" appear in any written source. The fact that the poem is several hundred years older than the beginning of the viking age in 790 AD, indicates that "vikings" in this context probably was a certain tribe og "folk" rather than the more general and term "vikings" as we use the word today.

Litus Saxonum.

Саксонский берег?

Aнглос. Wicingas с эрулами, которые предпринимали набеги начиная с III в.

Kaip tie wicingai ton anų laikų britonų Litavijon papuldavo, bene su vytinėm?

Čia jau gal N.B., Nota Bene.

Senų laikų tasai Vycka.

2011-11-13

Погон

Пого́нынаплечные знаки различия воинского звания, должности, принадлежности к тому или иному министерству, ведомству, организации и т. п., на форменной одежде.

В России погон появился на военной одежде при Петре I между 1683 и 1699 годами.

ПОГОН, погонять и пр. см. поганивать.

Пого́ня ж. пого́нь, погон, погонка, гоньба вслед за кем, для догнанья, для настиженья, поимки; преследованье по следам ушедшего, бегущего, и || самый состав, отряд погнавшихся. Конная, пешая погоня. Погоня отстала. Казаки пошли в погоню за неприятелем. Погоня за погоней пошла. В погонь (или впогонь) счастью не наскачешься. За кем нет погони, тот и не бежит. От погони бежал, да на перейму попал. Худо (или беда) в погоню, а добро (счастье) встречу!

пого́н
род. п. -а "наплечная нашивка на мундире", "тесьма или ремень через плечо". Произведение из польск. *роgоn, якобы от оgоn "хвост" сомнительно, вопреки Гроту (Фил. Раз. 2, 445); см. Преобр. II, 85. Темное слово.

Может темное, а может и нет.

В латиноязычном документе сказано, что по-народному преследование врага называется «pogonia». В этих условиях изображение вооружённого всадника стало символом защиты отчизны от врагов.

Драконоборческий Егорий,
копье в горниле аллегорий
утратив, сохранил досель
коня и меч, и повсеместно
в Литве преследует он честно
другим не видимую цель.

Кого он, стиснув меч в ладони,
решил настичь? Предмет погони
скрыт за пределами герба.
Кого? Язычника? Гяура?
Не весь ли мир? Тогда не дура
была у Витовта губа.