2017-05-20

Romualdas Marcinkus

The Great
Escape.

Jo garbei britai Vilniun atskrido trimis Harrier.9

2017-05-19

Paranoid USA

A new Rasmussen Reports national telephone and online survey finds that 50% of Likely U.S. Voters think Congress should expand its investigation of any possible ties between the Trump campaign and the Russian government. Forty-five percent (45%) say Congress’ time would be better spent dealing with economic and other policy issues instead. (To see survey question wording, click here.)

However, 52% believe Bill and Hillary Clinton’s private dealings with Russian officials should be included in the FBI and congressional investigation of the Trump campaign. Thirty-five percent (35%) disagree, but 13% are not sure.

52% Say Clintons Should Be Part of Russia Probe
Paranoid.

Hey, you, Amerikэnos :)))
;)

Europa ir Dievas

Europiečio kalbėjimas su Dievu vadinamas "pray"
(:((().

Dievo kalbėjimas su europiečiu vadinamas
... "šizofrenija".

Jau gydytojas toliau gydomas

Psyche.

Psichė?

psichas

1. psichinis ligonis, kas išprotėjęs; kvailys, mulkis, nevisprotis, bukaprotis, netikėlis, nevykėlis, žioplys 
2. psichologas 
3. psichologijos mokytojas
Vis panašiau į beprotnamį;)

Gal mokykla neįspėjo?

Šiaulių rajono meras, LVŽS atstovas Antanas Bezaras sako, kad savivaldybės administracijos nurodymu yra sudaryta komisija aiškintis minėtam incidentui. Meras teigia apie situaciją kalbėjęs ir su globos namų, kuriuose gyvena paauglė, vadovu.

„Sudarėme iš karto komisiją, ryte, aiškinsimės, įvertinsime, imsimės priemonių, kad būtų užtikrintas saugumas ugdymo įstaigose tiek moksleiviams, tiek ir pedagogams. Mokytoją pažįstu asmeniškai, ji ilgametė pedagogė, atsiliepimai apie jos darbą – tik labai geri. Kuršėnuose turime pedagoginę psichologinę tarnybą, tačiau psichologų rajone trūksta“, - sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras A. Bezaras.

Pasak politiko, nėra gerai, kad „tokie dalykai filmuojami, paskui viešinami. Gal mokykla turėjo įspėti, kad tokie dalykai negalimi, gal neįspėjo, aiškinsimės“.

Apie ką čia?

Štai apie ką:


2017-05-18

Suomija ir Lietuva

Suomių ir lietuvių revoliucijos...

Vilniaus Universitete pirmakursių, norinčių būti matematikos mokytojais, nebėra, Edukologijos universitete - 3 įstojo, dar 2 vėliau "atsirado".

Suomijoj gi, radijas pranešė - konkursas: 20 norinčių į 1 vietą.

Lietuvoj aukštąjį mokslą liberalas
apmokestino.

Anot Pasaulio ekonomikos forumo duomenų, Suomijos aukštojo mokslo sistema užima antrą vietą pasaulio aukštojo mokslo įstaigų reitinge. Dauguma Suomijos universitetų, verslo mokyklų ar kolegijų yra viešos arba finansuojamos valstybės.

Mokslas Suomijos universitetuose bei aukštosiose profesinėse mokyklose nemokamas.

Kur Suomiai dėtų mūsų Užkalnį?

Viešasis Idiotizmas

Štai - trys įrėminti "idiotizmo" paaiškinimai:
1.  ... a person that did not participate to society ...
O gal Seimas ne mūsų, ne visuomenės?

2. ... "private", "one's own"...
Na...

3. ... "uneducated or ignorant person"...

Naujiena?
:)

Seimas paskutinėje vietoje

Koks AntiPilietis ir Idiotas
šitaip agituoja?

Štai koks.
VBS suteikia jam Viešąją Erdvę.

Man nesuteikė.


2017-05-17

Trys Vilniai

Pirmasis: Kreivasis miestas.
Sugriautas Vytauto Didžiojo laikais.

Antrasis: su centrine Pilies gatve,
vedančia link Rotušės.

Trečiasis: su po 1831-ųjų metų sukilimo, išgąsdinusio Imperija neseniai tapusios (žr. 1612) Rusijos valdovus, 1852 metais suprojektuota nauja centrine gatve, dabar vadinama Gedimino prospektu:
Taigi, po 1831-jų sukilimo tiko pravoslaviškajai carinei Rusijai ant Perkūno šventyklos pastatyta katalikiškoji Arkikatedra, "įrėminanti" naująjį Vilniaus "brodvėjų", ypač, kad ant jos stogo aukščiausiai buvo pastatyta Rusijos globėja Šv. Elena, jai "po dešine" - Lenkijos globėjas "Šv.Stanislovas", o tik "po kaire" - Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras, nuolankiai nusiėmęs karūną ir ant žemės, sau po kojų, pasidėjęs...

O tai kaipgi! 

Taigi: klūpėkit ir "nebuntavokit"!

Šiame, trečiajame Vilniuje, į pirmąjį Vilnių, it trys kalavijai, irgi susmeigti 
Trys Kryžiai.

Kieno varžteliai prisukti?

Kai kam atsisuka:)

Lietuvos valstybinės institucijos, tarp jų – Policijos departamentas, Muitinė, Lietuvos bankas, Statistikos departamentas, Ignalinos atominė elektrinė, naudojasi Rusijos kompanijų programine įranga, įskaitant antivirusinę programą „Kaspersky Lab“. Formaliai įmonė registruota Didžiojoje Britanijoje, tačiau jos centrinė būstinė veikia Maskvoje. Šios kompanijos savininkas Jevgenijus Kasperskis artimais ryšiais siejamas su valdančiu Rusijos saugumiečių elitu. Skelbiama, kad jo sūnus turi bendrų verslo projektų su Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukra. Pati „Kaspersky Lab“ aktyviai dalyvauja kovoje su Vakarų elektroninėmis žvalgybomis. Būtent ši kompanija nustatė JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) virusą „Stuxnet“, atakavusį Irano branduolinę programą. Kibernetinio saugumo specialistai sako, kad tokios įrangos reikėtų vengti, mat Rusija ją gali panaudoti saviems tikslams.

Rusijos Gynybos ministerija ir Federalinė saugumo tarnyba (FSB) naudoja ir rekomenduoja savo padaliniams ir rusišką programinę įrangą finansų ir turto apskaitos valdymui – sistemą „1S“. FSB su kompanija „1S“ vykdo programą „Jaunieji FSB programuotojai“. Lietuvoje „1S“ programą naudoja Policijos departamentas ir Lietuvos bankas.

Lietuvos banko informacinių technologijų specialistai ginasi, kad įrangą renkasi atsakingai, naudoja ir papildomas, kitų gamintojų apsaugos priemones. Kibernetinio saugumo specialistai su šypsena atmeta Lietuvos banko argumentus, sakydami, kad Lietuvoje nėra tokios kompetencijos specialistų, kurie galėtų patys įvertinti tokio masto kompanijų programų galimą riziką.

Šią sistemą taip pat naudoja ir Lietuvos policija.

2017-tais metais, 27 metams prabėgus po 1990-ųjų, sugalvojom paklausti: kodėl?

2017-05-16

Varžtai vis atsisuka

Rudenį po šitokio susirašinėjimo,

kažkodėl panorusio dingti iš VGTU pašto serverio, tą patį vakarą priekinio kairiojo mano automobilio Peugeot 605 rato visi 5 varžtai atsisuko, vos kelis kilometrus tenuvažiavus.

Praėjusį gi penktadienį Rygon važiavau, 18-ton konferencijon "Teaching mathematics: retrospective and perspectives":
Šnekėjau panašiai kaip čia, tik trumpiau - juk vos 20 minučių teturėjau pranešimui.

Ketvirtadienį prieš vidurnaktį atsiradau Vilniaus Saulėtekio alėjoj esančioj kiaurą parą dirbančioj VU bibliotekoj* - ketinau lietuviškas šio pranešimo skaidres angliškai išguldyt, pakol naktinio autobuso Rygon sulauksiu.

O mano laptopas "nepasikrauna".

Pasidairiau naktinėj bibliotekoj, pataikiau pasirinkti maniškės Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtinį, ir jis gan greit išsiaiškino, kad maniškio nešiojamojo kompiuterio varžteliai išbyrėjo, "hardas" nuslydo ir atsijungė.

Nustūmė jį į vietą, kompas "sustartavo", darbus nudirbau, Rygon nuvažiavau, pranešimą padariau, kitos nakties autobusu pargrįžau Vilniun, kuiame šeštadienį su šauniosiomis Lietuvos mokytojomis pabendravau tema "Bitkoinai: virtualiųjų valiutų technologijos".
Vakar, pramiegojęs bene visą sekmadienį, prisiminiau ką sakė maniškis kompiuterio ir pranešimo Rygoje skaidrių gelbėtojas naktinėje VU bibliotekoje ir užsukau pas kompiuterių meistrą - kad varžtelius susuktų.

- O ko tu kompiuterin lindai?

- Nelindau.

- Tai gal palikai jį kur?

- Na, būna, darbe palieku, užrakintą kabinete.

- Lindo kažkas - negali šitiek varžtelių patys išbyrėt.

Juokingiausia kad širyt skaitau štai ką:

„The Washington Post“ citavo neįvardytus šaltinius, kurie sakė, kad D. Trumpas per susitikimą nukrypo nuo plano ir pateikė rusams detalių apie IS teroro grėsmę, susijusią su nešiojamųjų kompiuterių naudojimu lėktuvuose, be kita ko, nurodydamas ir miestą, kur ši informacija buvo surinkta.

D. Trumpo administracija neseniai uždraudė į Jungtines Valstijas iš aštuonių musulmoniškų šalių skrendantiems keleiviams į lėktuvo saloną įsinešti nešiojamųjų kompiuterių, planšetinių kompiuterių ir kitų elektroninių prietaisų, didesnių už išmanųjį telefoną. Pranešama, kad jau artėjama prieš sprendimo išplėsti šį draudimą ir Europai.
Klausykit, kam varžtai atsisuka?**

A?

* Toje puikiojoje VU bibliotekoje, 
pastatytoje, savaime suprantama, už Turtingojo EuroKongo
pinigus, savo ruožtu, jau suspėjau nuo jos apsauginio
"gaut per galvą" - mat, užsnūdau naktį.

Lietuvoj bent nenuobodu?

** Izraeliui?

Žinomi Lietuvos žmonės

protestavo dėl teisės rinktis:...
Ne dėl teisės referendumu spręsti, kokią tarpusavio atsiskaitymų sistemą turėti, ne dėl lietuvių pasaulėžiūros lygiateisiškumo su kitomis "tradicinėmis" tikybomis Lietuvoje protestavo - o dėl teisės rinktis "negerti ar gerti"...

Gerti!

O ko
negerti?
Tiesa? 

Žinoma,

jei esi Žinomas Lietuvos*
Žmogus,

Bet jei esi kitaip žinomas...
„Draudimais alkoholizmo neišgydysi“, - antradienio vakare prie Seimo vykusiame renginyje „Laisvė rokenrolui“ sakė socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas, pridurdamas, kad nepalaikys koalicijos partnerių „valstiečių“ pasiūlymų dėl alkoholio reklamos ir pardavimo ribojimų.

Renginyje prie parlamento ant scenos bendravo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, socialdemokratų lyderis G.Paluckas,

Liberalų sąjūdžio vedlys Remigijus Šimašius ir valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius.

Kol pirmieji trys kritikavo tokius valdžios pasiūlymus, paskutiniam teko kentėti daugiausia minios pykčio. Po bene kiekvieno V.Sinkevičiaus pasisakymo per Nepriklausomybės aikštę nuaidėdavo baubimas.

baubi̇̀mas sm. (2)  baubti:
1. SDSavo jautį pažįstu iš baubi̇̀mo Kp. Veršį papjovėm, dabar tos karvės baubi̇̀mas! Grg. Gyvis, išėjęs ižg girių, staugimu, kaukimu, baubimù … baisus bus DP7. Koks ten jų dainavimas, kaip jaučių baubi̇̀mas Ėr.
2. Ne kalba, bet kažkoks baubimas sp.
3. prk. kaukimas, staugimas: Patrankų baubimas kasdien buvo girdėti vis labiau rš.
įbaubi̇̀mas sm. (2) storu balsu išdainavimas, išrėkimas: Ale ir įbaubi̇̀mas tų vyrų, už kelių kaimų girdėt! Gs.
pabaubi̇̀mas sm. (2)  pabaubti: Ar dar toli Paliepių sodžius? – Nebetoli: jaučio pabaubi̇̀mas (toks tolumas, per kiek girdėti jautis baubiant) Jnšk. Dar reiks jaučio pabaubimo važiuoti TDrI65.
užbaubi̇̀mas sm. (2)  užbaubti 2: Tokiu jo užbaubimù visi pasipiktino Gs.

„Gerbiami Seimo nariai, pirmiausiai atvažiuokite į festivalį, o po to jau kelkite savo naujus įstatymus ir keiskite ką nors, jeigu jums atrodys, kad to reikia. Mums atrodo, kad šiandien viskas yra gana gerai“, – sakė festivalių organizatorius Algirdas Barniškis – Blėka.

Jį palaikė restoranų savininkai, muzikantai, aktoriai bei kiti garsūs žmonės, gausiai susirinkę aikštėje prie Seimo.

Niekam nemalonūs draudimai, man irgi.

Vienok, primenu:

1. Suomija turi stipresnio negu 4.7%  alkoholio prekybos valstybinį monopolį.

2. Švedija turi stipresnio negu 3.5%  alkoholio prekybos valstybinį monopolį.

3, Norvegija turi stipresnio negu 4.7%  alkoholio prekybos valstybinį monopolį.

Ir,svarbiausia - gal ir neįkaušęs kaip pėdas Kaušpėdas
su Jazzu sykiu su daugeliu lietuvių be palto sutinka Naujuosius Metus Landynėj, bet kažkodėl nesiaiškinam, kodėl!

* :(**
** :((


Taip gerta dar nebuvo

Lietuviai suvartoja daugiausia alkoholio pasaulyje, rodo praeitų metų duomenys, kurios antradienį pristatė Vilniuje viešintis Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas Gaudenas Galea.
Pasak organizacijos Europos regiono biuro Lėtinių neinfekcinių ligų ir sveikatos stiprinimo viso gyvenimo laikotarpiu departamento direktoriaus, Lietuvoje 2016 metais vienas gyventojas vidutiniškai suvartojo 16 litrų alkoholio.

„Tai, naujausiais skaičiavimais, daro ją (Lietuvą) didžiausia gėrike Europoje, taip pat didžiausia gėrike pasaulyje“, – žurnalistams Seime antradienį sakė G.Galea.

PSO atstovas pristatė pagrindinius, su alkoholio vartojimu susijusius, statistinius duomenis, kurie Lietuvoje ypatingai prasti. Pasak dr. G. Galea, šiuo metu Lietuva pirmauja ne tik Europoje, bet ir pasaulyje pagal suvartojamo alkoholio kiekį.
Ką 
yra?
Imkim,
ir
padainuokim
!!!

Думает ли чиновник о народе?


Чин.
:(

:((

:(((

чинарик
  1. разг. недокуренная сигарета или папиросаокурок ◆ Вайнгартен выкопал из переполненной пепельницы чинарик подлиннее, 

сунул его в толстые губы, чиркнул спичкой и некоторое время сидел так, отрешенно скосив глаза на огонек. Аркадий Стругацкий, Борис Стругацкий, «За миллиард лет до конца света», 1974 г. (цитата из Национального корпуса русского языка, см. Список литературы) ◆ Я чуть замешкался и, не вступая в спор, // Чинарик выплюнул — и выстрелил в упор. В. С. Высоцкий, «Рядовой Борисов», 1969 г. ◆ «Что там было? Как ты спасся?» — // Каждый лез и приставал, // Но механик только трясся // И чинарикистрелял. В. С. Высоцкий, «Письмо в редакцию телепередачи «Очевидное невероятное»», 1977 г.

Происходит от ??

:((((
Что там было? Как ты спасся?
Каждый лез и приставал, 
Но механик только трясся 
И чинарики стрелял.