2013-08-13

Auksožmogus II

Neįtikėtina - prabėgus penkeriems metams po pasaulinės finansų krizės pradžios, JAV kainavusios per 22 trilijonus dolerių, pagaliau nuteistas pirmasis jos kaltininkas. Juo tapo 34-erių metų prancūzų kilmės buvęs investicinio banko „Goldman Sachs“ finansų makleris Fabrice'as Tourre.

Ot makleris - pasaulinę krizę sukėlė savo maklėm!

Mãkleris sm. (1) TrpŽ
1. profesionalus tarpininkas, sudarant prekybos ar biržos sandėrius: Vienas makleris tikrai pažino tą pirklį rš.
2. I, Š sukčius: Su tokiu mãkleriu nesusidėk – visur tave numaus Sml. Netikėk šitam makleriu[i] – jis tik sukti moka Lš.

Savo pravarde Nuostabus Fabas (angl. Fabulous Fab) garsėjantis bankininkas, šiuo metu yra vienas iš „Goldman Sachs“ viceprezidentų. Todėl galima pamanyti, kad pripažinimas kaltu sudavė smarkų smūgį banko reputacijai, tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, nes banke dirba per 12 tūkst. „viceprezidentų“.

Auksožmogus!

Pagrindiniu teismo įrodymu tapo F.Tourre savo draugei rašytas elektroninis laiškas, kuriame jis tiesiai šviesiai prisipažįsta, kad supranta besielgiąs neteisingai.

Amerikos teisingumas!

JAV Vertybinių popierių ir biržų komisijos didžiuliu laimėjimu vadinamas teismo nuosprendis toliau blanksta akyse įvertinus tai, kad už 1 mlrd. dolerių investuotojams atsiėjusią apgaulę bankininkas netgi nepasėdės kalėjime.

Sąmoningai klaidinęs savo investuotojus Nuostabusis Fabas pripažintas kaltu dėl savo vaidmens žlugusiame paskolų už įkeistą nekilnojamąjį turtą sandoryje. Už tai jam gresia kol kas dar neįvardinto dydžio bauda ir potencialus draudimas kada nors gyvenime prekiauti finansų biržose.

Jeigu taip ir bus - Auksožmogus turi dar 11999 viceprezidentų.

Amerikoj visko yra daug.

Komentarų nėra: