2014-10-01

Estenstein


"Vilniaus prekyba" vadinsis "Leksita".

„Maxima Group“ vadinsis „Franmax“.

Anot bendrovės atstovų, „Maxima Group“ pavadinimo keitimas yra nuoseklios ilgalaikės strategijos dalis.

Pavadinimo ar pavadinimų keitimas?


Kiekviena įmonė ir apskritai juridinis asmuo turi teisę keisti savo pavadinimą. Juridinis asmuo gali kreiptis į juridinių asmenų registrą dėl numatomo registruoti naujojo pavadinimo laikino įtraukimo į juridinių asmenų registrą. Tokiu atveju, pavadinimas įtraukiamas į juridinių asmenų registrą šešiems mėnesiams.

Pasirinktas, naujasis pavadinimas neturi prieštarauti viešajai tvarkai ar gerai moralei ir klaidinti visuomenę. Jis turi būti sudarytas laikantis lietuvių bendrinės kalbos normų.

O fizinis asmuo irgi šitaip gali? 

Šešiems mėnesiams:)

Ką primena?

Žodis „Franmax“ sudarytas iš dviejų žodžių „franšizė“ ir „Maxima“, reiškiančių franšizės paslaugų teikimą „Maxima grupės“ bendrovėms", - sako "Maxima group" (būsima "Franmax") generalinis direktorius, p. Mikulskas.

Jis pažymi, kad "Franmax" pavadinimu veikia ir pagrindinė ligšiolinė „Maxima group“ akcininkė – Estijos bendrovė „Franmax OU“, todėl pavadinimo keitimas suteiks daugiau aiškumo pristatant „Maxima“ bendrovių grupės struktūrą.

...už tam tikrą vienkartinį ir/arba nuolatinį atlyginimą...

„Maxima group“ (būsima "Franmax") – tai „Maxima grupės“ įmonėms šalyse paslaugas teikianti įmonė, kurios uždaviniai - įmonių veiklos strategijų kūrimas ir pagalba jas įgyvendinant, veiklos procesų efektyvumo užtikrinimas, centralizuotų funkcijų vykdymas.

Savo ruožtu „Maxima grupė“ yra kontroliuojančioji bendrovė, valdanti mažmeninės prekybos įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje. Įmonei "Maxima grupė" vadovauja Neringa Janavičiūtė.

VŽ rašė, kad, neoficialiais duomenimis, „Vilniaus prekybos“ įmonių grupėje kurpiami planai prekybos ir pramogų centrų „Akropolis“ Lietuvoje bei kitose šalyse valdymą iš Nyderlandų ir Maltos perkelti į Estiją.

Rinkoje kalbama, kad šiuo metu grupėje vyksta pasiruošimo šiam procesui darbai, o realiai iš Estijos prekybos centrai gali būti pradėti valdyti nuo kitų metų.

Jei šis planas bus įgyvendintas, prekybos centrų kontrolė iš Nyderlandų įmonės „Metodika B.V." ir Maltos „Relvit Ltd" persikels į Estijos įmonę „Franmax OU".

Kokie kutrūs estai!

Estai?

Tik kalbas keičiam Vikipedijoj:

LT EE  EN DE

Maxima -> Maxima Grupė -> Maxima Group -> Franmax 

Bėga bėga...

Kas bėga, kur ir ko?

Huania ;-> Nederland -> Lichtenstein->

Huania -> Nederland-> Estenstein->

Eesti.

Aesti.

Aisčiai.

2 komentarai:

Unknown rašė...

Labai įdomūs pastebėjimai

Internet Guru rašė...

Įdomus straipsnis ir diskusija apie įmonių steigimą bei pavadinimo pasikeitimą.