2012-09-15

Neblogas atlyginimas

Didžiosios Britanijos centrinis bankas rugsėjo 14 d. paskelbė žurnale „The Economist“ apie pradedamas naujojo vadovo paieškas, informuoja BBC.

M. Kingas vadovauja Anglijos centriniam bankui nuo 2003 metų. Nuo 2010 metų jo atlyginimas nesikeičia ir sudaro 305 tūkst. svarų sterlingų per metus (25,4 tūkst. svarų per mėnesį).

1. Neblogas atlyginimas 2012-09-16 00:18 IP: 84.15.189.190
Paaiškėjo, kodėl „Snoro” banko bankroto administratoriui Neilui Cooperiui buvo paskirtas įspūdingas 100 tūkstančių litų mėnesio atlyginimas. „Žiūrėjome, kokia yra N.Cooperio patirtis, jo dalyvavimas tarptautiniuose projektuosebankrotų bylose. Įvertinome patį „Snoro” bankroto administravimo sudėtingumą, nes dalis turto yra užsienyje ir jį reikia surasti. Sprendimą dėl atlyginimo priėmėme vienbalsiai”, – Seimo Audito komitete kalbėjo „Snoro” kreditorių komiteto pirmininkė, Indėlių draudimo fondo laikinoji vadovė A.Mažintienė. Toks pats atlyginimas kaip Bank of England vadovo; jei Neilas Cooperis pabaigs su "Snoru" ligi 2013 m. birželio, galės pakeisti Mervyną Kingą.

Darbai panašūs, sudėtingi: monyti pasaulį su LIBOR - ieškoti užsieniuos ne užsienio atsargų, bet turto, kurį turėjo prižiūrėti tų atsargų turėtojas.

Ir atlyginimai panašūs, neblogi.

Nuotraukose - koks sutapimas - britai.

O sako - provincija.

Как в лучших домах Лондона и Парижа.

Kirčiuoti reikia - Landooona.

Tikras įrodymas, kad Lietuva įveikė krizę.

Bus ką papasakot Davose.

Interesas


"Europos (Vadovų) Taryba ką tik sutarė paskirti Mario Draghi, kuris lapkričio 1 dieną pakeis dabartinį ECB vadovą prancūzą Jeano Claude‘ą Trichet", prieš metus patwittino Europos Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Kaip jie pešėsi dalindamiesi šešias vietas ECB vykdomojoje taryboje, verta paskaityti.

Šiandien turim progą pagalvoti, kas esame, o prieš mėnesį "Stern" šnekėjo kur kas griežčiau.

Kur turėtų būti jų (bankų kontrolierių) būstinė - prie Europos centrinio banko ar prie EBA?

Ar Centrinio banko vadovo Mario Draghi galios nebus per didelės, jei jis aprūpins bankus pinigais ir pats juos kontroliuos?

Pamiršo papasakot, kas padirbs tuos pinigus.

O kas kontroliuos kontrolierius?

Į visus šiuos klausimus atsakymų karštligiškai ieško Europos Komisijos ir Europos centrinio banko ekspertai.

Atsakymų dar nėra, nes europinei bankų priežiūrai sukurti reikia laiko.

A.Merkel mano, kad mažiausiai dvejų metų.
Europa ruošiasi pažaboti bankus.

Būtini Europos bankų priežiūros įgaliojimai:

Reikalauti informacijos. Privalu išnagrinėti bankų buhalterinius dokumentus, analizuoti, ar sandoriai pasitvirtina.

Suardyti bankus. Finansų įstaigos neturi būti tokios didelės, kad jas bet kokia kaina reikėtų gelbėti mokesčių mokėtojų sąskaita, dėl ko nukenčia ekonomika. Todėl kontrolės institucijoms turi būti leista panaikinti kurias nors verslo sritis arba jas atriboti.

Skelbti bankrotą. Jeigu bankas nebegali išsilaikyti, jam turi būti leista bankrutuoti.

Didinti kapitalo atidėjimus. Kuo rizikingesni tam tik sandoriai, tuo daugiau apsidrausdamas bankas turi atidėti savo kapitalo.

Uždrausti sandorius. Sudarant sandorius su asmeniniais klientais išvis neturėtų būti rizikingų sertifikatų, reiškiančių, kad banko bankroto atveju indėlininkai praranda viską. Tai įrodė "Lehman Brothers" atvejis.

Numatyti registracijos prievolę. Bankai, kurie, pavyzdžiui, prekiauja itin rizikingais kreditų draudimais, privalo reguliariai pranešti jų sumas kontrolieriams.

Neleisti susijungti ar kooperuotis. Susijungę bankai neturi tapti tokie dideli, kad keltų grėsmę finansų sistemai.

Nustatyti bendras taisykles. Iki šiol bankai patys nustato sąlygas savo klientams.

Užtemdyti mokesčių rojų. Visose ES valstybėse turi galioti tos pačios kapitalo indėlių apmokestinimo taisyklės, todėl Liuksemburgui, Kiprui ir Lamanšo saloms tektų prisitaikyti.

Baisu ir pagalvot.

Patikrinti vadovų sugebėjimus. Banko valdytojas savo profesine kvalifikacija privalo įrodyti esąs tinkamas darbui.

Pašalinti iš darbo valdybą. Priežiūros taryba ne viena sprendžia apie pokyčius, skolų atveju kontrolieriai gali įsikišti tiesiogiai.

Netinkamiems vadovams uždrausti tolesnę veiklą. Dažnai atleistieji pereina dirbti kitur. Pavyzdį jau parodė britai, kurie uždraudė nevykėliams toliau dirbti pagal profesiją.

Sumažinti vadovams atlyginimą. Jis turi priklausyti nuo banko sėkmės. Premijas mokėti tik tada, kai sandoriai ilgą laiką duoda bankui pelno.

Nustatyti rinkų rizikos pobūdį. Pasekti reitingavimo agentūrų, reguliariai per didinamąjį stiklą tyrinėjančių banko sandorius, pavyzdžiu, kad būtų galima greitai nustatyti, kur žemė slysta iš po kojų.

Europos bankų priežiūros darbo principai:

Veikla nepriklausoma, bet kontroliuojama. Priežiūros institucija turi dirbti nepriklausomai nuo šalių vyriausybių, kad politikai negalėtų daryti įtakos, bet demokratiškai kontroliuotų jų sprendimus. Galbūt tai galėtų daryti Europos Parlamentas. Būstinė Frankfurte netoli Europos centrinio banko, kuris gerai informuotas apie Europos bankus. Bet Europos bankų priežiūra turi būti nepriklausoma nuo ECB, kad netaptų per daug galinga ir nenukentėtų nepriklausoma pinigų politika

Kvalifikuoti darbuotojai
. Personalas kaip lygūs su lygiais gali derėtis su bankų vadovais. Suprantama, ir gauti gerą atlygį.

Veikla visoje Europoje. Pasitikėjimas gerai, kontrolė dar geriau, nes nacionalinio lygmens stebėtojai dažnai apvilia. Be to, bankininkystė neapsiriboja valstybės sienomis.

Atsakomybė pradedant nuo tam tikro dydžio ir reikšmės. Nebūtina kontroliuoti kiekvieną mažą banką, tuo rūpinasi nacionaliniai stebėtojai. Dėmesys turi būti sutelktas į stambiuosius, galinčius sukelti krizę. Europoje yra 15 tokių sistemai įtaką darančių bankų.

Bendradarbiavimas su nacionalinės priežiūros institutais. Kasdienius sandorius stebi ir riziką vertina vietos kontrolieriai. ES priežiūrai rūpi visa veikla ir rezultatai.

Įveikusios krizę Lietuvos oficialiosios žiniasklaidos rašytojai tokių idėjų neskelbia, o tais, kas turi daug pinigų - džiaugiasi.

O "Stern" apie tai, kad palūkanų nereikia, irgi nepagalvoja.

Kodėl?

Palūkanos pas mus vėlai atėjo, betgi rado kelią ir atėjo - išmokom nuošimčius skaičiuot.

O į kitas, naujesnes kalbas, jos įdomiu vardu pavadintos papuolė:

Interest

Interesse

интерес

Atseit, be intereso neinteresna būtų.

interesas

interes|as
1. svarbus, rūpimas dalykas; reikalas, nauda: Asmens, visuomenės, valstybės interesas
2. susidomėjimas: Rodyti interesą….

from inter- "between" (see inter-) + esse "to be" (see essence)

Esmi ar imi?

interèsas sm. (2) DŽ
1. M, NdŽ tikslas, siekimas, reikalas: Aš turiu pas tamstą interesą Yl. Kito interesu važiavau Ds. Jo interesas, dėl kurio yra dovenos darytos, neatliktas Jzm. Valstiečiai pradeda visuomenės interesus statyti aukščiau už savo asmeniškus sp. Buržuazija darė visokias išdavikiškas kombinacijas, kad apsaugotų savo klasinius interesus nuo revoliucijos sp.
2. domesys: Rodyti interèsą kuriuo nors reikalu DŽ.

Buržuazija darė visokias išdavikiškas kombinacijas, kad apsaugotų savo klasinius interesus nuo revoliucijos :)

Nobelio premijos laureatas Jamesas Tobinas (1918–2002) savo 1972 m. kalboje Amerikos ekonominėje asociacijoje pastebėjo, kad tam tikra infliacija yra tarytum tepalas, padedantis suktis darbo rinkos ratams.

Kodėl?

Priežastys daugiausia psichologinės: žmonės labai nemėgsta, kai mažėja jų nominalusis (pinigais išreikštas) darbo užmokestis.

Valstiečiaiybininkai pradeda visuomenės interesus statyti aukščiau už savo asmeniškus.

Utopija?

Prieš keletą metų utopiška atrodė galimybė išvysti tokius rašinius.

Kas esame mes?

"Europai tai labai naudingi pakeitimai, ir tas ryžtingas žvilgsnis, aš manau sudarys prielaidas galų gale įveikti persilaužimą ekonominėje krizėje. Bankų specialistai yra išsakę idėją, kad bankus, o ne vyriausybes reikia gelbėti dėl to, kad jie yra prikimšti vyriausybių vertybinių popierių, - bankai buvo skatinami pirkti juos, mažinant palūkanų normas, patys prisiimdavo riziką", - BNS sakė S.Kropas.

"Tai nebus vertybiniai popieriai be rizikos, kaip buvo iki šiol. Rinkos vėl taps pagrindiniais vyriausybių priežiūros instrumentais, nes ką padarė centrinis bankas, tai iš rinkų atėmė to prievaizdo galimybę, pasakęs, kad šitie vertybiniai popieriai yra be rizikos. Rinkoje taip ir buvo traktuojami. Kai paaiškėjo, kad jie turi didžiulę riziką - atsirado problemos", - tvirtino LBA vadovas.

Koks negeras tas centrinis.

Buvo.

Vakar per "Klasikos" radiją tas pats LBA vadovas S.Kropas džiaugėsi, kad Europos bankus prižiūrėsią profesionalai - žinoma, iš ECB.

Nes "EK trečiadienį pateikė pasiūlymus, kaip sukurti bendrą Europos bankų sąjungą. Siūloma, kad galutinė atsakomybė už specialias priežiūros užduotis, susijusias su visų euro zonos bankų finansiniu stabilumu, teks Europos centriniam bankui (ECB). Nacionalinės priežiūros institucijos ir toliau vaidins svarbų vaidmenį, vykdant kasdienę priežiūrą ir rengiant bei įgyvendinant ECB sprendimus."

Buvo negeras centrinis, negerai sakė, "kad šitie vertybiniai popieriai yra be rizikos", dabar sakys gerai.

Ir prižiūrės gerai.

Kaip Lietuvos bankas, kuris nėra centrinis bankas.

Bet to bankų prižiūrėtojo Lietuvoj ne visi klausys, sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas: "Švedija, galbūt nesirinks Europos Komisijos siūlomos naujos bankų priežiūros sistemos, ir kai kurie bankai Lietuvoje liks Švedijos priežiūroje".

Nereikia pergyvent, tik kai kurie.

Šmaikščiausia šitoj istorijoj - profesionalai iš ECB, kuris daro pinigus iš nieko ir skolina juos už palūkanas, profesionaliai prižiūrės perskolintojus, vadinamus bankais, kurie "yra prikimšti vyriausybių vertybinių popierių", apie kuriuos centrinis bankas yra "pasakęs, kad šitie vertybiniai popieriai yra be rizikos", ir šitą tvarką tos vyriausybės žada patvirtinti; matyt, todėl, kad jos pačios visiškai neprofesionaliai darytų pinigus iš nieko ir neprofesionaliai skolintų juos už palūkanas, neprofesionaliai prižiūrėtų perskolintojus, vadinamus bankais, ir t.t.

Baisu ir pagalvoti - bankai nebūtų "prikimšti vyriausybių vertybinių popierių", gal ir išvis jų nebūtų; jie tada nedingtų - nuobodybė.

Neįdomu būtų gyventi nevaldomiems.

Reikėtų patiems galvoti.

Kas gi šito nori?

Beveik niekas.

Tik kam tada save apgaudinėjam, kad turim demokratiją?

Kokia demokratija, kai tas ECB, projektuojamas būti viršiausiu mūsų prižiūrėtojų prižiūrėtoju, net 30 metų gali neaiškinti Europos valstybėms savo veiksmų:

European Central Bank ... is under no obligation to issue details of its decisions for 30 years.

O Anglijos bankas, skaidresnis svarų turėtojams negu eurų gamintojas europiečiams, besantis finansų pasaulio bamboje, patsai pagautas sukčiaujant.

Jei jie profesionalai - kas esame mes?

Kas gi mes?

Ką tik "Klasikos" radijas pranešė, kad mūsų finansų ministrei I.Šimonytei iš to, ką ji girdi Kipre nepatinka, skirtingai negu Lietuvos bankų asociacijos prezidentui Stasiui Kropui, tai, kad Lietuvai Europos bankų priežiūros mechanizme siūlomas tik klusnios vykdytojos be jokio sprendžiamojo balso vaidmuo.

Įdomu, ką pasakytų mūsų nugalėtojas Premjeras?

2012-09-14

Rugiapjūtė

Lietuvos bankas rugpjūtį turtėjo.

2012 m. rugpjūčio mėn. Lietuvos banko išorės turtas padidėjo 57,9 mln., o išorės įsipareigojimai sumažėjo 50,0 mln. litų.

Džiaugias skaitytojas.

Kapitalo ir atsargų Lietuvos bankas turi 2,0 mlrd. litų iš viso, o tarptautinių atsargų net 20,9 mlrd. litų.

Rugpjūčio mėn. jos padidėjo 104 mln. litų, arba 0,5 procento.

Mįslė.

Pirmiau daugiau dainavo rugiapjū́tes, o dar̃ tep rėkauna, i viskas.
Lygiaverčiai partneriai

Ambasadorė A. E. Derse: „Lietuva ir JAV dirba kaip lygiaverčiai partneriai“.

Tik europarlamentas šito nežino.

Nežino, nes Lietuvos žvalgyba kažkodėl nepastatė savo kalėjimų JAV, ir Jungtinėms Valstijoms nereikia dėl jų aiškintis pasaulio visuomenei.

Būtume pastatę - reikėtų.

Žinau, kad Lietuvos žmonės priėmė svarbiausią sunkiausią smūgį dėl griežtų taupymo priemonių, kurių imtasi pakoreguoti ekonominę situaciją, bet jie jį priėmė drąsiai.

34. Lygiaverčiai partneriai 2012-09-13 22:08IP: 84.15.177.64 4 -2
JAV viešintis premjeras Andrius Kubilius susitiko su Federalinio rezervo banko (FED) vadovu Benu Bernanke, prezidento Baracko Obamos patarėjas Lawrence‘u Summersu ir JAV iždo sekretoriumi Timothy F. Geithneriu. Anot Vyriausybės spaudos tarnybos, B. Bernanke teigiamai vertino griežto taupymo priemones, kurių pagalba Lietuvos Vyriausybė suvaldė krizę ir dabar gali tikėtis ūkio augimo. JAV iždo sekretorius Timothy F. Geithneris negailėjo pagyrų griežtai biudžeto deficito mažinimo politikai, kurią vykdo dešiniųjų vyriausybė. JAV ministras pasidžiaugė, jog jo šaliai pasisekė, kad jiems nereikėjo vykdyti panašios politikos dėl to, kad JAV doleris yra rezervinė viso pasaulio valiuta.

Na va, JAV nereikia taupyti kaip Lietuvai, kažkodėl.

Thomas Jeffersonas sakė: “Jei reikėtų rinktis tarp valdžios be laisvos žiniasklaidos, ar laisvą žiniasklaidą be valdžios, rinkčiausi pastarąją“.

Laisvė - tai laisvė.

"I believe that banking institutions are more dangerous to our liberties than standing armies . . . If the American people ever allow private banks to control the issue of their currency, first by inflation, then by deflation, the banks and corporations that will grow up around [the banks] . . . will deprive the people of all property until their children wake-up homeless on the continent their fathers conquered . . . The issuing power should be taken from the banks and restored to the people, to whom it properly belongs." -- Thomas Jefferson -- The Debate Over The Recharter Of The Bank Bill, (1809)

Thomas Jefferson (April 13, 1743 (April 2, 1743 O.S.) – July 4, 1826) was an American Founding Father, the principal author of the Declaration of Independence (1776) and the third President of the United States (1801–1809).

In his initial draft of the Declaration of Independence, Jefferson denounced the British government's role in the international slave trade, which he opposed as inhumane.

2012-09-13

Pastebėjo?


Premjeras Andrius Kubilius patvirtino savo patarėjo ekonomikos ir finansų klausimais Mykolo Majausko užuominas, jog laukiama stambaus investuotojo atėjimo į Lietuvą.

„Turime tokių gerų žinių, bet paprastai tokias žinias skelbia patys investuotojai. Artimiausiu metu tai tikriausiai ir bus paskelbta“, - ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ tiesiogiai iš Kinijos sakė Vyriausybės vadovas.

Subordinacija išlaikyta.

Jeigu norime priartėti prie pinigų kalno, kuris yra Londone, turime patys kažką daryti, kad mus pastebėtų.
Tai va.

Žemė apvali, bet, kažkodėl, norim priartėt prie šitokio kalno.

Patarėjas

Maniau, kad patarėjas - tas, kas išmano ir pataria mažiau išmanančiam.

The paper also quoted Greenspan as saying he will also make private comments to Pimco about interest-rate policy, something he has not done since leaving the Fed in January 2006.

It did not say how much Pimco, the world's biggest bond fund manager, will pay Greenspan for his services, and a Pimco spokesman could not be immediately reached for comment.

Kam tokį senį ėmė patarėju?

Ką jis gali išmanyt finansuos...

Premjero patarėjas M. Majauskas: „Jaunimas pats turi sau sukurti darbo vietas“!

Taip pataria premjero patarėjas ekonomikos klausimais, turintis tokią darbo patirtį: "Barclays" ir LR vyriausybė.

Todėl patarti - netgi ne patarti, o paliepti - jaunimui gali.

Seniai susimauna, o jaunimas nugali.

Į tradiciškai vykstantį Pasaulio ekonomikos forumą Lietuva kvietimo sulaukė todėl, kad daugeliui įdomi mūsų patirtis, kaip mes įveikėme krizę, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

Nepykit, bet kai ką man primena...

Можно ли построить коммунизм в отдельно взятой деревне?


Отец-основатель деревенского экономического чуда, У Жэньбао в свои 84 года полон энергии и планов...???

tarė́jas (-is), -a smob. (1) Š, DŽ, NdŽ, - à (3) Š, Vkš, tarė̃jas, -à Rtr, KŽ
1. istor. miesto savivaldos organo – tarybos narys: Tarėjai su burmistrais leido miestų vidaus įstatymus (nuostatus), prižiūrėjo miestiečių prof[esinę] veiklą, miesto ūkį, tvarkė jo valdymo ir policinius reikalus, našlių ir mažamečių globą LTEXI103.
2. teis. gyventojų išrinktas atstovas, dalyvaujantis nagrinėjant teismo bylas: Tūkstančiai darbininkų buvo teismų tarėjais rš.
3. žr. patarėjas 1: Jeigu turėčiau aš dešimtį tokių protingų tarėjų, greitai į mūsų rankas mums pakliūtų platgatvė tvirtovė HI.
4. žr. patarėjas 2: Karalius nebegalėjo daugiau priešintis savo tarėjams J.Balč. Jos vyrą buvo pakėlę į karaliaus tarėjus rš.
5. kalbėtojas, sakytojas: Nuo šitokių žodžio tarėjų… – gelbėk mūsų visuomenę, Viešpatie! J.Jabl.
6. Sml kas dainuojant antrina, pritaria: Švenčionių aps[krityje] keturinė, keturiese giedama sutartinė, giedama litanijos būdu: dvi giedotojos gieda rinkinį, dvi tarėjos paskui gieda priegiesmį EncIX1530. Aš tarė́ja, ne vedėja: kad būt kas užveda, kodel nedainuočia! Mžš. Vienas tarėjų̃ trūbais trūbija (balsu verkia) Vkš. | prk.: Giružė buvo papratusi sveikinti skaisčią saulužę tekant, ji – savo šlamėjimu, o sparnuotieji tarėjai – įvairiais balsais LzP. ║ Vkš kas pritaria spragilais kuliant.
aptarė́jas, -a smob. (1) kas aptaria, apibūdina ką: Rašytojai vertino literatūrinių laidų meninį lygį, aptarėjų poveikį kultūriniam respublikos gyvenimui sp.
atitarė́jas, -a smob. (1) kas dainuojant antrina, atitaria: Rinkėja turia mokėt [sutartinės] žodžius, o kitas, atatarėjas, tik labai gerai klausyt ir sekt rinkėją RdN.
ištarė́jas, -a smob. (1); L229 kas ką ištaria, balsu pasako, reiškia žodžiais: Mintys veikia jų ištarėjui ir pasimirus Vd.
nutarė́jas, -a smob. (1); L166 kas nutaria, nusprendžia ką.
patarė́jas, -a smob. (1)
1. LL23, DŽ kas pataria, pamoko: Su kiekvienu rašytoju ar vertėju mokytojui ar patarėjui tenka skyrium kalbėti J.Jabl. Sveikatos patarė́jas NdŽ. Neprašytas patarė́jas NdŽ. | Kalbos patarė́jas NdŽ. ^ Yra žinoma, jog baimė – blogas patarėjas sp. Pyktis – blogas patarėjas LTR(Rk). Geriau vieną tikrą draugą turėti bėdoje negu šimtą patarėjų KrvP(Bt).
2. Amb, Š, LL202, DŽ tam tikro rango pareigūnas su patariamuoju balsu: Valstybės patarė́jas NdŽ. Slaptasis patarė́jas NdŽ. Komercinis patarėjas ETŽ. Lenkų karaliaus atstovas ir patarėjas turi pirmenybės teisę prieš užimančius aukščiausias vietas kryžiuočius V.Krėv.
3. LTII101(Sab), EncIX1530 žr. tarėjas 6: Kiekvienos poros užtarėjas ir patarėjas giesmę pradeda vienu metu MTtVI173. Aš ne vedžiotojas, tik prie antaro patarė́jas Pc.
pritarė́jas, -a smob. (1), pritarė̃jas, -à (4) KI66
1. Kel1865,131, J.Jabl, NdŽ kas pritaria kam, palaiko ką: V. Kudirka ieškojo pritarėjų savo užmanymui (= sumanymui) rš. Padarysime savo, jei tik rasime pakaktinai pritarėjų TS1900,1. Jis šičion tur daug pritarėjų̃ KI65. Jis buvo sąmoningas nepritarėjas tautiškiems dalykams Vaižg.
2. kas dainuojant pritaria, antrina: Nuo mažų dienų aš tik toks pritarė́jas buvau Snt.
užtarė́jas (-us Č), -a smob. (1) DŽ, -à (3) Plt, Krš, užtarė̃jas, -à (4) KBII60, K, KII312
1. Q547, H176, R, MŽ, N, K, A1884,291, LL131, Dg kas užtaria, užstoja, gina ką: Darbininkų užtarė́jas NdŽ. Tu užmiršti, Lietuvos valdove, kad aš turiu galingus užtarėjus V.Krėv. Nebturu vyro, nebėr užtarė́jo: dabar kožnas vienas ant munęs galia šunis karti Vkš. Buvo tokių užstojėjų, užtarėjų̃ Plt. Yr kieme penki užtarėjė̃liai ir antri penki atėmėjėliai LB16. Kad būt močiutė, būt motinėlė, būtų momytė užtarėjėlė LTR(Sv). Mano tėvelis užtarėjužė̃lis jau seniai guli aukštam kalnužėly JD664. Užtarėjužytė N.
2. MTtVI173 kas dainuojant veda, dainuoja rinkinį, rinkėjas: Rinkėjas vadinas ir užtarėjas; šitas, vadinas, užtaria, o antrasai gieda ir vadinas giedotojas, arba patarėjas LKTII101(Sab).

patarėjas

patarėj|as, patarėja dkt.
1. -> patarti (veikėjas).
2. tokio rango pareigūnas: Vyresnysis justicijos patarėjas Valstybinis patarėjas (istor.). Direkcijos patarėjas.

Karalius nebegalėjo daugiau priešintis savo tarėjams...

Tikrasis slaptasis 1-os klasės patarėjas (rus. действительный тайный советник 1-го класса) - aukščiausias valdininko rangas Rusijos imperijoje!

Действи́тельный та́йный сове́тник 1-го кла́сса — гражданский (статский) чин I класса в Табели о рангах с конца XVIII века, дававшийся лицам, которые в силу своего служебного положения не могли именоваться канцлерами. За время существования Российской империи его получили всего 13 человек (двое из них впоследствии стали канцлерами).

Prezidentės vyriausiąja patarėja užsienio politikos klausimais tapo 32 metus turinti.

Ir visi vyriausieji susirinkimo ėjo vidun ir pasakė tatai Mozėšiui BB2Moz16,22.

...

Jeigu turėčiau aš dešimtį tokių protingų tarėjų, greitai į mūsų rankas mums pakliūtų platgatvė tvirtovė.

2012-09-12

Atsakingas darbas

Anksčiau aiškino, kad finansų sektoriuje algos didelės, nes darbas labai atsakingas ir reikalaujantis išmanymo.

Ir dabar aiškina, kad, netgi likviduojant šitokių privalomų paslaugų įstaigą, likvidatoriams privalu mokėti daug pinigų.

Anksčiau neaiškino, o dabar prabyla, kad tie pinigai, kurių tie atsakingi ir išmanantys finansistai-ekonomistai nesuvaldė, daromi "iš oro".

Ir nuo visuomenės slepiamu palūkanų piramidės mechanizmu paskirstomi.

Pelno, matuojamo šiais pinigais, sąvoka tuomsyk visai "išplaunama" - koks pelnas?

Vieni žaidžia pelną, kiti - katę ir pelę.

Rimtu veidu.

Tai kas - ar nubaudė?

Ne.

Finansai - faina.


2012-09-11

Braižyba

Reforma.

Pašnekovas pateikė pavyzdį. 2014-aisiais stojant, tarkim, į ekonomiką, bus skaičiuojami matematikos, istorijos egzaminų arba metiniai įvertinimai, lietuvių kalbos egzamino įvertinimas, o ketvirtuoju dėmeniu bus galima rinktis iš geografijos, antrosios užsienio kalbos, informacinių technologijų įvertinimų.

Nuo 2015-ųjų ketvirtojo dėmens sąlygos taps dar griežtesnės ir pasirinkimo galimybių bus kiek mažiau.

Stojantiems į fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų studijų programas teks rinktis iš socialinių, humanitarinių ir menų dalykų, stojantiesiems į socialinių ir humanitarinių mokslų studijų programas - iš fizinių, biomedicinos, technologijos mokslų ir menų dalykų. O tiems, kurie ketina rinktis menų studijų programas - iš fizinių, biomedicinos, technologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų dalykų.

Vyresniesiems - fiziniai mokslai nėra fizinis lavinimas; anksčiau jie buvo vadinami tiksliaisiais.

Dabar vaikai vidurinėj mokos 12 metų.

Mes sovietmečiu mokėmės 11, nors rusiškose mokyklose pakako 10-ties; mums aiškino, kad taip yra dėl papildomos kalbos.

Dabar gi 12, vietoj 11.

Įdomus komentaras:

31. Mokinys 2012-09-11 10:06IP: 5.20.61.147
Atrodo, kad jūs tiesiog norit, kad jaunesni žmonės emigruotų. Juk 16mečiai to pasėkoje kalbins savo tėvus kraustytis į UK, kad galėtų stot į koledžą baigę 10klasių. Ir baigtų jie tuos mokslus užsienio kalba lengviau, nei čia gimtąja. Ir taip faktas, kad į Lietuvos mokinio galvą kišama per daug ir jam nei viena kryptis neatrodo miela, o čia dar labiau. Ačiū, labai ačiū, aukštesnieji :)

Ką į tai?

Bet noriu pasakyti kitką, tik porą sakinių.

1. Atėję iš mokyklų pirmakursiai nebemoka įrodinėti, abejoti, įsitikinti, ieškoti, kurti logines grandines - sako, kad matematikos pamokose nebeįrodinėja, tik sprendžia uždavinius taip, kaip paliepia.

2. Vakar vėl įsitikinau, kad jie nebemoka nubrėžti tokios dėžės:

Vadinasi, erdvinio matymo neturi.

O juk sudėtingesnius negu plokščius vaizdinius žmonės randa daug kur, kad ir toj pačioj ekonomikoj.

Norint tuos procesus suprasti ir nuspręsti, ką daryti, be analogijų su mus supančiais trimačiais vaizdiniais neapsieinama - netgi terminologija tokia: hiperpaviršius - daugiamatis paviršiaus trimatėje erdvėje analogas.

Tai kaip tuos analogus jie pamatys, kai originalo pavaizduot negali?

Kodėl negali?

Klausiau - pasirodo, kažkurioj klasėj jie nepasirinko braižybos.

O kam ją mokytis - taip senoviškai vadinas?

O uždavinius, kuriuose reikėjo erdvinio matymo, mums išspręsti padėjo studentė, irgi nesimokiusi braižybos, bet lankiusi dailės mokyklą.

Mokslas ir māksla...

Sako, mokslas ir menas kadais buvo viena.

Sako, kada nors vėl taip bus.

O kas gi mokslą nuo māksla atskyrė?

pasakys mākslinieki su mokslininkais?


Provincija

Visuomenės ir mąstytojo priešprieša visada lieka net ir labai gerose visuomenėse“, - atsiėmęs apdovanojimą sakė T. Venclova, kuris antradienį švenčia 75 metų jubiliejų.

O šįryt, lyg tyčia, jis per "Klasikos" radiją, poetu pristatytas, pasakojo, kad anais tarybiniais laikais, kai disidentai kovojo su globaliu blogiu, Lietuva nebuvo provincija, kaip tik dėl to.

O dabar nebesą su kuo dideliu kovoti.

Todėl - provincija.

Poetas sakėsi esąs amerikietis be automobilio, bet su keliais būstais įvairiuos pasaulio kraštuos, bet ne Lietuvoj.

Vienas iš poeto būstų besąs Juodkalnijoj, kuri nežinojusi, norinti ji atsiskirti nuo Jugoslavijos ar nenorinti, bet, nepaisant to, atsiskyrusi.

Monte Negro.

Performed by Philip Sheppard / London Philharmonic Orchestra. (2012).

Vytys

1 vỹtis sm. (2) DŽ, NdŽ, FrnW, výtis (1) Rtr, BŽ29, KŽ
1. M, G121, Amb, LL136, Šlk raitas senovės karžygys, raitas pasiuntinys, raitelis; riteris: Nu ko jau žemlionimis vadinos, jog žemę savo turėjo, jau vyčiais – nu to, jog turėjo vyti neprietelius gyniodamos S.Dauk. Bočius (= Dievas) sėdįs ant žibančiu kalnu, kuriam tarnaujantys devyni vyčiai arba ricieliai S.Dauk. Taip pabengė gyvatą Lietuvos vytis, garsingas narsybe ir drąsybe MitIII 292(S.Dauk). Vyčio kryžiaus ordinas įsteigtas 1919 [m.] kariams už pasižymėjimus kovoje dėl Lietuvos laisvės apdovanoti LEXXXIII505. Kada į Prūsus traukė vyčiai, tai Ordinas turėjo tiems svečiams ne tik karo žygius prirengti, bet ir puotas kelti A.Janul. Pasiųsk greičiau vyčius, ir be vokiečio kad man nedrįstų grįžti V.Krėv. Saugojo pilis vyčiai M.Jan. Pulk ant kelių, šviesus vyti – saulės dievas su tavim! B.Sruog. Kur mūsų vytį priešai žino, kas drįs užpulti tuos kraštus? Mair.
2. Lietuvos valstybės herbas: Batsiuvys nutraukė nuo vežimo uždangalą ir pakėlė į viršų didelę tautinę vėliavą su ereliu ir Vyčiu V.Myk-Put. XVI a. kronikininkas A. Gvagninis mini Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vėliavą: tai buvęs 6 uolekčių (apie 4 m) ilgio kiniško šilko audeklas su valstybės herbu – Vyčiu vienoje pusėje ir Dievo motinos atvaizdu – antroje MLTEIII675. ║ Lietuvos valstybės herbo ženklas, vaizduojantis raitą karžygį: Vytis iš pradžių buvo Gediminaičių šeimos herbas, jų antspaudų ženklas MLTEIII675. Į Žalgirio mūšį (1410 m.) Vytautas, pasak J. Dlugošo, atsivedęs 40 pulkų; visi jie turėję vienodas vėliavas su Vyčio ženklais rš. Merkinės bažnyčios lubose dar iš unijos laikų tebebuvo išpieštas Lietuvos Vytis ir Lenkijos erelis LEXVIII250. Stebino ir jaudino viršum vartų, ant karalių grabų ir kitur sutinkamas senosios Lietuvos Vytis greta lenkiško erelio rš.
3. kilmingo luomo žmogus, bajoras: Bajorai – tai vyčių, kareivių luomas A.Janul. Kiemo teismai susidėdavo iš kunigaikščių, ponų ir vyčių A.Janul. Imperatorius buvo pasiūlęs įsteigti vyčių (bajorų) teismus A.Janul.
4. kas vejasi: ^ Vagiui vienas kelias, o vyčiui dešimt Jz, Pšl.

2 vytỹs (neol.) sm. (4) kas vejasi, būdamas drąsus: Gyvulys yra narsus ar baikštus, vytys ar bailys Blv.

Vytautas be žirgo, kurį Juodmarėse girdė.

Ir Gediminas pėsčias.

O va Petras - витязь.

Ir Danilas ant žirgo.

Visuos kraštuos rasit raitelių ant postamentų.

Tik šaly, kurios herbas - Vytis, nerasit.
2012-09-09

Stogas

„Kaip tu suseksi, kas su kuo susitinka, kas kur vaikšto, kas iš ko dovanų gavo“...

„Aš einu, susitinku pažįstamą viceministrą ir pasišneku su juo. Tuo metu dirbu ar ne?“

„Kas gali uždrausti man pietauti, su kuo noriu?“

Tai – lobistų mintys.

Anot jų, jeigu pamatysite, kad Jonas susitiko su Petru, niekaip neįrodysite, kad jie kalbėjo ne „apie orą“.

Lobizmu gali užsiimti pavieniai asmenys arba jų grupės, vadinamos interesų grupėmis. Remiantis Europos Parlamento 2003 metų ataskaita, 2000 metais Briuselyje ir jo apylinkėse buvo apie 2600 registruotų interesų grupių, turinčių pastovius biurus.

Interesna.

lobizmas[angl. lobbying],

verslininkų grupių interesų gynimas įv. būdais darant įtaką politikams, ypač parlamento nariams.

Politikams, ypač parlamento nariams - vadinasi, premjeras - ne lobistas.

Juk patys pasakoja, kad ne laiškus rašo, kaip premjeras Gazpromui.

Kaip, įdomu, jiems, nariams, lobistai daro įtaką.

Nors tam tikras lobizmo apraiškas galima aptikti senovės Graikijoje ir Romoje, tačiau modernaus lobizmo pradžia yra siejama su XVIII amžiaus pabaiga JAV. Tuometinė žiniasklaida bei visuomenė lobizmą laikė abejotinos reputacijos praktika, kuri kenkė demokratijai ir buvo smerkiama.

Kokie atsilikėliai.

12 metų.

Ar girdėjot mūsų išrinktuosius pasakojant mums, kaip sekasi dirbti visuomenei naudingą darbą sykiu su lobistais?

ligi šio susitikimo areštinėj negirdėjau.

Ir tai - lobistas įspūdžiais dalinosi, apie gerosios kalbos mokymą pasakojo.

O gerbiamieji Seimo nariai nieko mums apie tą svarbų darbą su lobistais nepapasakojo.

Dirba, ir tiek.

Stogą daro.

lobby (n.)
1530s, "cloister, covered walk," from M.L. laubia, lobia "covered walk in a monastery," from a Germanic source (cf. O.H.G. louba "hall, roof;" see lodge (n.)). Meaning "large entrance hall in a public building" is from 1590s. Political sense of "those who seek to influence legislation" is attested by 1790s in Amer.Eng., in reference to the custom of influence-seekers gathering in large entrance-halls outside legislative chambers. The verb in this sense is first attested 1826. Related: Lobbied; lobbying.

O.H.G. louba "hall, roof.

Negerai čia pasakiau.

Stogistai angliškai nemoka, lubistai moka.

Apie stogistus lrytas nerašo, kad jie "neva nusikalto", o apie lubistus - rašo.

Už stogistą nelaiduoja vis daugiau žmonių, o už lobistą - laiduoja.

Mes ir lobizmas.

Nors, vis tik, painoka.

Ir tie, ir anie savo vardo vengia.

Galop, susitiko abudu areštinėj.

O vat, visuomenė - nemoka daryti įtakos Seimo nariams.

Kas čia per metodai?

Pasimokytų kad ir iš Biuselio - ten net 10 proc. interesų grupių - profsąjungos, ir tik 20 proc. - komercijos konsultantai, na ir likusieji 70 proc. - prekybos asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, nacionalinio verslo asociacijos, tarptautinės organizacijos ir ekspertų grupės.

Labai toli nužengus toji Europa, darbinykų tik 10 proc.

O kaip šitai patinka?

Net 22 parlamentarai iš 736 patyrė spaudimą iš bankų, bet šitai konservatoriškai-krikščioniškaidemokratiškai Europos liaudžiai, visuotinai demokratiškai, lyg ir patinka.

O tų lobistų ir tokių būna.

P.S. Metų senumo įtakingiausių Lietuvos lobistų sąrašą, vis tik, įdedu:

Vieta. Įmonės (organizacijos) pavadinimas, asmuo
1. Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK)
2. Bronislovas Lubys (Nepriklausomybės akto signataras, verslininkas, „Achemos grupės“ vadovas)
3. Aurelijus Veryga (gydytojas psichiatras, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos NTAKK prezidentas)
4. Andrius Janukonis (buvusios „Rubikon“ grupės akcininkas)
5. UAB „Dujotekana“
6. Stasys Kropas (Lietuvos bankų asociacijos prezidentas)
7. Saulius Galadauskas (Aludarių gildijos prezidentas)
8. Artūras Skardžius (buvęs Seimo narys, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociacijos prezidentas)
9-10. Danas Arlauskas (Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius)
9-10. Katalikų bažnyčia
11. Albinas Januška (Nepriklausomybės akto signataras, diplomatas, buvęs užsienio reikalų viceministras)
12. Aleksandras Abišala (buvęs LR Ministras Pirmininkas, verslo konsultantas)
13. Egidijus Kūris (buvęs LR Konstitucinio teismo pirmininkas, VU Viešosios teisės katedros vedėjas)
14. Andrius Romanovskis (lobistas, Lietuvos draudikų asociacijos prezidentas)
15. Virgis Valentinavičius (buvęs ,,Laisvosios Europos radijo" bendradarbis, buvęs Atviros Lietuvos fondo ALF valdybos pirmininkas, buvęs vieno iš interneto naujienų portalų vadovas, Ministro Pirmininko patarėjas)
16. Dalia Mikalauskaitė (lobistė)
17. Audrius Siaurusevičius (Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius)
18. UAB „Glaxosmithkline Lietuva“ (kompanijos GSK atstovybė Lietuvoje,besirūpinanti naujų produktų registravimu ir įdiegimu į medicinos praktiką mūsų šalyje)
19. NVO (nevyriausybinės organizacijos)
20. Ignas Staškevičius (vienas iš koncerno ,,VP grupė“ akcininkų, buvęs mažmeninės prekybos bendrovės ,,VP market“ valdybos pirmininkas, buvęs bendrovės ,,Eurofarmacijos vaistinės“ valdybos pirmininkas, dabar bendrovės ,,NDX energija" valdybos pirmininkas)
21. Valdas Sutkus (Lietuvos verslo konfederacijos ICC Lietuva prezidentas, UAB „Fima“ generalinio direktoriaus pavaduotojas)
22-23. Šarūnas Birutis (buvęs Europos parlamento narys, LPK atstovas Seime ir Vyriausybėje, Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys)
22-23. Aurelijus Katkevičius ( žurnalo „Verslo klasė“ vyriausiasis redaktorius,viešųjų ryšių specialistas)
24-27. Tomas Vasilevskis („Investuok Lietuvoje“ atstovas Briuselyje, VTEK neregistruotas lobistas)
24-27. Nijolė Steiblienė (buvusi Seimo narė, (2001-2004 m. Antikorupcijos komisijos pirmininkė), „Lietuvos ryto televizijos“ Žinių tarnybos vadovės pavaduotoja)
24-27. Andrius Narbekovas (Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos katedros vedėjas, kunigas, gydytojas)

Sąrašas įdomus.

Laisvosios rinkos institutas, parūpinęs mums pritinkantį valiutų valdybos modelį, pasakojantis apie tariamai laisvą (finansų) rinką, kažkodėl nesigiria besantis lubistu Nr.1.

Man bronzinis gydytojas psichiatras buvo netikėtas - sėkmės!

Božnica lobistų dešimtuke laikosi, ir dar kunigas sąraše yra.

Viešosios teisės katedros ir Teologijos katedros vedėjai - lobistai, o, pvz., matematikos ir visų kitokių mokslų katedrų vedėjai - ne.

Kuom jie užsiima?

European congress in Lutsk

Vis Vytauto karūnos gaila.

Nors ir buvo Vytautas Bohemijos karalium.

Bet ne leišių.

Gal Vytautui reikėjo pas stačiatikius likti?

Vitališkumo dėlei.

Juk krikštijosi penkis ar net du kartus.

Vasario 16-ji, 1410 m.

Tarp I ir II pasaulinių karų pirmojo neįvykusio Vytauto vainikavimo (ne vainiku) Lietuvos karaliumi diena (rugsėjo 8-oji) Lietuvoje buvo švenčiama kaip Tautos šventė.

Zjazd łucki – zjazd monarchów europejskich.

З'їзд європейських монархів у Луцьку.

Kongress der europäischen Monarchen in Luzk.

European congress in Lutsk was a diplomatic event held in Lutsk in Lubart's Castle in 1429, that was intended to solve some political and economic issues of Central and East Europe.

Rusai apie šitą евросаммит'ą nieko neparašė, o lietuviai štai ką:

Lucko suvažiavimas − 1429 m. sausio 9−29 d. vykęs Lietuvos ir Lenkijos valdovų − Vytauto bei Jogailos ir Šv. Romos imperijos imperatoriaus ir Vengrijos karaliaus Zigmanto I susitikimas Lucke.

Trijų tokių meeting'as.

Sustiko du litvinai ir in pereitorius.

Tasai irgi toks pats - gediminaitis.

Leidimo tokiam mitingui nereikia.

Trečiasis mitinguotojas - dar ir Vokietijos, kad būt aiškiau, karalius, liuksemburgietis.

Toliau - tai, ko nesako lietuviškosios Vikipedijos istorikai, bet sako angliškosios.

Vytautas decided to held congress in Lutsk due to its unofficial status of second capital of Lithuania.

Luckas.


Matyt, dar išgirsim apie tuos kraštus, apie laikus, kai jie nebuvo krašte, t.y. pakrašty.

The delegation of Lutsk consisted of The Grand Duke of Lithuania Vytautas, representatives of Volyn magnat families, catholic, orthodox and armenian bishops, jewish clergy.

Sigismund of Luxemburg meeted by Vytautas, Jogaila and representatives of rus, Latin, armenian, jewish, karaites communities of Lutsk arrived on third decade of January.

Guests entertained, feasted, hunted until diplomatic negotiations began. 700 barrels of honey, wine, malmsey, 700 oxen, 1400 sheep, hundreds of elk, wild boars, and other dishes consumed daily.

!

Guests competed in jousting during negotiation breaks.

Working for Vytautas, jester Henne entertaining the delegates spied for Sigismund of Luxemburg indeed. 

The main aim - Vytautas coronation - of the congress was not reached because of poles. Postulating their protest, poles left Lutsk. The coronation was planned to realize in August next year in Wilno. Coronation documents were prepared in the chancery of Sigismund.

Lithuania was proclaimed a kingdom for ever.

However the solemn coronation of Vytautas was failed because poles stole (!) (!) and destroyed the crown.

Nepaskutinis kartas.

O kuom anksčiau, kai dar griešnų grekų nemėgdžiojom, savo kuningus vainikuodavom?