2013-11-30

Kryžiuotis Vytautas II

Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius – trečias pagal reikšmę aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas...

Kryžiuočių ordinas.

Vokiečių, nes popiežius siuntė ir vokiečius?

Dusyk kryžiuotiškas apdovanojimas.

Ne ką prastesnis už junkerio medalį.

Sunku nuneigt, kad patapom kryžiuotiška valstybe.

Kancleris.

Kur komtūras?

Order - dėl honoro.

Ar tikrai?
order (n.) 
early 13c., "body of persons living under a religious discipline," from Old French ordre "position, estate; rule, regulation; religious order" (11c.), from earlier ordene, from Latin ordinem (nominative ordo) "row, rank, series, arrangement," originally "a row of threads in a loom," from Italic root *ord- "to arrange, arrangement" (cf. ordiri "to begin to weave," e.g. in primordial), of unknown origin.
.
Of unknown origin:)

Meaning "a rank in the (secular) community" is first recorded c.1300; meaning "command, directive" is first recorded 1540s, from the notion of "to keep in order." 
Military and honorary orders grew our of the fraternities of Crusader knights
 

#LRT that's so true! III

LRT poros mėnesių senumo naujienos:

Ukrainos premjeras Mikola Azarovas atmetė galimybę, kad jo vyriausybė galėtų paleisti kalinamą buvusią ministrę pirmininkę Juliją Tymošenko arba leisti jai išvykti iš šalies gydytis, praneša agentūra AFP.

J. Tymošenko yra „nuteista teismo, nes padarė šaliai didelės žalos“, sakė M. Azarovas žurnalui „Superillu“. Anot jo, neįmanoma, kad vyriausybė sušvelnins nuosprendį.

J. Tymošenko, kuri, jos advokatų ir artimųjų duomenimis, sunkiai serga, kalinimas temdo Kijevo santykius su Europos Sąjunga (ES). Ukraina tikisi netrukus pasirašyti Asociacijos sutartį su Bendrija.

Prieš tris savaites, tas pats LRT:

Ukrainos opozicijos lyderio ir J. Tymošenko bendražygio Arsenijaus Jaceniuko atstovė Olha Lapo pranešė, kad ES specialieji pasiuntiniai – buvęs Lenkijos prezidentas Aleksander Kwasniewski ir buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas nurodė Ukrainos parlamentarams iki trečiadienio priimti įstatymą, kuris leistų J. Tymošenko išskristi gydytis į Vokietiją.

Prieš porą savaičių, LRT:

Lietuvos užsienio ministras Linas Linkevičius sako tikintis, kad Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje lapkričio pabaigoje bus pasirašyta Asociacijos sutartis su Ukraina.

Interviu dienraščiui „Verslo žinios“ ministras taip pat ragino Ukrainą paleisti buvusią premjerę Juliją Tymošenko gydytis į užsienį, nes kai kuriose Europos sostinėse šis klausimas priimamas kaip lakmusas, parodantis, kokios pozicijos laikytis sutarties pasirašymo klausimu.

„Ukrainiečiams sakau, kad jiems gali tai patikti ar nepatikti, jie gali dėl to piktintis, bet yra faktas – J. Tymošenko klausimas yra laikomas kaip itin svarbus tam tikrose ES valstybėse. Todėl geriausias sprendimas būtų paleisti ją iš arešto ir leisti gydytis užsienyje“, – dienraštis cituoja L. Linkevičių.

„Ukrainiečiai turi šansą ir turi juo pasinaudoti. Būtų kvaila tą šansą praleisti“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė ministras, sakydamas, kad Ukrainai neverta rizikuoti ir atidėlioti J. Tymošenko klausimo sprendimo.

Lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje vyks ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuris yra vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių. Jame tikimasi pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su Ukraina ir parafuoti tokius susitarimus su Moldova ir Gruzija.

Tačiau ES šalys perspėja, kad Ukraina negali tikėtis sutarties, jei iki viršūnių susitikimo nebus paleista kalinama ekspremjerė J. Tymošenko. Jos persekiojimą Vakarai vadina selektyvaus teisingumo pavyzdžiu.

Prieš savaitę, LRT:


Ketvirtadienį, likus savaitei iki Vilniuje vyksiančio viršūnių susitikimo, kuriame turėtų būti pasirašyta ES ir Kijevo Asociacijos sutartis, Ukrainos parlamentas svarstys įstatymo projektą, kuris leistų kalinamai buvusiai premjerei Julijai Tymošeko gydytis užsienyje. Deputatai jau kelis kartus jo svarstymą atidėjo.

Briuselis reikalauja paleisti J. Tymošenko. Priešingu atveju Ukrainos eurointegracija esą bus atidėta neribotam laikui.

Prieš savaitę, LRT:

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius telefonu pranešė prezidentei Daliai Grybauskaitei, kad Kijevas negali pasirašyti sutarties su Europos Sąjunga (ES) dėl Rusijos ekonominio spaudimo ir šantažo, penktadienį BNS sakė prezidentės patarėja.

Vakar, LRT:

Gruzija ir Moldova penktadienį Vilniuje parafavo asociacijos ir laisvos prekybos sutartis su Europos Sąjunga (ES), tačiau Ukraina atsisakė pasirašyti istorinį susitarimą.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius per susitikimą su ES vadovais Vilniuje nepakeitė savo nuomonės, ir tik iš šalies stebėjo iškilmingą sutarčių pasirašymo ceremoniją.

Irgi vakar, LRT:

Ukraina iš Europos Sąjungos (ES) bandė reikalauti labai daug pinigų, vengdama bet kokių įsipareigojimų ir pasiteisindama Rusijos spaudimu, nors iš tiesų tai buvo pačios Ukrainos vadovybės valia, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Labai keista, pasak prezidentės, taip pat buvo tai, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius bandė pristatyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį kaip kažkokią žalą Ukrainai, kurią būtina kompensuoti. Tačiau pati sutartis ir Lietuvos bei kitų 12 šalių patyrimas rodo atvirkščiai – integracija į Europos ekonominę erdvę atneša tik naudą, pažymi D. Grybauskaitė.


Kryžiuotis Vytautas

Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius – trečias pagal reikšmę aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas, Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams pagerbti ir pažymėti už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei.

Kryžius – augso, padengtas baltu emaliu, 50 mm dydžio. Priekinėje pusėje raudoname skyde – stilizuotas raitelis. Virš skydo – kunigaikščių didžioji karūna. Kitoje pusėje – toks pat skydas su stilizuota V raide viduryje. Kryžiaus skersinio galuose – Vytauto Didžiojo valdymo metai „1392–1430“. Virš kryžiaus – karališka aukso karūna su trimis krištolo akmenimis.

Kariavo Vytautas su kryžiuočiais, kariavo, ir užkariavo kryžių.

Gal čia jį užkariavo? 

Ir paliko mums.

Galim juo apdovanoti.

Tai negi Gedimino stulpais apdovanosi?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Vilniaus viršūnių susitikimą atvykusiam Liuksemburgo ministrui pirmininkui ir ilgamečiam Euro grupės vadovui Jeanui Claude'ui Junckeriui įteikė vieną iš aukščiausių Lietuvos valstybinių apdovanojimų.

Už asmeninį indėlį plėtojant tarpvalstybinius Lietuvos ir Liuksemburgo santykius bei aktyvią veiklą stiprinant abiejų šalių ir tautų bendradarbiavimą Liuksemburgo vyriausybės vadovas apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi, pranešė Prezidentūra.


Prezidentės teigimu, ES Tarybai pirmininkaujančiai Lietuvai Liuksemburgas yra puikus pavyzdys, kaip nedidelė valstybė su mažais administraciniais ištekliais gali sėkmingai pirmininkauti 28 valstybių sąjungai, suderinti ir atstovauti visų narių interesams.

Karlspreis juncker medaille.

Pernai.

A remarkable photograph of John-Claude Juncker appearing to throttle Spain's finance minister is circulating today.

The picture, taken in Brussels yesterday, shows the the eurogroup president with both hands around the neck of Luis de Guindos. As you can see:
 

Kryžiuočio Vytauto Didijį Kryžių jam.


2013-11-29

Didysis ketvertas

Nuo 1970 m. iki 1989 m. audito ir konsultacijų rinkoje dominavo 8 didžiausios audito ir konsultacijų įmonės, kol 2002 m. liko keturios,

Didysis ketvertas – vadinamos keturios didžiausios pasaulio įmonės teikiančios audito ir konsultacines paslaugas.

1. PwC
2. Deloitte
3. Ernst & Young
4. KPMG

Visame pasaulyje veikiančius apsukrius verslininkus mokesčių klausimais konsultuoja keturios firmos („PricewaterhouseCoopers", „Deloitte Touche Tohmatsu", KPMG ir „Ernst & Young"), įsikūrusios šiuolaikiniuose Džordžtauno Džordžtauno dangoraižiuose. Jų teisininkai puikiai išmano pinigų plovimą kontroliuojančius įstatymus.

Po Enron kompanijos bankroto Arthur Andersen įmonė buvo apkaltinta nekokybiškai atlikusi auditą ir praradusi daug klientų buvo uždaryta.
  
3. Apie Artūrą 

R.ŠARKINAS. Laba diena. Aš galbūt pasakysiu trumpą įžangą, o po to atsakysiu į klausimus. Kaip žinoma, visuose bankuose, o kartu ir Lietuvos banke, atlikti auditai, visuose bankuose auditus atliko tarptautinės audito firmos. Galbūt pradėsiu nuo Lietuvos banko ataskaitos. Lietuvos banko valdyba patvirtino audituotą ataskaitą. Ją auditavo “Arthur Andersen” firma.

Parašai surinkti


VRK įteikta 3 1 9 3 3 9 parašų.

("SUOMIJA: 5 mln. gyventojų - 60 tūkst. piliečių parašų" - teigė šnekintas suomis Laisvės al., o patikrintais duomenimis reikia tik 50 tūkstančių - 1%, SLOVAKIJA: 5.4 mln. - 350 tūkst. parašų - 6,48%, ALBANIJA: 3.1 mln. - 50 tūkst. - 1,61%)

Krūtys ir užpakaliai


Penktadienį ryte Vilniuje sulaikytą prieš Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus režimą protestavusią organizacijos „Femen“ aktyvistę Janą Ždanovą Vilniaus apylinkės teismas nubaudė nubaudė 500 Lt administracine bauda.


Šeštadienio popietę Katedros aikštėje monsinjorui Alfonsui Svarinskui, disidentei Nijolei Sadūnaitei ir Seimo nariui Rytui Kupčinskui nuogą užpakalį ir genitalijas demonstravęs 20 metų Olandijos pilietis gavo 300 litų baudą.

Vilniaus apskrities policijos pareigūnai nusprendė svečiui iš Olandijos Michailui Hennikui nutraukti ikiteisminį tyrimą ir dėl jo elgesio pradėjo administracinę teiseną. Už nedidelį chuliganizmą policijos pareigūnai užsieniečiui skyrė 300 Lt baudą – kaltę pripažinusiam M. Hennikui nereikėjo vykti į teismą ir aiškintis dėl incidento.

Su Lietuvos sostine šeštadienį susipažinti išėję austrai ant prekybos centro „Gedimino 9“ laiptų išsirengė visiškai nuogai.

Besistaipantys nuogaliai nepapiktino sostinės gyventojų ir svečiųpo pasirodymo regbininkai sulaukė plojimų, apsirengė ir tęsė pažintinę kelionę.

Vienas pastebėjimas: užpakalių rodytojai buvo vakariečiai ir ne aktyvistai.

Mūsų apipavidalintojui rytietė aktyvistė ir mūvėdama kelnes - nuoga.

Aktyvizmas (lot. activus - veiklus) - sąmoningas veiksmas, kurio tikslas yra socialinis ar politinis pokytis.

Regis, nieko blogo.

Bet...

Šis veiksmas kreipiamas į kontroversiškai vertinamo požiūrio palaikymą ar oponavimą jam.

Pats žodis aktyvizmas lietuvių kalboje dažniau vartojamas kaip bet koks aktyvus elgesys, todėl svarbu atskirti aktyvizmą plačiąja prasme nuo aktyvizmo siaurąja prasme. Šis straipsnis yra apie aktyvizmą siaurąja prasme.)

Aktyvizmas siauraja prasme dažnai suprantamas kaip protesto ar disidentų veiklos sinonimas, tačiau jis apima platų politinių požiūrių ir formų spektrą. Nuo laiškų rašymo laikraščiams ir politikams, etiško pirkimo iki gatvės riaušių ir demonstracijų ar partizaninės veiklos. Kartais aktyvizmu laikomas ir terorizmas (priklausomai iš kieno pozicijų žvelgiama).

Mat, kaip pakrypo...

Stokit į partijas, būkit pasyvistais?

2013-11-28

Lernen? Arbeiten!

Anot N.Mačiulio, turint omenyje tai, kad darbo jėgos rinka (ES pirmininkaujančioje) Lietuvoje traukiasi, švietimo sistema turėtų siekti, kad jaunimas kiek galima greičiau įsilietų į darbo rinką.

Darbo jėga...

Ne visi žmonės ši terminą priima. Laikoma, kad tai nuvertina žmogų, visus žmones daro bendra beveide mase.

Darbo jėga ne visada buvo, o kai kur ir nėra preke. Ji gali nepriklausyti žmogui ir būti atimama be ekvivalentiškų mainų (pvz., vergų ar baudžiauninkų darbą naudojančiose ekonomikose). Ne visada žmogus turi juridinę laisvę (kalinys, vaikas). Žmogus gali savarankiškai dirbti ir pardavinėti savo darbą (amatininkai, dailininkai, ūkininkai, privatūs verslininkai, kurie nieko nesamdo).


Bakalauro ir magistro studijos Lietuvoje galėtų būti trumpinamos iki dvejų metų, o dvylika metų mokykloje, apkarpius vasaros atostogas, galėtų sutrumpėti iki vienuolikos.

Kam tiek daug  

 mokytis - vis tiek kepurės plokščios.

Švietimo sistema turėtų paklausyti bankininko, kaipgi.

Pagal „Swedbank“ skaičiuojamą Baltijos šalių regiono konkurencingumo indeksą, atskleidžiantį verslo aplinkos palankumą, švietimas – stipri Lietuvos sritis. Tačiau, kaip teigė banko vyresnioji ekonomistė Vaiva Šečkutė, tą lemia kiekybiniai rodikliai.

Lietuva išsiskiria tuo, kad gerai paruošia matematikos ir kitų tiksliųjų mokslų specialistus. Šiuo aspektu regione Lietuvą lenkia tik Suomija, o viso pasaulio mastu – tik 15 valstybių. Tačiau, pavyzdžiui, vadybos išsilavinimo kokybė vertinama labai prastai: pasaulyje esame tik 60-oje eilutėje.

Eikit jūs, mat... MatėMatėkai ... - dar pamatysit jums nedera matyt!

Lernen? Arbeiten! 

Ja ja!

P.S.

1. ........................... 2013-11-28 11:27 IP: 78.61.44.158
Nieko nesuprantu, kas dedasi Lietuvoje. Ar nėra kompetetingų mokslininkų, kad visi pasiūlymai vyksta iš bankų ekonomistų. Ką dirba ministerijų žmonės nieko negirdžiu.

Štai kas dedasi mūsų Lietuvoje.

33. bankininkai 2013-11-28 12:05 IP: 78.60.196.98 
Bankininkai moko universitetus - na ir laikai atėjo...

 VYRIAUSIAM vyriausybės galvai pataria 26 metų patarėjas...

kur užtatai!

Darbo jėga ne visada buvo, o kai kur ir nėra preke. Ji gali nepriklausyti žmogui ir būti atimama be ekvivalentiškų mainų (pvz., vergų ar baudžiauninkų darbą naudojančiose ekonomikose). Ne visada žmogus turi juridinę laisvę (kalinys, vaikas). Žmogus gali savarankiškai dirbti ir pardavinėti savo darbą (amatininkai, dailininkai, ūkininkai, privatūs verslininkai, kurie nieko nesamdo).

Meška be dokumentų

Klaipėdos zoologijos sodas gali suvisam netekti lankytojų numylėtinės meškos Mašos ir kitų augintinių. Netoli Klaipėdos, Jonušų kaime, veikiantis privatus zoologijos sodas trečiadienį sulaukė būrio tikrintojų iš Vilniaus aplinkos apsaugos agentūros. Jie pasirengę išsivežti neva be būtinų dokumentų laikomą rudąją mešką Mašą, taip pat meškėnus ir urvines antis.

Tačiau meškos pareigūnai aplinkosaugininkai iš pradžių nerado.

Zoologijos sodo šeimininkas Edvardas Legeckas paaiškino, kad meška paniro į žiemos miegą ir ilsisi Lenkijoje.

Tačiau aplinkosaugininkų tokia versija neįtikino - jie ėmėsi krėsti patalpas ir mešką galiausiai surado.

Gyvūnas ramiai miegojo vienoje iš vidinių įstaigos patalpų.

Kelkis!

Rodyk dokumentus!

Po kelias valandas trukusių diskusijų su sodo šeimininku, tikrintojai apsisprendė bent laikinai išgabenti mešką į kitą vietą - Telšių miškų urėdijos žvėrinčių.

Trečiadienį Mašos išvežti taip ir nepavyko - aplinkosaugininkai pareigūnai tam nebuvo tinkamai pasirengę.

2013-11-27

Tas Zuokas!


.
Šiandien Vilniuje tiesiai priešais Vinco Kudirkos paminklą vėl įžiebta menora, mačiau, buvau ten.

Žydai šitaip barbarų saracėnų Vilniuje švenčia pergalę prieš užkariautojus graikus.

Jau senokai šitaipos - šiandien čia praeivis pasakojo sovietmečiu gyvenęs Saracėnų ir S.Fino gatvių sankirtoje, ieškojęs tada ir jokiose enciklopedijose neradęs S.Fino.

Štai jis.

Klausia šiandien moters prie Vinco Kudirkos paminklo:

- Kodėl būtent čia statot menorą?

- Zuokas liepė statyt čia ir ne kitur.

Tikrai.

Tas Zuokas!

Mūsų Vilniaus Izaokas!

Izaokas arba Itzhakas (hebr. יִצְחָק „lai Dievas juoksis“) žydų istorijoje – Abraomo ir Saros sūnus, kurį Abraomas turėjo paaukoti Dievui kaip savo tikėjimo išbandymą. Izaokas buvo vedęs iš Mesopotamijos kilusią giminaitę Rebeką.

Lai Dievas juoksis!

Lietuvos sostinė Vilnius - zuokkurate.

Estai tai tokiam pasakytų!

Mes gi - ...

Mes nieko.

Beee...

  nuodėmes buvo paaukotas avinėlis...


Bažnytiniai Naujieji Metai.

Šiaurės, vis tik, JeruzalėVyriausybė trečiadienį (šiandien) turėtų apsvarstyti pasiūlymus juridinių ir fizinių asmenų tarpusavio atsiskaitymus grynaisiais pinigais apriboti iki 10 tūkst. litų.

Toliau, ministro teigimu, žingsnis po žingsnio bus įteisinamos kitos racionalios priemonės, kurių nauda, kovojant su šešėliu, nekels abejonių.

Apribojimas nebūtų taikomas, atsiskaitant grynaisiais per mokėjimo paslaugų teikėjus, valiutos keityklose ar įnešant grynuosius pinigus į bankomatus.

Of course.

Negi griausi finansų pasaulio tvarką:

Lietuva ---> Olandija ---> Lichtenšteinas (Monakas, Mergelių salos, ..., ...)

Tik ar neužpyks per tuos apribojimus ant mūsų tie, kurių vardas - Man from Lithuania?

17. Šalom, tautiečiai 2013-11-27 20:04 IP: 84.15.185.218
Google: ”When I got here four years ago it WAS QUITE A SHOCK,Degutis said of his exposure to ISRAEL’s PAPER-BASED BANKING SYSTEM.

Elito atsakomybė II

Antradienį netikėtai krito Latvijos Vyriausybė – atsistatydino ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis. Apie pasitraukimą iš pareigų jis pranešė po susitikimo su prezidentu Andriu Bėrziniu. To V.Dombrovskio pareikalavo pats prezidentas.

Pasak premjero, šitaip jis prisiima politinę atsakomybę dėl tragedijos Rygoje.

Teigiama, kad valdančiosios Latvijos partijos „Naujasis laikas“ pirmtakai prieš kurį laiką panaikino statybų inspekciją, todėl buvo sušvelnintos pastatų tikrinimo procedūros. Ši partija, kuri yra V.Dombrovskio Vyriausybėje, dabar siejama su statybų įmonėmis, tarp jų ir „Re&Re“, kuri pastatė „Maxima“ prekybos centrą.

„Re&Re“ parėmė partiją per rinkimus, paramos ši partija sulaukė ir iš kitų statybos įmonių. Kurį laiką V.Dombrovskis buvo partijos „Naujasis laikas“ valdybos narys (2002-2004 metais), todėl Latvių žiniasklaida vis atviriau kalba apie premjero ryšius su verslu.


2013-11-26

On ExDuke'ation


137. Šo Bi Odigos 2013-11-26 16:21 IP: 82.198.141.130
„Šiandien mes gyvename visuomenėje, kurioje gydytojai žaloja sveikatą, teisininkai niekina teisingumą, universitetai siaurina žinias, vyriausybė slopina laisvę, žiniasklaida naikina informacija, religija žlugdo moralę o bankai griauna ekonomiką.” Chris Hedges


“We’ve bought into the idea that education is about training and “success”, defined monetarily, rather than learning to think critically and to challenge.

We should not forget that the true purpose of education is to make minds, not careers.

A culture that does not grasp the vital interplay between morality and power, which mistakes management techniques for wisdom, which fails to understand that the measure of a civilization is its compassion, not its speed or ability to consume, condemns itself to death.”

Tikėkimės, kad ne visi universitetai tokie.

P.S. Diplomas, vis tik, reikalingas.

Negerai šitaip.

Pinigus tėtukui II

Koks negeras tėtukas!

76. Tarp Tau Tau Tau ir Tau Tautinė Praktika 2013-11-26 08:57 IP: 84.15.177.136  
– Jums (Daliai Grybauskaitei) būnant finansų ministre įvyko garsioji „VP Market” afera. Ši verslo grupė pasinaudojusi įstatymų landa susigrąžino milijoninę pridėtinės vertės mokesčio sumą. Tuomet valstybė galėjo šį žingsnį apskųsti teismui, bet Jūs to nepadarėte. Kodėl? Gal gavusi tinkamą atkirtį ši verslo grupė nebūtų taip įžūliai toliau piktnaudžiavusi savo galia? – Mes nagrinėjome šį atvejį. Be jokios abejonės, „VP Market“ pasinaudojo įstatymų landa. Negana to, keli mėnesiai iki šio įvykio mes teikėme Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokesčio įstatymą, jis Seime nepraėjo. Teikėme Mokesčių administravimo įstatymo pataisą, ji praėjo, bet Gedimino Vagnoriaus iniciatyva buvo atidėtas įsigaliojimas ir „VP Market“ „įšoko“ į šį poros mėnesių tarpą. Manau, kad įvyko atvirai korupcinė situacija Seime. Po ilgo nagrinėjimo su teisininkais nusprendėme, kad verslo etikos prasme tai yra įžūlus piktnaudžiavimas, bet teisiškai tai įrodyti būtų reiškę labai ilgą stumdymąsi teismuose. O laiko nebuvo – reikėjo visą finansų sistemą parengti narystei ES. Paraleliai nagrinėjau tarptautinę praktiką ir tapo aišku, kad tokiais atvejais galiausiai vis tiek tenka sumokėti visą sumą ir dar su delspinigiais.

Nes tokia Teisės Matematika.

Nes ji, Teisė, įteisina Tokius Pinigus.Manau, kad įvyko atvirai korupcinė situacija Seime ... tuo metu dar nebuvo tokio įstatymo.

O gal jau buvo?Mūsų pinigai - pas tėtuką.

Tik tas tėtukas ne čia:

Nors yra ir šių kraštų žinovų

Ar tikrai čia tėtukas?

Gal čia lankosi?

Pinigai tiesiog turi savo judėjimo dėsnius - išteka dideliais kiekiais iš ten, kur mažos palūkanos ir suteka dideliais kiekiais ten, kur maži mokesčiai; tokskelias.

2013-11-25

Elito atsakomybė

Jau nebeišsitenka Lietuvoje ...

Gal jau laikas būtų ir praregėti?

Lietuvos valstybė juk pirmininkauja Europos Sąjungai ! !!!

Leistinas bandymų skaičius

Prieš mėnesį spalio 23-ą, buvau banke, sutarties nepasirašiau - man tinka ir senoji.

Man VGTU algą moka dusyk per mėnesį, todėl lapkričio 8-ą vėl atsidūriau banke - bandydamas atsiskaityti kortele parduotuvėje sužinojau, kad mano PIN kodas užblokuotas. Pasiėmiau pinigus grynais (kaip koks izraelitų pasekėjas) ir parašiau antrą PRAŠYMĄ, dabar jau atblokuoti ne sąskaitą, o PIN-ą.

Vakar, prieš tai susiradęs tą savo kortelės PIN-ą ypatingo slaptumo voke, pabandžiau pasiimti savo avansą ATM - automatiniame bankų pasakoriuje.

Bandžiau viso labo vieną kartą: bankomatas iškart man pranešė, kad viršijau leistiną bandymų skaičių.

Vadinasi, leistinas bandymų skaičius - Zero.

O mergina, atsiliepusi kortelės antroje pusėje nurodytu telefonu:

1. Prašė pasakyti mano asmens kodą (kurio niekam negalima sakyti:)).
2. Paklausta atsakė, kad mano kortelę valdo bankas.
3. Paaiškino, kad neteisingai įvedžiau savo PIN kodą.
4. Pasakė, kad teoriškai būna trys leistini bandymai.
5. Pasakė, kad turiu atvykti bankan.

Uždaviau ir daugiau klausimų, į vieną jų atsakė:

- Čia bankas!

Vyksiu.

Juk reikia pinigų.

Primenu: Bitcoin jau čia
 ,

Knisset

Knisset Mar Semaan Kefa in the List of oldest known church buildings in the world.

Išknista uoloje.

The Church of Saint Peter (Aramaic: Knisset Mar Semaan Kefa, St. Peter's Cave Church, Cave-Church of St. Peter) near Antakya (Antioch), Turkey, is composed of a cave carved into the mountainside on Mount Starius with a depth of 13 m (42 ft.), a width of 9.5 m (31 ft.) and a height of 7 m (23 ft). This cave, which was used by the very first disciples called Christians, is one of Christianity's oldest churches.

The founding of the church in Antioch can be traced to the Bible's Acts of the Apostles (11:25-27) where it is related that Barnabas travelled to Tarsus to bring Paul the Apostle there. They worked for one year with the nascent Christian community, and there the converts were called Christians for the first time in history. Christian tradition considers Peter, the first Apostle, as the founder of the church of Antioch, and the first priest of the Christian population that was established there; the Church of St. Peter is regarded by tradition as on the spot where he first preached the Gospel in Antioch.
The oldest surviving parts of the church building date from at least the 4th or 5th century. These include some pieces of floor mosaics, and traces of frescoes on the right side of the altar. It is thought that the tunnel inside which opens to the mountain side served the Christians to evacuate the church in case of sudden raids and attacks. Water that seeps from the nearby rocks was gathered inside for drinking purposes, and was also used for baptisms. The collection of water, which visitors drank and collected to give to those who were ill (with the belief that it was healing and curative), has lessened as a result of recent earthquakes.

Facade of the Church of St Peter (Knisset Mar Semaan Kefa), originally built ca. 1100 by Crusaders and rebuilt in the 19th century

... the word "Church" corresponds to the Aramaic "Knisset,"  ...

There are 14 Arabs in the Israeli Parliament (Knisset), ...


The Knesset (Hebrew: הַכְּנֶסֶת [haˈkneset] ( listen); lit. the gathering or assembly; Arabic: الكنيست‎ al-Knīssat) is the unicameral national legislature of Israel.

Kenesa.

Kenesa is the term for a Karaite or Persian synagogue. The word derives from the Aramaic word for "assembly" (in Hebrew, the word for synagogue is beit knesset). 
 

  Interior of Malaya (Small) kenesa in EupatoriaΚερκινίτις

Dura-Europos House


The site of Dura-Europos, a former city and walled fortification, was excavated largely in the 1920s and 1930s by French and American teams. Within the archaeological site, the house church is located by the 17th tower and preserved by the same defensive fill that saved the nearby Dura-Europos synagogue.

The Dura-Europos synagogue (or "Dura Europas", "Dura Europos" etc.) is an ancient synagogue uncovered at Dura-Europos, Syria, in 1932. The last phase of construction was dated by an Aramaic inscription to 244 CE, making it one of the oldest synagogues in the world. It is unique among the many ancient synagogues that have emerged from archaeological digs as it was preserved virtually intact, and it has extensive figurative wall-paintings. These frescoes are now displayed in the National Museum of Damascus.


The Dura-Europos church (also known as the Dura-Europos house church) is the earliest identified Christian house church. It is located in Dura-Europos in Syria. It is one of the earliest known Christian churches, and was apparently a normal domestic house converted for worship some time between 233 and 256, when the town was abandoned after conquest by the Persians.


It is both less famous and smaller and less extensively decorated with wall-paintings than the nearby Dura Europos synagogue, though there are many other similarities between them.

Scenes from the Book of Esther from the Dura-Europos synagogue, 244 CE

File:Duraeuropa-1-.gif

Duraeuropa.

Dura Europa

Frescoes- Dura Europa Syria - YouTube

Старонова синагога
Старонова синагога в Праге, 1270 г. Старейшая действующая синагога в мире.

Старонова?

Sure.

The synagogue was originally called the New or Great Synagogue and later, when newer synagogues were built in the 16th century, it became known as the Old-New Synagogue. Another explanation deviates the name from the Hebrew עַל תְּנַאי (al tenay), which means "on condition". According to legend angels have brought stones from the Temple in Jerusalem to build the Synagogue in Prague - "on condition", that they are to be returned, when the Messiah comes, i.e. when the Temple in Jerusalem is rebuilt and the stones are needed.
 
Etchmiadzin CathedralVagharshapat, Armenia. Originally built in 301-303. It still functions as a church and is the main cathedral of the Armenian Apostolic Church. Etchmiadzin Cathedral is listed among the UNESCO World Heritage Sites.

 
Panagia Ekatontapyliani (also known as the Church of 100 Doors) is a historic Byzantine church complex in Parikia town, on the island of Paros in Greece.  The church dates to 326AD.


Старо Hова?

Saulė Urve...

2013-11-24

Baigėsi Tikėjimo Metai

LRT "Klasikos" radijas transliuoja Tikėjimo metus užbaigiančias mišiasVatikano, aukojamas popiežiaus Pranciškaus.

Kas gi yra Bažnytiniai metai?

Bažnyčia svarbiausiuosius įvykius įstatė į atskiras metų dienas ir sujungė su metų laikotarpiais. Tuo būdu kasmet Bažnyčios liturgijoje atsispindi svarbesni mūsų tikybos įvykiai ir tiesos, pradedant nuo Išganytojo pažadėjimo ir laukimo, baigiant Šv. Dvasios atėjimu ir jos darbais.

Adventas (lotyniškai „atėjimas“) - prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei - kūdikėlio Jėzaus gimimui - Kalėdoms.

Kūdas buvo kūdikėlis...

Lietuvos vyskupai nusprendė naujus bažnytinius metus paskelbti

Šeimos metais.

Jie prasidės gruodžio 1 d., pirmąjį Advento sekmadienį, visose Lietuvos bažnyčiose skaitant vyskupų ganytojišką laišką. Detalesnė Šeimos metų programa bus paskelbta vėliau.

Šeima prasideda (ne nuo Seimo, ne) nuo Tėvo ir Motinos.


10 požymiųKai žmonės neturėjo galimybės informacija dalytis tarpusavyje, vieni kitiems paaiškinti ir net parodyti, kas įvyko ir kas vyksta, valdžios rankose buvo puikiausi įrankiai žmonių smegenims plauti ir juos kontroliuoti. Tačiau laikai keičiasi. Žmonės be valdžios ir be tarpininkų tarp jų bei valdžios patys įgauna galimybę matyti, girdėti, suprasti ir vertinti, kas vyksta, be jokių papildomų „protingų“ žmonių aiškinimų ir paaiškinimų.

Analitikai, kurie domisi valdžios bei žmonių santykiais ir jų raida, pastebi pasikeitimų, tendencijų, kurių anksčiau nebuvo. Jie paskelbė savo pastebėjimus.

10 požymių
, rodančių, kad pasaulio valdžia praranda žmonių kontrolę.

1. Valdžios melas neduoda tokio efekto, kokį duodavo anksčiau. Valdžios teikiama informacija, įvairiais paaiškinimais tiki vis mažiau ir mažiau žmonių.

2. Nepasitikėjimas valdžia auga. JAV Kongresu pasitiki tik 10 proc. JAV piliečių.

3. Nepasitikėjimas žiniasklaida auga. Ja netiki 77 proc. žmonių. Ji yra suaugusi su valdžia ir tarnauja valdžiai, kvailina žmones ir padeda valdžiai juos kontroliuoti.

4. Nepasitikėjimas tarptautiniais bankais auga. Bankų veiklos tikslas – pavergti jus, padaryti priklausomus. Žmonės juos perprato ir daugiau jais netiki.

5. Vatikanas deda visas pastangas, kad išliktų, išsivalytų. Jis praranda tikinčiuosius. Žmonės pradeda suprasti Vatikano dvigubą žaidimą, jo atliekamą vaidmenį santykiuose tarp valdžios ir žmonių. Vatikanas pakeitė net popiežių, ėmėsi kardinalių veiksmų situacijai pagerinti. Anksčiau Vatikanas nekreipdavo dėmesio į atskirus žmonių nusiskundimus, problemas, net nedėdavo didelių pastangų paslėpti savas problemas, susijusias su pedofilija, homoseksualizmu, korupcija, pinigų plovimu ir begaliniu noru bei pastangomis didinti savo turtą.

6. Jėgos struktūrų pareigūnai (kariai, žvalgai, policininkai) nebijo nepaklusti savo vadų įsakymams, kurie prieštarauja visuomenės interesams ir juos pažeidžia. Kariai jau nebėra kvaili robotai, kurie automatiškai vykdo užduotis. Jie pradeda mąstyti, nebijodami sulaužyti savo likimą, atskleidžia visuomenei dar negirdėtus, nematytus įrankius jai valdyti ir kontroliuoti.

7. Valstybės tampa policinėmis valstybėmis. Jos militarizuojasi. Atsiranda specialių būrių, kurių specializacija – demonstrantų vaikymas, suėmimas ir tardymas. Persekiojami aktyviausi visuomenės veikėjai. Valdžia pradeda bijoti žmonių.

8. Ryškėja tendencija, kai atskiros valstybės, regionai, rajonai ir net miestai nori tapti nepriklausomi ir atsiskirti nuo kitų. Jie nori gyventi pagal savo sukurtas taisykles, o ne primestas. Daugiau jie nenori tarnauti kažkam kitam. Jie nori tarnauti sau ir savo bendruomenei.

9. GMO (genetiškai modifikuotų organizmų) maisto daugelis žmonių atsisako. Valdžia buvo sukūrusi teoriją. Kontroliuok maistą, kontroliuosi žmones. Skamba gražiai ir idėja gera. Tačiau praktikoje ji nepasiteisino.

10. Valdžia liberalizuoja narkotikų naudojimą. Naudokite, brangieji, naudokite kuo daugiau, svarbiausia, nesikiškite į mūsų reikalus.

Straipsnis
Kastyčio Braziulio.

Šito trūksta, betgi šnekama apie šią valdžią.

Demo Kapitalo Kratijos Griūtis.

Šekelis buvo anų laikų doleris; taip taip.

Palūkanos link mūsų judėjo šitaip.

ten.

Šitaip.

Šitaip
.

Tada
nekeista.

Nekeista kiek.

Svarbiausias išteklius

17 Lietuvos startuolių kitą savaitę išvyks į Stokholmą, vėliau – į Tel Avivą, Londoną ir Berlyną, kur prisistatys investuotojams. Startuoliai – pradedantys verslininkai, dažniausiai verslus kuriantys informacinių technologijų srityje.

„Startup Lithuania Roadshow“ startuolius lydintys „Versli Lietuva“ atstovai neabejoja, kad bent jau kelios idėjos pritrauks kapitalo. Iš viso tikimasi pritraukti investicijų už 11 mln. eurų.

„Konkurencija taip pat išaugo iki begalybės. Pasaulis mažas, visi konkuruoja globaliu mastu ir pasakyčiau, kad projektas, neturintis investuotojų ir išteklių, turi mažai šansų sulaukti sėkmės. Vartotojai pripratę prie kokybės, o kokybė nėra pasiekiama be išteklių. Ištekliai pirmiausia yra pinigai“, – sakė I. Laursas.

O iš visų menų mums svarbiausias yra kinas.