Likus 10 dienų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos siūloma uždrausti skelbti sociologinių tyrimų ir visuomenės nuomonės apklausų duomenis apie rinkimų dalyvius.
„Kadangi tokių tyrimų ar apklausų tikslumas geriausiu atveju yra apytikslis, o patikimumo ir objektyvumo kriterijus nustatyti yra sunku, jų rezultatais gali būti manipuliuojama, siekiant paveikti rinkimų rezultatus. Neatmestina galimybė, kad gali būti atliekami bei skelbiami taip pat ir moksliškai nekorektiški, tendencingi sociologiniai „tyrimai", kurių tikslas - sukurti viešojoje erdvėje klaidingą rinkėjų pasirinkimų įspūdį, kurį galima būtų išnaudoti politiniais tikslais. Dėl šios priežasties daugelyje demokratinių šalių galioja draudimas tam tikrą laikotarpį iki rinkimų pradžios skelbti sociologinių tyrimų ar visuomenės nuomonės apklausų duomenis, kurie galėtų paveikti rinkimų rezultatus. Tas laikotarpis paprastai yra 10-15 dienų iki balsavimo rinkimuose pradžios. Todėl šiuo įstatymo projektu siūloma analogišką teisinį reguliavimą įtvirtinti ir Lietuvoje, draudžiant sociologinių tyrimų ir visuomenės nuomonės apklausų rezultatų, galinčių daryti įtaką rinkimų baigčiai, skelbimą likus 10 dienų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną", - sako M. Adomėnas.
Šis draudimas, anot jo, aprėptų taip pat ir balsavusiųjų apklausos rezultatų skelbimą rinkimų dieną iki balsavimo laikotarpio pabaigos.
Šiuo metu rinkimus reglamentuojantys įstatymai nenumato draudimo skelbti sociologinių tyrimų ar visuomenės apklausų rezultatus, galinčius daryti įtaką rinkimų baigčiai, prieš rinkimų pradžią ar rinkimų dieną.
Belieka pridurti kad Lietuvoje NESILAIKOMA ĮSTATYMO SKELBIANT APKLAUSŲ DUOMENIS:
LIETUVOS RESPUBLIKOS VISUOMENĖS INFORMAVIMO Į S T A T Y M A S
16 straipsnis. Nuomonių įvairovės visuomenės informavimo priemonėse užtikrinimas
1. Gerbdami nuomonių įvairovę, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi visuomenės informavimo priemonėse pateikti kuo daugiau viena nuo kitos nepriklausomų nuomonių.
!!!!!!!
2. Skelbiant viešosios nuomonės tyrimo rezultatus, turi būti nurodoma, kas atliko tyrimus, kiek šie tyrimai yra statistiškai patikimi (nurodant tyrimų imtį ir galimą paklaidą).
O gal, pagaliau, PATYS, o ne koks nežinia kieno UAB
SUSKAIČIUOSIM SAVO BALSUS MŪSŲ PAČIŲ RINKIMUOSE?
2017-04-24
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą