2015-10-10

Kas gi norės kovoti su valdžia?

Išskirtiniame interviu „Lietuvos rytui“ V.Antonovas tvirtino, kad jiems su R.Baranausku likti Didžiojoje Britanijoje buvo labai pavojinga.

Londone vyko ir uždaras teismo procesas, kuriame buvo sprendžiama, ar yra grėsmė įtariamųjų gyvybei. Teismo nutartyje esą yra ir tokia frazė: „Mes suprantame, kad juos užmuš, bet tai ne mūsų problema.“

Baimė dėl gyvybės abu vyrus privertė bėgti ir iš Didžiosios Britanijos.

...

– Vadinasi, banko bankrotas yra verslas?

– Tai didžiulis verslas. Faktiškai nieko nedarant susižeriami dideli pinigai.

Tačiau reikia atminti: kai iš turtingų žmonių ketini atimti didelį turtą, vertą ne vieno milijardo eurų, reikia tai gerai apmąstyti.

Viską galima buvo padaryti gerokai paprasčiau. Jei aš buvau nepageidaujamas Lietuvos rinkoje, galėjo mane pasikviesti ir pasakyti: „Vaikine, pasirašyk dokumentą, kad parduodi savo banką už litą, ir dink iš čia. O jei nepasirašysi, tavęs laukia prokurorai.“

Būčiau pasirinkęs pirmąjį variantą – kas gi norės kovoti su valdžia?

Tačiau jei iš manęs būtų paėmę banką už vieną litą, niekas nebūtų iš to uždirbęs.

...

O dabar viskas čia prasideda iš naujo. Teisininkai jau rengia ieškinį Lietuvai, remdamiesi 1992 metų Lietuvos ir Rusijos susitarimu dėl bendrų investicijų apsaugos.

Ieškinys sieks 2,5 milijardo eurų – į jį neįskaičiuota moralinė žala, padaryta mano dalykinei reputacijai.
Ieškinys Lietuvai - tai jau mums, negi valdžiai...

Kas gi norės kovoti su valdžia?

Kas dabar teisėjaus?

O fotosesija tai įspūdinga...

26 Baku komisarai

Prie ko čia 26 Baku komisarai?
O prie to, kad balandžio 12-tą Su-24 virš "Donald'o Cook'o" vaidenosi 12 kartų, o Bum Bum nutiko SSSR įkūrimo sutarties pasirašymo ir ratifikavimo dienomis.

spalio 10
01:012015Spalio 7 dieną, Kaspijos flotilės laivai, smogę į Sirijos sukilėlių pozicijas, pirmą kartą Rusijos istorijoje panaudojo tolimojo veikimo jūrinio bazavimo sparnuotąsias raketas karinėmis sąlygomis, praneša BBC.

Gynybos ministerijos tvirtinimu, 26 tolimojo nuotolio raketos buvo paleistos iš flotilijos flagmano raketinio laivo „Dagestan“, ir mažųjų raketinių laivų „Grad Svijažsk“, „Uglič“, ir „Velikij Ustiug“ į 11 taikinių esančių už daugiau, nei 1500 kilometrų atstumu.

MIP rašo apie raketas „Kalibr“, tačiau kaip paaiškino BBC karo-jūrų ekspertas Andrej Sojustov, „Kalibru“ yra vadinamas universalus raketų paleidžiamasis kompleksas, skirtas viršgarsinėms prieš-laivinėms raketoms „Oniks“ ir trijų tipų iki-garsinėms skirtingų paskirčių ir nuotolio sparnuotosioms raketoms. Tos kurios buvo panaudotos minimu atveju žymimos indeksu 3М14.
Anksčiau jos buvo paleidžiamo stik bandymų ir mokomojo šaudymo metu.

Kad pasiektų Sirija, raketos skrido maždaug 50 metrų aukštyje aplenkdamos vietovės reljefą virš retai apgyvendintų Irano ir Irako rajonų, tvirtina rusų kariškiai.

Kaip praneša šaltinis iš gynybos ministerijos, šių šalių leidimas buvo gautas iš anksto, ir būtent tai turėjo omenyje Rusijos generalinio štabo vyriausios operatyvinės valdybos viršininkas Andrej Kartapolov, pareiškęs, jog „sparnuotųjų raketų smūgių klausimas buvo iš anksto suderintas su mūsų partneriais“.

JAV gynybos ministras Ashton Carter tuo metu pareiškė, jog iš Rusijos pusės nebuvo gautas joks išankstinis įspėjimas apie raketų paleidimą. Rusų kariškių veiksmus jis apibūdino kaip vis labiau neprofesionalius ir keliančius grėsmę.

„Operacija ne vien karinė“

Vienos amerikiečių „Tomahawk“
raketos, kurios apytiksliu analogu yra 3М14 paleidimas kainuoja pusantro milijono dolerių.

Atitinkamų viešai prieinamų duomenų raketos 3М14 atžvilgiu nėra. Reikia manyti, jog Rusijos biudžetui jos atsieina mažiau, bet taip pat ne pigiai.

Pasak Andrejaus Sojustovo, pati brangiausia rusiška aviacinė bomba, pasirodžiusi video kadruose iš Sirijos, – valdoma KAB-500 – pagal dabartinį kursą kainuoja 50 tūkstančių dolerių. „Jos fone sparnuotoji raketa tiesiog auksinė ir deimantinė“, – pastebi ekspertas. Pagrindinai, aviacijos grupuotė naudoja įprastas fugasines, išleistas dar TSRS.

Sparnuotųjų raketų galia slypi praktiškai jų nepasiekiamumu oro gynybos sistemoms ir tame, kad išsaugomos lakūnų, kuriuos galima numušti gyvybės. Tačiau Sirijos opozicija neturi kažkiek rimtesnės priešlėktuvinės oro gynybos.

„Buvo reikalinga patikrinti naują ginklą praktikoje, pritaikyti jį masiškai ir pažiūrėti, kaip jis save parodys. Nevertėtų pamiršti ir politinių tikslų, o būtent potencialių galimybių demonstravimo“, – pareiškė BBC karo laivyno ekspertas Prochoras Tebinas.

„Operacija ne grynai karinė, – sutinka Andrejus Sojustovas. – Visa tai atrodo kaip labai brangi, tačiau turinti poveikį jėgos demonstracija“.

Rusija parodė, jog disponuoja analogiškomis amerikietiškoms, tolimojo nuotolio nebranduolinio sulaikymo priemonėmis, pabrėžė jis.

„Raketų 3М14 atžvilgiu, viešai prieinamuose šaltiniuose buvo skelbiamas veikimo nuotolis lygus 300 km., – papasakojo Sojustovas. – Reikalas tame, jog ji egzistuoja dviejų modifikacijų, besiskiriančių tik vienu ženklu „ Э“ – „eksportinė“. Eksportinė versija dviem metrais trumpesnė, turi mažesnė kuro atsargą ir, atitinkamai, trumpesnį skrydžio atstumą. Jos taktiniai-techniniai duomenys buvo paskelbti, visi įsiminė skaičių 300. Kai tapo žinoma, jog raketos praskrido 1500 km., tai sukėlė sprogimo efektą žiniasklaidos erdvėje“.

Kas kietesnis?

Raketos 3М14 poveikio spindulys apima (pagal paskelbtus duomenis 2 600 km) pasirodo, beveik visą Arabijos pusiasalį.

Kampanijos prieš Saadamą Huseiną 2003 metais metu, pasaulį apskriejo efektingi kadrai, kai iš amerikiečių karo laivų Indijos vandenyne buvo paleistos „Tomahawk“raketos. Tikėtina, jog rusų vadovybei pasirodė viliojančia galimybė pademonstruoti: ir mes tai galime!

Žurnalistai 3М14 vadina „rusų Tomahawk“.

„Pavyzdiniu šių raketų (3М14) analogu yra amerikiečių sparnuotoji jūrinio bazavimosi raketa „Tomahawk“, tačiau mūsų kompleksas sukurtas vėliau, skiriasi didesne raketų variantų įvairove, įskaitant viršgarsines priešlaivines ir kitas, ir didesniu strateginės sparnuotosios raketos skrydžio nuotoliu įprasta komplektacija“, – pareiškė „Interfaksui“ šaltinis iš rusų KPK (karinio pramoninio komplekso).

„Tomahawk“ apie 100 km pralaimi skrydžio atstumu, o apie kitus parametrus spręsti sudėtinga“, – sako Andrejus Sujustovas.

„Iš vienos pusės „Tomahawk“ senas, tačiau jis pastoviai tobulinamas. Tai yra, tie „Tomahawk“, kurie buvo sukurti pradžioje labai skiriasi nuo tų, kuriuos perka dabar amerikiečių karinė žinyba. Dėl skrydžio nuotolio 3М14 iš esmės nesiskiria nuo „Tomahawk“, o apie tikslumo, patikimumo ir apsaugos galimybes kalbėti sudėtinga, kadangi tai slapta informacija“, – nurodo Prochor Tebin.

Kaspijos flotilės žvaigždžių valanda

Kodėl smūgis buvo smogtas iš milžiniško atstumo, o ne iš Viduržemio jūros baseino?

Atsakymas paprastas: todėl, kad Juodosios jūros RF laivyne nėra laivų aprūpintų kompleksu „Kalibras“.

O kodėl naujos sistemos įvedimas prasidėjo nuo Kaspijos flotilės, visada anksčiau buvusios vandenynų laivynų šešėlyje?

Prochoro Tebino nuomone, reikalas geografijoje: iš Kaspijos baseino galima smogti sparnuotosiomis raketomis ne tik į Artimuosius Rytus, bet ir į Centrinę Aziją.

Andrejus Sojustovas primena, jog 2012 metais, kada naujos sparnuotosios raketos buvo priimamos apsiginklavimui, niekas net numatyti negalėjo operacijos „Krymas mūsų“, Juodosios jūros laivynas bazavosi užsienio teritorijoje, laivų skaičius Sevastopolyje buvo ribojamas susitarimais su Ukraina. Dabar Juodosios jūros laivyną planuojama papildyti dviem mažaisiais raketiniais laivais tipo „Velikij Ustiug“ su „Kalibras“ kompleksais.

„Nedidelė grupuotė, visada buvusi podukra, netikėtai tapo pakankamai pastebima ir atsidūrė dėmesio centre“, – reziumuoja karo analitikas.

„Tai buvo galimybių atakuoti renkantis taikinius tolimais atstumais demonstracija – kad parodyti, jog yra paritetas JAV, – ir, žinoma, reklaminė akcija. Nebuvo jokios karinės būtinybės leisti brangiai kainuojančias raketas 1500 km atstumu, tuo labiau, kad Rusija jau vykdė šių raketų bandymus Kaspijos flotilėje. Tai buvo šou – nors turinti poveikį, bet tų pačių rezultatų galima buvo pasiekti Rusijos aviacijos pagalba“, – sako amerikiečių analitikas iš CNA Corporation Michael Kaufman.

Karo eskalacija Viduržemio jūros regione

Tuo tarpu rusų karinių jūros pajėgų grupuotė Viduržemio jūroje, atkurta 2013 metais, per pastarąsias dienas išaugo nuo 10 iki 15 laivų, tarp kurių Juodosios jūros laivyno flagmanas raketinis kreiseris „Maskva“ ir sargybiniai laivai „Ladnyj“, „Pytlivyj“, ir „Smetlivyj“.

Sparnuotųjų raketų ir lėktuvų jie neturi, apšaudyti iš pabūklų Sirijos pakrantės netenka, kadangi ją kontroliuoja pajėgos, lojalios Bašarui Asadui.

Tačiau, ekspertų nuomone, Viduržiemio jūroje esančio RF laivyno funkcijos neapsiriboja vien vėliavos demonstravimu.

„Pagrindinis uždavinys – dengti operaciją „Sirijos ekspresas“, tai yra ginklų tiekimą sirų kariuomenei jūrų keliu. Antra, oro erdvės virš Sirijos kontrolė, kadangi „Maskva“, savo galingo radaro dėka, vadovauja rusų aviacijos veiksmams“, – paaiškino Prochor Tebin.

Pasak Andrejaus Sojustovo, „Maskvos“ borte yra išskleistas visos Sirijos operacijos štabas.

Be vis to, nurodo ekspertas, nuo rugsėjo 30 iki spalio 7, tai yra tuo pačiu metu su aviacijos antskrydžiais, atvykusi išvakarėse „Maskva“ ir kiti laivai surengė akvatorijoje tarp Sirijos ir ir Kipro mokymus su šaudymu, laikinai uždarę rajoną trečių šalių laivams ir aviacijai. Rajonas paskelbtas pavojingu, sudarė ratą maždaug 41 kilometro diametru su centru 70 km į vakarus nuo Tartuso.

Tartuso ateitis

Rusiškosios ir pasaulio MIP neretai vadina Tartusą karine-jūrine baze. Oficialiuose dokumentuose jis įvardinamas kukliau: „materialinio-techninio aprūpinimo punktu“.

Ten yra pora senų plaukiojančių prieplaukų, remontinis Juodosios jūros laivyno laivas, keičiamas kas šeši mėnesiai, administracinis pastatas ir sandėliai.

Faktiškai, tai lavų aprūpinimo gėlu vandeniu, kurų, tiekiamu tankerių iš Juodosios jūros uostų, ir einamojo remonto vieta, kad nereikėtų dėl kiekvienos smulkmenos grįžti į Sevastopolį.

„Aš praktiškai įsitikinęs, jog, jeigu įvyks persilaužimas Asado režimo naudai, Tartus bus paverstas kažkuo labiau reikšmingesniu – labai jau patogi jo vieta“, – sako Andrejus Sojustovas.

„Jeigu situacija Sirijoje stabilizuosis, Tartus, tikėtina, vystysis, tačiau šiai dienai apie tai kalbėti dar per anksti“, – sako Prochor Tebin.

Sojustovas nurodo, jog šiandienės būsenos Tartus suvaidino savo vaidmenį Sirijos operacijoje, pirmiausia, kaip didelis sandėlis.

„Fotografijose ir videokadruose iš aviabazės Latakijoje matomos žygio pirtys ir virtuvės, aiškiai ne naujos, išdegusios saulėje. Jos stovėjo Tartuse, laukdamos savo valandos, kaip išsireiškia kariškiai, „konservuose“, – paaiškino jis.Ant kalno mūrai

Pirma vieta - 53321, antra vieta - 31905, trečia vieta - 5549, o ketvirta vieta - 228 933 peržiūros.

YouTube :)
Juokas tik...
Tikrasafro-
lietuvis!

Stop TTIP

The European Union and United States have been negotiating since 2013 on the Trans-Atlantic Trade and Investment Partnership, or TTIP.

Po „Stop TTIP“ iniciatyva jau apie 3 mln. 300 tūkst. europiečių parašų.

Saturday, October 10, 2015
Thousands demonstrate in Germany against EU-US trade deal.

Organizers of Saturday's demonstration in downtown Berlin said some 50,000 protesters from across the country were expected.

Buvo tradicija

Na taip:

From trādō ‎(“give up,
hand over”):))
Extradition.
:(

Formulė 1, Rusijos Grand Prix

Sočio olimpinio parko trasa
(rus. Трасса в Олимпийском парке)
– automobilių sporto trasa Rusijoje, Sočyje.
2014 m. šioje trasoje vyko pirmasis Formulės 1 Rusijos Grand Prix.
Netoli šios trasos yra 2014 m. žiemos olimpinių žaidynių parkas.

Šios trasos pastatymas baigė 30 metų pasiruošimą Rusijos GP – jau nuo 1983 m. buvo oficialiai bandoma surengti „Sovietų sąjungos Grand Prix“.

Ateinantį sekmadienį, rytoj, į Formulės 1 Rusijos Grand Prix atvyks Saudo Arabijos gynybos ministras princas Mohammed bin Salman, susitiks su Rusijos prezidentu V.Putinu.

Pareigūnai, susiėmę už galvų

Po to, kai buvę banko „Snoras“ akcininkai
Raimondas Baranauskas ir V.Antonovas šią vasarą pabėgo iš Londono, kur buvo baigta nagrinėti jų ekstradicijos byla, vietos pareigūnai susiėmė už galvų.
O kam imtis
už tų savo galvų?
Čia
gi -
Landynė.

10 крутых фактов о математике

Которые понравятся даже гуманитариям.

Даже если вы ничего не понимаете в математике, даже если в школе ненавидели этот предмет, даже если считаете себя чистым гуманитарием... В общем, в любом случае - эти факты вам понравятся.
1. Английский (французский:)) математик Абрахам де Муавр
в престарелом возрасте однажды обнаружил, что продолжительность его сна растёт на 15 минут в день. Составив арифметическую прогрессию, он определил дату, когда она достигла бы 24 часов - 27 ноября 1754 года. В этот день он и умер.

2. Религиозные евреи стараются избегать христианской символики и вообще знаков, похожих на крест. Например, ученики некоторых израильских школ вместо знака «плюс»

пишут знак, повторяющий перевёрнутую букву «т».

3. Подлинность купюры евро можно проверить по её серийному номеру буквы и одиннадцати цифр. Нужно заменить букву на её порядковый номер в английском алфавите, сложить это число с остальными, затем складывать цифры результата, пока не получим одну цифру. Если эта цифра - 8, то купюра подлинная.
Ещё один способ проверки заключается в подобном складывании цифр, но без буквы. Результат из одной буквы и цифры должен соответствовать определённой стране, так как евро печатают в разных странах. Например, для Германии это X2.

4. Бытует мнение, что Альфред Нобель 

не включил математику в список дисциплин своей премии из-за того, что его жена изменила ему с математиком. На самом деле Нобель никогда не был женат.

Настоящая причина игнорирования математики Нобелем неизвестна, но есть несколько предположений. Например, на тот момент уже существовала премия по математике от шведского короля. Другое - математики не делают важных изобретений для человечества, так как эта наука имеет чисто теоретический характер.

:)
5. Треугольник Рело - это геометрическая фигура, образованная пересечением трёх равных кругов радиуса a с центрами в вершинах равностороннего треугольника со стороной a.

Сверло, сделанное на основе треугольника Рело, позволяет сверлить квадратные отверстия (с неточностью в 2%).
6. В русской математической литературе ноль не является натуральным числом, а в западной, наоборот, принадлежит ко множеству натуральных чисел.

7. Американский математик Джордж Данциг,
будучи аспирантом университета, однажды опоздал на урок и принял написанные на доске уравнения за домашнее задание. Оно показалось ему сложнее обычного, но через несколько дней он смог его выполнить. Оказалось, что он решил две «нерешаемые» проблемы в статистике, над которыми бились многие учёные.

8. Сумма всех чисел на рулетке в казино равняется «числу зверя» - 666.

9. Софья Ковалевская 
познакомилась с математикой в раннем детстве, когда на её комнату не хватило обоев, вместо которых были наклеены листы с лекциями Остроградского о дифференциальном и интегральном исчислении.

10. В штате Индиана в 1897 году был выпущен билль, законодательно устанавливающий значение числа Пи равным 3,2. Данный билль не стал законом благодаря своевременному вмешательству профессора университета.

Zersetzung

Пытаясь снизить число политических заключённых, но не дать диссидентам поднять голову, в 1976-м году Штази запускает совершенно секретную программу Zersetzung, чьё название переводят как «разложение» или «биодеградация». Она предполагала разрушение негласными методами карьеры, частной жизни, самой личности политических активистов в попытке не дать им возможности, сил и времени противостоять режиму. В этом властям помогала армия тайных агентов и осведомителей, число которых к 1975-му году достигло 200 000, то есть 1% от населения страны.

Цитата из инструкции Министерства госбезопасности ГДР № 1/76:

«Утверждёнными методами „Биодеградации“ являются:

• Систематическая дискредитация путём распространения правдивых, проверяемых и неверных, но правдоподобных порочащих заявлений.

• Систематическая организация провалов в работе и социальной жизни для уничтожения уверенности субъектов в себе.

• Сфокусированное уничтожение убеждений, связанных с определёнными идеалами и примерами для подражания, создание сомнений в правильности своей точки зрения.

• Создание в группах и организациях атмосферы недоверия, взаимной подозрительности и соперничества с помощью использования слабостей некоторых из их членов...»

По современным оценкам, жертвами «Биодеградации» стали до 10 000 человек, психике не менее половины из них был нанесён необратимый вред.

Это доказывает исключительную эффективность методики и объясняет, почему схожие методы применяются спецслужбами по всему миру.

Sutapimai sutapimai, vieni sutapimai ...

"Das Leben der Anderen"

The Lives of Others

2015-10-09

Goodbye Washington, hello Moscow?

JULY 3, 2015
Saudi Arabia finds friendly face in Putin.
September 27, 2015
Putin calls Saudi king to discuss Syria conflict.

30 September, 2015
United Nations (United States) (AFP) - Syrian leader Bashar al-Assad must leave office or face being turfed out by force, Saudi Foreign Minister Adel al-Jubeir said, rejecting Russia's bid to build support for its ally.

Speaking in New York after meeting Saudi Arabia's allies, Jubeir on Tuesday dismissed Russia's call for a coalition to defend Assad against the Islamic State group as a "non-starter."
Wednesday, 7 Oct 2015
Russia-Saudi oil cooperation is 'hogwash'?

08.10.2015, 22:21
Дело принца
Саудовская Аравия строит отношения с Москвой, несмотря на разногласия по Сирии

Peace in Jasmine

Jasmine Revolution
and
Peace.

Top News: Juncker on Russia and USA

Top News | Thu Oct 8, 2015 8:03pm BST
Europe must improve its relationship with Russia and should not let this be something decided by Washington, European Commission President Jean-Claude Juncker said on Thursday.

The European Union joined the United States in imposing sanctions on Russia last year over its annexation of Crimea from Ukraine, and tightened them after separatists launched a rebellion in the east of the country with the backing of Russia.

Relations between Moscow and the West have taken a further turn for the worse since Russian President Vladimir Putin ordered a bombing campaign in Syria against opponents of President Bashar al-Assad.

Juncker said tensions had to be eased, even if this was not necessarily popular. "We must make efforts towards a practical relationship with Russia. It is not sexy but that must be the case, we can't go on like this," he said at an event in the southern German town of Passau.

Last week U.S. President Barack Obama accused Putin of acting out of a position of weakness to defend a crumbling, authoritarian ally in the Syrian leader.
Published time: 9 Oct, 2015 04:13
Turning point? EU Commission head says relations with Russia ‘must be improved,’ US ‘can’t dictate’
Na, neišmano teisybės...

Jaunoji metų verslininkė


Švedijos
 verslo

apdovanojimai –
iš karaliaus rankų.
„Jaunuoju metų verslininku“ išrinkta (-a ir -as...)
dr. Austėja Landsbergienė – ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Vaikystės Sodas“ įkūrėja.
1. moraliste 2015-10-08 11:18IP: 78.61.221.251
Net bloga pasidarė sužinojus,kad ir "jaunoji verslininkė" Austėja Landsbergienė karaliaus apdovanota...

Ikimokyklinis ugdymas dabar
jau yra verslas, o mokesčių landynė -
ką?
- yra Landynėj?
Papa knows!

Papa knows:(
Papa ...

12. ??? 2015-10-08 14:25 IP: 91.76.179.47
O kodėl premjero žento neapdovanojo?

:(