2014-02-01

Naivus Gubernatorius

naivùs [pranc. naïf < lot. nativus — įgimtas, natūralus], vaikiškai atviras, nuoširdus, lengvatikis; neprityręs, neturintis gyvenimo patyrimo; paprastas, negudraujantis.

naiv|us, naivi, naivų
1. vaikiškai atviras, lengvatikis, neprityręs: Naivus žmogus.
2. rodantis nepatyrimą: Naivūs planai, naivios mintys. naivi galvosena. naiviai prv. naivumas.

Naivus vilnietis susidėjo su sukčiais...

...spalio mėnesį pasibaigus sutarties terminui „Swedbank“ sužinojau, kad iš mano investuotų 70 tūkst. Lt liko tik 48986 Lt. Paprašiau banko paaiškinti padėtį, bet buvau apkaltintas, kad pasirinkau didesnę nei vidutinę rizikingumo investavimo kryptį, kad investavimo riziką galėjau valdyti keisdamas kitą kryptį, kad man buvo viskas išaiškinta ir t.t.

Aš pasitikėjau banku ir jo profesonalumu, bet, pasirodo, buvau naivus, nes ką man rodė ir aiškino, aš supratau savaip. Tačiau visi veikėjai, kurie naudojasi žmogaus patiklumu, neprofesonalumu bei nesupratimu, vadinami sukčiais.

!

Antinaivus - sukčius?

Jau turbūt nieko nebestebina gyventojų naivumo atvejai, kuomet jie patikėję telefoninių sukčių istorijomis dosniai dalina savo santaupas.

naivùs, -ì adj. (4) vaikiškai atviras, vaikiškai pasitikintis, nepatyręs: Mergaitės akys buvo didelės, kūdikiškai naivios ir kartu tokios susimąsčiusios, protingos rš. Tai buvo geras ir naivus vaikinas rš. | Visi drąsūs planai, sugalvoti iš ryto, vakare jam pačiam rodydavosi naivūs (vaikiški) ir niekam tikę J.Dov.
naivù n.: Naivu teisintis sunkumais sp. naiviaĩ adv.: Naiviaĩ galvoti DŽ.

naivùmas sm. (2) DŽ → naivus: Jis buvo sąžiningas ligi naivumo rš.

Apie ką čia?`

Šis naivuolis, atvirkščiai, ne prarado pinigus, bet gavo jų.

Per savo naivumą.

Negali to būti?

Tokijo gubernatorius, vienas pagrindinių šio megapolio sėkmingos kampanijos už 2020 metų olimpiados surengimą veidų, ketvirtadienį atsistatydino pripažinęs, jog buvo naivus priimdamas nedeklaruotus 500 tūkst. dolerių iš vieno ligoninių magnato.

Ketvirtadienį 67 metų N.Inose pripažino buvęs naivus.

„Nežinojau, kokie griežti turi būti profesionalūs politikai, - sakė jis. - Buvau politikas mėgėjas, nors gerai išmaniau politiką. Pats galvojau, jog nepaprasta, kad tapau Tokijo gubernatoriumi“.

Šventasis naivume!

Kokia laimė, kad mūsų guvernantai nėra tokie naivūs.

Jie pirmiausia išsitiria ar nesupainiojo interesų.

Ir aplamai - tas To Kyo...

Vilnius!2014-01-31

Rialybė

Tikrovė arba realybė – paprastai apibrėžiama, kad „tai, kur dalykai iš tikrųjų egzistuoja“. Realybės terminas plačiąja prasme apima viską, kas egzistuoja, nepriklausomai nuo lengvo suvokimo ar matomumo.

Realybės (reality) terminas anglų kalboje pirmą kartą pavartotas 1550 m., tada jis reiškė konkrečią nuosavybę. Terminas kildinamas iš moderniosios lotynų kalbos realitatem, o pastarasis iš vėlyvosios lot. realis. Dabartinę „tikro egzistavimo“ reikšmę įgavo apie 1647 m.

Na, šitą mes jau mokėmės.

O kur rialybė?

S'il vous plaît!

The rial (in Persian: ریال; ISO 4217 code IRR) is the currency of Iran and, as of 2013, remains the world's least valued currency unit.

The name derives from the Spanish real, which was for several centuries, the currency in Spain (derived from Latin regalis [regal]).

Dar ne viskas.

rial (plural rials)
  1. The official currencies of Iran, Oman, Yemen, and Saudi Arabia,
  2. (historical) An old gold coin of England.
Hi guys!

Kaipgi be jų, kolonizatorių mūsų!

Вот вам свинья! II


Lietuva ginasi nuo prie jos sienų iš Baltarusijos priartėjusio agresyvaus afrikinio kiaulių maro. Ketvirtadienį pasienio punktuose pastatyta dezinfekavimo įranga. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kreipėsi į Europos Komisiją (EK) prašydama skirti 12 mln. litų specialiems angarams pasienyje su Baltarusija statyti bei dezinfekavimo priemonėms.

Kaip teigė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, bus imamasi visų veiksmų, kad afrikinis kiaulių maras, kuris "yra persimetęs į šernų bandas, nepersimestų į kiaulių kompleksus".

Tam Lietuvoje bus aktyviai medžiojami šernai. Tikslinėms medžiotojų grupėms bus leista naudoti "papildomus įrankius ir priemones", užkrėstuose medžioklės plotuose numatyta įrengti gaudykles šernams, įsigyti pašarų šernų jaukinimui ir įrangą, kuria būtų galima sunaikinti užkrėstus šernus. Visi grėsmės zonoje sumedžioti šernai bus tiriami.

Šernų utilizavimui ketinama pirkti du mobiliuosius deginimo įrengimus, kurių vienas kainuoja apie 100 tūkst. eurų. Pašarai šernams vilioti kainuotų dar apie 100 tūkst. litų.

Taip pat bus draudžiama buferinėje zonoje - 10 kilometrų nuo Baltarusijos sienos - pašaru jaukinti ir vilioti šernus.

Tokiu būdu Lietuvoje ketinama palikti iki 10 procentų šernų populiaciją.

Taip pat, pasak ministro, bus kreipiamasi į Europos Komisiją dėl tvoros pasienyje su Baltarusija statymo. Tokia tvora galėtų kainuoti 15 mln. eurų.

Kiek?

Tvora nuo gyvūnų Baltarusijos pasienyje kainuotų maždaug 10 milijonų litų. Šių lėšų taip pat bus prašoma EK.

„2012 m. ES eksportas buvo 6 milijardai eurų. ES turėtų būti suinteresuota skirti lėšų ir barjerui įrengti, ir smulkių ūkių išpirkimui“, – sakė Kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas.

... užsimojus sustabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą planuojama išnaikinti iki 90 proc. šernų. Medžiotojams už sumedžiotą gyvūną žadama 250 litų premija.

„Šiuo metu statistika yra klaidinga. Vieni sako, kad Lietuvoje yra 100 tūkst., kiti – 60 tūkst. šernų. Tad jei bus nustatytas skaičius, kiek reikia sumedžioti šernų, galima labai paprastai sumedžioti per daug“, – tikino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, gamtininkas Andrejus Gaidamavičius.

Visiems išnaikinti reikėtų 100 000 x 250 = 25 milijonų ar 60 000 x 250 = 15 milijonų litų.

90 proc. nesunku suskaičiuoti.

Atspėkit iš trijų kartų, kur mūsų valdžia tų milijonų ieškos iš ko mūsų valdžia tų milijonų prašys?

Kaip?

Piramidė stovi mūsų galvose, Pinigų Piramidė.

Mes - jos nuolankūs tarnai, Pinigų Piramidėje.

Mes patys esam kiaulės, ėdalo belaukiančios ne tik šitam tvarte, bet ir globalioj kiaulidėj.

"Mes jau esame užklupti tam tikros nelaimės, dar 2011 metais įkritome į duobę, kai turėjome klasikinio kiaulių maro protrūkį. Nuo tada, kai mes eksportuodavome apie pusę milijono kiaulių, tai tas eksportas jau yra svajonė. Ji subyrėjo dar keliems metams į priekį", - sakė Kiaulių augintojų asociacijos vadovas A. Baravykas.

Naujiena...

Siūlymas išnaikinti šernus visoje Lietuvoje kol kas yra tik teorinis, mat dar niekas nėra išbandęs tokios masinės naikinimo priemonės.

Negi aplenksime estus?

Kokios pranašystės...

Kaip portalui lrytas.lt sakė Vilniaus universiteto Ekologijos ir aplinkotyros centro vedėjas doc. dr. Stanislovas Sinkevičius, šernai – ne kiaulės, kurios gyvena aptvaruose ir jas būtų galima vienu sykiu išskersti. „Medžioklės metu yra didelė tikimybė, kad vienas kitas individas iš pastebėtos bandos nebus sumedžiotas. Jis bus nubaidytas, skuos tolyn į mišką ir greičiausiai prisijungs prie kitos bandos“, – tikino S.Sinkevičius.

Fatališkų pasekmių gamtai galėtų būti, jei likusioje šernų populiacijoje liktų afrikiniu kiaulių maru sergančių individų. „Visi valdžios užmojai nueitų perniek“, – teigė S.Sinkevičius.

Kodėl perniek?

Kiek išmokų įsisavintume!

Kai kas - tiesiog ant sofos.

„Masinė medžioklė – žiaurus nusikaltimas gamtai“, – portalui lrytas.lt sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, gamtininkas Andrejus Gaidamavičius.

Pasirodo, šerno vaidmuo miške ir visoje ekosistemoje ypač svarbus. „Šernai padeda daugintis augalijai. Kadangi per miško paklotę sėklai sunku pasiekti dirvožemį, šernai, išknisdami miško žemę, padeda sėklai sudygti“, – tikino A.Gaidamavičius.

Jo įsitikinimu, jei šernų populiacija labai sumažės, vilkai ims gausiai medžioti elnius arba stirnas: „Jei žmogus iššaudytų šernus, prasidėtų užburtas ratas. Be to, gali atsitikti taip, kaip atsitiko su briedžiais Lietuvos miškuose prieš 20 metų. Briedžių populiacijai atsikurti prireikė dešimtmečio, o jų medžioklė buvo draudžiama kelerius metus“.

Negi jum, šernai, irgi teks eit bažnyčion, tik pinigų?


Mes tai jau seniai ten.

Вот вам свинья!

2014-01-30

Lietuvos gubernatorius

I. Dabar gi kalbam ant liežuvio angliško:

A common title for many heads of government is prime minister.

Govern

Governorate. 

Governor.

Governor's Palace.


Governorate of Russia

On one hand.

Incorrect.

Governor's Palace is behind the statue, on the other hand.

II. Look.

Trečdalis iš Centro.

Ne juokas.

Ketvirtadienį A.Butkevičius pareiškė, kad referendumo organizatoriai klaidina žmones. Jis primena, kad niekas žmonių per prievartą nevers parduoti savo žemę užsieniečiams, jei jie to nenorės daryti. 

Be to, Lietuva ketina...

Derėtis dėl moratoriumo pratęsimo Lietuvos gubernatorius neketina, nors Lietuvos Respublikos Seimas savo paskirtą  Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovą yra  įpareigojęs derėtis.

Be to, Lietuva ketina įvesti saugiklius, kad įsigyti daug žemės užsieniečiams taptų sunkiau. 

„Kodėl aš taip kategoriškai kalbu. Dėl to, kad aš matau, kad čia daroma tam tikra politika ir dalis žmonių yra suklaidinami. Jeigu atsitiktų taip, aišku čia yra mano nuomonė, kad įvyks referendumas ir bus priimtas sprendimas, kad žemė negali būti parduodama užsieniečiams, Lietuva gali susilaukti tam tikrų finansinių sankcijų“, - perspėjo ministras pirmininkas. 

 A.Butkevičius užsimena, kad po referendumo Lietuvai gali būti nutrauktas Europos Sąjungos paramos skyrimas, gali tekti grąžinti paramą, kurią žemdirbiai jau gavo anksčiau.

Šiandien per LRT  Klasikos radiją Lietuvos gubernatorius kalbėjo konkrečiau: 25 milijadus litų, ES skirtų Lietuvos Respublikos gubernijos žemės ūkiui, reikės grąžinti. 

Ne tik  Lietuvos gubernatorius taip šneka.


III. Kodėl Lietuvos Respublika gubernija?

2. Duoda, kol kas, viena ranka, kita gi - paima.
3. Gubernijai valdyti su(si)formuoja valdžios partijas - juk pusė Seimo išrenkama pagal partijų sąrašus.
4. Išrinktieji papuola prie lovio, į kurį ėdalą pila Centras, žr. 1 punktą.
5. Todėl referendūmui visos valdžioje tebesančios partijos vieningai priešinasi; juk Lietuvos žemės pardavimo užsieniečiams reikalavo tikrai ne Lietuvos euroderybininkai.

Pabandykit paneigti pirmuosius 4 punktus. 

Be šito gubernijas kaip suvaldysi

O mums mūsų gubernatorius...

Governess;) 

A governess is a girl or woman employed to teach and train children in a private household. In contrast to a nanny (formerly called a nurse) or a babysitter, she concentrates on teaching children instead of meeting their physical needs.

 
Full of beauty!

Защитим Украину

Украину защитим!


Šalta Žiema

Užvakar Vilniaus Gedimino technikos universiteto Matematinio modeliavimo katedros moksliniame seminare sėdėjome auditorijoje su paltais ir striukėm.

Taip, taip,

 1 + 2 + 3 + .... =  -1/12,

žr. :
\zeta(-1) = -\frac{1}{12}

Suprantat, šalta - žiema, vėjuota sausio diena, sesija baigėsi, semestras dar neprasidėjo, gal mažiau šildo, o gal studentai neprišildo:)

Užtatai vakar Vyriausiojoje rinkimų komisijoje buvo taip karšta, kad norėjosi langus vidury sausio atvert, kaip anais jau primirštais neekonomiškais sovietiniais laikais: gal tik atmosfera buvo įkaitus, bet gal ir radiatoriai pleškino;)Žiema Šalta.

2014-01-29

Amžinasis miestas

LRT Klasikos radijas dabar kalba apie  Amžinąjį miestą.

Kas jis?

Prie žilų kremliaus sienų
Susirinko vaikai
Negrų, turkų, indėnų
Ir lietuvių vaikai.
Jei nebūtų to miesto
Ir žvaigždutės šviesų...
Jei žvaigždutė nešviestų -
Žemėj būtų tamsu.

Ne.

Nebe tas.

Va kas.
 
Čia toji sutartis ir deponuota. 

O Vilnius...

Argi ne?


Smegenų plovimas LRT, arba Pavojingasis referendūmas II

LRT Klasikos radijas šįryt paaiškino, jog (anoniminiai) specialistai, remdamiesi Konstitucinio Teismo 2014 01 24 nutarimu, teigia, jog Iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ privalomajam referendumui skelbti  paskelbtos nuostatos prieštarauja Lietuvos Respublikos įsipareigojimams Europos Sąjungai, o kol tauta referendumu nėra pritarusi išstojimui iš šios organizacijos, toks referendumas negali būti rengiamas.

Tame Konstitucinio Teismo 2014 01 24 nutarime, kuris atsirado po to, kai 2013 metų lapkričio 7 dieną Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydamas įvertinti,  ar dar 2006 m. priimta Lietuvos Konstitucijos 125 straipsnio pataisa, kuria iš Konstitucijos buvo pašalinta Lietuvos Bankui suteikta išimtinė pinigų emisijos teisė, neprieštarauja Konstitucijai, yra tokie žodžiai:

pagal Konstituciją, referendumu nepanaikinus minėtų konstitucinių Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje pagrindų, įtvirtintų Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“ 1, 2 straipsniuose, negali būti daromos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje įsipareigojimai“. 

Įvertinti Iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ privalomajam referendumui skelbti iniciatyvos atitikimą/neatitikimą Konstitucijai Konstitucinio teismo niekas niekada neprašė.

1. Referendumu priimti sprendimai gali būti keičiami tik referendumu. - Tai mūsų inicijuojamo referendumo nuostata; dabar jos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje NĖRA.

2. 2003 m. referendume dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje buvo parengtas toks teiginys: Pritariu Lietuvos Respublikos narystei Europos Sąjungoje. Rinkėjai žymėjo TAIP arba NE skiltis - apie narystės vis besikeičiančioje Europos Sąjungoje sąlygas klausiama nebuvo.


3. 2003 m. kovo 20 d. už anksčiau referendumu priimtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos pakeitimą, pakeitusį jos 47 straipsnį, kurį siūlome atstatyti balsavo tik 90 Seimo narių (reikia 94), tai yra mažiau nei reikia Konstitucijai pakeisti.*

4. Pagal 1994 m. liepos 22 d. Konstitucinio Teismo nutarimą ir Referendumo įstatymo 14 straipsnį referendumo iniciatoriai referendumui gali teikti net Konstitucijai prieštaraujančias nuostatas, o Seimas gali tik konstatuoti tokį faktą ir savo išvadą paskelbti visuomenei, bet neturi teisės neskelbti referendumo, jau nekalbant apie VRK, kuri, be abejo, Seimo galių neturi.

5.  Lietuvos Respublikos Konstitucija aiškiai apibrėžia Konstitucinio teismo kompetenciją – tai Seimo, Vyriausybės ir Prezidento priimtų teisės aktų atitikimo Konstitucijai vertinimas:

102 straipsnis
Konstitucinis Teismas sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai - neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams.

 
 – referendumu priimtų sprendimų vertinimas neįeina į Konstitucinio teismo kompetenciją.

Belieka tikėtis, kad Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija neplaus Lietuvos Respublikos piliečių smegenų kaip LRT Klasikos radijas šįryt ir kad ji nėra Trojos arklys.

*Šiandien, po 2 dviejų dienų, 2014 metų sausio 31-ąją, perskaičiau komentarą šio puslapio apačioje.
 

Индивидуальная интеграция в ЕС

В Румынии звучат призывы к оккупации части Украины. Влиятельный ежедневник Аdevarul (Правда) призвал власти страны "защитить соотечественников, проживающих на территории Украины" и оккупировать "бывшие румынские территории" - Северную Буковину, Герцевский округ и Южную Бессарабию.

 Издание называет Украину искусственной страной, которая сейчас может расколоться надвое. "Разве в такой ситуации румынское государство не должно вмешаться, в том числе вооруженными силами?" - задаются вопросом румынские журналисты.

Они приводят пример России, которая, по мнению авторов статьи, точно будет защищать русских Украины. Поэтому Румыния должна не только не исключать, но даже готовиться к подобному сценарию, заключает Аdevarul.

Появление таких призывов в центральной прессе Румынии может  перерасти в реальную вооруженную интервенцию. Не секрет, что на территориях Западной Украины местное население беспрепятственно, на протяжении многих лет, получало паспорта Румынии и Венгрии.

Двойное гражданство в Украине запрещено, повлиять на ситуацию практически невозможно. Эксперты шутят, оценивая ее как "индивидуальную интеграцию в ЕС" тысяч граждан страны. Но вполне серьезно предостерегают о проблемах, с которыми может столкнуться официальный Киев, когда выяснится, что счет идет на сотни тысяч и что население отдельных областей почти полностью состоит из граждан соседних государств.
 

После отставки Азарова Янукович позвонил в Москву в Вашингтон.


2014-01-28

LR Referendumo įstatymo 14 straipsnis


Sausio 29 dieną 15 val. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK)  rinksis į savo eilinį posėdį ir pirmu klausimu tarp kitų einamųjų klausimų svarstys klausimą „Dėl piliečių reikalavimo paskelbti referendumą „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo“ atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir Lietuvos Respublikos įsipareigojimams narystei Europos Sąjungoje“.

Taigi VRK desperatiškai griebiasi paskutinio šiaudo – Sausio 24-osios Konstitucinio teismo sprendimo (KT) sprendimo kontekste (!!!) pamėginti brutaliai atimti iš lietuvių Tautos konstitucinę teisę išreikšti savo nuomonę svarbiausiais valstybės gyvenimo klausimais referendumo būdu. Bus bandoma žemės referendumo iniciatyvą paskelbti „antikonstitucine“ ir uždrausti jį skelbti, nežiūrint to, kad jau yra surinkti ir patikslinti visi reikiami 300 000 Lietuvos piliečių parašų.

Referendumo iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka išplatino kvietimą, kuriame kviečia visuomenę ateiti prie VRK prieš 15 val. prasidėsiantį posėdį ir palaikyti referendumo iniciatorius.

Šitokio turinio e-laiškus šiandien išsiunčiau visiems Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams:

Gerbiamas Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke,
leiskite priminti Jums Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymą ir pacituoti jo 14 straipsnio 2 punktą.

14 straipsnis. Seimo nutarimo dėl reikalavimo paskelbti referendumą priėmimo tvarka
2. Jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padaro išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Seimas šią išvadą turi paskelbti visuomenei, tačiau ši išvada negali būti pagrindas neskelbti referendumo.
.
Pagarbiai,
.
Eugenijus Paliokas,
Iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ privalomajam referendumui skelbti narys

Gavau atsakymą iš VRK nario Jono Udrio:

nuo: Jonas Udris jonas@sutartys.lt
kam: Eugenijus Paliokas
data: 2014 m. sausis 28 d. 22:52
tema: Re: Leiskite priminti Jums Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymą
siųsta iš: sutartys.lt

2014 m. sausis 28 d. 22:52, Jonas Udris <jonas@sutartys.lt> rašė:

Sveiki,

Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų laišką ir išreikštą rūpestį  referendumu, bei tuo, kad yra surinkta apie 300 tūkstančių piliečių parašų. Todėl asmeniškai atsakysiu į Jūsų laišką, pateikdamas mano pateikto VRK sprendimo projekto motyvus. Jeigu perskaitysite juos iki pabaigos, manau, suprasite.

I.

Pirmiausia, Konstitucinis Teismas  2014-01-24 nutarime pasakė, kad „pagal Konstituciją, referendumu nepanaikinus minėtų konstitucinių Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje pagrindų, įtvirtintų Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“ 1, 2 straipsniuose, negali būti daromos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje įsipareigojimai“.

Šiuo metu Komisijoje yra tikrinami 2013-08-22 referendumo iniciatyvos „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo“ piliečių parašai, jų skaičiaus atitikimas Konstitucijos ir įstatymų reikalavimams. Atsižvelgiant į 2014-01-24 LRKT nutarimą, tokio referendumo skelbimas, pirma neišsprendus klausimo dėl narystės Europos Sąjungoje atsisakymo, prieštarauja Lietuvos narystės Europos Sąjungoje įsipareigojimams, konkrečiai principui dėl laisvo kapitalo judėjimo - Europos Teisingumo Teismas byloje Klaus Konle prieš Austriją (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:61997CJ0302:EN:HTML) išaiškino, kad nacionalinės teisės priemonės, kurios reglamentuoja žemės nuosavybės įsigijimą turi atitikti tiek Bendrijos normas reglamentuojančias įsisteigimo laisvę, tiek normas, reglamentuojančias laisvą kapitalo judėjimą.

Taigi, tokiomis aplinkybėmis referendumo tokiu klausimu, mano nuomone,  negalima rengti, todėl, nežiūrint to, kad 2013-08-22 Komisijos sprendimas registruoti iniciatyvinę grupę buvo priimtas, jo pagrindu išduoti parašų rinkimo lapai, parašai buvo renkami ir pristatyti Komisijai, bet kokie tolimesni Komisijos veiksmai, susiję su minėtos referendumo iniciatyvos svarstymu (tolimesnis parašų tikrinimas, svarstymas, ar surinktas reikalinga parašų kiekis, nepriklausomai nuo pateiktų parašų skaičiaus) yra vedantys prie nekonstitucinio rezultato, todėl prieštaraujantys Konstitucijai, ir todėl negalimi.

II.

Vyriausiajai rinkimų komisijai priėmus mano siūlomą projektą, bus sudarytos galimybė apskųsti  sprendimą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, o šis, savo nuožiūra, galės dar kartą atsiklausi Konstitucinio Teismo.

Noriu atkreipti dėmesį, kad kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl referendumui siūlomo projekto atitikimo Konstitucijai galėtų ir Seimas, svarstydamas pateiktą VRK išvadą. O gali būti padaryta dar didesnės žalos tautai ir valstybei, jei pirmiausia įvyks referendumas, o paskui Konstitucinis Teismas pasakys, kad tokio referendumo apskritai negalima buvo rengti...

Taigi, aš noriu įsitikinti, ar šis referendumas atitinka Konstituciją, kiek įmanoma anksčiau, nes ilgesnis laiko tempimas tik dar blogins padėtį.

Pripažįstu, kad referendumui inicijuoti surinkta labai daug parašų. Sutinku, kad kiti referendumui siūlomi klausimai, pavyzdžiui, dėl  piliečių parašų skaičiaus referendumui surengti sumažinimo iki 100 000 yra įmanomi pagal Konstituciją, ir juos būtina svarstyti, tačiau referendumo iniciatoriai patys pareikalavo, kad referendumo klausimai nebūtų skaidomi.

Sprendimai tokiais svarbiais klausimais negali būti paremti vien emocijomis ir būti pagrįsti gandais ar įvairių populistų kalbomis. Tokie sprendimai reikalauja specialių teisinių žinių, teisinio darbo patirties, istorinio ir geopolitinio konteksto supratimo. Sprendimai turi atitikti Lietuvos piliečių taip pat referendumu pasirinktą strateginę vystymosi kryptį – gyvenimą laisvoje ir demokratiškoje Europos valstybių bendruomenėje, kurioje vienodai gerbiamos visų piliečių teisės, nepaisant jų kilmės, lyties, rasės, tautybės ar kitų bruožų.

Tikiuosi, kad visų Komisijos priimtų sprendimų teisėtumą ir pagrįstumą patikrins Lietuvos Respublikos teismai, ir galutinis sprendimas atitiks Konstituciją bei įstatymus ir bus naudingiausias Lietuvai.Pagarbiai

Jonas Udris


Atsakiau į jo laišką:


Nuo: Eugenijus Paliokas <eugenijus.paliokas@gmail.com>
Data: 2014 m. sausis 28 d. 23:35
Tema: Re: Leiskite priminti Jums Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymą
Kam: Jonas Udris <jonas@sutartys.lt>


Sveiki,

ačiū už laišką.

Mano argumentai tokie:1) Pirmieji, pamatiniai, Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsniai skelbia:

Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika.

Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.

2) Lietuvos Respublikos Konstitucija aiškiai apibrėžia Konstitucinio teismo kompetenciją – tai Seimo, Vyriausybės ir Prezidento priimtų teisės aktų atitikimo Konstitucijai vertinimas – referendumu priimtų sprendimų vertinimas neįeina į Konstitucinio teismo kompetenciją, todėl neturėtų galios net tuo atveju, jeigu Konstitucinis teismas imtųsi juos vertinti .

3) Konstitucinio teismo niekas ir neprašė vertinti Žemės referendumo iniciatyvos atitikimo Konstitucijai.


4) Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymas:

14 straipsnis. Seimo nutarimo dėl reikalavimo paskelbti referendumą priėmimo tvarka
2. Jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padaro išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Seimas šią išvadą turi paskelbti visuomenei, tačiau ši išvada negali būti pagrindas neskelbti referendumo.Pagarbiai,
Eugenijus Paliokas

Beje, 2003 m. referendume dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje buvo parengtas toks teiginys: Pritariu Lietuvos Respublikos narystei Europos Sąjungoje. Rinkėjai žymėjo TAIP arba NE skiltis - apie narystės vis besikeičiančioje Europos Sąjungoje sąlygas klausiama nebuvo.

P.S. Lietuvos teisininkų draugijos deleguotas VRK narys Jonas Udris atsakė man ne iš tos pašto dėžutės, kurioje gavo mano laišką,

nuo: Eugenijus Paliokas eugenijus.paliokas@gmail.com
kam: jonas.udris@vrk.lt
kopija: ..................
data: 2014 m. sausis 28 d. 22:00
tema: Leiskite priminti Jums Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymą
siųsta iš: gmail.com

Gerbiamas Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos nary,
leiskite priminti Jums Lietuvos Respublikos Referendumo įstatymą ir pacituoti jo 14 straipsnio 2 punktą.


14 straipsnis. Seimo nutarimo dėl reikalavimo paskelbti referendumą priėmimo tvarka
2. Jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padaro išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Seimas šią išvadą turi paskelbti visuomenei, tačiau ši išvada negali būti pagrindas neskelbti referendumo.
Pagarbiai,
Eugenijus Paliokas,
Iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ privalomajam referendumui skelbti narys

o iš kitos - kaip ir mano jau sumokėtą baudą bandžiusi antrąsyk išieškoti antstolė; įdomus sutapimas.


P.P.S. Konstitucinio Teismo teisėjas E. Šileikis: nepagrįstai ignoruojama Lietuvos Konstitucijos viršenybė prieš ES teisę.

P.P.S. J. Udrio teigimu, kai referendumo organizavimas neturi jokios praktikos, jo baigtį gali nulemti vos kelios dešimtys parašų, tad jų tikrinimas privalo būti itin kruopštus.

„Tų parašų gali trūkti  ar netgi būti perviršis gal netgi iki kelių dešimčių. Bet rinkimų praktika rodo, kad mandato atitekimo klausimą vienam ar kitam kandidatui lemia vienas ar du balsai“, - teigė pašnekovas.

Jis taip pat neatmetė galimybės, kad, kilus abejonėms, parašų tikslumas gali būti nustatinėjamas balsuojant VRK nariams. Laidos vedėjui paklausus, ar yra tikimybė, kad tai bus visiškai subjektyvus sprendimas, J. Udris atsakė: „Tikrai taip.“
 Hungry Birds

When a smartphone user opens Angry Birds, the popular game application, and starts slinging birds at chortling green pigs, spies could be lurking in the background to snatch data revealing the player’s location, age, sex and other personal information, according to secret British intelligence documents.

The N.S.A. and Britain’s Government Communications Headquarters were working together on how to collect and store data from dozens of smartphone apps by 2007, according to the documents, provided by Edward J. Snowden, the former N.S.A. contractor. Since then, the agencies have traded recipes for grabbing location and planning data when a target uses Google Maps, and for vacuuming up address books, buddy lists, telephone logs and the geographic data embedded in photographs when someone sends a post to the mobile versions of Facebook, Flickr, LinkedIn, Twitter and other Internet services.

Sočis dar toli.

Pasitvitykim!

tvìtyti, -ija (-yja), -ijo (-yjo) Šts šnek.
1. žr. tvatyti 1: Neklausyk munęs, neklausyk, kad pasakysu tėvuo, ir gausi gerai tvityti, tai tada būs po visų ožių! Brs. Kad imsu su rykšte kailį tvityti! Ll.
2. žr. tvatyti 3: Tvìtijom su spragelais visą naktį, jau ir pridusom Varn. Išdžiūs [javai], su spragelais valiai tvìtyti Pj.
3. intr. šaudyti, pyškinti: Keliaĩs pradėjo čia tvìtyti į miestalį, kulkos švilpė Kl.
4. Skd žr. tvatyti 8: Tai vaikas – tvìtyja vandenį kaip karvelis Skr.
ištvìtyti Šts žr. ištvatyti 1: Vaikuo su diržu kailį ištvìtijau Ll. Šonus ištvìtyti, ir klausys Lk. | Lytus smagiai kailį ištvìtys Ll.
nutvìtyti tr. Skr, Vl šnek.
1. daug, smarkiai ką padaryti: Ana nutvìtijo daug šieno šiandien, t. y. nugrėbė J.
2. Šts prk. apgauti.
pritvìtyti žr. pritvatyti 1: Taip pritvìtijo, kad vos gyvas parejo Užv.
sutvìtyti žr. sutvatyti 2: Sutvìtyk vaikuo par sėdenę Ll.

tvìtinti (-yti Trg), -ina, -ino šnek.
1. žr. tvityti 1: Ot tvìtina rykšte, net terška! Švn.
2. žr. tvityti 4: Valgyk valgyk sūriai, paskui tvìtysi vandenį Lkš. Kad karšta, i tvìtina vandenį Vdžg.
3. tr. girdyti: Veršį tvìtinu Skr. žindyti: Savo vaiką tvìtinau ligi dviejų metų Skr.
ištvìtinti tr. šnek.
1. žr. ištvityti: Sugavęs ištvìtysiu kailį – ilgai atsimysi! Kpč.
2. Skr, Trg žr. ištvatyti 5: Kiek aš to vandens šiandien ištvìtinau, tai šiluma! Vdžg. Tai vaikas – pilną puodelį pieno ištvìtino Stak. Tokį bliūdą barščių ištvìtino – dar jam negana Jrb.
3. Jrb. prk. smarkiai ką padaryti: Visus savo javus žydui ištvìtino Gl.
pritvìtinti tr. šnek.
1. žr. pritvatyti 5: Parėjus duoda varlei gerti. Ta prigėrė pritvitino to vandens rš. | refl. tr.: Prisitvìtinau alaus, kiek tilpo, i parėjau namo Stak.
2. Jrb. prk. smarkiai ką padaryti: Visą krūvą malkų pritvìtino Gl
sutvìtinti
1. žr. sutvatyti 1: Aš tave kad sutvìtysiu, tai tu žinosi! Švn. Kai atlėkė susiedo tekis, tai kad sutvìtino vaikai lazdom! Nmn.
2. žr. sutvatyti 5: Par vieną dieną visą duonos kepalą sutvìtino Jrb.tvìtinimas sm. (1) → tvitinti 2: Šitoks tvìtinimas! Ir kur jiems telpa?! Lkš.


tvitì interj. smarkiam bėgimui nusakyti: Ka nemato, tvitì po ledus basas Rt.

Sofos ūkio mokykla

„Sofos“ ūkininkams atėjo paskutinioji? Anaiptol. Jie kaip ir anksčiau, taip ir šiuo metu už nuskustas kartą per metus pievas gavo arba netrukus gaus ES paramos.

 Valerijono tinktūra nervus raminti tenka tiems kaimo žmonėms, kurie neapsižiūrėjo. Kurie, vardan tiesioginių išmokų deklaravo pievas bei ganyklas, tačiau nesuregistravo tvartuose kriuksinčių kiaulių ar naminių paukščių pulkų.

Tie smulkieji, dažniausiai – garbaus amžiaus ūkininkai, viską padarė taip, kaip buvo įpratę ankstesniais metais. Bet pražiopsojo tai, kad tvarka pasikeitė. Nes dabar tiesioginės išmokos – 450 litų už hektarą – nemokamos, jei jų savininkas nelaiko gyvulių. Tačiau išmokos kaip pasiekė, taip ir toliau pasiekia tų žemių savininkus, kurie "rūpinasi paukšteliais" ir piktžolynus nupjauna, kai išmuša paramos taisyklėse nurodyta paskutinė diena.

„Gauna tie „sofos“ ūkininkai išmokas. Gaus jas ir ateityje. Gal dar geresnes“, - nevyniojo žodžių į vatą Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis. Jo teigimu, išmokos nepasiekė nebent tų neapsižiūrėjusių žmonių, kurie deklaravo pievas ir ganyklas, bet nelaiko jokių gyvulių. Arba nesuskubo jų suregistruoti.

„Jei žmogus neturi žąsų, ančių, vištų dedeklių, triušių, bičių šeimų, galvijų – jei tik neturi numatyto vienam hektarui reikalingo kiekio gyvūnų, tiesioginių išmokų už 2013-uosius nebegaus. Arba jos bus atitinkamai sumažintos atsižvelgiant į tai, kiek tų gyvulių ar paukščių trūksta. 

Šiemet, 2014-aisiais, kiekvienam hektarui pievų turi atitekti 0,3 sutartinio gyvulio. Pernai tas gyvūnų kiekis buvo mažesnis – pakako 0,2“, - sakė R.Krasuckis. 

Pavyzdžiui, deklaruojant 1 hektarą žemės ūkyje pernai turėjo būti laikomos 4 bičių šeimos arba 28 vištos dedeklės, arba 8 triušiai. 

5 hektarams pievų turėjo atitekti 1 karvė arba jautis. 1 hektarui pievų pakako vieno elnio. Strutis arba kumeliukas „pridengė“ 2 hektarus žemės

Va šitaip.

Sofos ūkio mokykla.

Kas galėjo pagalvoti, kad taip gerai gyvensim Laisvoj Lietuvoj?

Tik ....  

Apleistos pievos Lietuvoje badyte bado akis.

Neišmoko Lietuvos ūkininkai išmokų įsisavinimo pamokos?

Sofos ūkio mokykla prastai veikia, reiškias;)

Gal ir nebūtinai.

Na, tie, kurie ant sofos ūkininkauja, gal ir išmoko.

O jei dar turi konsultantą kad ir iš Graikijos...

2014-01-27

Керенки


Ке́ре́нки — народное название денежных купюр, формально номинированных в золотых российских рублях, но не имевших реального золотого обеспечения.

Что то знакомое.

Название «керенки» стало нарицательным для презрительного обозначения обесценившихся, никому не нужных денежных знаков.
Знаки получили название по имени последнего председателя Временного правительства А. Ф. Ке́ре́нского.

Выпускались Временным правительством России в 1917 и Госбанком РСФСР в 1917—1919 годах на одних и тех же клише до появления совзнаков. (Знаки 20 и 40 рублей также децентрализованно либо незаконно печатались в местных типографиях.)

Тоже что то знакомое.

А Ванька с Катькой — в кабаке…
У ей керенки есть в чулке!
Александр Блок. «Двенадцать» (1918)
 Посмотрим, что за керенки.

Ничего особенного?

Внимание:

Свастика?

Еще.

Свастика.

 Россия — как хворост для Мировой Революции?Неоднократно в публикуемых в блоге статьях было отмечено, что восход гитлеровской Германии начался сразу после заката проекта «Россия — как хворост для Мировой Революции». То есть с выдворением Троцкого из России после зачистки советского правительства от многих его подельников-душегубов.

Последние 14 лет мы наблюдаем, как восстанавливают из пепла смуты нашу страну. Видим, как этот трудно и сложно, особенно без какой-либо идеологии.  Но если мы посмотрим на историю нацистской Германи, то увидим, что её взлёт и падение произошли примерно за 10 лет. 30 января 1933 года Гитлер стал рейхканцлером Германии. И всё это на фоне колоссального экономического и технического подъёма. Откуда у  обескровленной после Первой Мировой войны Германии столько экономической «кровушки»? Коллосальные западные кредиты. Сам дедушка Джорджа Буша, Прескотт Буш, финансировал НСДАП и Гитлера. Что и говорить об остальных именитых ростовщиках?

The BIS was originally intended to facilitate reparations imposed on Germany by the Treaty of Versailles after World War I. 

Билеты государственного внутреннего займа Временного Правительства, Адмирала Колчака, жми АВЕРС:

 Качество достаточное чтобы прочесть надпись внизу:

 Who funded Hitler?

 
While Lenin, Trotsky, and the rest were publicly condemning ‘capitalism’, they were being financed by the Brotherhood bankers of Wall Street and London, the same people who would later support Hitler.

Netyčia nesuprojektuosi ir nepastatysi...

Laikykit vagį!Lietuvos banko įstatymo Nr. X-678 1 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS

Rūšis:
Įstatymo projektas Numeris: XIIP-1345(2) Data: 2014-01-21 Kalba: Lietuvių
Publikavimas: Statusas: Projektas priimtas 2014-01-23
2014-01-21 Parengė - Biudžeto ir finansų komitetas, Lietuvos Respublikos Seimas
Susiję dokumentai Priimtas dokumentas: XII-764
Word 2007 dokumentas Dokumentas
Eurovoc 4.2 terminai:
Nauja paieška Jūsų pasiūlymai ir pastabos Versija spausdinimui

Projektas


LIETUVOS RESPUBLIKOS LIETUVOS BANKO ĮSTATYMO NR. I-678
1 STRAIPSNIO PAKEITIMO

ĮSTATYMAS2014 m. d. Nr.

Vilnius


1 straipsnis. 1 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 1 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

„2. Lietuvos valstybės nuosavybę Lietuvos banke išreiškia Lietuvos banko kapitalas. Lietuvos banko turtas jam priklauso nuosavybės teise. Lietuvos bankas savo turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja pagal Europos Sąjungos teisės aktus ir šį įstatymą.“


2 straipsnis. Įstatymo įgyvendinimas

Šio įstatymo įsigaliojimo dieną Lietuvos banko valdomas valstybei nuosavybės teise priklausantis turtas, perduotas Lietuvos bankui valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise, nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos nuosavybės teise priklauso Lietuvos bankui. Šis įstatymas yra nurodyto Lietuvos banko turto perdavimo Lietuvos banko nuosavybėn juridinis faktas.


Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.


Respublikos Prezidentas

Matot?

Projektas priimtas 2014-01-23

Vienbalsiai.

Vat ir nebėr problemos.

Atspėkim atspėkim mįslę!

Ką darot?

Palikit mums tuos skaičius!

Atspėkim atspėkim: kur Lietuvos banko valdomas valstybei nuosavybės teise priklausantis turtas, perduotas Lietuvos bankui valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise, nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos nuosavybės teise priklausantis Lietuvos bankui atsidurs Lietuvon įvedus eurą, o Lietuvą įvedus eurozonon?

Po to, kai Konstitucinis teismas taip išaiškino, kad ne visi suprato, ką jisai aiškino apie Lietuvos banko pinigų emisijos propinaciją monopolį Lietuvos Respublikoje, atspėkit!

Laikykit vagį!