2021-10-10

Europos Kurija

 

Adresas jos

įdomus, o jau pavadinimas koks:
Lietuviškai (jų stiliumi) būtų JevroPėnų Unijos Justicijos Kuoras

×kuõras (l. chór) sm. (4) būrys, pulkas: Devyni kuorai̇̃ angelų VoK11. Tenai girtinas kuoras apaštalų … linksminas DP543.
arba, dabartiškai, 
kuõras sm. (2) 23(4)
1. SD7, R, B, K, Pnm, Čk bokštas: Miestas, akmeninėmis sienomis, bokštais ir kuorais apsupąs akmeninius arba mūrinius namus, tapo genties ar genčių sąjungos centrine buveine rš. Aukščiau siūbuojančiųjų girių toli švaistė mėlynose padangėse balti jos (pilies) kuorai, kur dienas ir naktis sargai stovėjo V.Krėv. Savo pilyse stambieji feodalai statydino kuorus su požemiais rš. Bažnyčios kuõras matyti J. Bažnyčios be kuorelių NS1157. Malkų prikrovei kaip Rygoj kuorų Vaižg. Aš surakyčiau jam kojas, rankates ir įmesčiau jį į kuoratį RD35.
2. Skp didelė gairė.
3. Trgn, Lb, Ign žr. kuopa 6: Rugius sustatom kuoruosna po dešim kūlių Švnč. Laukas nustatytas rugių kuorais Dglš. Sutaršyta tiek ir tiek kuorų̃ Lkm. Jau ten jų kuorẽliai – vėjas visus išvartė Pls.Kurija - (lot. curia): 1. Senovės Romoje - dešimties patricijų giminių susivienijimas, analogiškas graikų fratrijai 2; 2. Senovės Romos imperijoje - miesto tarybos ir teismo posėdžių vieta; 3. viduramžiais Vakarų Europoje - senjoro ir jo vasalų taryba; 4. kurių ne kurių valstybių rinkimų teisėje - apygarda arba rinkėjų kategorija, sudaryta pagal įvairius cenzus, dažniausiai turto; 5. kurių ne kurių krikščionių bažnyčioje: v y s k u p i j o s, arba diecezinė k. - kolegialus vyskupijos valdžios organas, kurį sudaro vyskupas valdytojas (ordinaras), generalinis vikaras (pavaduotojas administracijos klausimais), kancleris (kanceliarijos vedėjas ir kt.); pastatas, kuriame įsikūrusios šios instancijos.

Kurija angliškailatviškai
Kirčiavimas:
1. Kùrija (dktv. mot.gim. vnsk. V.)
2. Kùrija (dktv. mot.gim. vnsk. Įn.)
3. Kùrija (dktv. mot.gim. vnsk. Š.)

Juolab, kad, na ... kad labai nenuliūstume - pora Lietuvos atstovų šitoje KURIOZIŠKOJE KURIJOJE:


Na, bet tą Europos Kuriją, mums, kaimokams, lietuviškai:
pavadino ... Teisingumo Teismu!
Matot - kunigėlį  perrinko...Hm Hm...
P.S. Amerikonai po 9/11 Dvynių nebeturi, tad JAVROPĖNAI Kurijai pasistatė ... DVYNIUS:)3 komentarai:

Dario Budrio rašė...

Kur ėjai? Kor ėja?
Ku rėja? Ko rėja?

ПiLiEtika ir Kurėjaç ArTi

Kor-Amžinybė
Ėj
Ai

Dario Budrio rašė...

https://m.youtube.com/watch?v=Q1CpKfahwBc

Dario Budrio rašė...

https://m.youtube.com/watch?v=fsAIny70Yds