2015-03-28

Santaupos

sántaupos sf. pl. (1) RŽ, DŽ, Mžš kas sutaupyta, sutaupoma (ppr. pinigai): Susitaupė, tura sántaupų Krš. Surinkęs visas savo santaupas, dar iš draugų pasiskolinęs, išsiunčiau pinigus rš. Už santaupas nusipirko namą rš.

Netiesa.

Naujadaras čia, pripainiota pinigų monytojų, kaip ir su žodžiu "mokėti" - kam dirbt mokėti, kai turi kuom užmokėti kaipo darbdavys:)

Sandrauga - kai visi kartu, drauge.

Sandėlis - kai sykiu sudėta.

Sąjunga - kai sykiu sujungta.

Sangulauja - kai sykiu guli kažkodėl.

Santaika - kai susitaiko, irgi drauge.

Santvarka - kai visi sykiu tvarkosi.

Sąžinė - kai visi sykiu žino.

Kai vieni ką žino ir tuo naudodamiesi peša sau iš kitų, nes anie to nežino - tai nesąžininga.

Tai - savanaudiška. 

Santaupos - tai, ką kartu sutaupėm.

Tai - pasaulis, kurį ainiams kuriam.


Nesąžininga.

Gal esat prisišlieję?

"Manheteno rytas" rašo kad referendumui rengti reikalingų parašų skaičiaus sumažinimas iki 100000 yra antidemokratiškas, nes "Maskvos ideologai buvo apskaičiavę, kad tada neramumų sukeltas procesas Lietuvoje vyktų lyg ir savaime, nes tiek asmenų pakaktų perimti ministerijų ir kitų valstybinių įstaigų kontrolę" (plg. Lietuva ir Šveicarija),

kad kaunietis Rimas (pavardė redakcijai žinoma), kurio organizme ekspertai aptiko
psichotropinių medžiagų, šitaip įvertina Lietuvos mokslų akademijos veiklą:

Lietuvos mokslų akademija už Europos socialinio fondo lėšas parengė dvylikos knygų seriją „Mokslas visiems“. Vienoje jų – „Trečioji pramonės revoliucija“ aiškinama, kad automobiliai, šaldytuvai, televizoriai, internetas, mobilieji telefonai yra blogis, kuris sunaikins žmoniją. O žemės ūkis vadinamas virusu, kenkiančiu žmonių sveikatai.

Ar tokie leidiniai nekompromituoja mokslo?

– Man teko vartyti tas knygas. Jų turinys panašus į idėjas, kurias skleidė asmenys, dabar atsidūrę teisėsaugos akiratyje.

Jose pasisakoma prieš tradicines vertybes, iškreipiama evoliucija ir mokslo raida. Manau, tokios knygos naudojamos protams maišyti, jos iš tiesų kompromituoja mokslą ir jį tam tikra prasme paneigia.

Dar sužinosit kad "Grupuočių nariai daugiausia šliejosi prie kultūros ir mokslo įstaigų – ten, kur lengviausia įkurti ne pelno įstaigas ir gauti paramą" - gauti pinigus iš Europos.

Tai ir klausiu: gal kas esat prisišlieję prie kultūros ir mokslo įstaigų?Kai ką primena:

chunveibinai [kinų k. hongweibing — raudonasis sargybinis], Kinijoje — politiškai nesubrendusio jaunimo būriai, dalyvavę vad. kultūrinėje revoliucijoje.


Tik kad agitatorius ne kinas, o exBBC-iukas.

Pinigai...


Kodėl jie kaupiasi visai ne pas referendūmininkus?


A?


Gal todėl, kad ne jie juos nepadirbinėja?


Kokia mįslė...

P.S. Mano giminėj daug tremtinių. Tai pacituosiu šį komentarą:

2015-03-28 22:16
IP: 78.56.26.115
Mano šeima buvo ištremta pirma kąrtą, nes senelis priklausė šauliams,o ši organizacija buvo uždrausta, antrą kartą ištrėmė nes kaimynai lietuviai paskundė, jog mano šeima be leidimo grįžo į Lietuvą. Ir kaip kaltinti valdžią, jei vienu atveju senelis priklausė draudžiamai organizacijai, o kitu atveju lietuviai pavydūs stukačiai? Lygiai taip pat ir dabar vyksta susidorojimas su kitaminčiais dangstantis kova prieš antivalstybinę veiklą. Tuo labiau kad dabartinė LT valdžia kovoja su savo pačių išgalvotomis slaptomis organizacijomis. Svarbu tik pretekstas. Jei aš nepalaikau JAV politikos ir manau, kad Lietuvai būtų geriau nepriklausyti NATO, tai kaip jūs galit mane apkaltinti antivalstybine veikla?

2015-03-27

Komentarix

2015-03-27 16:48
IP: 84.15.187.152
  
Būtų įdomu, jei pakomentuotumėt šiuos penkis su ponu I.Kolomoiskiu sietinus momentus: 1. Ponas I.Kolomoiskis yra ne tik Ukrainos žydų bendruomenės vadovas, bet ir Europos žydų parlamento (European Jewish Parliament or EJP (formerly known as European Jewish Union or EJU)) įkūrėjas. 2. Dnepropetrovske, kurio gubernatoriumi ponas I.Kolomoiskis ligi užvakar buvo, 2012 metais pastatytas didžiausias pasaulyje žydų kultūros ir religinis centras "Menora (Menorah)". 3. Pirmąjį Europos Sąjungos kosmoso agentūros daugkartinio naudojimo "Shuttle" tipo kosminį laivą bandomojo skrydžio orbiton prieš keletą savaičių pakėlė Dnepropetrovsko "Južmaš" gamyklos raketa nešėja. 4. Malaisian Airlines reiso MH17 lėktuvas nukrito Dnepropetrovsko civilinės aviacijos skrydžių valdymo centro zonoje. 5. Iškart po tos katastrofos, naujosios Ukrainos valdžios iškart paskelbtos separatistų teroro aktu (oficialių išvadų dėl MH17 katastrofos ligi šiolei nėra), tą pačią dieną, Izraelis pradėjo nuo 2009 metų nebūtą sausumos karinį puolimą Gazos ruože, pravardžiuojamą "žolės pjovimu (grass mowing)". Ačiū už komentarus iš anksto.

Juk komentuoja, gal pakomentuos. Dviguba pilietybė Ukrainoj draudžiama, o triguba - ne.

P.S. Nekomentuoja Alvydas Medalinskas, nors 84-tame komentare kitką komentavo.

Gal Pikasas pakomentuos?

2015-03-28 22:45
IP: 84.15.183.107
  
  
1. The Jewish Daily Forward: Ukraine Presidential Frontrunner Petro Poroshenko and His Secret Jewish Roots
2. The Guardian: Arseniy Yatsenyuk. He has played down his Jewish-Ukrainian origins, possibly because of the prevalence of antisemitism in his party's western Ukraine heartland. A.Jaceniukas yra Ukrainos ministras pirmininkas. 3. Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Vladimiras Groismanas irgi tos pačios tautybės. 4. Atstatydintasis Dnepropetrovsko gubernatorius ponas I.Kolomoiskis yra ne tik Ukrainos žydų bendruomenės vadovas, bet ir Europos žydų parlamento (European Jewish Parliament or EJP (formerly known as European Jewish Union or EJU)) įkūrėjas bei turi tris pilietybes: Ukrainos, Šveicarijos ir Izraelio. Pakomentuokit, prašau. Taip pat pakomentuokit, būkit malonus, mano 57-tame komentare išdėstytus penkis faktus. Ačiū už komentarus iš anksto.

Derėtų prisiminti ir mūsų Ekonomikos instituto atkūrėjos žentą - Oleksandrą Turčynovą (žr. už buožės):

WikiLeaks documents suggest that during his role as security service chief in 2005 he destroyed documents that allegedly implicated Tymoshenko as having links to organised crime - allegations she has always denied.


ГорнистGandrinės dar vis...

Горнист

военный музыкантиграющий на военном сигнальном рожке.Название заимствовано у немцев.


horn (n.) 
Old English horn "horn of an animal," also "wind instrument" (originally made from animal horns), from Proto-Germanic *hurnaz (cognates: German Horn, Dutchhoren, Gothic haurn), from PIE *ker- (1) "horn; head, uppermost part of the body," with derivatives refering to horned animals, horn-shaped objects and projecting parts (cognates: Greek karnon "horn," Latin cornu "horn," Sanskrit srngam "horn," Persian sar "head," Avestan sarah- "head," Greek koryphe "head," Latin cervus"deer," Welsh carw "deer"). Reference to car horns is first recorded 1901. Figurative senses of Latin cornu included "salient point, chief argument; wing, flank; power, courage, strength." Jazz slang sense of "trumpet" is by 1921. Meaning "telephone" is by 1945.Ar papūsi tokian ragan?

Ir aplamai, su tais ragais...

:(

Paragint nebent.

Matot - gandras nuo vėliau atsiradusių vokiečių pusės, o mūsiškiau - garnys.

Ko dabar toks susikuklinęs?

garnyti, -ija, -ijo tr. ėsti, ryti: Žąsiukam duoda žirnius brinkytus garnyti Lš.
išgarnyti tr. išėsti, išlesti: Kap bematant visą ėdalą išgarnijo Lš.

Paskum kaip užklekens tuo ilgu snapu!

Girdisi, garsiai girdisi...

Bet gervės garsiau klykia:)

Ar užtai toks susimarkatnijęs?

Nereikia markatnytis:

E. Fraenkelis teisingai pastebėjo, kad garnỹs yra ide. gervės pavadinimas.

Tas tai jau žino!

Bet ne viską:)

Swedbank Swedbanklandijoj

2011
Vyriausybėje Premjeras Andrius Kubilius bei finansų ministrė Ingrida Šimonytė su banko „Swedbank“ atstovais aptarė ir grynųjų pinigų operacijų apribojimus bei šio tikslo įgyvendinimui reikalingas priemones.
Gal Vyriausybė nebe Lietuvos, o Swedbanklandijos?
2009

Šiandien, sėdėdamas prie kompiuterio, klausiausi LTV laidoje "Tarp Rytų ir Vakarų" dalyvavusių Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko profesoriaus Kęstučio Glavecko, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentės Rūtos Vainienės ir "Swedbank", AB valdybos pirmininko pavaduotojo (...) Tomo Andrejausko. 

Pastarojo titulai lyg ir menkiausi, bet išrodė ponas solidžiausiai. 


2010

Viena didžiausių Lietuvoje langų ir durų gamintojų UAB "Doleta" ruošia milijoninį ieškinį įmonei bankrotą norėjusiam iškelti bankui "Swedbank".


2011

Medinių langų ir durų gamybos bendrovė „Doleta“, vietoj planuotų 28 mln. litų, praėjusiais metais pasiekė 20 mln. litų apyvartą. Įmonė buvo priversta atsisakyti pelningų kontraktų dėl beveik metus besitęsiančių ginčų su banku „Swedbank“, kurių bendra suma siekia iki 8 mln. litų. Įmonės vadovybės teigimu, ginčai su banku kirto ne tik per pardavimus, bet ir per santykius su partneriais.20112015


Šiuo metu rekordinį pelną skaičiuojančios įmonės konfliktas su „Swedbank“ įsižiebė pačiame krizės įkarštyje. Jo priežastis elementari – bankas panoro savo naudai pakeisti paskolos sutartį.
„Bankininkai pareikalavo užstatyti asmeninį turtą, suteikti asmenines garantijas. Sako: „Jeigu nepasirašysi naujos sutarties, tavęs laukia bankrotas.“ Aš nesutikau, tada jie ėmėsi konkrečių veiksmų. Bankas net nereikalavo grąžinti visos sumos, bet iš karto iškėlė bankroto bylą. Manė, išsigąsiu ir pasirašysiu. Tačiau teismas jų ieškinį atmetė. Prasidėjo teroras. Atvažiuodavo kostiumuoti vaikinai ir aiškindavo: „Ko tu čia, kaimieti, šokinėji. Aš Oksforde mokiausi, Londone dirbau“, – bankininkų arogancija baisėjosi verslininkas.
Pasakysiu tiesiai: kol Lietuvos valdžioje nebus žmonių, kurie galvotų ir dirbtų Lietuvai, skandinavų bankai mus engs kaip engę. Krizės metu ir Lietuvos verslas, ir privatūs žmonės buvo palikti savarankiškai kovoti su užsieniniais bankais. O tie elgėsi kaip liūtai džiunglėse. Pagal džiunglių įstatymus. Kol Lietuvoje nebus stiprių vietos bankų, užklupus bet kokiai krizei Lietuva vėl riedės į duobę gerokai greičiau nei likusi Europa“, – skausminga patirtimi dalijosi verslininkas.
Jo teigimu, su tokia agresyvia bankų politika, kokią patyrė „Doleta“, krizės akivaizdoje susidūrė daugybė įmonių. Daugumą jų tai sužlugdė.
V.Silevičiaus teigimu, bankininkai save įsivaizdavo aukščiau dievų. Jeigu ne toks bankų elgesys, tai krizės padariniai Lietuvoje būtų perpus mažesni.
„Skandinavų bankai yra aršiau nei lietuviškas reketas, buvęs 1995 metais. Reketininkai leido dirbti, kad būtų iš ko mokėti duoklę, o šie net dirbti neleidžia“, – piktinosi verslininkas, pasižadėjęs, kad tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai jis pasinaudojo bankų siūloma paskola.

Belieka štai  pridurti.

Bet, matyt, net ir Lietuvoj ne visi teisėjai skolomis nupirkti...

Štai mums ir valdžia.

P.S. Pasakysiu tiesiai: kol Lietuvos valdžioje nebus žmonių, kurie galvotų ir dirbtų Lietuvai, skandinavų bankai mus engs kaip engę.

Bravo!

Kriegščionys nebenori Krieg'o

Kaip šitaip gali būti?

Gali.
Klagemauer.TV ist ein online-TV Anbieter aus St. Margrethen in der Schweiz

Aus
Schwaben.
O ką jie

su exponente

darys?


2015-03-26

Nauji Metai!

Pirmoji Naujųjų Metų diena - šiandien!

Primiršom...

Gandro diena (arba GandrinėsBlovieščiai) – lietuvių šventė, švenčiama kovo 25 dieną, skirta paminėti baltųjų gandrų sugrįžtuves. Sakydavo, kad gandras grįždamas ant uodegos parneša kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus.

Apytikriai šią dieną į Lietuvą parskrenda gandrai. Gandras tarsi išvaiko paskutinius žiemos ledus. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali daug nulemti visiems metams. Jei pirmą kartą pamatai gandrą skrendantį – viskas puikiai ir sparčiai seksis. Jei pirmą kartą pamatai gandrą tupintį – viskas šiemet eisis iš lėto. Netekėjusios merginoms pamatytas skrendantis gandras reiškė, kad jos šiemet ištekės. Tupintis – kad dar tebetupės savo tėvų namuose. Mokiniui skrendantis gandras – kad sėkmingai „perskris“ į kitą klasę. Stovintis – kad pasiliks toje pačioje klasėje antriems metams.

Šia diena prasideda šiltasis metų pusmetis. Senoliai sako, kad šią dieną meškos ritasi iš guolio. Be to, kažkada Gandrinės buvo laikomos prosenoviškais Naujaisiais metais. Tad neveltui šią dieną svarbūs spėjimai ir tikima, kad kokios pirmos naujų metų dienos, tokie ir visi metai.

Dar vienas su švente susijęs keistas paprotys – tikėjimas, kad šią dieną gyvatės po žemę savo karalienės karūną ritinėja, taip žadindamos gamtą. O jei šią karūną iš jų pavogsi, viską žinosi, kitų mintis skaitysi, žinosi, kur turtai paslėpti.

Šeimininkės Gandrinių dieną atsikeldavo labai anksti (kad visus metus būtų sveikos ir stiprios) ir ruošdavo ypatingus pavakarius artojams, kepdavo įvairių grūdų bandeles. Bandeles dovanodavo ir kaimynams. Tikėta, kad tuomet javai gerai dygs. Ūkininkai šią dieną apžiūri javų sėklas, pažarsto rankomis, tarsi žadindami apsnūdusią per žiemą grūdo gyvybę.

Šią dieną buvo draudžiama taisyti tvoras, kalti bet kokius kuolus, vežti malkas ar pagalius iš miško (kad kartu neprisivežtų gyvačių). Nepatartina ko nors skolinti, nes gyvuliai susirgs. Iš miško neveždavo žabų, kad vasarą gyvačių į kiemą neprišliaužtų.


Rašė prirašė, o svarbiausio ir neparašė.

Juk vaikus atneša gandrai!
Jiems tai ir dabar - Patys Tikriausi Naujieji Metai!

Pirmieji! 

Žalgirietis...

Tikrasis Žalgirietis.

Čia gal buvo Žalgirio mūšis?

Negi prapylė?
O kaip gi...

O čia gi...

Ir aplamai:

Kolomoyski is a prominent supporter of Ukraine's Jewish community[25] and the president of the United Jewish Community of Ukraine.[26] In 2010 he was appointed as the president of the European Council of Jewish Communities[27] after promising the outgoing president he would donate $14 million,[28] with his appointment being described as a "putsch"[26][27] and a "Soviet-style takeover"[29] by other EJCJ board members. After several EJCJ board members resigned in protest, Kolomyski quit the EJCJ and, together with fellow Ukrainian oligarch Vadim Rabinovich, founded the European Jewish Union.[28]

Kaip mes dabar?

O Ukraina?
Šnipas su mumis

The Company Securing Your Internet Has Close Ties to Russian Spies.

Bloomberg accused Kaspersky Lab of excluding its Mother Russia from reports examining electronic espionage by the U.S., Israel, and the U.K.

Microsoft and CIA, FBI, NSA...

Google:)
Sąmokslo teorijos!!!

Nes Valstybių Specialiosios Tarnybos Specialiaisiais Būdais Tarnauja Mums!

Tiesa?

Juk jos mūsų.

Piliečių.

Mums juk tarnauja Specialiosios Tarnybos!

Rūpinasi mumis, argi ne?

Mums to nežinant:)

Šiukštu mums žinot, negalima...

2015-03-25

Kregždutės

Rahvarinne.

Tėvynės Sąjunga.

Kregždutės kregždutės, dangaus gyvos žirklės,

Atkirpkit ir man...

Romos klubas netikėtai

Nuo Sąjūdžio laikų žinomas Edgaras Savisaaras.

From 1980 to 1988, Savisaar worked in governmental institutions dealing with the planning of economy. During 1988–1989, he was the academic director for the consultation company "Mainor".


In April he co-established the Popular Front (Rahvarinne) which became the first political mass organization in Soviet Union outside Communist Party after 1920. Initially formed to "support perestroika" Popular Front started increasingly develop ideas of Estonian national independence and created so called Singing Revolution phenomenon. 


The process with several others lead to dissolution of Soviet Union ultimately.
Lietuviška Vikipedija nerašo, kad kalėjime tremtyje gimęs su sepsiu dabar kovojantis Talino meras kadaise buvo pradžioj Sąjūdį lenkusio (gerai tai prisimenuLiaudies fronto vienas įkūrėjų.
1980 m. Tartu universitete apsigynė filosofijos daktaro disertaciją tema „Socialiniai ir filosofiniai globalių Romos klubo modelių pagrindai“.

Nagi:


Romos klubas (angl. Club of Rome) yra pasaulinė Idėjų kalvė, sudaryta iš iškilių intelektualų bei sprendimus priimančių asmenų, tokių kaip Fernando Henrique CardosoRafael Hernandez Colon. Šie ir kiti nariai reguliariai susitikdavo nuo 1968 metų aptarti tai, ką jie vadina „pasaulio problematika“.


Klubą įkūrė Aurelio Peccei. Jo tikslas – spręsti aplinkosaugos problemas, skatinti darnų ekonomikos ir aplinkos vystymąsi.

Remiantis „Romos klubo“ manifestu, jų tikslas yra veikti kaip „pasauliniam pasikeitimų katalizatoriui, kuris yra visiškai nepriklausomas nuo politinių, ideologinių ar verslo interesų“.


Nepaisant kilnių tikslų, daug konspiracijos teoretikų vis dar prisibijo klubo turimos galios. Kai kas netgi tiki, kad slaptas „Romos klubo“ tikslas yra „nugalėti“ JAV ir pertvarkyti pasaulį į 10 atskirų „karalysčių“.

10 karalysčių...... the two founders of the Club of Rome (Scotsman King and Italian Peccei) were introduced to each other by the son-in-law of Kosygin (the premier of the USSR 1964-1980), Jerman Gvishiani

The CoR’s commissioned book, “The Limits to Growth,” was presented in Moscow (and Rio–I don’t know why Rio) the year before publication. 

That fact is written in the book. 

 1980 m. Tartu universitete, kaip ten bebūtų, Sovietų Sąjungoje Edgaro Savisaaro apgintos disertacijos tema „Socialiniai ir filosofiniai globalių Romos klubo modelių pagrindai“.

Sunku tuo patikėti.

Tais, "brandaus socializmo" laikais.

Be to, buvo tokia privaloma komisija.

„Socialiniai ir filosofiniai globalių Romos klubo modelių pagrindai“.

Visokių minčių kyla.

Palyginkim su irgi Sovietų Sąjungoje, tik 1988 metais Visuomeninių mokslų akademijoje prie TSKP Centro Komiteto Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės gintos disertacijos tema: Visuomeninės ir asmeninės nuosavybės tarpusavio ryšys asmeninio pasodybinio ūkio funkcionavime. 

Pirmojo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio vadovo disertacijos - Muzikos akademijoje.

Estai, kažkodėl, geriau už mus tvarkėsi, ir skolų neprisidirbo.

Sąjūdis atsirado vėliau už estų Liaudies frontą.

13 апреля 1988, в вечерней передаче Эстонского телевидения «Подумаем ещё» (эст. «Mõtleme veel»), в ходе беседы о путях использования инициативы граждан Эдгар Сависаар озвучил мысль о создании демократического движения в поддержку перестройки — Народного фронта. В ту же ночь была создана инициативная группа и составлена декларация Народного Фронта. 1-2 октября того же года в Таллинском городском концертном зале состоялся учредительный съезд. 


Tikrąja judėjimo pradžia paprastai laikomas Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės susikūrimas 1988 m. birželio 3 d. Iniciatyvinę grupę sudarė 35 žymūs Lietuvos mokslo ir meno žmonės, iš jų 17 priklausė Komunistų partijai. Ypatingą vaidmenį atliko savilaidinė LPS spauda, kurios židiniu iki rudens buvo „Sąjūdžio žinios“ (redaktorius Arvydas Juozaitis).

Steigiamasis LPS suvažiavimas įvyko 1988 m. spalio 22-23 d.  Rinkimuose į LPS Seimo tarybą daugiausia balsų gavo Romualdas Ozolas (193 iš 212).

Edgaro Savisaaro vardas tuomet Vilniuje skambėjo.

Romos Klubas: 


Estija yra, Lietuvos - nėra.

Ukraina irgi  yra.


 Gruzija, beje, irgi yra.
Djerman Gvishiani, the son of senior KGB official Mikhail Gvishiani, improvising at the piano in Howard Raiffa’s home in Vienna