2013-08-16

Prasti popieriai

Šveicarija daro viską, kad atgautų buvusią bankų sektoriaus reputaciją. Ši smuko po 2012 m. mokesčių skandalo. 11 Šveicarijos bankų įtariami padėję turtingiems JAV gyventojams išvengti mokesčių.

Tai naujiena...

Tyrimas buvo pradėtas po to, kai bankas UBS pateikė vyriausybei 4,45 tūkst. tokių klientų pavardžių ir sumokėjo 780 mln. JAV dolerių baudą.

Kas supratot - pakelkit ranką.

Dabar topas, dvigubas.

Finansų ministrė Eveline Widmer-Schlumpf teigė, kad Šveicarija ketina tapti visateise G20 nare ir dalintis savo finansinio reguliavimo patirtimi, praneša „RIA Novosti“.

Dalinsis bandymais atgauti buvusią bankų sektoriaus reputaciją.

Apsiėjo Šveicarija be visų ankstesniųjų finansinių G, o dabar sumanė įstoti, į G20. 

Pagal apibrėžimą neįmanoma: 20 + 1 = 21.

Ar jau finansų pasauly tai nebegalioja? 

Gali būti:

Šveicarijos centrinis bankas pranešė, kad paskola, prieš penkerius metus išduota krizės ištiktam bankui UBS, grąžinta, informuoja BBC.

Įsivaizduojat?

Tai reiškia, kad UBS dabar gali išpirkti kitados „toksiškus“ aktyvus, kurių bankui teko atsisakyti per patį finansinės krizės pakilimą.

Jau gali, nes paskolą grąžino.

Atsisakė per pakilimą, bet dabar jau gal smukimas:

UBS, antras didžiausias Šveicarijos bankas, jau pranešė ketinantis juos išpirkti.

2008 m. pabaigoje Šveicarijos nacionalinis bankas (SNB) buvo priverstas įsteigti stabilizavimo fondą, į kurį nelikvidus turtas galėtų būti perkeliamas. Anot SNB, kainą, kurią UBS mokės už turtą, nustatys nepriklausomi ekspertai.
.
Nepriklausomas nacionalinis bankas pasamdys nepriklausomus ekspertus.

Nepriklausomybė kvadratu + nelikvidus turtas, parduotas atgalios jo gelbėjimo paskolą grąžinusiam to nelikvidaus "toksiško" šlamšto savininkui.

Puiku.

Tik ko tada į G20?

Komentarų nėra: