2008-11-02

Vėlinės

Vėlė išeina kai vėluojama.

Vėluoti nereikia.

Pinigų pabaiga, 2008 11 02 10:02

Pinigų idėja išsisėmė.

Visuomenė supranta, kad už palūkanas skolindamasi įrašus kompiuterio diske (tokie yra šiandienos e-pinigai) ir už juos pirkdama kitus įrašus (akcijas), ji jokios gerovės nekuria. Jei taip elgtųsi, ji tik vykdytų pinigus valdančiųjų valią.

Tų valią, kurie "prisižaidė" savo pačių sukurtame skolų žaidime, o dabar savo padarytą broką susiruošė taisyti svetimo darbo sąskaita.

Politikai, nusprendę visuomenės sąskaita gelbėti bankus, pateisino savo itališką vardą - statista.

Pinigai yra nueinančios nuo scenos ekonomikos kraujas. Tos ekonomikos, kurios specialistai įsigudrino vartojimą vadinti ekonomikos (t.y. tų vėliau vartojamų produktų kūrimo) dalimi, o įsiskolinimų didėjimą įskaičiuoti į BVP.

Šitie žmonės, klusnūs moneymasterių tarnai, savo suktybėmis, kuriomis tesiekta dangstyti ir slėpti tiesą (pinigai=skola), sykiu su savo šeimininkais ir atvedė pasaulį į šių dienų krizę. Jie buvo ekonomikos, kurios pagrindinis principas buvo daugiau=geriau, žinovai.

Naujoji ekonomika remsis kitais, visuomenei priimtinais, principais. Jokiais fiziniais rezervais nedengti šiandieniniai pinigai (Google: Fiat Money) ir skolomis bei palūkanomis grįstas monetarinis mechanizmas įstatymiškai yra įteisintas politikų. Politikų valioje jį pakeisti.

Pinigai=skola atgyveno savo gyvenimą. Mums reikia nuspręsti kaip gyvensime toliau.

Mums reikia naujos tarpusavio atsiskaitymų sistemos.

Šiais laikais tarpininkai šiuose reikaluose nėra būtini. Vadinasi, jie nėra reikalingi.

Pasaulinis tinklas yra, kompiuteriai yra, atvirojo kodo kompiuterių programos yra.

Visuomenei tereikia susitarti dėl principų ir perprogramuoti kompiuterius.

Siūlau:

1. Pasauliniu mastu fiksuoti pinigų kiekį.
2. Naujų pinigų nebegeneruoti, palūkininkavimo atsisakyti.
3. Sukurti viešą lėšų paskirstymo mechanizmą.
4. Nutarti, kad bendrosioms reikmėms skiriamas lėšas paskiria pati visuomenė.
5. Biržas, bankus uždaryti.

Nėra jokių techninių kliūčių šitokiam projektui įgyvendinti.

Atvirojo kodo kompiuterių programos ir viešumas leis išvengti klastočių.

Visuotinumo principas garantuos Pasaulio pusiausvyrą.

Karui jokia visuomenė neskirs lėšų - savo paties darbo rezultatų.Vakarų valstybių centrinių bankų tų valstybių vyriausybės nevaldo ir nekontroliuoja. Atvirkščiai, valdantys tuos bankus kontroliuoja vyriausybes.

Anglijos premjeras Benjamin Disraeli sakė:

"The world is governed by very different personages to what is imagined by those who are not behind the scenes. Pasaulį valdo visai ne tie asmenys, kuriuos mato žiūrintieji scenon".

Mes, visuomenė, esame lūžio taške. Didesnio lūžio negu Romos imperijos griuvimas. Tada imperija griuvo, o pinigų idėja liko gyva.

Šiandien bet kas norintis suprasti gali suprasti kad šiandieninė pinigų sistema yra burbulas. Kad trisdešimtųjų metų JAV Didžioji depresija baigėsi tik po II pasaulinio karo, Marshall plano dėka dolerį įsiūlius visam pasauliui rezervinės valiutos vaidmeny. Tokiu būdu atsirado erdvės pinigų burbului toliau pūstis.

Erdvės, kuri dabar išsisėmė. Pinigų burbulas bliūkšta.

Atėjo pinigų pabaiga.

Pinigų pabaiga nereiškia Pasaulio pabaigos.

Tai - Pasaulio atgimimas.