2013-12-02

The Exponential Function

1. Vokietijoje aukštasis mokslas nemokamas.

2. Vokietija geba gauti pinigų už neigiamas palūkanas.

3. Europos centrinis bankas yra Vokietijoje.

4. Didžiausias pasaulyje investuotojas - Vokietijoje.

5. Lietuvos universitetų rektoriai šiandien pritarė visuotinai mokamo aukštojo mokslo idėjai.

6. Norint įgyvendinti šį finansavimo būdą, reikėtų keisti Konstituciją, kurioje dabar garantuojamas nemokamas mokslas gerai besimokantiems studentams.

7. Keisti mokėjimo už studijas tvarką siūloma nuo 2015 metų.

8. Lietuva skolinasi už teigiamas palūkanas, be abejo.

Dviejų eksponenčių grafikai: su neigiamu ir teigiamu rodikliais.


"The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function." - Prof. Al Bartlett

3 komentarai:

audrius rašė...

Grafikas panašus į taurę, kuri nuo tauro rago, o gal amorito kiauto rago.... Tai turas, turnyras kas ką palenks. Kaip sakoma: -tau ragas, -ne, tai tau ragai!.... Teigiamas ir neigiamas, nei teigia, nei neigia, alia kažkuris smigs, o kažkam atiteks taurė su kaupuku, o gal kupkelis su taurienos ragu....;)

Eugenijus Paliokas rašė...

Šituose grafikuose argumentui augant (palūkanų žaidime - laikui bėgant), judam dešinėn. Įsivaizduokit, kad ekonomikos važiuoja dviračiu, dešinėn; Vokietijos - žaliu keliu, Lietuvos - raudonu. Kas ką aplenks? Sąžiningai palenktyniaukim.

Zenonas rašė...

Taip - vieni sąžiningai, kiti įstatymo leistinuose rėmuose. Kas ką aplenks, jei įstatymams rašyti gaišta laiką antrieji, kai pirmieji jau pradėjo kelionę. Kaip vėliau paaiškėjo, kad įstatymus iniciavo pagal tam tikrą čikaginių chuliganų modelį ne tik Lietuvos bėgikams, bet ir jelcininei Rusijai. Svarbiausia kad tik skolintųsi, eksponentė padarys anksčiau ar vėliau - savo juodą darbą.