2010-09-30

Diskusijų reikalas

Lietuvos Respublikos Konstitucija.

83 straipsnis
Respublikos Prezidentas negali būti Seimo nariu, negali užimti jokių kitų pareigų ir gauti kitokio atlyginimo, išskyrus Respublikos Prezidentui nustatytą atlyginimą ir atlyginimą už kūrybinę veiklą.

Prezidentė iš Europos Komisijos kas mėnesį gauna apie 8 tūkst. eurų (27,6 tūkst. litų). Ši suma mokama trejus metus po darbo Komisijoje pabaigos.

Šalies vadovė kas mėnesį "į rankas" taip pat gauna pusę prezidentinio atlyginimo – 9405 litus. Kitą pusę ji grąžina į valstybės biudžetą.

"Tokia tvarka buvo apspręsta jau beveik prieš 30 metų. Šios diskusijos vyksta - kaip ir pas mus diskusijos - prieš sprendžiant apie naująjį europinį biudžetą. Tai yra diskusijų reikalas. Jeigu bus sprendimas priimtas kitoks (???), be jokios abejonės, jis bus kitoks", - žurnalistams sakė prezidentė.

Į Europos Sąjungą Lietuva įstojo 2004 m. gegužės 1 d.

Europos Komisija (EK) – Europos Sąjungos institucija.

The European Union (EU) is an economic and political union of 27 member states which are located primarily in Europe. Committed to regional integration, the EU was established by the Treaty of Maastricht in 1993 upon the foundations of the European Communities.

Prieš 17, o ne prieš 30 metų.

Dabartinės Europos Komisijos prototipas buvo Europos anglių ir plieno bendrijos (EAPB) vyriausioji valdyba.

Gal Dalia Grybauskaitė - ne Lietuvos Respublikos pilietė?

Gal pripažįsta Europos anglių ir plieno bendrijos tvarkos viršenybę prieš Lietuvos Respublikos Konstituciją?


O gal, paprasčiausiai, teisės žinovai išaiškins kad išmokos ir atlyginimas nieko bendro neturi?

Žinoma.

Jau išaiškino.

Išlaikymas, išmokos, pašalpa, finansinė pagalba ar kompensacija, ar kaip tai bevadintumėte - tie pinigai, kuriuos mūsų Prezidentė gauna iš Briuselio, nieko bendro su atlyginimu neturi.

Teisininkai ištyrė ir nustatė.

Europos Komisijoje ta išmoka angliškai vadinama "transition allowance", išvertus – "pereinamojo laikotarpio finansinė pagalba arba išlaikymas". Lietuviškai tai galima vadinti kompensacija, išmoka ar kaip nors panašiai. Tie pinigai gaunami baigus eiti pareigas Europos Komisijoje, todėl tai nėra dar vienas atlyginimas už darbą, kurį Lietuvos prezidentui draustų Konstitucija.

Pereinamasis laikotarpis taigi dar nesibaigė.

Juk Dalia Grybauskaitė iš EK finansinio programavimo ir biudžeto komisarės posto vis dar neperėjo kitan panašios vertės postan, tiesa?

Vadinasi, Briuselio pinigai - teisėti.

Na, to, kad pensininkų pensija nėra išlaikymas, niekas ir neginčys, nes ji nėra pakankama.

Taip pat ji, toji oensija, nėra ir "transition allowance", t.y. išmokos, pašalpa, finansinė pagalba ar kompensacija, ar kaip tai bevadintumėte lietuviškai.

Juk pensininkai dar nebaigė eiti pareigų, ar ne?

Nebaigė eiti pareigų Europos Komisijoje - tai jau tikrai!

Patys kalti.

Reikėjo baigti eiti.

Todėl jiems tuos jų pinigus, kurie labai konkrečiai vadinami pensija, reikia nurėžti, jei pensininkas gauna atlyginimą.

Ir aplamai, tie pensininkai...

Piktanoriai žmones ... niekad pakajaus neturi...

Ir ko jie nerimsta?

Tegul tranzuoja greičiau kur susiruošė!

Mūsų Prezidentė - nepriklausoma (nuo mūsų),
2010 09 30 11:27
Europos Komisijos atstovų teigimu, "šios sistemos tikslas yra palengvinti jų grįžimą į darbo rinką, išlaikyti jų nepriklausomumą po to, kai baigia komisaro darbą".


Ka šitokia žodžių ir sąvokų ekvilibristika reiškia?

Į piramidę papuolėm.

Vietoj to, kad dirbtume vieni kitiems, darome tai, ką jos valdytojai užsimano, mus "finansuodami."

O mūsų Prezidentė dirba Centrui, kaip ir tada?

O kaip kitaip galvoti, jei mūsų jai siūlomo atlyginimo (15 str.) atsisakė, o iš viršaus mokamus pinigus ima, ir triskart didesnius už mūsų siūlomą algą?

O kaip kitaip galvoti, jei, būdama ES Finansinio programavimo ir biudžeto komisare, ji mums nepasakė, kad ECB - tikrasis ES Finansinis Programeris - net 30 metų gali neaiškinti ES žmonėms savo veiksmų?

Jei jau "atsakomybę už pasaulio ateitį privalo dalytis visos šalys, nepriklausomai nuo jų dydžio", tai ir finansiniu požiūriu privilegijuotų neturėtų būti, tiesa?

Negi prieš pusantrų metų neapsirikau?

Kai šitaip dinamiška, ar nenutiks mums taip, kaip jiems nutiko?

P.S. “Akcija – tik pradžia, nes žmonės vis labiau pyksta. ES vadovai planuoja mažinti mums algas ir pensijas, o patys nieko netaupo – gauna nenormalaus dydžio atlyginimus ir net išėjusiems į pensiją moka dešimtis tūkstančius eurų. Ar tai taupymas?”


18. Karl Marx 23:44 10-01 IP: 80.240.9.72
He, šįsyk gal sutiks Rytai su Vakarais...

Komentarų nėra: