2014-07-26

Judas Priest


Judas Priest – britų heavy metal grupė, susikūrusi 1968 m. Birmingeme, Anglijoje.


duonius 2009-05-27 16:39  
Noretųsi daugiau pamokymų iš žinovų apie šiuos žodžius:

Svietas ? (nuo liet. šventas)
Miestas ? (nuo slav. miasto) ar gardapilis (nuo žodžio gardas, gardų piliavietė)
Bagotas ? (nuo liet. gotas = ba gotas = nes gotas) gotai = gudai - lietuvių genčių kariai
žudyti (nuo žudas / žydas) ar terioti, marinti
bažnyčia ? (lenk. bohzycia) ar šventovė, šventykla, pagaliau dievnamis
kunigas ? ( vok. koenig) ar kūningas (nuo liet. kūnas)

ir daug daug kitų.


Modlitwa

Modlitwa – czynność kultowa, występująca w wielu religiach. Polega na skierowaniu swoich myśli do istoty lub istot, mogących być lub będących przedmiotem kultu (bogowie, święci, aniołowie).

modlitwa f
  1. prayer (practice of communicating with one's God)
Žodžio kilmė nežinoma. Jeigu žinote žodžio etimologiją, maloniai kviečiame ją parašyti čia.

Litwa.

THE LITAI (or Litae) were the spirits (daimones) of prayer, ministers and daughters of Zeus.

Liturgija.

λίθος.

Молитва.

Skurdas ir Šiurpa
Jotvingiai sutirpo, ir neramūs prūsaiGynėsi ir žuvo patys sau vieni - Taip norėjo ir tenai vedė mūsų -
Laimė ir likimo žingsniai krūvini.
1279–1283 m. kare su kryžiuočiais ir lenkais jotvingiai buvo išnaikinti: dalis likusiųjų su kunigaikščiu Jedetu pasidavė Ordinui ir buvo ištremti į Sambiją, kitus karvedys Skurdas išvedė į Lietuvą.

Nuo tų metų jotvingių vardas nebeminimas.

Kaimo pavadinimas kilęs nuo lietuvių kalbos žodžių junginio Šiurpus ir Pilis.


Kaimas yra Sūduvos aukštumoje ir šalia Šiurpilio ežero. Netoli kaimo yra Pilies kalnas ir Šiurpilio piliakalnis.
Yra žinoma, kad paskutinis mūšis su kryžiuočiais čia vyko 1283 metais. Beveik aštuonis mėnesius priešai laikė apsupę pilį, kurioje kartu su bendražygiais kovojo ir jų vadas. Kas jis buvo, istorikai nėra tikri. Vieni teigia tai buvus paskutinio jotvingių vado Skomanto, kitur sakoma, kad kariams vadovavo Šiurpa. Kryžiuočiai į šią pilį įsiveržė tik tada, kai baigiantis vasarai jiems pavyko prikalbinti keletą vietos gyventojų parodyti slaptus takus į pilį. Jais nusigavę priešai išžudė visus pilies gynėjus, o pačią pilį sudegino. Taip ir stovi kalnas, ant kurio buvo ši pilis, nykus ir nebylus. Apie tai liudija piliakalnio kultūriniame sluoksnyje gana gausiai randami archeologiniai radiniai. 

Naujieji šeimininkai kamaldulių vienuoliai ant piliakalnio pastatė trobelę ir čia gamino potašą. Apsuptas užpelkėjusiais ežerais piliakalnis traukia archeologų dėmesį, pirmą kartą jis buvo kasinėtas dar XIX a. Įspūdinga vietovė minima kelete legendų, tarp jų ir apie bajoraitę Eglę, labai primenančią žinomą lietuvišką padavimą apie Eglę žalčių karalienę.

Skurdas

Šiurpas

Masinio naikinimo ginklas Lietuvoje IIIPenktadienio vidurdienį posėdį Ignalinos savivaldybėje baigė ir Ekstremalių situacijų valdymo komisija.

Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, svarbiausia dabar – sunaikinti maro židinį „Idavang" komplekse.


„Idavang“ istorija prasidėjo 1999 metais, kuomet įmonės steigėjai, įvertinę deficitines Rytų Europos rinkas, Lietuvoje įkūrė pirmąją fermą. Per kelerius metus „Idavang“, iki 2013 m. pabaigos Lietuvoje veikusi „Saerimner" vardu (tada ir (:EthUWA.dar veikė Lietuvos vardu:))), tapo didžiausiu kiaulių augintoju Baltijos šalyse. 
2011 m. Pasaulio bankui priklausanti Tarptautinė finansų korporacija įsigijo 20 proc. „Idavang“ valdančio Danijos holdingo „Idavang A/S“ akcijų. Pasaulio bankas investuoja tik į jo griežtus aplinkosauginius, socialinės atsakomybės, gyvūnų gerovės ir finansinio stabilumo reikalavimus atitinkančius verslus, taigi ši investicija rodo jo pasitikėjimą „Idavang A/S“ įmonių veiklos pažangumu. Gautas lėšas „Idavang A/S“ naudoja verslo plėtrai Rusijoje.

July 17 MH17 Gaza


1. 2014 liepos 17d. 14:15

Malaizijos oro linijų skrydis 17 (MH17/MAS17) – skrydis, kuris prasidėjo Amsterdamo oro uoste ir turėjo pasiekti Kuala Lumpūro oro uostą. Boeing 777-200ER nukrito 2014 m. liepos 17 d. Donecko srityje, Ukrainoje, apie 40 km nuo Rusijos sienos. Ši teritorija buvo valdoma prorusiškai nusiteikusių separatistų, kovojančių prieš Ukrainos valdžią ir kariuomenę.

Malaizijos oro linijos pranešė, kad su lėktuvu signalą prarado 14:15 (UTC laiku), apie 50 km nuo Rusijos sienos.

Published on: July 17, 2014 11:29 AM
Last updated on: July 17, 2014 01:47 PM


Donetsk, Ukraine - 295 Killed As Malaysia Airlines From Amsterdam Crashes Near Russian Border, Official Says Shot Down (photo-video)Ukrainian President Petro Poroshenko called the downing an act of terrorism and called for an international investigation into the crash.

3. Publikuota: 2014 liepos 17d. 23:21

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ketvirtadienio vakarą įsakė pradėti sausumos operaciją Gazos sektoriuje, praneša „Reuters“.
 
Liudininkai praneša, kad prie Izraelio ir Gazos sektoriaus sienos pasirodė sunkioji artilerija.

Sausumos operacija reiškia, kad Izarelio kariuomenė įžengia į Gazos sektorių ir naikins palestiniečių kovotojus. Pastarąjį kartą Izraelis sausumos operaciją Gazoje vykdė 2008-2009 m.

Jokių abejonių.

Ex vaikų ex teisės

Naujai paskirta Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė 


nuo pirmųjų darbo dienų žaidžia atviromis kortomis ir žada būti dar radikalesnė neomarksizmo atstovė nei jos kolega socialdemokratų partijoje Vytenis Povilas Andriukaitis. R. Šalaševičiūtės teigimu, Belgijoje priimtas skandalingas vaikų 

eutanazijos įstatymas yra "vertas diskusijos", "padėtų išspręsti žmogaus, kuriam sudėtinga gyventi, problemas", o tokia diskusija yra "tik pradžia".


40 neginkluotų policininkų


Pirmųjų (?) aukų palaikus į tėvynę savo kariniais lėktuvais persigabenę olandai nusprendė – kadangi dar ne visi kūnai ar jų dalys rasti, kadangi separatistų kontroliuojamoje teritorijoje iš esmės iki šiol nevyksta joks tyrimas, o po katastrofos zoną vaikšto kas tik nori, kas nors turi įvesti tvarką.

Ukrainos vyriausybės pajėgos gal ir norėtų, bet negali – kaunasi su separatistais, kurie savo ruožtu į lėktuvo nuolaužas žiūri kaip į bet kurią kitą karo metu nuniokotą techniką – metalo laužas, ir tiek.

Todėl Nyderlandai nusprendė: į katastrofos vietą siunčiami 23 tyrėjai ir 40 juos saugosiančių neginkluotų policininkų.

Tačiau olandų pareigūnų siuntimas į svetimą šalį, kurioje vyksta karo veiksmai, kelia daug painių klausimų, į kuriuos pats premjeras, regis, nepasiruošęs atsakyti. M.Rutte užsiminė, kad reikės tarptautinių partnerių pagalbos, gal net naujos Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos, kuri garantuotų olandų pareigūnų jurisdikciją Ukrainoje.

Bet net ir išsprendus teisines kliūtis neaišku, kaip užpuolimo atveju turėtų elgtis neginkluoti olandų policininkai.

„Atrodo, kad tyrėjai negali dirbti saugiai, tad teks pasitelkti planą B – turėti ginkluotą apsaugą“, – teigė Nyderlandų vyriausybės posėdyje dalyvavęs šaltinis.

Todėl neatsitiktinai pasirodė pranešimai, kad kartu su policininkais vyks ir ginkluoti kariai. 

Nyderlandų žiniasklaida, remdamasi šaltinių duomenimis, pranešė, kad olandų specialiųjų pajėgų žvalgai jau netgi yra vietoje, stebi teritoriją.Kalkis


Kalkis (skr. कल्कि) – paskutinioji (dešimtoji) Višnaus avatara, pasirodysianti einant į pabaigą Kalijugai.

Višudharmotara Puranoje jis apibūdinamas kaip tvirtas jaunuolis, jojantis ant balto žirgo, Devadutos, ir laikantis iškėlęs švytintį kardą. Nors kartais Kalkis vaizduojamas keturrankis, tačiau paprastai aprašomas kaip turintis dvi rankas. Kalkio pasirodymas, jam nužengiant iš dangaus, vaizduojamas kaip „spindinti Šviesa“.

Kalkis josiąs ant tyrumo ir galybės žirgo, atremsiąs ir sunaikinsiąs vyraujantį blogį aštriu dharmos arba teisingumo kardu. Vardas „Kalkis“ paraidžiui reiškia „tamsybės sunaikintojas“ ir pan.
Kelkis

2014-07-25

Malaysian expert


Malaysian expert checks one of the two black boxes of the crashed Malaysian Air airliner MH17 after being handed over to his delegation by pro-Russian separatists during a press conference in Donestk, Ukraine

Ir išsivežė į Malaiziją?

Nea.

Cameronas šitaip patvytino.

O MailOnline pamailino:

Anything contained in the recordings from the black boxes on flight MH17 would be 'absolutely useless', experts have told MailOnline.

The Boeing 777's black boxes were handed over by rebels last night, four days after flight MH17 fell from the sky over eastern Ukraine.

The delay in handing over the box has led to fears about whether the data has been compromised.

Gal pamuilino?

It is the most visited newspaper website in the world.

Teisingumo šaltinis.

Highest Zero.

Lun Dun.

Magic Circle.

Konstatacija

Konstatacija - (pranc. constatation < lot. constat - yra žinoma) - ko nors patvirtinimas; kokio nors fakto nustatymas.

Jei visi 100% Lietuvos Respublikos piliečių, turinčių balso teisę, nubalsuos, vis tiek tik Konstitucinis Teismas nustatys, ar mes nepažeidėm Konstitucijos.

2 straipsnis
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

4 straipsnis
Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.


Eikim pasiklaust Saliamono, ką mum daryt, jei norim keist Konstitucinę Diktatūrą.
 
Negi mes Kuba, kad ją nusimestume...Kieno Kraštas?  

F..ktiškai...


Mūsų, nuo seno mūsų. Lolita City

Российское министерство внутренних дел ищет тех, кто сможет взломать анонимную сеть Tor и получить сведения о ее пользователях.

Соответствующий конкурс объявлен на сайте госзакупок РФ, бюджет проекта составляет 3.9 миллиона рублей.
Tor – сеть прокси-серверов, которые используются в качестве промежуточных ступеней между пользователем и интернет-сайтом, на который он зашел. <...> географические данные пользователя из России, подключившегося через Tor, скажем, к Facebook, будут определены в соответствии с тем, какой из случайно выбранных прокси-серверов отправил данные из Tor в интернет, пояснил эксперт компании InfoWatch по информационной безопасности Андрей Прозоров.
Среди экспертов распространено мнение, что Tor - проект разведотдела ВМФ США, созданный для анонимизации.  А доступным публике его сделали, чтобы сетью пользовались не только агенты спецслужб.

Пока доказательств того, что существуют способы взломать Tor, не существует, передает РБК.

Сеть была замешана в скандале с интернет-магазином наркотиков Silk Road в США. Silk Road стал крупнейшей онлайн-площадкой по торговле наркотиками и другими нелегальными товарами. Количество его посетителей превышала 60 тыс. в сутки. Ресурс работал с помощью Tor, поэтому долгое время оставался недоступным для правоохранительных органов.

Использовала эту анонимную сеть и интернет-биржа Utopia, деятельность которой недавно остановила полиция Нидерландов. На сайте Utopia пользователи могли анонимно приобрести наркотики, оружие и другие нелегальные товары.

Lolita City was a website that used hidden services available through the Tor network. The site hosted child pornography images and videos of male and female victims and young adults ranging up to 17 years of age (18 is the minimum age legal age in many jurisdictions, including the US and UK).

As a hidden service, Lolita City operated through the .onion pseudo top-level domain and could be accessed only via the Tor network.


An alpha version of the free software, with the onion routing network "functional and deployed", was announced on 20 September 2002. Roger Dingledine, Nick Mathewson, and Paul Syverson presented "Tor: The Second-Generation Onion Router" at the thirteenth USENIX Security Symposium on 13 August 2004. Although the name Tor originated as an acronym of The Onion Routing project (TOR project), the current project no longer considers the name to be an acronym, and therefore, does not use all capital letters.
 

Originally sponsored by the U.S. Naval Research Laboratory, which had been instrumental in the early development of onion routing under the aegis of DARPA, Tor was financially supported by the Electronic Frontier Foundation from 2004 to 2005. Tor software is now developed by The Tor Project, which has been a 501(c)(3) research-education nonprofit organization based in the United States of America since December 2006. It has a diverse base of financial support; the U.S. State Department, the Broadcasting Board of Governors, and the National Science Foundation are major contributors. As of 2012, 80% of The Tor Project's $2M annual budget comes from the United States government, with the Swedish government and other organizations providing the rest, including NGOs and thousands of individual sponsors. One of the founders of the project, Roger Dingledine, stated that the United States Department of Defense funds are less similar to being a procurement contract and are more similar to a research grant. Andrew Lewman, the executive director of Tor, stated that even though it accepts funds from the U.S. federal government, the Tor service did not necessarily collaborate with the NSA to reveal identities of users.

... did not necessarily collaborate ... 

Stulbs un vēl stulbāks
 

Tor software is now developed by The Tor Project, which has been a 501(c)(3) research-education nonprofit organization based in the United States of America since December 2006.............2014-07-24

Lietuvą siūlo Lietuvai

Kokie klastingi lenkai!

Neapmaus:) 

Mokėmės šitoj školoj...
Neišdegs, panowie!

Imkit „w“, uniją darysim, ir be lito apsieisim, o bet Lietuvos mums neįkišit!

A.Butkevičius teigė, kad Lietuva tikrai nesiruošia iš lenkų išpirkti „Orlen Lietuvos“:„Tikiuosi, kad to nereikės daryti nei šiai, nei kitai vyriausybei“.

Parduot, parsiduot reikia, o ne pirkt!

Kas turi pinigų...

O kas neturi jų...


Trečia vieta
Finansinių naujienų portalas „Bloomberg“ apklausė pasaulio finansų rinkų dalyvius, apie tai, kurios pasaulio konfliktinės zonos, jų manymu, kelia didžiausią grėsmę finansų rinkoms. 

Trečdalis apklaustųjų kaip didžiausią grėsmę įvardijo konfliktą Sirijoje, kurioje šiuo metu vyksta pilietinis karas.

Antroje vietoje – Izraelio ir Palestinos konfliktas. 16 proc. apklaustų investuotojų mano, kad šis konfliktas kelia didžiausią grėsmę rinkoms.

Trečioje vietoje – neramumų krečiama Ukraina. 

Po jos – Irakas.

Izraelio alyvmedis Vatikane

Prieš pusantro mėnesio:

Kraštutinių dešiniųjų „vanagas“ Reuvenas Rivlinas ketvirtadienį per oficialią ceremoniją parlamente buvo prisaikdintas 10-uoju Izraelio prezidentu ir pakeitė šiame poste Shimoną Peresą.

74-erių R.Rivlinas, pagarsėjęs savo draugišku charakteriu ir keistoku humoro jausmu, pakeitė Sh.Peresą, su kuriuo, daugelio nuomone, pasibaigs auksinio prezidentavimo amžius.

Teisininko išsilavinimą turintis R.Rivlinas laimėjo viso politinio spektro partijų daugumos paramą dėl savo ryžtingo demokratijos ir pilietinių teisių gynimo.

Tačiau jo politinės pažiūros yra kardinaliai priešiškos Sh.Pereso pažiūroms – jis griežtai pasisako prieš palestiniečių valstybę ir palaiko žydų nausėdijų statybas.

Stulbs un vēl stulbāks

O!

Profit.

Bukasnukis.

Коммунистический городок.

3. What they are doing 2014-07-24 17:43 IP: 84.15.188.20
Facebook was setup by the C.I.A. as a data mining project to collect as much information on as many people as they could. Not only that but it also has very strong ties to D.A.R.P.A. . The purpose of this data mining project that became Facebook was to find out a boat load of things on people. Where they are going. What they are doing. What airline are they using Who do they associate with What type of books or movies have you been reading. How you feel about things politically. The list goes on and on.

Šiuo metu aktyvių vartotojų „Facebook“ priskaičiuoja 1,32 mlrd., t. y. 14 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Daugiau kaip milijardas šių vartotojų naudojasi tinklu per išmaniuosius įrenginius.

Kaip čia...

Vau!

Vow!

Stulbs un vēl stulbāks!

I want to ride!

My Bicycle!

Kadrų skyrius

kadrai

kadr|ai dgs.
1. pagrindiniai kvalifikuoti darbuotojai: kadrus reikia ugdyti. kadrų skyrius.
2. kar. nuolatinė kariuomenės dalių sudėtis.

Dalia Grybauskaitė
nuo 1983 m. LTSR valstybinės filharmonijos Kadrų skyriaus inspektorė

кадр II

Значение

разг., ирон. человек, работник ◆ Надо помогать следователю, он новый кадр, ему самому трудно справиться… В. С. Гроссман, «Жизнь и судьба», 1960 г. (цитата из Национального корпуса русского языка, см. Список литературы)

Синонимы

работник, сотрудник

Антонимы
Гиперонимы

человек

Родственные слова

имена собственные:
существительные: кадры, кадровик,
прилагательные: кадровый
глаголы: кадрить
наречия:

Dalia Grybauskaitė
nuo 1983 m. LTSR valstybinės filharmonijos kadrovykė.

Kadrus reikia ruošt!

ирон - ironiška.

кадар

Значение

кадры, персонал; личный состав
кинокадр

Этимология

От франц. cadre «оправа, рамка; личный состав», восходит к лат. quadrum «четырехугольник».

Rėmas keturkampis...

Kadrus reikia ruošt!

Kad tilptų jam skirtan rėman.

Ką jis šneka:)

Suktis reikia!

quadrum...

Stop kadras!

Time capsule at the construction site of Quadrum business center in Vilnius

Geriau jau kadrinti...

Kadrilis!

Quadrille is a historic dance performed by four couples in a rectangular formation, and a precursor to traditional square dancing. It is also a style of music. A derivative found in the Francophone Lesser Antilles is known in the local Creole as kwadril.

Užsikvadrino:)(

According to songwriter Nicky Chinn, the words "can the can" mean " ... something that is pretty impossible, you can't get one can inside another if they are the same size, so we're saying you can't put your man in the can if he is out there and not willing to commit"...

Kadrilis!

Prancūzai...

Kas spaudžia gazą?

Gaza.

Vengrijos oro linijų bendrovė „Wizzair“, kurios savininkas Arizonoj, kuri yra Amerikoj, kuri savo ekinius metus perkėlė pagal žydų kalendorių, kurie gerbia Mošę, kuris jiems sukonstravo maišą.

Kas gi spaudžia gazą?

Mūs kolūkio MAZo:)

Vai vai :( 

Synoikos?

Synoikos!2 Principai

Vaidas Saldžiūnas

 
Šūvis į lėktuvą virš Ukrainostarsi iš G. Principo pistoleto

Gavrilo Princip (Serbian Cyrillic: Гаврило Принцип, pronounced [ɡǎʋrilɔ prǐntsip]; 25 July [O.S. 13 July] 1894 – 28 April 1918) was a Bosnian Serb who assassinated Archduke Franz Ferdinand of Austria and his wife, Sophie, Duchess of Hohenberg, in Sarajevo on 28 June 1914.


Franz Ferdinand (18 December 1863 – 28 June 1914) was an Archduke of Austria-Este, Austro-Hungarian and Royal Prince of Hungary and of Bohemia, and from 1889 until his death, heir presumptive to the Austro-Hungarian throne.

prince (n.)
c.1200, "ruler of a principality" (mid-12c. as a surname), from Old French prince "prince, noble lord" (12c.), from Latin princeps (genitive principis) "first man, chief leader; ruler, sovereign," noun use of adjective meaning "that takes first," from primus "first" (see prime (adj.)) + root of capere "to take" (see capable). German cognate fürst, from Old High German furist "first," is apparently an imitation of the Latin formation. Colloquial meaning "admirable or generous person" is from 1911, American English. Prince Regent was the title of George, Prince of Wales (later George VI) during the mental incapacity of George III (1811-1820).

Amber in Gaza

July 20, 2014

GAZA/PARIS, JULY 20, 2014 -- Since the beginning of Operation Protective Edge in the Gaza Strip, the majority of the dead and wounded in Gaza are civilians, and medical workers are also coming under fire, the international medical humanitarian organization Doctors Without Borders/Médecins Sans Frontières (MSF) said today.

Gaza: Israel Must Stop Bombing Trapped Civilians

Posted about 3 days ago

Israel’s ‘Protective Edge’: Why Now?


07/22/2014

AIPAC Is the Only Explanation for America's Morally Bankrupt Israel Policy

The official name for Israel's latest assault on Gaza is "Operation Protective Edge." A better name would be "Operation Déjà Vu." As it has on several prior occasions, Israel is using weapons provided by U.S. taxpayers to bombard the captive and impoverished Palestinians in Gaza, where the death toll now exceeds 500. As usual, the U.S. government is siding with Israel, even though most American leaders understand Israel instigated the latest round of violence, is not acting with restraint, and that its actions make Washington look callous and hypocritical in the eyes of most of the world.

This Orwellian situation is eloquent testimony to the continued political clout of AIPAC (American Israel Public Affairs Committee) and the other hardline elements of the Israel lobby. There is no other plausible explanation for the supine behavior of the U.S. Congress--including some of its most "progressive" members--or the shallow hypocrisy of the Obama administration, especially those officials known for their purported commitment to human rights.


07/20/2014

Israel is bombing Gaza? Support the Jews

By VAIDAS SALDŽIUNASIzraelis tęsia liepos 8-ąją pradėtą operaciją „Apsauginis skardis“, teigdamas, kad siekia numalšinti palestiniečių kovotojų raketų bei minosvaidžių sviedinių atakas.

Per karinę kampaniją žuvo daugiau nei 570 palestiniečių, kelios dešimtys žydų karių ir du Izraelio civiliai žmonės.

Trečiadienio vakarą Lietuvos žydų bendruomenės patalpose Vilniuje vyko Izraelio karių palaikymo akcija.

„Salė buvo pilnutėlė, žmonės pasisakė, tylos minute pagerbė žuvusius karius, buvo išvardytos visų žuvusiųjų pavardės, sugiedota malda už juos“, - apie akciją BNS pasakojo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Pasak jos, Izraelio kariuomenėje šiuo metu tarnaujanti ir į Vilnių atostogų atvykusi mergina pasakojo, kokia situacija šalyje, kaip žmonės pergyvena dabartinius įvykius.

Vaikai kariams dovanojo piešinių, gintarinių pakabukų. Taip pat renkami pinigai Izraelio kariuomenei paremti.


Янтарное и Асфальтовое моря

Įsakymo laukiama

More Israel

Rūpestis Zonoje

Įveda eurą, eurodemokratiškai:

Europos Parlamento balsas dėl euro įvedimo yra patariamasis. Galutinį sprendimą dėl Lietuvos stojimo į euro zoną vėliau šį mėnesį priims Europos Sąjungos (ES) valstybių ministrai.

(Tarnai priims sprendimą?)

Euro  įvedimui jau anksčiau pritarė Europos Komisija, kuri yra vykdomoji ES institucija.

„Tai paskutinė rekomendacija, paplosiu kišenei“, - Vyriausybės posėdyje iš karto po balsavimo EP sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Plos kišenei.

Finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad šiandien reikia skaičiuoti būsimą euro naudą, o „išlaidas skaičiuosime rytoj“.

„Dabar istoriją pradėsime rašyti nuo pirmos eilutės“ - kalbėjo R.Šadžius.

Kodėl?

80. Euro Zona 2014-07-24 10:23 IP: 84.15.188.20
Vasiliauskas tryško gera nuotaika. Jo teigimu, PRIĖMIMAS Į EURO ZONĄ reiškia, kad Lietuvos ekonomika yra „geros kokybės, kad ji išlaikė egzaminą.“ Artimiausias Lietuvos banko vadovo rūpestis – IŠ KUR PASISKOLINTI Lietuvai jau reikalingų EURŲ.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas neatskleidė, iš kokio Europos centrinio banko bus perkami euro įvedimo pradžiai būtini banknotai. „Iš vieno didžiausių Europos centrinių bankų. Jie mums skolins tuos banknotus, bet kol kas vyksta derybos dėl sutarties, todėl jo pavadinimo negaliu atskleisti“, - sakė banko vadovais. Jis tikisi, kad artimiausiu metu sutartis bus pasirašyti.

Lrytas.lt turima informacija, eurus Lietuva skolinsis iš „Deutshe Bank“.

Deutshe Bank“ - tokio išvis nėra.

In 2009, Deutsche Bank was the largest foreign exchange dealer in the world with a market share of 21 percent.

Jis nėra centrinis bankas.
Vokietijos Bundesbankas (vok. Deutsche Bundesbank) - Vokietijos Federacinės Respublikos (VFR) centrinis bankas.

Vokietija...

Bund.

Бунт.

Bundesbank buntajija
.


Bunda jau Baltija:)

Ech...

„Dabar istoriją pradėsime rašyti nuo pirmos eilutės“ - kalbėjo R.Šadžius.

O kur tos atsargos?

?

Aha:

Pernai lapkričio 7 dieną Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydamas įvertinti, ar dar 2006 m. priimta Lietuvos Konstitucijos 125 straipsnio pataisa, kuria iš Konstitucijos buvo pašalinta Lietuvos Bankui suteikta išimtinė pinigų emisijos teisė, neprieštarauja Konstitucijai. Atsakymą Konstitucinis Teismas paskelbė šių metų sausio 24 dienos nutarimu.

V. Vasiliauskas slepia, kad pirmuosius eurus veš iš Vokietijos.

O iš kur antruosius?

O trečiuosius?

Iš kur tie eurai atsiranda?

Ko dabar?

Vasiliauskas pučia dūdą.

Ir tiek.

Juk reikia pūsti:)

Vai tai dūda dūdytėlė.

Superdūda!


Marš Į Zoną!  
 


2014-07-23

Dviratininkai

Kol Tėvynės Sąjunga po Tėvynę dviračių žygiu „Suk į dešinę“ keliauna...

Po Tėvynę...

Nidoje vykstančiame 18-ajame tarptautiniame Tomo Mano (Thom Mann) festivalyje "Šimtmečio vasara" pristatyta titulinė renginio knyga - vokiečių meno istoriko Floriano Ilieso (Illies) mikroistorijų romanas "1913: šimtmečio vasara". Iš šmaikščių mikroistorijų sudarytoje įsimintinų metų mozaikoje figūruoja psichoanalizės patriarchas Zigmundas Froidas (Sigmunt Freud), mados kūrėja Koko Šanel (Coco Chanel), rašytojas T. Manas ir jo brolis satyrikas Heinrichas, būsimasis diktatorius, o anuomet - sėkme negalėjęs pasigirti tapytojas Adolfas Hitleris, daugybė žinomų Europos menininkų, literatų, filosofų.

F. Ilieso darbas, vadinamas 1913-ųjų biografija, Vokietijoje pasirodė vos prieš dvejus metus ir netrukus tapo bestseleriu.

Best Sell:)

Zigmundas Froidas, Koko Šanel, Hitleris...

Ką ten.

Ištrauka iš Floriano Illieso knygos „1913. Šimtmečio vasara“: 


Vienas jau mokėjo, o kitas - ne.

 
Mat, 1913-ieji buvo ypatingi metai. Tai literatūros, dailės, muzikos pakilimo laikotarpis, kultūros aukso amžius.

Spėčiau, kad apie tai, jog 1913-tais painiavos/finansų darytojai  būstinę iš Landynės anapus Atlanto iškėlė, GeriausiaiPerkamame nerašoma.

O tada, prieš 101 metus, apie šį, mokantį dviračiu važiuot ir šį, nemokantį - ar kas galvojo?

Dviratininkai...

Jaunuoli :))))

:(((( 

Vežikas :))))

Skola

Valio?

Jau paplos kišenei?

skola

Rezultatai
Antraštė:
školà
Reikšmė:
mokykla
Straipsnelis:
[Kalbama apie LzŽ skolinius]. Greičiausiai naujesnį [senesnis – su s] skolinimą ar senų skolinių vėlesnį perdirbimą rodo tokie žodžiai, kurie turi o vietoje le. o, pvz., […] grošiai̇̃ ‘pinigai, grãšiai’ (groszy). Ir tokios rūšies skoliniai turi dubletų kartais, pvz., školà//škalà ‘mokykla’.
Šaltinis:
Zinkevičius 1986c, 69
Antraštė:
skolà
Reikšmė:
grąžintinai paimti pinigai ar koks daiktas, kaltė, pareiga
Straipsnelis:
žr. skelėti
Šaltinis:
Kaukienė, Jakulis 2007, 31–44

  skelėti

Rezultatai
Antraštė:
skelė́ti
Reikšmė:
‘schuldig sein, būti skolingam’
Straipsnelis:
Pr. skellānts (praes. act. part.) 43,₂₃ (pl. reikšme; čia turi būti < *skelāntes, žr. FBR XI 51) [ir kt.]: skallīsnan, lie. skelė́ti (1., pl. praes. skẽlame iš Daukšos Postilės 27, ₃₁ - Volterio leidimas), go. skal ‘ich soll’ ir kt. žr. Walde Vrgl. Wrtb. II 596.
Šaltinis:
Endzelīns DI IV(2), 307
Antraštė:
skelėti
Reikšmė:
‘būti skolingam’
Straipsnelis:
Ide. kalbų žodžiai, reiškiantys ‘skelėti’, dažniausiai yra reiškiami žodžių junginiais ‘būti skolingam’, ‘būti kaltam’ ar žodžio, reiškiančio ‘skola’ vediniais. Tačiau kartais atvirkščiai veiksmažodis yra daiktavardžio ar būdvardžio šaltinis arba veiksmažodis visiškai etimologiškai nesusijęs su panašios reikšmės daiktavardžiu ar būdvardžiu. Lie. skelėti, skola, skolingas, pr. skalisnan ‘pareiga’, be s- lie. kaltas, kaltė (tolesni šakniniai ryšiai su lie. skelti abejotini) giminiški go. skulum, s. ang. sculan, s. v. a. scolan ‘būti skolingu’; būdvardis s. isl. skyldr, v. v. a. schuldec ir t. t.
Šaltinis:
Buck 1949, 794–795
Antraštė:
skelėti
Reikšmė:
‘būti skolingam’
Straipsnelis:
[Kalbama apie germanų modalinių veiksmažodžių, tarp jų apie sollen ‘privalėti’ kilmę]. s. isl. skyld ‘skola, kaltė’ < *skul-oti (veiksmažodinis abstraktas), skyldr ‘giminingas (kaip tas, kuriam esi įsipareigojęs)’. Paralelių gal esama baltų kalbose: lie. skelėti ‘būti skolingam’, skola ‘Schuld’; taigi kalbama apie ypatingą baltų-germanų izoglosą [nėra pagrindo žiūrėti į baltų formas kaip į skolinius iš germanų: žr. Fraenkel LEW s. v. skelė́ti.], už šių šeimų ribų tolimesnė giminystė yra problematiška.
Šaltinis:
Ramat 1971, 197
Antraštė:
skelė́ti
Straipsnelis:
Germ. skal ‘yra skolingas, schuldet’ (go. skal ‘būti skolingam, nusikaltusiam, privalėti [ką nors]’, s. isl. skal ‘privalėti, turėti, reikėti’, s. ang. sceal ‘t. p.’, s. fryz. skel ‘t. p.’, s. saks. scal ‘t. p.’, s. v. a. scal ‘t. p.’) galime lyginti su šaknimi *sqel- pamatuotomis bl. leksemomis , plg. lie. skeliù, -ė́ti ‘būti skolingam, schulden’ (s. lie. skelù), skylù, ski̇̀lti ‘prasiskolinti, svetimoje kišenėje sėdėti’; variantas be s-mobile: lie. kal̃tas ‘schuldig, schuldend’.
Šaltinis:
Seebold 1970, 405–406
Antraštė:
skelė́ti
Straipsnelis:
[Iš 69 N. Čemodanovo (Место герм. яз. среди других иде. яз., Сравн. грамм. герм. яз., М., 1962, 19–113) pateiktų germ.-bl. izoglosų tik koks trečdalis laikytina ir formos, ir semantiniu požiūriu pagrįstomis:] lie. skeliù : go. skulan ‘būti skolingam’.
Šaltinis:
Polomé 1970, 54
Antraštė:
skelė́ti
Straipsnelis:
Pr. part. praes. skellānts, skelants ‘(esantis) skolingas, kaltas’ bei subst. skallīsnan ‘prievolę’ nesuponuoja prūsų veiksmažodžio *skelētvei, *skela ‘būti skolingam, kaltam’ (taip Mažiulis PKEŽ IV 119), o *skelītvei (ar *skalītvei), *skelā ‘skelėti, privalėti’ (plg. Kaukienė, Tiltai 1, Klaipėda, 2000, p. 139). Bet kokiu atveju negalima lyginti pr. skellānts, skallīsnan tiesiogiai su lie. skelė́ti, skẽli/-ia/-a ‘būti skolingam’, nes a-kamienas yra antrinis.
Šaltinis:
Jakulis 2001, 189
Antraštė:
skelė́ti
Straipsnelis:
[Recenzuojama E. Jakulio knyga Lietuvių kalbos tekėti, teka tipo veiksmažodžiai, Vilnius, 2004. Jakulis neigia pr. kalboje tekėti tipo veiksmažodžių egzistavimą. Tačiau yra keletas pavyzdžių, kurie veikiausiai rodo tokį tipą buvus prūsų kalboje. Pvz.:] pr. skellānts ‘schuldig’, skallīsna ‘Pflicht’ = lie. skelė́ti, skẽla ‘owe’.
Šaltinis:
Villanueva Svensson 2005a, 120
Antraštė:
skelė́ti
Reikšmė:
būti skolingam
Straipsnelis:
Lie. skelė́ti, skẽli / -ia / -a, -ė́jo ‘būti skolingam’ < ide. *(s)kel- / (s)kol- / (s)kl̥- ‘pasilenkti k1 sau’; bl.-germ. *(s)kel- ‘būti kaltam, skolingam, privalėti, turėti’. Veiksmažodis skelė́ti turi bendrašaknių šakninių veiksmažodžių kitose indoeuropiečių kalbose: pr. skellānts ‘skolingas’, go. skal- ‘būti kaltam, privalėti, turėti’, go. skulan ‘turėti, privalėti’.
Šaltinis:
Jakulis 2004, 226
Antraštė:
skelė́ti
Straipsnelis:
žr. kaltas
Šaltinis:
Oettinger 2004, 185
Antraštė:
skelė́ti
Straipsnelis:
[Aptariami seniausi ide. skoliniai į finų-ugrų kalbas.] Lapių galga- ‘sollen, müssen’, votų kul-, komių kol- ‘nötig sein’, vengrų kell- ‘müssen, sollen’, etc. < finų-ugrų *kelke- yra iš ide. *skelH- (tik baltų ir germanų: lie. skelė́ti, skel(i)ù ‘schuldig sein’, skìlti ‘in Schulden geraten’; go. skulan ‘schuldig sein, sollen, müssen’).
Šaltinis:
Koivulehto 2004, 282–283
Antraštė:
skelė́ti
Reikšmė:
būti skolingam
Straipsnelis:
Paprastai lie. skélti ir skelė́ti ‘būti skolingam’ etimologiškai nesiejami, nors jie galėtų būti tos pačios šaknies. Aktyvaus veiksmo skélti ‘kirsti, dalyti pusiau, į dalis; trenkti’ diatezinės opozicijos santykiu susijęs su intarpiniu skìlti ‘plyšti; skeldėti; kt.’, trm. ‘daužti, žiebti, norint gauti ugnį; kirsti, skelti; smarkiai eiti, bėgti, joti ir pan.’. Bl. *skē̆l-/*skil- ‘skelti’: la. šķelt ‘skelti, skaldyti, kirsti’, šķil̃t ‘skilti, skelti’; prūsų vediniai scolwo (stolwo) ‘skiedra’, scalus ‘smakras’ ir kt. Jie leidžia atstatyti bl. *skel-/*skil- ‘skelti’ [plg. bl.-sl. *skel- (*skil-) PKEŽ IV 158–159] < ide. *skel-/*skl̥- ‘skelti, pjauti’; dėl kitų atitikmenų ir vedinių žr. skélti (Kaukienė 2006, 382t.). Lie. skelė́ti dabartinėje kalboje nebevartojamas ir žinomas tik iš senųjų raštų. Jo forma skẽla (greta skẽli) lyg ir suponuoja neišvestinį žodį (jei tai ne galūnių redukcijos padarinys, tuomet performinis skelė́ti, skẽla ← *skelti, skela). Plg. retai be priešdėlio vartojamą skìlti ‘patekti į skolą, įsiskolinti’, vedinį skolà ‘grąžintinai paimti pinigai ar koks daiktas, kaltė, pareiga’ ar jo vedinius skal̃nas, skõlinti ‘duoti kam į skolą; imti į skolą’, skolė́ti ‘būti skolingam; reikalauti skolos’. Prūsų kalboje esama skelė́ti artimų žodžių su šaknies variantais *skel-, *skal-, *skāl-, plg. pr. dalyvį skellānts ‘skolingas; privalus’. V. Mažiulis pagal dalyvines formas, reiškiančias ‘schuldig – (esantis) skolingas; kaltas’ atstato *skel-ē-tvei ‘būti skolingam, kaltam’. O vedinys skallīsnan ‘prievolę’ leidžia atstatyti skal-ī-twei ‘privalėti’ [plg. *skal-ī-tvei ‘skolintis (ką), privalėti (kam kuo)’] (PKEŽ IV 118, 119). Galima suponuoti buvus bendrą paradigmą: pr. verb. inf. *skelītvei (ar *skalī-tvei), praes. *skelā ‘skelėti, privalėti’ (žr. Kaukienė 2000, 139; Jakulis 2004, 112). J. Pokorny, rekonstruodamas ide. *(s)kel- ‘būti kaltam, skolingam, privalėti’, bando ją sieti su 4 *(s)kel- ‘lenkti, atremti’. Bandymai sieti su būdvardžiu kal̃tas (IEW; LEW 799t. ir lit.; Buck 1949, 793; LIV 499t.; PKEŽ III 330) neturi nei struktūrinio, nei semantinio pagrindo. Lie. kalboje *skel-, *skal-, *skāl- reiškia tik skolą, nors reikšmės ‘būti skolingam’, ‘skola’ laikytinos išvestinėmis. Skélti ir skelė́ti (skolà) semantika galėtų suponuoti tokią reikšmių raidą: pirminė reikšmė (įvairi) > ‘skola’ > ‘pareiga’ > ‘kaltė’ (plg. PKP II 151). Remdamiesi galimomis skola reikšmėmis (žr. LEV II 347; Philips 2005, 1–26), atstatytume tokius skélti ir skelė́ti susiformavimo kelius:
Šaltinis:
Kaukienė, Jakulis 2007, 31–44
Tai bent skelia ...
Koks tinkamas paveikslėlis ...
 
science (n.)
mid-14c., "what is known, knowledge (of something) acquired by study; information;" also "assurance of knowledge, certitude, certainty," from Old French science "knowledge, learning, application; corpus of human knowledge" (12c.), from Latin scientia "knowledge, a knowing; expertness," from sciens (genitive scientis) "intelligent, skilled," present participle of scire "to know," probably originally "to separate one thing from another, to distinguish," related to scindere "to cut, divide," from PIE root *skei- "to cut, to split" (cognates: Greek skhizein "to split, rend, cleave," Gothic skaidan, Old English sceadan "to divide, separate;" see shed (v.)).

Kam nuskilo, o kam - ne.

Helter Skelter!

:)