2017-06-29

50X Over 5 Years?

Now we have 100 billions:
5 trillion/ 100 billion = 50

Michael Novogratz
BornNovember 26, 1964
ResidenceTribecaManhattan, NYC
EducationFort Hunt High School
Alma materPrinceton University
OccupationInvestment banker
Spouse(s)Dora Caceres
Children4
RelativesRobert Novogratz (brother)
Jacqueline Novogratz (sister)
Mr Novogratz, who will count in $ in 2017
+
= 2022?

Mus valdo turčiai

„Valstiečių“ lyderis yra 17 kartų turtingesnis už prezidentę Dalią Grybauskaitę ir 73 kartus – už premjerą Saulių Skvernelį, o vyriausybės kanclerė milijonierė Milda Dargužaitė - už Saulių Skvernelį.

Tik 73?
Tik 14,6 milijono?
Iš ministrų kabineto – turtingiausias Rokas Masiulis, tačiau jo turtus dvigubai lenkia vyriausybės kanclerės Mildos Dargužaitės turtai.

Verta pastebėti, kad turtingiausias ministras Rokas Masiulis ir milijonierė valstybės kanclerė aiškina, jog turtingi tapo dirbdami tarptautinėse kompanijose.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nedirbo tarptautinėse kompanijose, ji dirbo
EuroKongo komisare, buvo atsakinga už Biudžetą ir finansinį programavimą, ir tik "visiškai netikėtas" jos tapsmas Lietuvos Respublikos Prezidente "išgelbėjo" ją nuo ES "atlydėjimo" tiesiai į 2009-jų finansinės krizės duburį: LR Prezidento rinkimai įvyko 2009 m. gegužės 17 d.

May 17;)

Didžiausias iš šių turčių - tik 10-tas Lietuvoj (beje, ne su 14,6 mln, bet su 145 mln).

Kad didžiausiam mūsų turčiui, vieninteliam mūsų milijardieriui, mūsų valdžia "nutiesė teisinį kelią" Landynėn,
niekas neginčys.

Kaip vadinasi tokia santvarka, kai valdo turčiai?

Tymocracy.

Timokratija.
Mielieji oligarchai!
Mt 25, 14–30 Kiekvienam, kas turi, bus duota, ir jis turės su perteklium, o iš neturinčio bus atimta ir tai, ką jis turi"
Parankiniai,,,

Nesipriešinot jūs, mūsų "valdytojai", Lietuvos valdymui iš išorės ir nematau, kad priešintumėtės.


2017-06-28

Pasaulis kalba viena kalba

Humans across the globe may be actually speaking the same language after scientists found that the sounds used to make the words of common objects and ideas are strikingly similar.

The team, which included of physicists, linguists and computer scientists from the US, Argentina, Germany, the Netherlands and Switzerland analysed 40-100 basic vocabulary words in around 3,700 languages – approximately 62 per cent of the world's current languages.

The researchers don't know why humans tend to use the same sounds across languages to describe basic objects and ideas.

Humans may speak a universal language, say scientists

Kembridžo ir Oksfordo universitetų mokslininkai pasitelkė naujausią technologiją, kad atkurtų, kaip realiai skambėjo prieš 8000 metų gyvavusi indoeuropiečių prokalbė, tapusi daugiau negu 440 šiuolaikinių kalbų motina. Pasitelkus sudėtingą algoritmą kompiuteris simuliavo seniai išnykusios ir nepalikusios jokių rašytinių šaltinių kalbos garsus. Britams jie atrodo keisti. Lietuviui – visiškai suprantami (žr. video).

Mes Lietuvoje seniai žinome, kad esame mažiausiai pakitusios senovinės indoeuropiečių kalbos saugotojai, o lietuviški žodžiai dažnai primena sanskritą. Tačiau Oksfordo ir Kembridžo mokslininkams tokio mūsų įsitikinimo nepakako. O gal jie apie lietuvių kalbą nė nebuvo girdėję.

Tapusi visų šiuolaikinių Europos kalbų motina ji atsirado kažkur stepėse į šiaurę nuo Kaspijos jūros ir gyvavo 6000-3500 m. pr. Kristų. Rašytinių šaltinių neišliko, lingvistams labai sudėtinga atkurti pirminės kalbos skambesį. Todėl britai pasitelkė sudėtingą algoritmą, kad išgirstų, kaip tais laikais buvo tariami žodžiai, dabar virtę gana skirtingais prancūzų, rusų, kurdų, persų ar švedų kalbų žodžiais.

Taip pavyko išgirsti 8000 metų senumo kalbos garsus. Angliškas žodis „one“ virto „oinos“ (taip garsą užrašė britai; lietuvis gana aiškiai čia išgirs* „viens“). „Four“ virto „ketwores“ ir t.t.

Nors tyrėjų ataskaitoje niekur net neužsimenama apie lietuvių kalbą, ataskaitos mums ir nereikia – pakanka čia pridėtame video paklausyti, kaip kompiuteris dabartinius angliškus skaičius ištaria senąja indoeuropiečių prokalbe, ir neliks jokių abejonių.

Labai jau aiškiai girdime „trys“, „duo“, „dešim“, „penki“ – būtent taip nuskamba dabartiniai anglų kalbos skaičiai, kai kompiuteris juos ištaria senąja kalba. Ne visi žodžiai skamba taip panašiai, tačiau ir mokslininkai sako, kad kai kurie taisyklingi dabartiniai žodžiai visai iškrito iš atkurtos sekos.

Mokslininkai ne tik netyčia pamalonino lietuvius, bet ir šį metodą išbandė ir ateičiai nuspėti. Juk matant, kaip vienoje ar kitoje kalboje kito žodis, atrodo nesunku numatyti, kaip jis kis toliau.

* Ne tik lietuvis.
Stonehenge Americano
Lituano

Lietuva yra kurortas

Į Lietuvą atvykę užsienio turistai mūsų poilsio vietovių dažnai netgi neišskiria – jiems visa mūsų šalis atrodo kaip vientisas kurortas.
Kur bėgat?

Lietuva asocijavosi CERN'e

Vakar*.
Sutartį pasirašė dvi moterys: Dalia Grybauskaitė
ir Fabiola Gianotti.
Elertė "Opus" radijo bangomis trečioji - Goda Raibytė -
šitaip šiandien papasakojo:

1. CERN - tai interneto kūrėjas (iš tikrųjų internetas - iš JAV karinio kompiuterių tinklo).

2. CERN vėžį išgydys tiksliais lazeriais.

3. Lietuvos mokslininkams atsiveria galimybėmis įrašyti savo CV "dirbau CERN'e" - o toks įrašas jau atvers beveik visas mokslo įstaigų duris.

4. Lietuvos verslui atsiveria galimybės dalyvauti CERN'o viešuosiuose pirkimuose ("asocijuotai viešuosiuose"?).

5. Lietuvos politikai "apsišvies" - nebeleis mokslui trukdančių įstatymų (!).

6. O CERN'o durys mums prasivėrė tada, kai prieš porą metų mūsų Dalia Grybauskaitė tame CERN'e deklaravo Lietuvos siekį tapti asocijuotąja CERN'o nare.

Cituoju VBS:

Narystė CERN yra tiesiogiai susijusi su naryste Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

Kaip įdomu.

Pastebėsiu, kad JAV, Kinija, ir Rusija nėra CERN narės, taip pat ir mūsų kaimynės Latvija bei Estija.

Ir išvis, CERN yra štai kas:


Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (pranc. Organisation européenne pour la recherche nucléaireangl. European Organization for Nuclear Research), bendrai vadinama CERN) – didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, esanti į šiaurės vakarus nuo Ženevos, išdėstyta Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijose. Konvencija įsteigti CERN buvo pasirašyta 1954 m. rugsėjo 29 d.[1] tarp 12 šalių[2]. Vėliau prie projekto prisijungė dar 8 šalys. Laboratorijos pagrindinė funkcija yra parūpinti dalelių greitintuvus ir kitą įrangą dalelių fizikos moksliniams tyrimams.
Šalia CERN esančiame Meyrin (Šveicarija) miestelyje įkurdintas didelis kompiuterių centras, naudojamas eksperimentinių duomenų analizei bei kitiems tyrimams.
CERN dirba virš 3000 darbuotojų[3]. 7921 pasaulio mokslininkas (2007 m.)[4], atstovaujantis 578 universitetų ir institutų (2007 m.)[4], tyrimų tikslais apsilanko CERN ar dirba projektuose, susijusiuose su CERN.
Dėl tarptautinio** laisvumo 
CERN nėra nei Šveicarijos, nei Prancūzijos jurisdikcijoje.

*
asociãcija sf. (1) 
1. susivienijimas, susijungimas; sąjunga, draugija.
2. psich. sąryšis tarp atskirų sąmonės vaizdinių.

** Čia Google, Google:)


2017-06-27

Centrai mūsų

Europos centras mūsų.
Krepšinio centras mūsų.
Bet finansų centras - ne
mūsų.

Krepšys kiauras, Arvydai?

UK

Nebuvo sovietyne jokios Jungtinės Karalystės, buvo Britanija arba Didžioji Britanija.

Na, gerai, sovietynas...

O kada Vakaruose imta sakyti "United Kingdom"?

Dominijos statusą pirmoji gavo Kanada (1867 m.). Oficialiai dominijos terminas priimtas Imperijos konferencijoje 1926 m. Vestminsterio statutas 1931 m. įtvirtino dominijos suverenumą. Nuo 1947 m. dominijos vadinamos Jungtinės Karalystės Tautų sandraugos nariais.

The first coat of arms for Great Britain, as used in the Kingdom of England, from 1603.

The history of the United Kingdom as a unified sovereign state began in 1707 with the political union of the kingdoms of England and Scotland,[1] into a united kingdom called Great Britain.[note 1]

Ireland came under English control during the 1600s and was formally united with Great Britain through the Act of Union of 1800. 

In 1922 much of Ireland became independent as the Irish Free State (now called Ireland) from the United Kingdom. However, six northern counties (called Northern Ireland) continue to be part of the United Kingdom. The country was renamed The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
In 1940, the RAF defeated the German Luftwaffe in a struggle for control of the skies in the Battle of Britain.

The rise of nationalism in the colonies coincided with Britain's now much-diminished economic position, so that a policy of decolonisation was unavoidable. Independence was granted to India and Pakistan in 1947.[110] Over the next three decades, most colonies of the British Empire gained their independence. Many became members of the Commonwealth of Nations.[111]
It was formally constituted 

by the London Declaration in 1949, which established the member states as "free and equal".[6] The symbol of this free association is Queen Elizabeth II who is the Head of the Commonwealth

Since World War II, however, the United Kingdom’s most prominent exports have been cultural, including literature, theatre, film, television, and popular music that draw on all parts of the country. Perhaps Britain’s greatest export has been the English language*, now spoken in every corner of the world as one of the leading international mediums of cultural and economic exchange.

British influence can be observed in the language, culture and legal** systems*** of many of its former colonies.***
There are fourteen British Overseas Territories****.[22]
Anglų kalba – būsimoji antroji lotynų kalba. Lengvai tuo įsitikinsite, savo kompiuteryje paspaudę Control Panel/Regional and Language Options ir suskaičiavę anglų kalbas. Savo kompiuteryje jų radau 13. Noriu pasakyti, kad anglų kalbos, kaip vientiso dalyko, jau dabar nebėra. Kaip, griuvus Romai, tuometės imperijos kalba - lotynų - skilo į prancūzų, italų ir kitas Pietų Europos kalbas, taip ir anglų kalba galutinai skils kai grius Karūna – The Crown.

Tegul šis paskvilis visiems parodo anglų kalbos kilmę ir esmę:
Forwarded interpersonal message :

The European Union commissioners have announced that agreement has been reached to adopt English as the preferred language for European communications, rather than German, which was the other option. As part of the negotiations, Her Majesty's Government conceded that English spelling had some room for improvement and has accepted a five-year phased plan for what will be known as EuroEnglish (Euro for short).

In the first year, "s" will be used instead of soft "c". Sertainly, sivil servants will resieve this news with joy. Also, the hard "c" will be replaced with "k". Not only will this klear up any konfusion, but typewriters kan have one less letter.

There will be growing publik enthusiasm in the sekond year, when the troublesome "ph" will be replased by "f". This will make words like "fotograf" 20 per sent shorter.

In the third year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to reach the stage where more komplikated changes are possible. Governments will enkorage the removal of double letters, which have always ben a deterent to akurate speling. Also, al wil agre that the horible mes of silent "e"s in the languag is disgrasful, and they would go.

By the fourth year, peopl wil be reseptive to steps such as replasing "th" by "z" and "w" by "v".

During ze fifz year, ze unesesary "o" kan be dropd from vords kontaining "ou", and similiar changes vud of kors be aplid to ozer kombinations of leters.
After zis fifz yer, ve vil hav a reli sensibl riten styl. Zer vil be no more trubls or difikultis and evrivun vil find it ezi tu understand ech ozer.

Ze drem vil finali kum tru.
** The Law*****

*** :))
**** Aha,
padainuokim.
***** Yes, Sir.Trump'as trumpiausias

Tai laikai atėjo:(
The Pew Research Center is a nonpartisan American "fact tank", which is based in Washington, D.C. It provides information on social issuespublic opinion, and demographic trends shaping the United States and the world.[2] It also conducts public opinion pollingdemographic research, media content analysis, and other empirical social science research. Pew Research Center does not take explicit policy positions, and is a subsidiary of The Pew Charitable Trusts.[3][4]

Gal, vis* tik,
ilgas
nebeilgas?

* Taip** ir yra:
6. bernanke to romualdas visockas 12:30 07-22 IP: 67.159.5.99
Perkeliu FED i Pasaulinio Kapitalizmo Bastiona - Lietuva.

** Merkel*** gets higher ratings**** globally than Xi, Putin or Trump.

*** Ei - ko bijot?
**** Na, neTroikos...

2017-06-26

Blockchain ID2020


FINTECH | Mon Jun 19, 2017
By Anna Irrera | NEW YORK
Accenture Plc and Microsoft Corp are teaming up to build a digital ID network using blockchain technology, as part of a United Nations-supported project to provide legal identification to 1.1 billion people worldwide with no official documents.

The companies unveiled a prototype of the network on Monday at the UN headquarters in New York during the second summit of ID2020,
a public-private consortium promoting the UN 2030 Sustainable Development Goal of providing legal identity for everyone on the planet.

The project aims to help individuals such as refugees prove who they are in order to gain access to basic services such as education and healthcare.

Blockchain, first developed as a public ledger of all transactions in the digital currency bitcoin, is increasingly being used to securely track data in other fields.

"Without an identity you can't access education, financial services, healthcare, you name it. You are disenfranchised and marginalized from society," David Treat, a managing director in Accenture's financial services practice, said in an interview.

"Having a digital identity is a basic human right."

The new platform will connect existing record-keeping systems of commercial and public entities through blockchain, allowing users to access to their personal information wherever they are.

For example, refugees who have fled their country leaving behind birth or education paper certificates would still be able to provide proof of those credentials through the system.

One of the main advantages of blockchain is that it allows systems of different organizations to communicate with each other, Yorke Rhodes, global business strategist at Microsoft, said in an interview.

The prototype was built on top of an existing Accenture platform, which powers the biometric identity management system used by the UN High Commissioner for Refugees.

Accenture and Microsoft, which worked on the prototype with managed service provider Avanade Inc, are inviting other companies to join their project.

PricewaterhouseCoopers and Cisco Systems Inc are among the organizations involved in ID2020.

"What ID2020 is truly focused on is bringing together an alliance of stakeholders to ensure the technology that is being developed is responsive to the needs of individuals," Dakota Gruener, executive director at ID2020, said in an interview.

"Technology is only one piece of this."
Accenture, Microsoft team up on blockchain-based digital ID network

"Dičkiai" užsiėmė blockchain...Τάρταρος

Tartaras (gr. ταρταρος) graikų mitologijoje – kartu dievybė ir vieta požemio pasaulyje, esanti žemiau už Hadą. Senoviniuose atskiruose šaltiniuose ir misterijų mokyklose Tartaras yra nesusietas pirmas egzistuojantis „dalykas“ iš kurio gimė šviesa ir kosmosas.
Dzeusas Iliadoje tvirtina, kad Tartaras yra „taip žemai po Hadu, kaip žemė po dangumi“. Vieta yra taip toli nuo saulės ir taip giliai žemėje, kad Tartaras yra apsuptas trimis nakties sluoksniais, kuriuos supa bronzinė siena, apimanti visą Tartarą. Tai yra drėgna, šalta ir baisi bedugnė, pranykstanti tamsoje. Tartaras yra vienas iš primapradžių objektų, kartu su Chaosu, Gaja (Žemė), Erotu (meilė), kurie atsirado visatoje.
Kai pagal graikų mitologiją Hadas yra mirusiųjų vieta, Tartaras irgi turi daug gyventojų. Kai Kronas (titanų valdymas) atėjo į valdžią, jis įkalino kiklopus Tartare. Dzeusas juos išleido padėti kovoje prieš titanus. Galiausiai po 10 metų titanai buvo įveikti ir nutrenkti į Tartarą. Ten juos saugojo hekatonkheirai, penkiasdešimt galviai, šimtarankiai milžinai. Vėliau Dzeusas įveikė pabaisą Tifona, Tartaro ir Gajos sūnų, kurį taip pat nusviedė į bedugnę.
Tartaras taip pat vieta, kurioje atliekama bausmė. Pavyzdžiui, Sizifas, kuris buvo vagis ir žudikas, pasmerktas amžinai stumti didelį akmenį, kuris vis nurieda žemyn priėjus viršūnę. Ten dar buvo Iksionas, pirmasis žmogus praliejęs giminaičio kraują. Jis padarė taip, kad jo būsimos žmonos tėvas įkristų į degančių anglių duobę, taip norėdamas išvengti nuotakos mokesčio. Atitinkama bausmė buvo amžinai suktis ant degančio rato. Tantalas, kuris norėjo dievams paduoti vietoje maisto savo sūnų. Jis turėjo stovėt vandens baseine, virš jo yra lengvai pasiekiamos medžio šakos pilnos prisirpusių vaisių, kai tik jis siekia vaisiaus, šakos pakelia jo siekiamą valgį neleisdamos paimti. Kai tik Tantalas pasilenkia atsigerti vandens, vanduo nuslūgsta, prieš jam išgeriant bent kiek.
Romėnų mitologijoje Tartaras yra vieta, kur keliauja nusidėjėliai. Aeneidėje Virgilijus aprašė kaip milžinišką vietą, apsupta Flegetono, degančios upės, ir trigubos sienos, kad nusidėjaliai nepabėgtų. Tartarą saugo Hidra su penkiasdešimt juodų nasrų, kuri yra prie spiegiančių vartų saugomų vienalyčių adamanto kolonų, medžiagos panašios į deimantą, tokios tvirtos, kad niekas negali jos prakirsti. Viduje yra pilis su plačiomis sienomis ir aukštais metaliniais bokštais. Tisifonė, viena iš Furijų, atstovaujanti kerštą, nemiegodama stovi sargyboje bokšto viršuje plakdama botagu. Ten, sakoma, yra bedugnė, kurios gylis dvigubai didesnis nei Olimpo aukštis. Bedugnės apačioje guli titanai, Alonėjaus dvyniai sūnus ir daug kitų nusidėjėlių, nubaustų už panašias graikų mituose aprašytas nuodėmes.
Trys teisėjai AjakasRadamantas ir Minas sprendžia, kurie iš numirusiųjų keliaus į Tartarą. Radamantas teisia azijiečių sielas; Ajakas teisia europiečių sielas; Minas teisia graikus.
Iš graikų žodžio atsirado etnonimas tartarai, atseit, baisūs žmonės lyg iš pelenų.Тартария

Названия «Тартария» и «тартары» происходит от этнонима татары, под которыми в древности понимали все тюркские и монгольские народы, не слишком различая их по языкам и национальностям. Европа узнала о «татарах» во время вторжений войск Чингисхана и его потомков, но вплоть до XIX века сведения о них и об их государствах оставались крайне скудными и отрывочными. При этом у западноевропейцев термин превратился в «тартары» из-за контаминации с Тартаром. Последний в Средние века означал как глубочайшие области ада, так и далёкие неизвестные области Земли[5][6]. Исследователь С. Горшенина пишет, что отразившие страх перед монгольскими завоевателями зловещие образы Тартарии и тартар заменили в сознании европейцев Гога и Магога, также обитавших на северо-востоке мира[7]. Как более живописно сказано в русском академическом издании 1846 года[3]: «В понимании европейцев „тартары“ — народ, несущий ужасы и конец света, и форма этого слова сделалась общеупотребительной, намекая на происхождение врагов Христианства из языческого Тартара».
Впервые термин «Тартария», вероятно, появляется в 1173 году у наваррского путешественника Вениамина Тудельского, который писал о «тибетской провинции Тартарии… в стороне Туркестана и Тангутов, на севере Могулистана»[К 1][8]. Термин «тартары» без конкретного обозначения используется в книге «Relatio de David» (1221), повествующей о подвигах и победах над сарацинами несторианского царя тартар Давида, а также у французского хрониста Альберика. Эти первоначальные упоминания ещё не имели негативного оттенка; основанные на восточных источниках, они связывали монголов с царством пресвитера Иоанна[8]. Первое относительно точное употребление слова «тартары» относится к 1224 году, когда грузинская царица Руссутана в письме римскому папе Гонорию III назвала напавших на Грузию монголов тартарами. Для описания монголов слово «тартары» использовал доминиканский монах и путешественник Юлиан (1238), отправившийся в кипчакские степи на поиски Великой Венгрии. Как пишет С. Горшенина, миф о пресвитере Иоанне долгое время сохранял своё влияние, и только в 1236—1238 годах восприятие «тартар» начало меняться в негативную сторону, после распространения сведений о разрушительных последствиях монгольских завоеваний[9]. Появление тартар на границах Европы связывалось с пришествием Антихриста: в обстановке между 1250 и 1400 годом, на фоне ожидания Страшного Суда, монголы на сотни лет превратились во всадников Апокалипсиса, воинов Антихриста, причём как в народных представлениях, так и у образованных европейцев. С. Горшенина датирует конструирование понятия «Тартария» между 1238 и 1242 годом. Примерно в 1241—1242 годах, в связи с монгольским нашествием в Европу, произошло включение в топоним «Татария» христианского ада (Тартар); в результате возникала «Тартария» как специфическое географическое наименование[10].

Тартария.

Тартария:(
А может эта:)
Нет, лучше Тартария на Первом канале -
там уже есть Норвегия...