2014-06-07

Euro trumpinys

Dabar, kai jau aišku, kad Lietuva turės eurą... 

Kas paaiškino?

Kas kas?

Kas namų darbus duoda!


Valstybinė lietuvių kalbos komisija yra nusprendusi, jog euro santrumpa turi būti Eur.

Trumpiau trumpinti - negerai... 
éu interj.
1. fe: Éu, spjauk Š. Éu, verčia vemti Š. Éu, koks bjaurus – kruvinas! Ėr. Éu, mesk žemėn, kakas! (sako vaikui) Ėr.
2. žiaukčiojimui nusakyti: Tik užgirdau éu (vemia) Ds.

Trumpumpum!

Lietuva turės eurą ar euras turės Lietuvą? 

P.S.

Oi!
.
Joij!

Merginos:)

Priblokšta Rukla

Piniginėmis.

Kai JAV oro desantininkų kuopa atvyko į Ruklą (Jonavos r.), jau pirmą vakarą miestelyje esančiame prekybos centre „Norfa“ baigėsi „Coca-Cola“ atsargos. Pritrūko ir šaltai rūkytų dešrų, o apyvarta šoktelėjo iki čia dar niekada nematytų aukštumų.Savaitraštis „Atgimimas“ yra nuo 1988 metų rugsėjo 16 dienos leidžiamas politinis savaitraštis. Tai pirmasis nuo sovietinės valdžios nepriklausomas leidinys.

Negi niekas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų šito nežinojo?

Atgimimas karinių pratybų centre...

Apsipirkti atėjęs amerikiečių karys parduotuvėje išleidžia tiek, kiek dažnas Ruklos gyventojas per mėnesį.

Rukloje įsikūrę 150 JAV desantininkų kuopos karių džiugina ne tik prekybininkus.
Miestelio merginos daugiau dėmesio skiria savo išvaizdai, o vaikai vis taikosi paspausti amerikiečiams ranką.

Ruklos gyventojų akimis, kariai per poilsio dienas išleidžia kosmines sumas – būna, kad vienas apsiperka net už 400 litų.

Į pigias prekes, kokias įprastai perka mūsų miestelio gyventojai, amerikiečių kariai net nežiūri.

Tiesa, prekybininkams teko išmokti priimti kitokias, nei įprasta, bankų korteles.

Kai JAV karys atsiskaito kortele, jam nereikia įvesti PIN kodo (kodėl???!!!), o paskutinius kortelės numerio skaičius turi suspaudyti pati pardavėja.
Ruklos seniūnas juokauja, kad suaktyvėjo ir Ruklos merginų vaikštinėjimai miestelyje, o jos – labiau pasitempusios.

„Bet tai juk nieko keista. Taip jau yra – Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – šyptelėjo seniūnas.

Džiaugsmo JAV kariai suteikė ir Ruklos vaikams. 

Jie, pasakojo G.Jasiulionis, ne tiek domisi karyba, kiek karių piniginėmis ir prie parduotuvės nesikuklina kaulyti centų.


Kai vyko ankstesnės pratybos, baras nuo karių tiesiog lūžo. O amerikiečiai neateina, nėra nė vieno. Ar tikėjomės, kad lankysis bare? Taip, tikėjomės“, – neslėpė Ruklos „Arno baro“ savininkas. Tačiau kariai sėdėjimą bare vakarais iškeičia į krepšinio aikštelę.
 


Inauguruoja Forbes Israel


Anot Forbes Israel, Rinat Achmetov turtingiausių pasaulio žydų sąraše lenkia Marką Zukerbergą,


o Viktoras Pinčiukas - šiandien Kūjeve inauguruojamą Petro Porošenką.


Kokie klausimai?


Buože Buože...

The inaugural meeting of the 141 elected member of the first ever European Lithuanian Parliament (ELP), described as a new and innovative forum to voice the thoughts, beliefs and ideas as well as concerns of European Lithuanians, took place on Thursday at the European Parliament building in Brussels. 

Sakykit...

Izraelis ar Lietuva (šitokiu būdu) įstojo Europos Sąjungon?


Valio!


Lietuva kitąmet pradės derėtis dėl narystės EBPO!

6000 puslapių stojimo į ES sutartyje, kurios kiekvienas taškas bei kablelis, pasak p. Auštrevičiaus, yra labai svarbus, kuri versta 4-5 mėnesius, kurios vertimas praturtino teisės terminiją, nes teko sugalvoti naujų sąvokų, Lietuva, esą, įsipareigojo parduoti žemę EBPO , 34 turtingiausių pasaulio šalių klubui, kurio nare nėra, o derybas dėl narystės jame žada pradėti TIK JAU 2015 metais.

Matot, kaip vienos EBPO šalies prezidentas džiaugiasi sėkme perkant tokias žemes, o kitos EBPO šalies centrinio banko ankstesnysis vadovas pasakoja apie tokių ir kitokių pirkimų technologijas

Kai įstosim, ir mes pirksim, tiesa?

Kur pirksim?

Gal va ten?

Politika!

Ar ne laikas ją pakeisti pilietika?

Šitaip:

The inaugural meeting of the 141 elected member of the first ever European Lithuanian Parliament (ELP), described as a new and innovative forum to voice the thoughts, beliefs and ideas as well as concerns of European Lithuanians, took place on Thursday at the European Parliament building in Brussels.

Be problemų?

Vienas stambiausių JAV investicinių fondų „Pacific Investment Management Co“ (Pimco) pasinaudojo gerokai smukusia Rusijos įmonių akcijų kaina ir vertybinius popierius ėmė supirkinėti. Apie tai praneša „Bloomberg“, cituodama įmonės pateikiamus duomenis.
 

Anot už besivystančias rinkas atsakingo padalinio atstovės Mashos Gordon, bendrovė pasinaudojo rinkų pokyčiais ir supirko kokybiškas, tačiau tinkamai neįvertinamas akcijas. Tiesa, „Pimco“ nenurodo, kokių konkrečių įmonių akcijos buvo perkamos šį pavasarį, taip pat nenurodomos ir įsigijimų apimtys.

JAV investicinis fondas supirko bevertes rusiškas akcijas.

Investicinio fondo pranešime nurodoma, kad Jungtinių Valstijų verslininkai daugiausiai šiuo metu, kaip ir anksčiau, domisi tokių bendrovių vertybiniais popieriais kaip „Alrosa“, „Bašneft“ ir naftos gavybos įmonė „Eurazija“.

„Pimco“ investicinis fondas laikomas didžiausiu pasaulyje. 2013 metų pabaigoje jam ir jo antrinėms įmonėms priklausančių aktyvų skaičius iš viso siekė 1,91 trln. JAV dolerių.


Vienas stambiausių JAV investicinių fondų „Pacific Investment Management Co“ (Pimco) .........  laikomas didžiausiu pasaulyje.

!
2014-06-06

Atšaukti šauktiniai

2008 m. rugsėjo 16 dieną Lietuvos Seime svarstant kariuomenės klausimą, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pareiškė, kad Lietuva gali jaustis kaip niekada saugi, todėl nuo rugsėjo 15 dienos sustabdomas privalomas šaukimas į kariuomenęLietuvą gins samdomi profesionalūs kariai.

Turim pinigų/solidų savo soldatams sumokėti?
  

J. Oleko teigimu, sprendimas nuo rugsėjo vidurio atsisakyti šauktinių ir pereiti prie profesionalios kariuomenės formavimo, nesusijęs su rinkimais. Esą tik sutapimas, kad toks daugelio ilgai lauktas sprendimas priimtas prieš pat rinkimus į Seimą.

„.. Jei ir toliau mums taip seksis tvirtinti NATO aljansą, manau, artimiausiu metu, kokių nors bandymų užimti Lietuvos teritoriją tikrai nebus“ – ramino ministras.

Po šešių metų...

Matyt, kažkam labai svarbu, kad Baltijos valstybių forpostas – Lietuva – turėtų kuo mažiau kariškai paruoštų žmonių ir Rusijai okupavus Li.etuvą neprasidėtų partizaninis karas, vadovaujamas apmokytų kariškių.


Lietuvos kariuomenėje 1940 m. birželio 1 d. buvo 1700 karininkų ir 22 tūkst. kareivių, kariuomenės dalyse ir sandėliuose – 147 tūkst. šautuvų, 5000 lengvųjų, 924 sunkieji kulkosvaidžiai, 350 lengvų (20 mm) automatinių pabūklų, 130 patrankų, 110 gaubicų, 36 tanketės, 118 karo lėktuvų. Be to, Šaulių sąjunga turėjo 62 tūkst. narių, didesnė jų dalis – ginkluoti.

O dabar?

  ???

Po 1940 m. vasaros Lietuvos kariams dalyvavimas mitinguose tapo privalomas.

:(

:(

Anot J.Kronkaičio, 2008-aisiais Lietuvoje įsigaliojęs sprendimas atšaukti šauktinių kariuomenę buvo priimtas ne ieškant naudos valstybei, o pagrįstas politiniais sprendimais. Buvusio kariuomenės vado nuomone, šauktinių kariuomenė turėtų būti sugrąžinta ir tam, kad vidurinę mokyklą baigę jaunuoliai ugdytų savo pilietinę asmenybę kartu tarnaudami valstybei.

„Padėtis yra labai bloga. Blogesnė, nei jūs manote. Politikai gal ir žino. O jei žino, jie yra labai neatsakingi žmonės, palikdami kariuomenę esant tokiai padėčiai“, – apie dabartinę Lietuvos kariuomenės situaciją kalbėjo majoras generolas majoras.


„Reikia susikaupti ir pagalvoti, ar mes norime grįžti į tuos „gerus“ sovietinius laikus? Nemanau“, – kalbėjo generolas.

Estijos, manančios, kad ji nėra tokia turtinga ir nepatriotiška šalis, kad atsisakytų šauktinių kariuomenės, Šveicarijos, manančios, kad ginklas turi būti kiekvieno kasmet karo mokslų apmokamo šveicaro namuose, ir vienintelės, pritaikiusios Ukrainą užpuolusiai Rusijai realias ekonomines sankcijas nutraukiant derybas dėl sutarties su Rusijos vadovaujama Muitų sąjunga, pavyzdžiai parodo, kokiomis turi būti save gerbiančios ir ginančios šalys. Beje, Suomija, skirtingai nei mes ar broliai latviai ir estai, savo laiku nepabijojusi ginklu pasipriešinti Tarybų Sąjungai ir apgynusi nepriklausomybę, nėra NATO narė, o su Rusija sugeba palaikyti ekonomiškai sau labai naudingus santykius. Mums, turintiems tokias beviltiškas valdžias, kurių veiksmai ar neveikimas naudingi išskirtinai tik Rusijai, bet ne Lietuvai, narystė NATO šiuo metu yra vienintelė mūsų gynybos viltis. Gerbiu mūsų kariuomenės profesionalus, tačiau to deja neužtenka. Samdinys yra samdinys, kuriam ryt kažkas gali sumokėti daugiau – taip stebėjimąsi mūsų trumparegiškumu atsisakant šauktinių kariuomenės pernai aiškino kolegos estų signatarai.

Normandija 70

70 - šiemet populiari sukaktis.

Karas.

Po jo išlįsta iš Didžiąja Depresija tebevadinamos, šiuolaikiškai šnekant, Finansų Krizės.

Marshall Plan ...


Išmanieji, šiuolaikiškai, finansai:)

Bet tada, prieš 70 metų, buvo Išsilaipinimas Normandijoje, atidaręs II Frontą.


Elertė radijas šįryt papasakojo, kad II frontą stūmė 2 milijonai karių, išvadavusių Vakarų Europą nuo Hitlerio ir neleidusių ten ateit Stalinui.

70 metų.

Kaip praneša BBC, didžiųjų valstybių vadovai susitinka Uistrehame, viename iš penkių paplūdimių, kuriuose 1944 m. birželio 6 dieną išsilaipino sąjungininkų kariai.

Renginyje kalbas sakys Francoisas Hollande‘as, Prancūzijos prezidentas, Barackas Obama, JAV vadovas. Renginyje dalyvaus Jungtinės Karalystės karalienė ir Rusijos vadovas. 

Būtent Vladimiro Putino dalyvavimas iškilmėse, į kurias jį pakvietė Prancūzijos prezidentas, kelia daugiausiai apžvalgininkų susidomėjimo. Iškilmių užkulisiuose numatyti jo pokalbiai su pasaulio lyderiais, kurie vakar pasibaigusiame G7 susitikime dalyvavo be p. Putino.

Kai kurie Vakarų šalių pareigūnai susirūpinę, kad V.Putino kelionė į Prancūziją Rusijoje gali būti vertinama kaip prezidento grįžimas į aukščiausio lygio tarptautinę areną.

Ką gi mums šiandien reiškia Normandija 70?

„Normandija Nemunas“...

Džiaugsmas

Vis dėlto eurais pasiskolinę asmenys turėtų džiaugtis. Pavyzdžiui, paskolą būstui 2006 metais paėmęs vilnietis Jaunius M. vieną mėnesį, kai bazinės palūkanų normos buvo pakilusios į aukštumas, bankui turėjo mokėti net 1600 litų. Šiuo metu įmoka laikosi ties 720 litų riba.

Ačiū, ačiū, ačiū!

Supermario!

Viskas, suprantama, yra teisėta - bankui Jaunius tikrai turėjo mokėti net 1600 litų, o šiuo metu teturi tam bankui mokėti tik 720 litų.

Toks, mat, žaidimas.

Paskolas eurais paėmę gyventojai turėtų suklusti – ECB dar labiau sumažino palūkanų normas. Tai reiškia, kad teoriškai mėnesio įmokos dalis turėtų šiek tiek sumažėti. Deja, greičiausiai tik simboliškai.

„Palūkanų normos ir taip yra žemos, tad šie pokyčiai vargu ar reikšmingai sumažins palūkanų naštą esamiems ar būsimiems skolininkams“, – „Lietuvos rytui“ sakė investicijų banko „Finasta“ vyriausioji ekonomistė Rūta Medaiskytė.

Panašiai kalbėjo ir banko DNB vyresnioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė. Jos manymu, ryškaus poveikio gyventojams taikomoms palūkanoms už paskolas tai neturės, nes kintanti palūkanų normos dalis, kuri reaguoja į ECB veiksmus, yra itin maža. Didžiąją dalį sudaro fiksuoto dydžio marža.


Dešimt bazinių punktų yra labai mažai, kad tiesiogiai pajustų tiek gyventojai, tiek įmonės“, – sakė analitikė.

Kažkokie pagonys...

2014-06-05

Nepasisekęs eksperimentas

Z.Vaigauskas sakė, jog referendumas dėl stojimo į ES buvo nepasisekęs eksperimentas...

Citata:)

O euroalus „Maximose“ už 1 centą balsavusiems nenusisekusiame eksperimentiniame referendume buvo pasisekęs eksperimentas?

Referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams ir įmonėms rėmėjai - Seimo nariai - siūlo jam skirti ne vieną, o (irgi) dvi dienas - birželio 28 ir 29-ąją.

VRK pirmininko Z.Vaigausko nuomone, sprendimo iniciatoriai per vėlai užregistravo tokį pasiūlymą.

„Dabar viskas numatyta vienai dienai. Pavyzdžiui, referendumo sąmata yra sudaryta ir patvirtinta vienai dienai, rinkėjų kortelės taip pat spausdinamos vienai dienai“, - BNS sakė Z. Vaigauskas.

Siūlymą pateikė Seimo nariai Naglis Puteikis, Povilas Urbšys, Rima Baškienė, Aurelija Stancikienė, Valdas Vasiliauskas, Jonas Varkala, Petras Gražulis ir Vytautas Kamblevičius.

Referendume gyventojai turės apsispręsti, ar jie sutinka, kad dirbamą žemę būtų draudžiama parduoti užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Taip pat siūloma numatyti, kad referendumams Lietuvoje surengti pakaktų nebe 300 tūkst., o 100 tūkst. parašų.

Pamirštas paminėti trečias referendumo siūlymas - Lietuvoje žemės gelmių turtų naudojimą nuspręsti tik referendumais.

Ta proga:

4. Valstybės jau beveik trečdalį Lietuvos biudžeto pajamų sudaro ES Centro pinigai, didžiąja dalim tokie, kaip aukščiau paminėti.

5. Koks sutapimas - sinchroniškai su žemės pardavimo moratoriumo pabaiga ES nustojo mokėt išmokas už žemės nearimą.

6. Konstituciniu aktu Seimas įgaliojo Vyriausybę būti Aukščiausiu valdžios atstovu Lietuvoje, ir leido tai daryti nepaisant 95-to Konstitucijos straipsnio (juk Vyriausybė tą trečdalį biudžeto ir gauna iš Centro, ir skirsto:))

7.  Dėka šito Konstitucinio akto Vyriausybė leido sau nesiderėti su ES dėl žemės pardavimo moratoriumo pratęsimo, nevykdydama Seimo nutarimo.

8. Trečiosiose pasaulio šalyse visuotinai stebimas Žemės Grobimo reiškinys (Land Grabbing), kai didžiulius žemės plotus užvaldo pigiais kreditais "penimos" tarptautinės korporacijos.

9. Tokios šalys, kaip VokietijaPrancūzija, Olandija ir (kai kurios!) kitos geba skolintis pinigus neigiamomis palūkanomis..

Kas durniai?

Šįryt Elertė radijas kalbėjo, kad Prezidentė matanti šešėlius ministrų aplinkoje.

Ne Seišelus, ne.

Ten - Highest Zero!


Mes gi...

Finansų viceministras „tvarkietis" Vytautas Galvonas gali prarasti postą dėl įtartinų sandorių su lažybų bendrove "TOP sport". Azartinių lošimų verslą ministerijoje kuruojantis politikas iš lažybų verslininkų paėmė paskolą už juokingo dydžio palūkanas. Ministerija jau pradėjo viceministro veiklos tyrimą.

Pats V.Galvonas BNS teigė, kad informacija dėl paskolos yra „provokacija ir falsifikatas“. 

„Aišku, nėra tokios paskolos. Ką, ar aš durnas?“, - teigė viceministras. 

Kokios gi yra juokingo dydžio palūkanos?

Tokios šalys kaip VokietijaPrancūzija, Olandija ir (kai kurios!) kitos geba skolintis neigiamomis palūkanomis.

Gal jie durniai?

:(
.

Matematikos egzaminas

„Žinių radijo" laidoje „Pozicija“ švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pareiškė nekeičiantis savo nuostatos dėl privaromojo privalomojo matematikos egzamino.

"Turime mąstyti kiek plačiau, turime mąstyti valstybiškai, ko Lietuvai reikia. Ir dauguma, ko gero, šią mintį palaiko. Bet tas matematikos egzaminas, gal ne „grynasis“, bet skatinantis logiką, mąstymą, pastumiantis mokinius link tiksliųjų mokslų, yra reikalingas".

Pasak ministro, egzaminą įvesti planuojama nuo 2016 metų.
 
Čia tai bent!

Matematika!

"The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function." - Prof. Al Bartlett 

Kodėl ne matematikas, o fizikas taip pasakė?


Galgi ir mūsų kieman ateis šventė?

Šiuo metu abiturientai laiko vieną privalomą – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Švietimo ir mokslo ministerija dėl privalomojo matematikos egzamino turi apsispręsti iki kitų metų.

Apsispręskit, apsispręskit! 

Matematikos egzaminas

- Kiek bus vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas ir vienas?
- Nežinau, - atsakė Alisa, - pamečiau skaičių.
- Ji nemoka sudėti,- tarė Raudonoji Karalienė.Matematikų skirstymas į tipus

Jų yra 10 - tie matematikai, kuriems pakanka binariosios logikos, ir tie, kuriems nepakanka.

2014-06-04

Blogas mokinys reklamuoja

Štai.

Buvusiajam blogam mokiniui iš kairės - modelis, o  kas iš dešinės?

Ar tik ne šitokio, net vidurinės mokyklos baigimo atestato neturinčio, pirmininko vadovauto Europarlamento dar vienas europarlamentaras?

O kieno atvaizdas ant jų krūtinių?

Nejaugi?


Nereikia diplomų!

Pinigų kiekis juk atvirkščiai proporcingas žinių kiekiui:)


Reikia, kad sektųsi!Pinigų kiekis:)

Pamanykit...

Europiečiai - ne prastesni! 

Kokios perspektyvos!

:(  


Supainiojau, apie tai norėjau...

:)

Namų darbus paruošėm

Taip šįryt Elertė radijo bangomis kalbėjo Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas, įsitikinęs, kad šiandien Europos Komisija ir Europos centrinis bankas priims Lietuvai palankius sprendimus dėl euro įvedimo.

Kas ta Lietuva?

Sutinkamai su Lietuvos informacinės politikos dėsniais, elertiečiai neišgirdo nei apie danų beigi švedų referendūmus dėl euro, nei apie kvailus britus, juo labiau.

Apie jų, visų čia paminėtųjų, nenorą daryti namų darbus - taipogi Elertė nekalbėjo.

Negi išvis nekalba?

:)

:( 
 
Nors Lietuvos žiniasklaida kažkodėl nenori to pastebėti, tačiau euro zona yra tapusi didžiausių skolininkų klubu. Euro zonos šalių skolų vidurkis dabar sudaro 93% nuo BVP, t.y. dvigubai daugiau negu Lietuvoje (40% nuo BVP). Kol kas, išskyrus tik Vokietiją, skolos auga visose euro zonos šalyse.


Stipriausiųjų klubas ...

Atitinkam kriterijus.

Dezertyravimas

Šįryt Elertė radijas papasakojo, kad į penkis talibus iškeistajam Bowe Robert Bergdahl Jungtinėse Amerikos Valstijose gali būti pateikti kaltinimai dezertyravus.

Štai kaip...

Taipogi tas Elertė radijas šįryt elertiečiams pranešė, kad antrąsyk pradingęs Seimo pirmininkės sūnus surastas.

Signalas sergančiai visuomenei?

2014-06-03

Sielos pardavimas velniui

Čia kaip su sielos pardavimu velniui: jis moka gerus pinigus, bet nenustebk, kai pasibels į duris pasiimti, ką nusipirkęs.

Tik citata.

Koks tas mūsų Interneato Pasaulis...

O ką?

Dievaž!

O ką mes turim?

Amerikonai turi Gūglę, Twitter, Bukasnukį.

Turi.

Rusai turi Yandex, VKontakte.

Kinai Sina Weibo turi vietoj Twitter, Baidu turi.

O kur mūsų duomenų centras?

mes turim? 

Juk turim jėgų.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui - 26


Koks sutapimas...

Tikrąja judėjimo pradžia paprastai laikomas Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės susikūrimas 1988 m. birželio 3 d. Iniciatyvinę grupę sudarė 35 žymūs Lietuvos mokslo ir meno žmonės, iš jų 17 priklausė Komunistų partijai. Ypatingą vaidmenį atliko savilaidinė LPS spauda, kurios židiniu iki rudens buvo „Sąjūdžio žinios“ (redaktorius Arvydas Juozaitis).

Taigi, šiandien Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui - 26 metai.

Lietuvos TSR Mokslų Akademijos patalpose ....


Šiame name 1988 m. birželio 3 d. buvo išrinkta  Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinė grupė.

Sąjūdis žadino Tautą.

Kas dabar žadina Tautą?

Tada, prieš 26 metus, šito nežinojau.

Bet šio, pinigų, žaidimo organizatoriai, žinoma, žinojo:)

Negi niekas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų šito nežinojo?
Pirčiupių MotinaPirčiupiai minimi jau XVI-XVII a. Kaimas buvo įsikūręs prie kelio į Gardiną. Jo apylinkėse mėgo medžioti LDK kunigaikščiai. Čia buvo eiguva ir karališkasis medžioklės dvaras. Pirčiupių gyventojai vertėsi bitininkyste, amatais. Kurį laiką čia dar veikė „Ryto“ pradinė mokykla, o ją uždarius vaikus lietuviškai savo iniciatyva mokė mokytojas Astaška.
 
1944 m. birželio 3 d. kaimą ištiko didelė nelaimė. Keršydami už sovietų partizanų nužudytus kelis vokiečių kareivius, SS 16-ojo pulko 3-ojo bataliono 9-oji ir 10-oji kuopos išplėšė kaimą, o Pirčiupių gyventojus sudegino gyvus. Žuvo 119 žmonių. Išsigelbėjo 39 gyventojai. 

Tik po savaitės, birželio 11 d., Valkininkų klebonui Juozui Bardišauskui leista palaidoti aukas. 1947 m. tragedijai atminti pastatyti du aukšti kryžiai, vėliau jų pastatyta daugiau, tačiau sovietai juos sunaikino.

1981 m. tragedijos tema sukurtas Almanto Grikevičiaus filmas „Faktas“ (scenarijaus autorius Vytautas Žalakevičius). Poetas Justinas Marcinkevičius tragedijai atminti parašė poemą „Kraujas ir pelenai“.

Šįryt Elertė "Klasikos" radijas prikėlė žinia apie Pirčiupių tragedijos 70-metį.

Tai ir pagalvojau, kad po 1990 m. kovo 11-sios apie ją radijas lyg ir nešnekėdavo.

Gal ne visai taip.

Ta proga - štai kokie liudijimai.

Keršydami už sovietų partizanų nužudytus kelis vokiečių kareivius, SS 16-ojo pulko 3-ojo bataliono 9-oji ir 10-oji kuopos išplėšė kaimą, o Pirčiupių gyventojus sudegino gyvus.

119  žmonių.

Kaime kaimo žmonės gyveno.

Jie nesiruošė kariauti nei vienų svetimųjų pusėje, nei kitų svetimųjų pusėje. 

Pirmąsyk Pirčiupiuose buvau vaikystėje, įspūdingoje eksursijoje su tuomet tarybinės mokyklos klasiokais pradiniokais, atvažiavome kolūkio sunkvežimio kėbule susėdę ant suolų, maždaug šitaip.

Tais metais buvo Pirčiupių tragedijos gal 20-metis. 

Apie šitokius dalykus nė nenumaniau.

2014-06-02

Skraidymo zona

Buvo tokia neskraidymo zona...

The 34 State Parties to the Open Skies Treaty are: Belarus, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Canada, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russian Federation, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Turkey, Ukraine, United Kingdom, and United States.

Rusų ir baltarusių kariškiai atskrenda savo lėktuvu AN-30B  į  Canada, Denmark, France, Georgia, Germany, Greece, Luxembourg, Netherlands, Norway, Sweden, Turkey, United Kingdom ar United States, iš oro fotografuoja tų šalių objektus ir vietoves, tų šalių specialistas būna kartu lėktuve, stebi, ar nenukrypstama nuo nustatytų raiškos, aukščio ir kitų parametrų, po to dar važiuoja kartu į Maskvą, kai būna ryškinama juosta, ir vieną kopiją parsiveža  namo.

Ar ne?

Gegužės pradžioje Lietuvos krašto apsaugos ministerija pranešė gavusi Rusijos notą, kuria informuojama, kad Rusija vienašališkai sustabdo 2001 metais pasirašyto dvišalio Lietuvos ir Rusijos susitarimo dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių galiojimą. Šis susitarimas numatė, kad šalys keisis informacija apie savo karines pajėgas ir apsikeis abipusėmis karinėmis inspekcijomis.

Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus viršininko pavaduotojo majoro Zbignevo Žulono teigimu, šią savaitę vyksiantis žvalgomasis skrydis rengiamas pagal kitus susitarimus.
„Mes turėjome dvišalę sutartį, kad važiuojame į Kaliningrado sritį inspektuoti, o jie atvažiuoja į Lietuvą. Šitą dvišalę sutartį jie suspendavo. (...) Bet yra Vienos dokumentas ir Atviros oro erdvės sutartis - pagal šitas sutartis Rusija ir Lietuva dirba ir bendradarbiauja“, - sakė jis.

Tokie skrydžiai atliekami visose prie Atviros oro erdvės sutarties prisijungusiose Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalyse.

24. Pilietis 2014-06-02 13:00 IP: 78.56.92.153
O kada paskutini syki Lietuva skraide ir fotografavo Baltarusijos ir Rusijos karinius objektus?!!!! Kazkaip neatsimenu.

Atmintis... 

„Skrydžiui skiriamos dvi dienos, pagal oro sąlygas jie pasirenka kurią nors vieną. Pirmadienis ir antradienis yra skirtas Latvijai, trečiadienį jie atskirs į Lietuvą, bus patikrintas lėktuvas ir ketvirtadienį arba penktadienį jie atliks skrydį virš Lietuvos“, - aiškino Zbignevas Žulonas.

„Juos lydės Lietuvos specialistas, bus kartu lėktuve, stebės, ar nenukrypstama nuo nustatytų raiškos, aukščio ir kitų parametrų, po to dar važiuos kartu į Maskvą, kai būna ryškinama juosta, ir vieną kopiją parsiveš namo“, - teigė KAM atstovas.

Filmą parsiveš.

fìlmas sm. (1) DŽ, TrpŽ, TTŽ
1. plona celiulioidinė fotografavimo ar filmavimo juosta.
2. kino juosta su užfiksuotais vaizdais.
3. kino ar televizijos kūrinys: Meninis filmas sp. Dokumentinis filmas sp.

Tokia technologija. 

Observation aircraft may be provided by either the observing Party or (the "taxi option") by the observed Party, at the latter's choice

Taxi option.

Kur taksi, ten, žiūrėk, ir .... 

Policija.

O į Kunegsgarb ... Karaliaučia... Kaliningrado sritį - ko ten mums važinėti?

Yes!

:(